Autor Wątek: Dyskusje światopoglądowe  (Przeczytany 130720 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #390 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 15:02:40 »
Czy te plakaty z Matką Boską Tęczową to profanacja? Jeżeli ja wychowuje się w Polsce, żyje w tej samej kulturze, przyjmuje tę same wartości oraz religię i obchodzę wszystkie święta. Posiadam wszystkie sakramenty: chrzest, komunia, bierzmowanie i nagle ktoś mówi, że wiara/ kościół jest tylko dla hetero, to tworząc taki plakat chcę pokazać, że kościół i wiara jest dla wszystkich i ja jestem jego częścią, możliwe, że dla wielu nieheteronormatywnych osób religia jest bardzo ważna. W czym tu jest profanacja?

Tak, bo nie ty określasz co jest profanacją, czy nie. Robi to Kościół Katolicki, na bazie wielowiekowych badań teologicznych i kształtowania się doktryny katolickiej. To że ty uważasz, że "Matka Boska Tęczowa" profanacją nie jest, nie ma żadnego znaczenia. I słusznie, bo najprawdopodobniej brakuje ci stosownej wiedzy do określenia cech profanacji.

Bender

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #391 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 15:10:38 »
Wielki, gruby chłop przebrany za babę, z umalowanymi ustami i doczepionymi cyckami wygląda niestosownie w ciągu dnia na ulicach dużego miasta. ... A jak chce taki ktoś na siłę łamać normy i prowokować, to musi się liczyć z kontrreakcją.

No nie krepuj się. Jaka ta kontrreakcja? I kto ma ustalać te prawa?

Delikatnie tyko podpowiem, że ten gruby chłop jest u siebie. A nie w gościach.



Offline isteklistek

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #392 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 15:19:23 »
„Akty homoseksualne nie są grzechem śmiertelnym”? Teolodzy powołują się na Amoris Laetitia [...] Joseph Sciambra z LifeSiteNews zwraca uwagę na fakt, że niektórzy teolodzy katoliccy, powołując się na nauczanie Franciszka, kwestionują grzeszność aktów homoseksualnych, negując w ten sposób naukę Kościoła o grzechu sodomii.

Read more: http://www.pch24.pl/akty-homoseksualne-nie-sa-grzechem-smiertelnym--teolodzy-powoluja-sie-na-amoris-laetitia,57669,i.html#ixzz5uh9Zfz92

To propaganda czy oficjalna wykładnia?

"Jak zauważa amerykańska Komisja ds. Doktryny w swoim dokumencie, według autorów książki nie można mówić o wypaczeniu „stanu heteroseksualnego przez homoseksualistów, gdyż ich naturalna orientacja jest nie heteroseksualna, ale homoseksualna”.

« Ostatnia zmiana: Cz, 25 Lipiec 2019, 15:22:49 wysłana przez isteklistek »

Offline Eyeless

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #393 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 16:01:48 »
Cytat: Apasz
Osobiście zastanawia mnie dlaczego w tej całej sprawie pomijany jest jeden, bardzo istotny aspekt - mentalność białostocczan, (...)
A mieszkańcy Podlasia to zupełnie inny gatunek człowieka, bardziej przystający mentalnie do Białorusi, czy Rosji, niż do reszty Polski.

Zawsze jestem ciekaw jaka to definicja mentalności białostockiej krąży teraz wśród prawdziwych Polaków, podziel się proszę.

Offline Pawelek

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #394 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 16:06:46 »
A mieszkańcy Podlasia to zupełnie inny gatunek człowieka, bardziej przystający mentalnie do Białorusi, czy Rosji, niż do reszty Polski.
Przypomniał mi się z forum gildii taki jeden, @Feldkurwat mu było czy jakoś tak.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #395 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 16:08:10 »
No nie krepuj się. Jaka ta kontrreakcja? I kto ma ustalać te prawa?

Delikatnie tyko podpowiem, że ten gruby chłop jest u siebie. A nie w gościach.

Znasz pojęcie prawa zwyczajowego?

A gruby chłop nie jest tylko u siebie. Jest też u mnie i u dziesiątek/setek tysięcy innych mieszkańców danego obszaru. Jeśli nie tylko w głębokim poważaniu ma wrażliwość tych dziesiątek/setek tysięcy, ale wręcz celowo ją narusza, to zasługuje na reakcję. Jaką? Stosowną.

Bender

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #396 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 16:20:57 »
Czyli jaką? Z liścia? Z bańki? Kamieniem? Jajkiem? Z glana? Która jest stosowna konkretnie w tym przypadku?

Nie widziałem że tak chętnie wraz z setkami tysięcy ludzi przychodzisz na te parady. No chyba, że te hiperbole to tylko tak czysto teoretycznie, dla zgrywy...
« Ostatnia zmiana: Cz, 25 Lipiec 2019, 16:27:49 wysłana przez Bender »

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #397 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 16:32:03 »
Czyli jaką? Z liścia? Z bańki? Kamieniem? Jajkiem? Z glana? Która jest stosowna konkretnie w tym przypadku?

To w Białymstoku. Znów nie doczytałeś, więc powtórzę, tym razem wielkimi literami: CHODZI O WRAŻLIWOŚĆ LUDZI TWORZĄCYCH DANĄ SPOŁECZNOŚĆ.

Cytuj
Nie widziałem że tak chętnie wraz z setkami tysięcy ludzi przychodzisz na te parady. No chyba, że te hiperbole to tylko tak czysto teoretycznie, dla zgrywy...

Nie chodzę, to parady przychodzą do mnie, hałasując i epatując durnotą (bo strasznie głupio wyglądają te grube, wielkie chłopiska w obcisłych kieckach i butach na koturnach) pod moimi oknami.

Bender

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #398 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 16:37:14 »
Ty znów nie doczytałeś pytania. Prostego. JAKĄ REAKCJĘ?

I więcej czasu straciłeś na tym forum na pisanie o tym niż ta rzekoma parada pod Twoim oknem trwała (ide o zakład, że nawet nie mieszkasz na trasie).

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #399 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 16:46:33 »
Ty znów nie doczytałeś pytania. Prostego. JAKĄ REAKCJĘ?

Odpisałem jasno i wyraźnie.

Cytuj
I więcej czasu straciłeś na tym forum na pisanie o tym niż ta rzekoma parada pod Twoim oknem trwała (ide o zakład, że nawet nie mieszkasz na trasie).

Wprost przeciwnie, bo taka parada to nie tylko te 30 min. pod moim oknem (owszem, mieszkam na trasie parad, przegrałeś zakład - co wygrałem? Może znów strzelisz focha i usuniesz konto? Taka nagroda by mi odpowiadała :) ), ale cały dzień utrudnień w poruszaniu się, parkowaniu, itp. Nie wspominając o kosztach zabezpieczenia.

Kapral

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #400 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 16:53:16 »
Daj spokój, Bender. Przecież próbujesz rozmawiać z kretynem. Szkoda Twojego i naszego czasu na te jałowe przepychanki.

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #401 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 17:40:35 »
BUM!

Sąd zakazał dystrybucji homofobicznej naklejki "Gazety Polskiej"

http://wyborcza.pl/7,75398,25028332,homofobiczna-naklejka-gazety-polskiej-wycofana-ze-sprzedazy.html
Piękno jest w oczach patrzącego.

Bender

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #402 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 18:13:22 »
Szkoda Twojego i naszego czasu na te jałowe przepychanki.

Obawiam się, że masz rację.

@ apasz  Bądź tak miły i nie wypraszaj mnie przy każdej okazji. Zawsze masz block do dyspozycji.

Offline PJP

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #403 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 18:25:57 »
@Benderze, napisałeś: "Chyba trochę na siłę cały czas próbujesz wiązać LGBT z polityką". Tak to już ostatnio bywa, że sami się wiążą z polityką. I właśnie o tym m.in. pisałem, że jak działać to z sensem :)
„A jest kumulacją budowania dziwnych insynuacji, wywoływania poczucia zagrożeń i reszty tej zupełnie "niewinnej krytyki", którą właśnie teraz z kolegami uprawiacie na forum”. Mam wrażenie, że mylisz przyczynę ze skutkiem. Czyli z homofobią jest tak jak ze słynnym zdaniem przypisywanym różnym postaciom historycznym – o tym, kto jest homofobem decydujemy MY? Mylimy chyba pojęcia lub je przeinaczamy. Za chwilę dowiem się, że wyrażenie swojej opinii czy krytyka jest mową nienawiści lub aktem homofobii. A może to jest tak, jak z antysemityzmem? Antysemitą jest ten, kogo nie lubią Żydzi?
Dla mnie sprawa jest jasna. Skoro w definicji homofobii jest odniesienie do lęków i religii, aluzja jest czytelna. Należy znieść religię i nie będzie „aktów myślozbrodni”. Jak widać, idea została zaznaczona jasno. W historii już bywały takie przykłady i zwykle dotyczyły lewej części sceny politycznej, tej „oświeconej”, „nowoczesnej” i rewolucyjnej. Skoro homofobia może wynikać z przekonań religijnych, to z czego wynika antychrystianizm albo antypolonizm? Z lewackich ciągotek czy zwykłej niechęci do większości, tych z ciemnogrodzkich zaułków? Gęsto padają stwierdzenia o tolerancji a panowie prezentujecie bardzo nowatorskie podejście do tych spraw. Nie napiszę, że mnie to dziwi, bo nie dziwi 😊
@Kapralu, napisałeś: "Próbujesz relatywizować i rozwadniać. Sprytne, ale jałowe". Próbuję przenieść dyskusję na nieco bardziej konkretny poziom. Odwołując się do historii trzeba założyć, że ktoś inny ma o niej wiedzę.
"Tolerancja nie oznacza braku krytycyzmu. Dopiero reagowanie przemocą jest końcem tolerancji". Tolerancja nie oznacza również bezrefleksyjnej akceptacji bo tak.
„Ale co pokazano w Warszawie? Deklarację na papierze? No i co z niej wynikło praktycznego?”
Sądząc po reakcji rodziców nie spodobało im się. Powinieneś zadać pytanie, co z niej WYNIKNIE praktycznego, szczególnie pod kątem polityki antydyskryminacyjnej. Papier wytrzyma wiele i już w historii nie takie piękne deklaracje bywały. Liczą się fakty, a fakty są na razie takie, że mimo tak szumnie zapowiadanych postaw tolerancyjnych wymaga się ich tylko od jednej strony, co oczywiście rodzi pytania o wiarygodność ruchów czy działaczy. A jest ona średnia patrząc na wspomniane przeze mnie „instalacje” artystyczne czy inne profanacje.
„W demokracji skrajna lewica albo prawica to taka, która stosuje przemoc, by narzucić swoją ideologię. Nie dostrzegam czegoś takiego po lewej stronie polskiej sceny politycznej, natomiast po prawej owszem”.
A ja dostrzegam. Dobrze, że napisałeś przemoc bo wiadomo, czego uczą nas ruchy antydyskryminacyjne, że przemoc może przyjąć także formę werbalną, o czym już wcześniej pisano. Pamiętasz swoją drogą, jak pewien pan chciał kogoś zastrzelić i wypatroszyć?
„Szkoda Twojego i naszego czasu na te jałowe przepychanki”. Czy panowie są oburzeni, że można mieć inne poglądy i nie ma 127% poparcia dla jedynie słusznych tez? Objawianych europejsko i nowocześnie?
@Deathbird, napisałeś: „Problem z dzisiejszą polityką nad Wisłą polega na tym, że oto przyzwyczajone do sprawowania władzy"elity" nie potrafią przyjąć do wiadomości, że przerżnęły w demokratycznych wyborach i za wszelką cenę (łącznie z tworzeniem wrażenia niepokojów społecznych) próbują się z powrotem dorwać do koryta. Latanie ze wszystkim na skargę do Brukseli nie pomogło. Kolejne wybory przegrane. No to zostało destabilizowanie. I tego tak naprawdę jesteśmy świadkami”.
Podsumowując, obawiam się, że gdyby lewica doszła do władzy z pewnością szybko zrealizowałaby swoje postulaty, szczególnie pod względem tzw. mowy nienawiści, co zwykle jest formą mniej czy bardziej ale jednak cenzury. Klasyczne pomieszanie pojęć i wartości, tak typowe dla lewicy. To samo mamy z pojęciami hejt – wg niektórych wyrażenie swojej opinii czy krytyka już będzie hejtem (wtf?) czy fake newsami – odrzuć fake newsy, sięgnij po nasze, jeszcze bardziej kłamliwe 😉
„Walka z przestępstwami z nienawiści
Wszyscy w naszym kraju muszą czuć się bezpiecznie. Zrealizujemy od lat podnoszone postulaty rozszerzenia ochrony przed przestępstwami z nienawiści, w tym mową nienawiści”.
https://wiosnabiedronia.pl/program/rownosc
« Ostatnia zmiana: Cz, 25 Lipiec 2019, 18:33:37 wysłana przez PJP »

Offline Arion Flux

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #404 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 18:33:41 »
BUM!

Sąd zakazał dystrybucji homofobicznej naklejki "Gazety Polskiej"

http://wyborcza.pl/7,75398,25028332,homofobiczna-naklejka-gazety-polskiej-wycofana-ze-sprzedazy.html
Pozwolę sobie na małe sprostowania, bo moim zdaniem tytuł przywołanego artykułu Gazety Wyborczej, w brzmieniu: "Sąd zakazał dystrybucji homofobicznej naklejki <<Gazety Polskiej>>" wprowadza w błąd:

1. Sąd NIE zakazał, ale raczej wstrzymał dystrybucję przedmiotowej naklejki postanowieniem w postępowaniu zabezpieczającym. Czyli nie jest to wyrok, ani tym bardziej wyrok prawomocny, ale tylko postanowienie zapadłe we wstepnym postępowaniu wszczętym na wniosek zainteresowanego (i przez niego opłacone - jak na razie). Sam proces jeszcze się nie odbył i nie został nawet wszczęty, a zostanie wszczety o ile wnioskodawca wniesie powództwo w terminie 2 tygodni (od doręczenia postanowienia). Jeśli nie wytoczy powodztwa, wowczas to postanowienie sądu przestanie obowiązywać (tzw. "rygor upadku zabezpieczenia").

2. Sąd NIE stwierdził, że przedmiotowa naklejka niesie treści homofobiczne - jak sugeruje tytuł tego artykułu. Właśnie ten problem (tj. naklejka homofobiczna, czy nie homofobiczna?) będzie przedmiotem procesu (o ile do niego dojdzie) i od jego rozstrzygnięcia będzie zależał ostateczny, prawomocny wyrok sądu. Na bieżacym etapie postepowania brzmienie tytułu tego artykulu jest moim zdaniem grubym naduzyciem.   
« Ostatnia zmiana: Cz, 25 Lipiec 2019, 18:38:54 wysłana przez KukiOktopus »