Autor Wątek: Dyskusje światopoglądowe  (Przeczytany 129467 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PJP

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #450 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 19:23:54 »
@Kapralu, napisałeś: "Generalnie nie widzę po Waszej stronie nawet odrobiny dobrej woli. Nie chcecie się dogadać, tylko pouczać i wymagać. No tak się w demokratycznym społeczeństwie po prostu nie da. Czasy Waszego (lub jakiegokolwiek) monopolu dawno się skończyły". Prosiłeś o przykład hipokryzji, proszę bardzo. Najpierw jednak zajmę się twoją wypowiedzią. Sugerujesz brak dobrej woli w sytuacji, gdy polskie społeczeństwo wbrew pozorom jest bardzo cierpliwe i tolerancyjne. Oczywiście, że są różne środowiska, jak wszędzie i tutaj niespecjalnie różnimy się od reszty państw, umownie nazywanych cywilizowanymi. Śmiem twierdzić, że nawet wyróżniamy się na plus. Zauważyłem, że problemem jest religia, nie żadne zdobycie określonych uprawnień. Po prostu zwarcie dla samego zwarcia. Nie wiem z czego to wynika, czy z jakichś młodzieńczych uwarunkowań czy problemów z katechetą czy księdzem - nie będę tego drążył bo nie jestem psychologiem czy psychiatrą. W każdym razie wiele z prezentowanych opinii czy sądów zalatuje "gimboateuszostwem". Twoje ostatnie zdanie dowodzi jawnie, że nie chodzi o żadną dyskusję czy nawet dialog. Chodzi po prostu o zwykłą walkę o władzę, a czy odbywa się ona w sferze kultury czy na ulicach, to rzecz względna. Żadne demokratyczne społeczeństwo, nawet jeśli ruchy LGBT są wspierane przez media, korporacje czy celebryci bądź NGO'sy nie przekroczy pewnej granicy, do której aspirują ruchy wspomniane. I jeśli później będzie zdziwienie czy wrzask to winni będą tylko po jednej stronie. A teraz czas na linki. Uwaga! 18+!
https://epoznan.pl/index.php?section=news&subsection=news&id=96953
https://www.wykop.pl/link/5062219/wystawa-sztuki/
https://www.wprost.pl/kraj/10201891/robert-biedron-kosciol-ciagle-miesza-sie-w-nasze-sprawy.html
https://www.wprost.pl/kraj/10236993/artystka-z-wroclawia-sprzedaje-cipkomaryjki-dochod-przeznaczy-na-kampanie-przeciw-homofobii.html
https://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/20258-kampania-przeciw-homofobii-porownuje-orzeczenie-tk-do-nienawisci-wobec-zydow
Miłego weekendu :) Taka ciekawostka: "39 Broniąc zdolności rozumu ludzkiego do poznania Boga, Kościół wyraża swoją ufność w możliwość mówienia o Bogu wszystkim ludziom i z wszystkimi ludźmi. Przekonanie to stanowi podstawę jego dialogu z innymi religiami, z filozofią i nauką, a także z niewierzącymi i ateistami"
http://www.archidiecezja.pl/include/user_file/kkk.pdf
Jak widać warto rozmawiać, pytanie czy z każdym? Z mojej strony EOT.
---
Edit:
Cytat: Kapral
To Twoje tanie psychologizowanie jest po prostu obraźliwe. Zarzucasz swoim adwersażom problemy psychiczne i niedojrzałość? Serio? A sugerowanie problemów z katechetą lub księdzem  (pedofilem?) to chyba jakaś projekcja.
Że niby nam, komiksiarzom, chodzi o władzę? No tutaj to już kompletnie odjechaleś. EOT przyjmuję z wdzięcznością :)
Interesująca reakcja. Co do projekcji - starasz się bawić w socjotechnikę ale średnio ci wychodzi. Jeśli dla ciebie ksiądz musi być tożsamy z pedofilem to proponuję nieco wyjść z wirtualnej bańki.
« Ostatnia zmiana: Pt, 26 Lipiec 2019, 21:54:45 wysłana przez PJP »

Kapral

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #451 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 19:52:29 »
Czytałeś kiedyś zapisy Kodeksu Komiksowego?
To taki prosty przykład amerykańskiego poczucia humoru.

A co mialo wspólnego CCA z państwem amerykańskim? To była prywatna inicjatywa biznesmenów - kto chciał, ten zabiegał o stempel, kto nie chciał olewał. Czy Crumb siedział za brak stempelka?

Zauważyłem, że problemem jest religia, nie żadne zdobycie określonych uprawnień. Po prostu zwarcie dla samego zwarcia. Nie wiem z czego to wynika, czy z jakichś młodzieńczych uwarunkowań czy problemów z katechetą czy księdzem - nie będę tego drążył bo nie jestem psychologiem czy psychiatrą. W każdym razie wiele z prezentowanych opinii czy sądów zalatuje "gimboateuszostwem".

To Twoje tanie psychologizowanie jest po prostu obraźliwe. Zarzucasz swoim adwersażom problemy psychiczne i niedojrzałość? Serio? A sugerowanie problemów z katechetą lub księdzem  (pedofilem?) to chyba jakaś projekcja.

Twoje ostatnie zdanie dowodzi jawnie, że nie chodzi o żadną dyskusję czy nawet dialog. Chodzi po prostu o zwykłą walkę o władzę

Że niby nam, komiksiarzom, chodzi o władzę? No tutaj to już kompletnie odjechaleś. EOT przyjmuję z wdzięcznością :)
« Ostatnia zmiana: Pt, 26 Lipiec 2019, 20:22:29 wysłana przez Kapral »

Kapral

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #452 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 20:44:18 »
Powiem uczciwie, nie znam się na prawie, na cenzurze, na Amerykanach, na niczym się nie znam. Ale...

Ależ wodzu, co wódz :) Przecież znasz się na komiksach.

Biorąc na chłopski rozum uważam, że jakby Kodeks Komiksowy był sprzeczny z Konstytucją, to by go w try miga zaskarżyli i unieważnili. A jednak nikt tego nie zrobił.

Na chłopski rozum rzeczywiście może to tak wyglądać :) Ale sam zacząłeś swój wykład od słów "Podstawową rolą państwa jest ograniczanie wolności", więc może trzymajmy się tematu ok? Otóż państwo amerykańskie nikogo za łamanie tego nieszczęsnego kodeksu do ciupy nie wsadziło. To był układ czysto biznesowy, branżowy. Nikt nie musiał mu się podporządkować. Jeśli to robił, to wyłącznie z chęci zysku i dla PR-u. Udowadnianie, że państwo miało w tym jakiś swój udział, jest karkołomne i zwyczajnie słabe. CCA świadczy tylko i wyłącznie o tym, że 60 lat temu amerykańskie społeczeństwo było kołtuńskie.
« Ostatnia zmiana: Pt, 26 Lipiec 2019, 20:55:27 wysłana przez Kapral »

Kapral

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #453 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 21:27:50 »
Ponownie powiem: Podstawową funkcją państwa jest ograniczanie wolności".
Wolność można ograniczać różnie. W USA wykorzystuje się do tego "układy czysto biznesowe", w Polsce białostockich heteroseksualnych meżczyzn rasy białej.

Ale co to ma do tematu dyskusji, którym był (gdybyś przegapił) art. 196 kk o karze 2 lat więzienia za obrazę uczuć religijnych?
https://forum.komikspec.pl/na-luzie/dyskusje-swiatopogladowe/msg33210/#msg33210

I skończ już z tym swoim paternalistycznym "wyluzuj". Nie jesteś na uczelni.
« Ostatnia zmiana: Pt, 26 Lipiec 2019, 21:34:59 wysłana przez Kapral »

Kapral

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #454 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 21:51:58 »
Nic. Ma natomioast sporo z daleko idącymi wnioskami, które dopisałeś od siebie.

Odeślę Ci zatem do Twojego wykładu z teorii państwa i prawa:
https://forum.komikspec.pl/na-luzie/dyskusje-swiatopogladowe/msg33272/#msg33272

Oto mój tekst: "Jeśli ktoś się czuje obrażony albo oszukany jakaś wypowiedzią, to od tego jest sąd cywilny, a nie aparat państwa, policja i więzienie. Rolą państwa nie powinno być ograniczanie wolności wypowiedzi, i to jedynie w kilku wybranych tematach."

A oto Twój: "Wolność można ograniczać różnie. W USA wykorzystuje się do tego "układy czysto biznesowe", w Polsce białostockich heteroseksualnych meżczyzn rasy białej."

Wychodzi na to, że ograniczanie wolności wypowiedzi za pomocą kiboli uważasz za coś zupełnie normalnego, a może nawet pożądanego. O mało nie dałem się nabrać :)

(Jeśli wolałbyś,żebym uzywał zwrotu "naluzuj", to będę to robił, chociaż nie jest on poprawny).

Byłbym wdzięczny, przynajmniej będzie zabawnie.

Offline parsom

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #455 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 22:26:03 »
Oto mój tekst: "Jeśli ktoś się czuje obrażony albo oszukany jakaś wypowiedzią, to od tego jest sąd cywilny, a nie aparat państwa, policja i więzienie. Rolą państwa nie powinno być ograniczanie wolności wypowiedzi, i to jedynie w kilku wybranych tematach."

Popieram w pełnej rozciągłości - żadnych obraz uczuć religijnych,  żadnych mów nienawiści,  żadnych kłamstw oświęcimskich itd.

Kapral

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #456 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 22:37:43 »
Napisałem, że rolą państwa jest ograniczanie wolności obywateli.
Jeśli uważasz, że to nieprawda, to dyskutuj dalej.
Jeśli nie, to naluzuj.

To może sam sobie podyskutuj, a ja chętnie posłucham.

Popieram w pełnej rozciągłości - żadnych obraz uczuć religijnych,  żadnych mów nienawiści,  żadnych kłamstw oświęcimskich itd.

No widzisz? Kompromis :)
« Ostatnia zmiana: Pt, 26 Lipiec 2019, 23:03:29 wysłana przez Kapral »

Offline Arion Flux

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #457 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 23:48:56 »
No i widzisz, Kapral. Wykończyłeś wszystkich. Najbardziej zainteresowani się zdystansowali albo po prostu ich zanudziłeś, a Ci, którzy byli pro-LGBT, teraz, dzięki Twoim wypowiedziom, nienawidzą gejów.

Przyznaj się, jesteś tajną bronią skrajnej prawicy, czy tak?

P.S. Dla mnie to mało istotne, ale ponieważ - jak sam zauważyłeś - jesteś tu nowy i jeszcze niezbyt dobrze znasz Regulamin Forum, czuję się w koleżeńskim obowiązku poinformować Cię, że swym pytaniem:
[...] Zarzucasz swoim adwersażom problemy psychiczne i niedojrzałość?
naruszyłeś § 3 pkt 8 tego Regulaminu, za sprawą zastosowania błędnej pisowni słowa "adwersarz".

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #458 dnia: So, 27 Lipiec 2019, 11:39:05 »
Powiedz swój wywód Amerykanom, zwłaszcza fragment o ograniczaniu wolności słowa. Na pewno się ucieszą.

Wprawdzie mam o tobie bardzo niskie mniemanie, ale widzę, że w jednym się zgadzamy - za słowo nie powinno być sankcji na gruncie prawa karnego. Również najchętniej widziałbym usunięte z kk przepisy o obrazie uczuć religijnych, propagowaniu faszyzmu, nawoływaniu do nienawiści, itp. Ale dopóki te przepisy tam są, nie widzę nic niestosownego w karnym ściganiu różnego rodzaju "cipkomaryjek", itp. Zresztą to wasze środowiska najgłośniej krzyczą o konieczności przestrzegania prawa, no to przestrzegajmy :) Swoją drogą osoby propagujące te inicjatywy są chyba największymi wrogami środowisk LGBT, bo swoimi marnymi prowokacjami generują takie pokłady nienawiści, że po głowie dostają niewinni. Ale tak jak już pisałem wcześniej - dla mnie to sytuacja win-win, niech się wilki gryzą między sobą.

Śmieszne jest natomiast to, co piszesz tu o amerykańskich "swobodach". Jestem przekonany, że jak przystało na lewicowego hipokrytę, szybko byś zmienił zdanie w tej kwestii, gdyby nasze prawo wyglądało podobnie. Wiesz że tam swobodnie można propagować faszyzm? Wiesz że tam, jak tylko wyjedzie się na prowincję (która stanowi większość kraju), natychmiast spotykają cię szykany jeśli jesteś imigrantem, niebiałym, homoseksualistą, albo po prostu popierasz demokratów? Abstrahując już, żeby cię nie dobijać, od historycznego faktu, że siła gospodarcza USA została zbudowana na masowych ludobójstwach, przesiedleniach, zamykaniu ludzi w obozach koncentracyjnych, niewolnictwie i wyzysku nielegalnych imigrantów. Taaaak, stawianie USA jako przykładu cnót, swobód i wolności obywatelskich jest baaaardzo mądre :) Ale niczego innego, szczerze mówiąc, się po tobie nie spodziewałem :)

P.S.: tak, wiem, że ogłosiłeś wszem i wobec, że mnie ignorujesz. Ale obaj dobrze wiemy, że i tak czytasz te wypowiedzi w offline :)




A tutaj taka ciekawostka, kierowana zwłaszcza do tych, którzy jako argumentu w dyskusji używają "byłeś kiedyś za granicą?":

https://fakty.interia.pl/deutsche-welle/news-dw-niemcy-i-lgbt-koniec-z-tolerancja,nId,3117350

Swoją drogą ciekawe czemu w artykule skupili się tylko na zagrożeniu ze strony ruchów prawicowych, kompletnie ignorując prawdziwą przyczynę wzrostu nienawiści wobec osób homoseksualnych (i wzrostu antysemityzmu przy okazji), czyli napływ muzułmańskich imigrantów.

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #459 dnia: Nd, 28 Lipiec 2019, 17:33:48 »
Ludziki oburzone profanacją obrazu Matki Boskiej z tęcząwą aureolą widząc takie coś muszą być naprawdę wkurzeni, co za profanacja... no chyba, że są zaślepionymi hipokrytami... no ale nie są, prawda? :)




+

"Największe zaskoczenie: ubóstwo najwyraźniej zwiększyło się w rodzinach... utrzymujących się ze świadczeń. Odsetek skrajnie ubogich zwiększył się z 10,4 do 14,1 proc."

http://wyborcza.pl/7,155287,25022683,raport-gus-u-obala-mity-o-efektach-500-plus-w-polsce.html#s=BoxWyboImg3
« Ostatnia zmiana: Nd, 28 Lipiec 2019, 17:37:52 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Online xanar

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #460 dnia: Nd, 28 Lipiec 2019, 18:16:55 »
Ona jest biała  :) ludzie z tamtych stron chyba nie są biali  :)

No to trzeba socjal zwiększyć  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Kadet

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #461 dnia: Nd, 28 Lipiec 2019, 21:14:45 »
Ludziki oburzone profanacją obrazu Matki Boskiej z tęcząwą aureolą widząc takie coś muszą być naprawdę wkurzeni, co za profanacja... no chyba, że są zaślepionymi hipokrytami... no ale nie są, prawda? :)

Dyskusja w tej kwestii już ucichła, a i tak pojawiła się tylko przy okazji jeszcze innej dyskusji. Czy warto zaczynać ją tu na nowo?

Jednak skoro spytałeś, to mogę spróbować odpowiedzieć, jak to osobiście widzę. Wydaje mi się, że  takich sytuacjach duże znaczenie ma intencja, z jaką działa dana osoba. Autorowi takiego wizerunku zapewne wydawało się, że robi coś miłego Bogu, a nie przeciw niemu, dlatego trudno mi nazwać ten przypadek „profanacją z premedytacją”.

Nie zmienia to faktu, że taki obraz może wyglądać niezręcznie. Umieszczanie osób żyjących na obrazach świętych to nic nowego, często w dawnych czasach pojawiali się na nich fundatorzy, jednak w większości wypadków malarz dbał o to, by odpowiednio zaznaczyć hierarchię postaci: taki człowiek np. klęczał przed Maryją lub Jezusem albo był nieproporcjonalnie mały. Każde przedstawienie, które może sugerować, że to wstawiona osoba dominuje lub ma status równorzędny, czyli że jakby do niej też można się modlić lub że ma już status świętego, rodzi problemy.

Wstawianie osób żyjących na wizerunki święte to zawsze ryzyko z tego samego względu, z jakiego Kościół nie ogłasza nikogo świętym czy błogosławionym za jego życia. Podobnie każde uprzedmiotowianie wizerunku Maryi czy wykorzystywanie go do prywatnych czy politycznych celów jest w mojej opinii czymś niewłaściwym.
HTH.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline death_bird

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #462 dnia: Nd, 28 Lipiec 2019, 22:37:15 »
Ludziki oburzone profanacją obrazu Matki Boskiej z tęcząwą aureolą widząc takie coś muszą być naprawdę wkurzeni,
co za profanacja... no chyba, że są zaślepionymi hipokrytami... no ale nie są, prawda? :)

Szekak, szurasz już po dnie. Naiwność tego kiczu a celowa profanacja to dwie skrajnie różne intencje.
Równie dobrze mógłbyś tutaj wkleić jakiś quasi religijny obrazek autorstwa 5-latki i napisać coś o profanacji. Sam nie jestem zwolennikiem niektóry praktyk ludowych w zakresie religii, ale różni ludzie przeżywają to na różny sposób. Więc z łaski swojej przyjmij do wiadomości, że ci tzw. "tolerancyjni" chcą po prostu dowalić wierzącym.

P.S. Taka zagadka z historii sztuki. Czy poniżej wg Ciebie mamy do czynienia z profanacją?

"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #463 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 02:42:49 »
Nie, bo ty szurasz po dnie, tylko bardziej. Serio chcesz tak rozmawiać i uwazasz, że to wysoki poziom?

Autorka "profanacji" nie przyznaje się do celowej profanacji którą jej zarzucasz  tłumaczy co miała na celu to robiąc i jakie znaczenie ma w jej mniemaniu jej obraz, ale rozumiem, że twoja zła wola jest ważniejsza niż jej zamiary o których mówi. Dla mnie większą profanacją jest to zdjęcie które ja podrzuciłem.
« Ostatnia zmiana: Pn, 29 Lipiec 2019, 02:44:49 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #464 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 15:02:00 »
Wydaje mi się, że  takich sytuacjach duże znaczenie ma intencja, z jaką działa dana osoba.

Dokładnie tak. Może i autorka obrazu miała dobre intencje (osobiście również w to nie wierzę), ale jak tylko przedstawiciele środowisk LGBT zobaczyli, że coś takiego drażni część katolików, natychmiast nastąpił wysyp takich obrazków, naklejanie ich na świątyniach, itp. Potem jeszcze doszła parodia mszy świętej, teraz jakieś cipkomaryjki i wielkie zdziwienie, że są atakowani. Prowokują na każdym kroku, ich intencją nie jest promowanie miłości i tolerancji, tylko dowalenie wrogowi, a na wroga kreują właśnie katolików i patriotów - generalnie osoby o wartościach konserwatywnych. Ale kto sieje wiatr, zbiera burzę i podejrzewam, że incydent z Białegostoku nie będzie jedyny, dopóki te marne prowokacje nie ustaną.

A teraz, przy okazji kolejnych manifestacji w miniony weekend usłyszałem, że osoby LGBT są na wojnie. Kompletny brak instynktu samozachowawczego. Namiastkę "wojny" mieli w Białymstoku, chcą więcej?