Autor Wątek: Dyskusje światopoglądowe  (Przeczytany 129524 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #420 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 10:04:54 »
Sorry, ale jestem tu nowicjuszem i nie znałem regulaminu forum :)

Ręce opadają jak się coś takiego czyta. Niestety, jak mawia stare, rzymskie przysłowie, nieznajomość prawa szkodzi.

Cytuj
Dostałem ostrzeżenie od admina i teraz będę się powstrzymywał. W miarę mojej wytrzymałości, ofkors :)

I bardzo dobrze. Ponieważ jednak ja nie byłem tego świadom, dziś odpowiedziałem zniewagą wzajemną. Ale cieszę się, że jednak mimo wszystko admin reaguje na chamskie odzywki, bo wcale na te zniewagi wzajemne nie mam ochoty. Dlatego zedytowałem swojego posta.

Cytuj
Na przykład zablokowałem sobie użytkownika Apasz, żeby mnie więcej nie ponosiło. Traktujcie to jako gest dobrej woli z mojej strony :)

Ciekawe co sobie o tym pomyśli użytkownik Apasz, dla którego nie jesteś nikim istotnym :) Podpowiem, że serce mu raczej z tego powodu nie pęknie ;) Ale czytanie czegoś takiego jest rozkoszne - zachowanie na poziomie piaskownicy.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #421 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 10:32:05 »
Z ciekawości, czy zatem twierdząc, że Boga nie ma, dopuszczę się profanacji ostatecznej i obrazy wierzących? Ergo, mając na uwadze ustawę o obrazie uczuć religijnych, czy powinienem odpowiadać za to karnie?

Byłoby podobnie, gdybym ja stwierdził, że chłopak i dziewczyna to normalna rodzina. Ktoś by się zgodził, ktoś by się nie zgodził, ktoś by się obraził, ktoś inny machnąłby na to ręką. W żadnym z tych dwóch przykładów nie doszłoby jednak do naruszenia przepisów Kodeksu karnego (nie ma czegoś takiego jak "ustawa o obrazie uczuć religijnych". Gratuluję wiedzy o otaczającym świecie).

Bender

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #422 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 10:57:40 »
Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny
Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Offline isteklistek

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #423 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 11:02:00 »
Jeżeli uważasz, że prawica i kościół są tak przyjazne rodzinie, to skąd te protesty kobiet spowodowane ostatnimi pomysłami, które pojawiły się wśród polityków? Pomysły takie, jak np. zaostrzenie przepisów o aborcji, konwencja antyprzemocowa.

Kapral

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #424 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 11:10:14 »
Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny
Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Najwyższy czas usunąć ten przeżytek z kodeksu karnego. Dla równowagi przydałoby się zrezygnować z tzw. kłamstwa oświęcimskiego, bo to też jawna cenzura:
Ustawa o Instytucie Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu
Art. 55. Kto publicznie i wbrew faktom zaprzecza zbrodniom, o których mowa w art. 1 pkt 1, podlega grzywnie lub karze pozbawienia wolności do lat 3. Wyrok podawany jest do publicznej wiadomości.

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #425 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 11:12:41 »
Cytuj
Na przykład zablokowałem sobie użytkownika Apasz, żeby mnie więcej nie ponosiło.

Najlepiej sam się zablokuj, bo twój wkład w tematy komiksowe wynosi praktycznie rzecz biorąc zero. Raz zareklamowałeś swój blog i od tego czasu non stop przesiadujesz w tematach światopogląd/polityka i zaśmiecasz to forum wypychając z tablicy wątki komiksowe. Koledzy od ultra-tolerancji cię na pomoc wezwali tutaj? Ludzie wściekliście się czy o co chodzi? O te upały, czy to jakaś cieczka? To cały czas jest forum komiksowe przypominam.

Bender

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #426 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 11:15:19 »
Nie stroniłeś od tego wątku i wciskasz swoje przytyki w tych kwestiach gdzie i kiedy się da. Więc nie rwij się do pouczania teraz.

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #427 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 11:24:35 »
Nie stroniłem, ale co za dużo to i świnia nie zeżre. A ty nie rżnij tutaj takiego wielce tolerancyjnego. Uwagę innym zwracasz, żeby uważali na słowa ale już "kretyn" w stosunku do innego forumowicza ci nie przeszkadzało. To jest hipokryzja level hard.

Kapral

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #428 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 11:27:22 »
Najlepiej sam się zablokuj, bo twój wkład w tematy komiksowe wynosi praktycznie rzecz biorąc zero.
...
To cały czas jest forum komiksowe przypominam.

Czy robię coś niezgodnego z regulaminem tego przezacnego forum? Jeśli tak, to niech jakiś admin mnie zbanuje, żebyś mógł się lepiej poczuć :)

A tymczasem idź sobie poczytać o najnowszych rabatach, wariantach okładkowych, trykociarzach, cenach integrali i tym podobnych bzdetach. Jak pojawi się tu jakiś naprawdę interesujący komiksowy temat, to z pewnością się odezwę :)

JanT

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #429 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 11:28:58 »
Zawsze sam możesz założyć i coś napisać  :)

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #430 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 11:32:52 »
Cytuj
A tymczasem idź sobie poczytać o najnowszych rabatach, wariantach okładkowych, trykociarzach, cenach integrali i tym podobnych bzdetach. Jak pojawi się tu jakiś naprawdę interesujący komiksowy temat, to z pewnością się odezwę

To jest właśnie miejsce do pisania o takich bzdetach, a tobie to się chyba fora pomyliły.

Kapral

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #431 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 11:34:40 »
Zawsze sam możesz założyć i coś napisać  :)

Ja to robię na blogu. Zawsze możesz napisać komentarz pod postem, jeśli masz coś do powiedzenia :)

To jest właśnie miejsce do pisania o takich bzdetach, a tobie to się chyba fora pomyliły.

Ale nie ma obowiązku podniecania się cenami i rabatami, prawda?
PS. Jesteś jakimś miejscowym wykidajłą? Miło poznać :)
« Ostatnia zmiana: Pt, 26 Lipiec 2019, 11:40:00 wysłana przez Kapral »

Bender

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #432 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 11:39:08 »
Nie stroniłem, ale co za dużo to i świnia nie zeżre. A ty nie rżnij tutaj takiego wielce tolerancyjnego. Uwagę innym zwracasz, żeby uważali na słowa ale już "kretyn" w stosunku do innego forumowicza ci nie przeszkadzało. To jest hipokryzja level hard.

To jest raczej Twoja projekcja level hard. Nawet nie widziałem tego posta. Po przytoczeniu sam to skrytykowałem. Jeszcze na coś w agresywny sposób zwrócisz mi uwagę?

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #433 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 11:43:17 »
Obawiam się, że nie mogę odwdzięczyć się tymi samymi słowami. Do niczego nie ma obowiązku, ale jak mam ochotę napisać o wyższości Forda GT z 63 od tego z 2003, albo porównywać Sadio Mane do Garetha Bale, to wchodzę w odpowiednie miejsca a nie truję dupę ludziom tutaj, którzy wchodzą porozmawiać o czymś zgoła innym.

Bender

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #434 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 11:50:51 »
Ja tu przychodzę rozmawiać o komiksach.

Cały ten wątek to jest Wasza robota! To efekt wszędzie wtykanych (niby przy okazji) światopoglądowych wtrętów. Przykład nawet z dzisiaj. Nawimar wrzuca skan o Binio Billu plus dopisek, że skan jest z Michniken Zeitung... Serio? Nie może się powstrzymać? Ktośtam będzie postacią LGBT uuuu "wypisuję się". Wychodzi jakiś film od razu spazm, że propaganda homo cośtam etc...  Więc do kogo macie pretensje?
Sami nie możecie się powstrzymać przed epatowaniem niekomiksowymi, światpogądowymi zaczepkami a potem pretensje?

Widziałeś mnie kiedyś ZACZYNAJĄCEGO wątek o LGBT na tym forum? Albo piszącego teksty typu" O w filmie są księża, co za propaganda". Nope.