Autor Wątek: Dyskusje światopoglądowe  (Przeczytany 130722 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kapral

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #405 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 18:57:02 »
Jeśli chodzi o nadużycia to i tak nic nie przebije pasków grozy.
Tytuł w GW jest przynajmniej zgodny z faktami. Nie ma znaczenia, czy sąd wydał postanowienie czy wyrok, wstrzymał czy zabronił. Efekt jest taki, że naklejki nie wolno dystrybuować, ergo zakaz do momentu wyroku obowiązuje. A liczenie na to, że powództwo nie zostanie wniesione jest naiwnością.
I nie oczekuj, że sąd za każdym razem będzie zatwierdzał użycie słowa "homofobiczne", tak jak nie zatwierdza zasadności słowa "lewactwo", rzucanego na lewo i prawo, w kompletnym oderwaniu od faktów. Przedmiotem procesu zapewne nie będzie żadna "homofobiczność", tylko zwykła dyskryminacja.
« Ostatnia zmiana: Cz, 25 Lipiec 2019, 19:02:36 wysłana przez Kapral »

Offline death_bird

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #406 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 20:37:50 »
Jeszcze co do wychodzenia na demonstracje, serio nie masz w sobie choć za grosz empatii by postarać się zrozumieć, że ktoś kto co chwila musi mierzyć się z pogardliwym wzrokiem części społeczeństwa raz na jakiś czas chce wyjsc na ulice i wykrzyczec, ze ma takie same prawa i zasluguje na taki sam szacunek jak inni?

I Ty naprawdę myślisz, że te parady zlikwidują pogardliwe spojrzenia i zmienią nastawienie ludzi na korzyść?
Jeżeli w to wierzysz to żyjesz w jakiejś bańce mydlanej. Efektem tych przemarszów jest jedynie nakręcająca się spirala wrogości. I tylko niezaangażowani (z obu stron) w te durne akcje mogą jedynie łapać się za głowę.
To zdecydowanie nie jest droga do zdobycia szacunku. I widzi to każdy kto ma oczy.
A teraz opowiedz mi więcej o tej całej empatii:





Sorry Panowie (i Panie jeżeli są tu jakoweś), ale moje od lat nieustające wrażenie jest takie, że ten cały "obóz tolerancji" ma solidne problemy z tolerowaniem kogokolwiek oprócz siebie samego.
Piszę to z pozycji człowieka niezaangażowanego, ale jednocześnie zmęczonego tym ciągłym wrzaskiem i roszczeniami:


"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Kadet

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #407 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 23:45:10 »
Czy te plakaty z Matką Boską Tęczową to profanacja? Jeżeli ja wychowuje się w Polsce, żyje w tej samej kulturze, przyjmuje tę same wartości oraz religię i obchodzę wszystkie święta. Posiadam wszystkie sakramenty: chrzest, komunia, bierzmowanie i nagle ktoś mówi, że wiara/ kościół jest tylko dla hetero, to tworząc taki plakat chcę pokazać, że kościół i wiara jest dla wszystkich i ja jestem jego częścią, możliwe, że dla wielu nieheteronormatywnych osób religia jest bardzo ważna. W czym tu jest profanacja?

To złożona kwestia, ale zauważ, proszę, że wysyłając komunikat, musimy wziąć pod uwagę, jak zostanie odebrany. Ogólne przesłanie, które tu przedstawiasz, nie wydaje mi się sprzeczne z nauką Kościoła (punkt 2358 Katechizmu Kościoła Katolickiego), jednak tworząc taki plakat, trzeba też zauważyć, że część osób może zinterpretować tęczową aureolę jako sugestię, że Kościół ma poprzeć sprzeczne ze swoim nauczaniem postulaty na temat małżeństwa i rodziny prezentowane przez różne grupy używające tęczowych emblematów, bądź też jako budzącą oburzenie katolików aluzję do postaci samej Maryi, otaczanej przez nich (nas) szczególną czcią. Dlatego wydaje mi się, że taki przekaz należałoby raczej stworzyć w sposób, który nie rodziłby ryzyka błędnych interpretacji, i być bardzo ostrożnym w używaniu symboli postrzeganych jako święte.

W swoim czasie, gdy zastanawiałem się, jak odebrać ten wizerunek, czytałem przesłanie osób stojących za tą akcją - nie pamiętam go teraz dokładnie, ale wskazywało, że raczej nie chodziło im o motywację, którą tu przytaczasz. Poza tym w kwestii profanacji to, co mocno mnie wtedy dotknęło, to fakt umieszczania takich wlepek na koszach na śmieci i toi-toiach.

To propaganda czy oficjalna wykładnia?

Nie znam strony, do której linkujesz, ale artykuł mówi chyba, że cytowane przez Ciebie tezy to opinie dwóch profesorów teologii, a nie oficjalna wykładnia.

Cóż, skoro już tu się odezwałem, to może, jeśli to kogoś obejdzie, napiszę też, że choć jako katolik nie popieram sprzecznych z nauczaniem Kościoła postulatów prezentowanych na paradach równości, to również jako katolik jestem bardzo zasmucony tym, co stało się w Białymstoku i w żadnym przypadku nie popieram agresji czy przemocy wobec osób o odmiennych poglądach. Podobnie za nietrafiony uważam ten pomysł z wlepką.

Martwi mnie, że dyskusja na te tematy przybrała tu tak ostrą formę. Mam nadzieję, że nie zaszkodzi to naszym stosunkom na forum w ogóle.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Kapral

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #408 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 05:52:17 »
Kadet, starasz się pisać bardzo grzecznie, ale argumentów używasz dokładnie takich samych jak poprzednicy:

1) Wszyscy muszą się liczyć z Waszymi uczuciami i najlepiej jakby na bieżąco studiowali nauki Kościoła, żeby przypadkiem nie nadepnąć Wam na odcisk.

2) Nie macie najmniejszego zamiaru dostosować się do zmieniającego się świata. To świat zawsze musi podporządkować się Wam.

3) Absolutnie wszystko może Was obrazić. Jeśli sami nie bardzo wiecie czy naklejki są niezgodne z nauką Waszego własnego Kościoła, to czepiacie się miejsca ich umieszczenia. Na zasadzie "kij się zawsze znajdzie".

4) Po mistrzowsku rozwadniacie własną odpowiedzialność, nie potrafiąc wskazać co jest oficjalnym stanowiskiem Kościoła. W zależności od sytuacji Kościołem może być Watykan, episkopat, prymas, a jak się Was przyprze do muru,  to zwykle okazuje się, że Kościołem są sami wierni, co ucina wszelka dyskusję.

Generalnie nie widzę po Waszej stronie nawet odrobiny dobrej woli. Nie chcecie się dogadać, tylko pouczać i wymagać. No tak się w demokratycznym społeczeństwie po prostu nie da. Czasy Waszego (lub jakiegokolwiek) monopolu dawno się skończyły.
« Ostatnia zmiana: Pt, 26 Lipiec 2019, 07:01:13 wysłana przez Kapral »

Bender

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #409 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 07:46:49 »
Z ciekawości, czy zatem twierdząc, że Boga nie ma, dopuszczę się profanacji ostatecznej i obrazy wierzących? Ergo, mając na uwadze ustawę o obrazie uczuć religijnych, czy powinienem odpowiadać za to karnie?

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #410 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 07:56:07 »
Poza tym w kwestii profanacji to, co mocno mnie wtedy dotknęło, to fakt umieszczania takich wlepek na koszach na śmieci i toi-toiach.
To możesz czuć się trochę mniej dotknięty, bo osoby odpowiedzialne za akcję dementowały informacje, że plakaty były wieszane na koszach i toaletach twierdząc, że nic takiego nie miało miejsca i jest to bzdura.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline PJP

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #411 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 08:31:40 »
Kadet, starasz się pisać bardzo grzecznie, ale argumentów używasz dokładnie takich samych jak poprzednicy:

1) Wszyscy muszą się liczyć z Waszymi uczuciami i najlepiej jakby na bieżąco studiowali nauki Kościoła, żeby przypadkiem nie nadepnąć Wam na odcisk.

2) Nie macie najmniejszego zamiaru dostosować się do zmieniającego się świata. To świat zawsze musi podporządkować się Wam.

3) Absolutnie wszystko może Was obrazić. Jeśli sami nie bardzo wiecie czy naklejki są niezgodne z nauką Waszego własnego Kościoła, to czepiacie się miejsca ich umieszczenia. Na zasadzie "kij się zawsze znajdzie".

4) Po mistrzowsku rozwadniacie własną odpowiedzialność, nie potrafiąc wskazać co jest oficjalnym stanowiskiem Kościoła. W zależności od sytuacji Kościołem może być Watykan, episkopat, prymas, a jak się Was przyprze do muru,  to zwykle okazuje się, że Kościołem są sami wierni, co ucina wszelka dyskusję.

Generalnie nie widzę po Waszej stronie nawet odrobiny dobrej woli. Nie chcecie się dogadać, tylko pouczać i wymagać. No tak się w demokratycznym społeczeństwie po prostu nie da. Czasy Waszego (lub jakiegokolwiek) monopolu dawno się skończyły.
Piękny przykład hipokryzji.

Kapral

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #412 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 08:45:15 »
Piękny przykład hipokryzji.
A to niby w którym miejscu? Proszę konkretnie, bez ogólników i lania wody.

Offline komiksowe_warianty

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #413 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 09:12:26 »
Podobno można już zamawiać tęczowe Cipkomaryjki. Bierzcie póki są. Pieniądze zostaną przekazane na Kampanię Przeciw Homofobii. Koniec ogłoszenia.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #414 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 09:38:08 »
Piękny przykład hipokryzji.

Zgadza się.

Natomiast sposób prowadzenia tutejszej dyskusji przez lewą stronę nie odbiega w niczym od sposobu prowadzenia takiej samej debaty publicznej. Dlatego osobiście mi nie jest przykro z powodu tego, co się wydarzyło w Białymstoku i ja tego nie potępiam. Zdanie o atakujących wyraziłem już wcześniej, ale z mojego punktu widzenia wygląda to tak, że się wilki gryzą między sobą. Biorę popcorn i z bananem na twarzy obserwuję :)

Przyznam też, że czytanie tych wszystkich chłopców lewicowców mobilizuje mnie dodatkowo do oddania głosu na konkretną partię w najbliższych wyborach. Bo do teraz się jeszcze wahałem. Ale mam nadzieję, że partia rządząca w kolejnej kadencji uzyska większość konstytucyjną i dokona zmian w tejże Konstytucji, m.in. wzmacniając ochronę rodziny. Tak żeby przez długie lata, a najlepiej za mojego życia, nikomu nie udało się wprowadzić małżeństw jednopłciowych do polskiego systemu prawnego :)
« Ostatnia zmiana: Pt, 26 Lipiec 2019, 09:58:06 wysłana przez Użytkownik usunięty53490 »

Bender

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #415 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 09:45:19 »
Apasz, zluzuj trochę z inwektywami.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #416 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 09:46:04 »
Apasz, zluzuj trochę z inwektywami.

Kilka postów wyżej nazwał mnie kretynem. Zareagowałem zniewagą wzajemną. Szkoda że wtedy nie reagowałeś.

Bender

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #417 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 09:47:36 »
Więc on też nie powinien tak pisać, natomiast Ty wrzucasz takie często i gęsto. Opanuj emocje, dorosły jesteś. Right?

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #418 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 09:50:09 »
Więc on też nie powinien tak pisać, natomiast Ty wrzucasz takie często i gęsto. Opanuj emocje, dorosły jesteś. Right?

Nieprawda, to była pierwsza.

Kapral

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #419 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 09:55:30 »
Więc on też nie powinien tak pisać

Sorry, ale jestem tu nowicjuszem i nie znałem regulaminu forum :)
Dostałem ostrzeżenie od admina i teraz będę się powstrzymywał. W miarę mojej wytrzymałości, ofkors :)
Na przykład zablokowałem sobie użytkownika Apasz, żeby mnie więcej nie ponosiło. Traktujcie to jako gest dobrej woli z mojej strony :)