Autor Wątek: Dyskusje światopoglądowe  (Przeczytany 129514 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kapral

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #375 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 12:35:19 »
Przecież klauzule sumienia są teraz w 100% legalne. Zostały zalegalizowane miesiąc temu przez "TK" :)
Na sklepach, warsztatach i gabinetach można sobie teraz wieszać dowolnej treści karteczki w stylu "tych klientów nie obsługujemy". Miś wiecznie żywy! :)

Bender

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #376 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 12:43:40 »
Tymczasem życzenie śmierci "starym kurwom głosującym na PiS" jak najbardziej przesłanki mowy nienawiści wypełnia

Wypełnia. Tylko dlaczego sugerujesz, że to jest jakiś wspólny głos LGBT???

# naklejka. Oczywiście i takie doniesienia chyba nawet zostały złożone.
« Ostatnia zmiana: Cz, 25 Lipiec 2019, 12:45:56 wysłana przez Bender »

Kapral

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #377 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 13:03:27 »
Tymczasem życzenie śmierci "starym kurwom głosującym na PiS"

Poproszę o źródło tego cytatu.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #378 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 13:08:05 »
Wypełnia. Tylko dlaczego sugerujesz, że to jest jakiś wspólny głos LGBT???


Opinia została wyrażona publicznie, podczas manifestacji LGBT.

Przykład ten, jak również przykład klauzuli sumienia oraz pozostałe przykłady to po prostu prostackie zachowania lewej strony sporu politycznego. Równie prostackie metody stosuje druga strona. Dziwi mnie zatem oburzenie z waszej strony na jakąś naklejkę w sytuacji, gdy "wasi" robią dokładnie to samo.

Ja osobiście uważam, że za słowa nie należy karać na gruncie prawa karnego, bo nie można obiektywnie ocenić krzywdy wyrządzonej słowem. Podobnie w kwestii klauzuli sumienia - jeśli lekarz nie chce leczyć wyborców PiS, to o ile prowadzi praktykę prywatną, powinien mieć do tego pełne prawo. Tak samo jak taki lekarz, który odmawia przeprowadzenia aborcji. Albo jeśli prywatny drukarz nie ma ochoty drukować materiałów LGBT. Ale to niestety lewica ma tendencje zamordystyczne i najchętniej za jakąś bliżej nieokreśloną "homofobię" wsadzałaby ludzi do więzienia (to słowa Śmiszka, który pełni funkcję w partii Wiosna i stwierdził, że jak Wiosna dojdzie do władzy, to będzie karała więzieniem za "homofobię"). Dlatego mam nadzieję, że pomimo szczerego życzenia jej zwolenników, nie ziści się scenariusz wymarcia starych kurew głosujących na PiS i zamordyści z lewicy nigdy nie dojdą do władzy. Na szczęście jestem spokojny, bo wprawdzie stary kurwy wymrą, ale zostaną zastąpione przez młodych ;) Jednak wśród młodych wyborców, dopiero uzyskujących prawa wyborcze, jak i wśród tych, którzy uzyskają je w najbliższej przyszłości, nastroje są zdecydowanie bardziej rozsądne, czyli prawicowe. Generalnie przyszłość jawi się kolorowo, ale nie tęczowo :)

Offline Martin Eden

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #379 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 13:09:03 »
Kojarzycie ten szwedzki komiks, w którym superbohater z tęczową flagą okładał ciosami uczestników marszu niepodległości? Chodziło  to niedawno po mediach społ. Mogę potem poszukać. Tak mi się skojarzyło po przeczytaniu, że jedna strona nie stosuje przemocy fizycznej, bo jest w mniejszości. Ten komiks pokazuje, że niektórzy conajmniej o tym myślą .

Kapral

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #380 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 13:28:33 »
Aha, czyli teraz zrównujecie wypowiedź przypadkowej osoby z marszu (być może prowokatora, jadąc waszym przekazem) z oficjalnymi wypowiedziami polityków i działalnością ogólnopolskiej gazety prorządowej, a także zrównujecie zagraniczny komiks o biciu z biciem. To już nawet nie jest zabawne. Czy Wy w ogóle odróżniacie realny świat od swoich fantazji na jego temat? To może zamknijcie do kicia Dąbrowskiego za wszystkie zbrodnie, które popełnił jego Likwidator :)

Bender

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #381 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 13:34:12 »
Opinia została wyrażona publicznie, podczas manifestacji LGBT.

Przez jedną osobę. I zamiast piętnować ten występek, potępisz całą grupę. No luz. Więc po Białymstoku teoretycznie możemy uznać, że wszyscy hetero to przestępcy. Bardzo wygodne prawda?

Offline death_bird

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #382 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 13:38:06 »
Mniejszości nie toleruja większości? Widziałeś spontaniczne marsze z transparentami "precz z hetero"?

Serio mam tracić czas na wygrzebywanie tych wszystkich prowokacji antyreligijnych z tego roku? Te profanacje mszy, symboliki religijnej? Dla Ciebie musi się pojawić transparent "precz z hetero" żeby było "nietolerancyjnie"?


"Jakakolwiek krytyka" . Serio?

No serio:
https://wiadomosci.wp.pl/partner-biedronia-o-wsadzaniu-do-wiezien-nienawisc-musi-byc-scigana-6363157988624513a

To akurat pojawiło się przed sprawą wlepki.

 
Naklejka "Strefa wolna od LGBT" to Twoim zdaniem jest krytyka?

To moim zdaniem jest reakcja na niedawne profanacje. Reakcja głupia i szkodliwa, ale nie biorąca się z powietrza. Tak właśnie wyglądają skutki prowokacji. I jestem pewien, że pewne grupy są tą naklejką zachwycone, bo oto prowokacja spełniła swój cel.

To się niczym nie różni od JUDE RAUS.

I owszem. Tak samo jak teksty o starych k...ach, które muszą wymrzeć. Tak się właśnie nakręca (moim zdaniem celowo) pewną spiralę.

 
A jest kumulacją budowania dziwnych insynuacji, wywoływania poczucia zagrożeń i reszty tej zupełnie "niewinnej krytyki", którą właśnie teraz z kolegami uprawiacie na forum. I tak, to właśnie jest homofobia.

No i mamy podsumowanie. W zasadzie mógłbyś to pogrubić.

wystarczy po raz kolejny podać przykład oszołoma zwolnionego przez sklep Ikea.

Widzisz jak to działa? Pojawiła się krytyka? Oszołom. Zwolniono "oszołoma" za opinię? I bardzo dobrze, bo "oszołomów" należy zwalniać. To jest właśnie ta "tolerancja". Co dalej? Schizofrenia bezobjawowa?


Jest dokładnie odwrotnie, na zachodzie w dojrzałych demokracjach z silnym społeczeńśtwem obywatelskim

Zobaczymy, które demokracje i które społeczeństwa będą miały szybciej większe problemy ze sobą. Obstawiam, że te "silne" w "dojrzałych" (czy aby nie przejrzałych?) demokracjach.

P.S. @misiokles - pozwoliłem sobie dać Ci lajka za tekst o kobietach w filmach (jeśli się nie obrazisz) - uśmiałem się. ;)

Aha, czyli teraz zrównujecie wypowiedź przypadkowej osoby z marszu (być może prowokatora, jadąc waszym przekazem) z oficjalnymi wypowiedziami polityków i działalnością ogólnopolskiej gazety prorządowej, a także zrównujecie zagraniczny komiks o biciu z biciem. To już nawet nie jest zabawne. Czy Wy w ogóle odróżniacie realny świat od swoich fantazji na jego temat? To może zamknijcie do kicia Dąbrowskiego za wszystkie zbrodnie, które popełnił jego Likwidator :)

Ale podejrzewam, że gdyby było na odwrót i gdyby komiks był o biciu flagą narodową flagi tęczowej to miałbyś używanie na całego. ;)

Przez jedną osobę. I zamiast piętnować ten występek, potępisz całą grupę. No luz. Więc po Białymstoku teoretycznie możemy uznać, że wszyscy hetero to przestępcy. Bardzo wygodne prawda?

A czy środowisko tej jednej osoby potępiło "występek"? Czy po prostu komuś wypsnęło się na wizji to co reszta myśli po cichu?

Tak to wszystko działa. Jest szum, jest awantura, jakieś punkty zawsze można ugrać. Swoje ugrała Gazeta Polska, swoje ugrał Biedroń, na coś tam liczy lewica w nadchodzących wyborach. Szkoda tylko całej reszty.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Bender

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #383 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 13:49:58 »
Serio mam tracić czas na wygrzebywanie tych wszystkich prowokacji antyreligijnych z tego roku?

Zdecydujcie się w końcu kto jest tą większością. Bo już sam nie wiem czyim jestem wrogiem, hetero, prawicy, kościoła. Z kościołem na pieńku ma mnóstwo hetero, ale i tu wygodnie wrogiem zostaje LGBT. Z prawicą ma na pieńku mnóstwo hetero. Więc jakim cudem LGBT pojawia się jako uniwersalny substytut wroga w każdej kategorii??? Ale uniwersalny wróg jednoczy, right? Wiec teraz powiedzcie panowie, kto tu ulega propagandzie?

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #384 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 13:50:27 »
Widzisz jak to działa? Pojawiła się krytyka? Oszołom. Zwolniono "oszołoma" za opinię? I bardzo dobrze, bo "oszołomów" należy zwalniać. To jest właśnie ta "tolerancja". Co dalej? Schizofrenia bezobjawowa?
O czym ty mówisz? Facet szykanuje kolege z pracy i naklania dojego morderstwa, a ty go bronisz?

Zobaczymy, które demokracje i które społeczeństwa będą miały szybciej większe problemy ze sobą. Obstawiam, że te "silne" w "dojrzałych" (czy aby nie przejrzałych?) demokracjach.
No na razie my mamy ogromne problemy ze soba i rzad z zapedami autorytarnymi ktory zwalcza wszystko co niezalezne wszelkimi dostepnymi srodkami.


Jeszcze co do wychodzenia na demonstracje, serio nie masz w sobie choć za grosz empatii by postarać się zrozumieć, że ktoś kto co chwila musi mierzyć się z pogardliwym wzrokiem części społeczeństwa raz na jakiś czas chce wyjsc na ulice i wykrzyczec, ze ma takie same prawa i zasluguje na taki sam szacunek jak inni?
« Ostatnia zmiana: Cz, 25 Lipiec 2019, 13:59:04 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #385 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 14:16:35 »
Aha, czyli teraz zrównujecie wypowiedź przypadkowej osoby z marszu (być może prowokatora, jadąc waszym przekazem) z oficjalnymi wypowiedziami polityków i działalnością ogólnopolskiej gazety prorządowej,

Ta wypowiedź przypadkowej osoby jest poglądem, który reprezentuje większość środowiska LGBT. Jedyne czym środowisku zawiniła ta konkretna osoba jest, że dała się podpuścić do wypowiedzi przed kamerą. Środowisko LGBT jest bardzo nienawistnie nastawione do katolików, patriotów, wyborców PiS - generalnie do ludzi o poglądach konserwatywnych, prawicowych. Czyli generalnie do osób innych w stosunku do siebie. Mnie osobiście bardzo razi ta hipokryzja, bo nie jest sztuką tolerować ludzi o podobnych poglądach. Prawdziwa tolerancja to tolerowanie poglądów odmiennych i szacunek do osób je wyrażających. Lewica zatem z tolerancją nie ma absolutnie nic wspólnego.

Przez jedną osobę. I zamiast piętnować ten występek, potępisz całą grupę. No luz. Więc po Białymstoku teoretycznie możemy uznać, że wszyscy hetero to przestępcy. Bardzo wygodne prawda?

Osobiście zastanawia mnie dlaczego w tej całej sprawie pomijany jest jeden, bardzo istotny aspekt - mentalność białostocczan, a w szczególności hoolsów jagiellonii. Jest to wyjątkowe bydło, pogardzane nawet przez inne środowiska kibicowskie. A mieszkańcy Podlasia to zupełnie inny gatunek człowieka, bardziej przystający mentalnie do Białorusi, czy Rosji, niż do reszty Polski. Incydent w Białymstoku był po prostu wybrykiem chuligańskim, a robienie z tego czegoś więcej to po prostu polityka. W najbardziej żenującym wydaniu.

Jeszcze co do wychodzenia na demonstracje, serio nie masz w sobie choć za grosz empatii by postarać się zrozumieć, że ktoś kto co chwila musi mierzyć się z pogardliwym wzrokiem części społeczeństwa raz na jakiś czas chce wyjsc na ulice i wykrzyczec, ze ma takie same prawa i zasluguje na taki sam szacunek jak inni?

Tak to już jest, że gdy się żyje w społeczeństwie, należy się dostosować do pewnych uniwersalnych norm w nim obowiązujących. Jeśli się odstaje, to można to ukrywać lub się z tym obnosić, ale przy tej okazji narażając się na różne reakcje. Dlatego właśnie powstały normy obyczajowe, zasady savoir vivre, itp. Jak ktoś chce paradować na golasa z piórkiem w dupie przez środek miasta, to musi się liczyć z reakcją. Każdej akcji towarzyszy reakcja. Nie rozumiem dlaczego tak trudno to pojąć... Ciekawe że nikt też nie oburza się na naruszanie "wolności" w korporacjach, gdzie np. obowiązuje określony strój, wykluczający kontrowersyjne koszulki, niestosowne elementy ubioru, itp. Czemu uczestnicy parad "równości" nie manifestują swoich poglądów na co dzień, w pracy???

Bender

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #386 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 14:28:14 »
mentalność białostocczan, a w szczególności hoolsów jagiellonii. Jest to wyjątkowe bydło, pogardzane nawet przez inne środowiska kibicowskie. A mieszkańcy Podlasia to zupełnie inny gatunek człowieka, bardziej przystający mentalnie do Białorusi,

Whoaaa :D

Cytuj
Tak to już jest, że gdy się żyje w społeczeństwie, należy się dostosować do pewnych uniwersalnych norm w nim obowiązujących. Jeśli się odstaje, to można to ukrywać lub się z tym obnosić, ale przy tej okazji narażając się na różne reakcje. Dlatego właśnie powstały normy obyczajowe, zasady savoir vivre, itp.

Nie chce być złośliwy ale byłeś kiedyś za granicą?  I ciekawe co uważasz za normę. Swój punkt widzenia? I kto ma decydować i nadawać charakter tej "reakcji".  Ty? I decydować z czym mam prawo się ukrywac a z czym "obnosić". Też Ty?

Przy okazji, jestem ciekaw ilu z Was naprawdę widziało na żywo to przysłowiowe piórko. Zgaduje, że nikt.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #387 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 14:37:22 »

Nie chce być złośliwy ale byłeś kiedyś za granicą?  I ciekawe co uważasz za normę. Swój punkt widzenia? I kto ma decydować i nadawać charakter tej "reakcji".  Ty? I decydować z czym mam prawo się ukrywac a z czym "obnosić". Też Ty?

Normy kształtują się same, wynikają z uwarunkowań kulturowych danego społeczeństwa. Nie wiesz o tym, urodziłeś się wczoraj? A co ma z tym wspólnego zagranica? Chyba tylko tyle, że jak jestem "w gościach" to zachowuję się należycie, a nie parzę sobie kawę na palniku turystycznym przy moście Rialto w Wenecji.

Cytuj
Przy okazji, jestem ciekaw ilu z Was naprawdę widziało na żywo to przysłowiowe piórko. Zgaduje, że nikt.

Nie zaglądam do męskich tyłków. Ale jak słusznie zauważyłeś to było PRZYSŁOWIOWE stwierdzenie. Jeśli jednak nie pojmujesz takich konstrukcji językowych, to wytłumaczę wprost. Wielki, gruby chłop przebrany za babę, z umalowanymi ustami i doczepionymi cyckami wygląda niestosownie w ciągu dnia na ulicach dużego miasta. Nie powinien natomiast budzić kontrowersji w klubie dla transwestytów, oferujących show drag queens. Proste. A jak chce taki ktoś na siłę łamać normy i prowokować, to musi się liczyć z kontrreakcją. Proste.

Kapral

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #388 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 14:41:10 »
Ale podejrzewam, że gdyby było na odwrót i gdyby komiks był o biciu flagą narodową flagi tęczowej to miałbyś używanie na całego. ;)

Dlaczego "gdyby"? Nie muszę sobie tego wyobrażać.


Offline isteklistek

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #389 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 14:51:08 »
Czy te plakaty z Matką Boską Tęczową to profanacja? Jeżeli ja wychowuje się w Polsce, żyje w tej samej kulturze, przyjmuje tę same wartości oraz religię i obchodzę wszystkie święta. Posiadam wszystkie sakramenty: chrzest, komunia, bierzmowanie i nagle ktoś mówi, że wiara/ kościół jest tylko dla hetero, to tworząc taki plakat chcę pokazać, że kościół i wiara jest dla wszystkich i ja jestem jego częścią, możliwe, że dla wielu nieheteronormatywnych osób religia jest bardzo ważna. W czym tu jest profanacja?