Autor Wątek: Dyskusje światopoglądowe  (Przeczytany 129475 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline PJP

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #270 dnia: Wt, 23 Lipiec 2019, 22:00:37 »
Jw. z Edytą ;) Tak swoją drogą zrobiło się ciekawie:
https://fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-parlamentarne-2019/aktualnosci/news-kto-do-koalicji-polskiej-rozmowy-z-kukiz-15-i-bezpartyjnymi-,nId,3110206
U buków chodzi już sporo zakładów na wybory. Najwięcej płacą za koalicję Kukiz-Konfederacja :D
Od kilku dni popularne są też zakłady dotyczące samozaorania Kukiza i czy lewica przekroczy próg. Mam znajomego, który jest od lat ideowym lewicowcem. Doskonale się rozumiemy i dyskutujemy, o ile nie dotkniemy wątków "teczkowych" i służb specjalnych. Co ciekawe, światopoglądowo ma otwarty umysł i nie wycieka mu mózg. Co jakiś czas próbuje mnie zwerbować do jakichś libertyńskich liberałów czy innych wolnomyślicieli deickich (ze względu na mój niesprecyzowany stosunek do kościołów). Ma teraz mocną zgagę ze względu na SLD. Szkoda chłopa...
« Ostatnia zmiana: Wt, 23 Lipiec 2019, 22:04:47 wysłana przez PJP »

Offline isteklistek

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #271 dnia: Wt, 23 Lipiec 2019, 22:26:02 »
Ja bym powiedział, że większość tych kiboli jest bezideowych i chodzi im o to, aby po prostu się ponaparzać z kim się da i czasem sami nie wiedzą, dlaczego. Do tego obrońcami tradycyjnych wartości; twarzami, które są kojarzone na prawicy są osoby kilkukrotnie rozwiedzione i mające dzieci z innymi partnerami. Ciekawe kiedy rozwodnicy będą dostawać po ryju, ale oczywiście nie partyjni, bo oni mogą się rozchodzić. Zabawne też może być to, że możemy dojść do takiego momentu, że w imię obrony wartości i rodziny obywatele nie będą dostawać od państwa rozwodów. Niby absurd, ale nie jedyny, bo np. szczytem absurdu jest tutaj to, że twarzą pro-life jest gość, który dorobił się na skrobankach....chyba, że to teraz nieprawda i pomówienie?
« Ostatnia zmiana: Wt, 23 Lipiec 2019, 22:38:49 wysłana przez isteklistek »

Offline PJP

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #272 dnia: Wt, 23 Lipiec 2019, 22:38:41 »
Hipokryzja polityków zawsze była w cenie 8) Przed wojną też było ciekawie w konfiguracjach i związkach. Ta sytuacja o której wspomniałeś zawsze mnie zastanawia, że spora część osób, które są widoczne w mediach czy stają się jakoś znane ze względu na przekonania (artykułowane) dojrzewa po latach bycia w jedynie słusznej dawnej partii (lub w "demokratycznych" podkładkach), czasem się jakieś zaszłości teczkowe przyplątują lub lepsze jazdy. I wtedy nie wiem czy oni faktycznie "dojrzeli" do pewnych postaw lub się nawrócili, czy są "rzucani" na odcinek... A może łatwiej ich kontrolować, skoro już kiedyś się kurwili... Kiedyś była taka sytuacja z Tejkowskim, który był bardzo wygodną twarzą do straszenia lewicy i centrystów tudzież katolików świeckich. Jest to ciekawe o tyle, że często okazuje się, iż obie strony nibysporu mają wspólnych znajomych, powiązania, niegdyś wódkę pijali lub budowali socjalizm - ot, takie kłótnie w rodzinie. Cyrk dla gawiedzi.
« Ostatnia zmiana: Wt, 23 Lipiec 2019, 22:45:16 wysłana przez PJP »

Offline death_bird

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #273 dnia: Wt, 23 Lipiec 2019, 22:45:55 »
Mało co obchodzi mnie mniej niż rodzina hetero, jej dzieci, jej wiara i jej porządek... i paradoksalnie, oczekuję wobec siebie tego samego.

Mnie z kolei nie obchodzi co kto i z kim robi w czterech ścianach (póki prawo nie jest łamane), z kim żyje i z kim wybiera się na wakacje. Nie moje życie, nie moja sprawa. Natomiast nie potrzebuję wysłuchiwać o tym podczas wrzaskliwych demonstracji. Tylko tyle albo aż tyle.

Edycja:
@isteklistek - bo zarówno ci kibole, jak i ci demonstranci to nic innego jak dwie strony tej samej monety. I jedni i drudzy to ekstrema, które potrzebują się wyżyć na ulicy.
« Ostatnia zmiana: Wt, 23 Lipiec 2019, 22:48:45 wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Mark Riddle

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #274 dnia: Wt, 23 Lipiec 2019, 22:54:09 »

Kapral

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #275 dnia: Wt, 23 Lipiec 2019, 22:54:43 »
Wpis Kaprala jest wyjęty z kontekstu i bez komentarza dotyczącego ówczesnej rzeczywistości jest ahistoryzmem. Tym bardziej zakrawa na manipulację zestawienie dwóch różnych światów i kultur.
Jedyne co tu jest ahistoryczne, to Polska. Świat idzie naprzód, a Polska wciąż jak zaklęta stoi w miejscu i zmaga się z tymi samymi (pozornie tylko innymi) demonami. Zachęta, Jedwabne, Kielce, teraz Lublin i Białystok. Niby różne, a jakże podobne.

Bender

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #276 dnia: Wt, 23 Lipiec 2019, 23:03:14 »
Mnie z kolei nie obchodzi co kto i z kim robi w czterech ścianach (póki prawo nie jest łamane), z kim żyje i z kim wybiera się na wakacje. Nie moje życie, nie moja sprawa. Natomiast nie potrzebuję wysłuchiwać o tym podczas wrzaskliwych demonstracji. Tylko tyle albo aż tyle.

Zakładając, że akurat mieszkasz na trasie zamknij okno na 15 minut raz na rok i masz problem z głowy. Ja tak robie z kościelnymi procesjami i nie marudzę. Ale biorąc pod uwagę jak konsekwentnie się udzielasz w tej kwestii , to zakładam, że jednak nie o hałas za oknem chodzi.

Offline PJP

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #277 dnia: Wt, 23 Lipiec 2019, 23:03:41 »
Polska jest ahistoryczna? Polska jest przesadnie historyczna. Zanurzona w historii i mitach po uszy. Ten świat idący naprzód wymyślał lepsze zabawy, o których dzisiaj woli nie pamiętać ale z chęcią przerzuca odpowiedzialność na ofiary. Też znam ciekawe miejscowości. Chcesz poznać? Proszę bardzo: Naliboki, Koniuchy, Ciepielów.
Pamiętasz z jakim bojowym wezwaniem sowiecka "partyzantka" szła do boju? Śmierć faszyzmowi. A czym był faszyzm, wszystkim, co nie było zgodne z bieżącą linią partii... Tak jakoś mi się skojarzyło, jak czytam po raz n-ty o nowoczesności itd. Niestety, pedagogika wstydu już nie chce działać.

Kapral

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #278 dnia: Wt, 23 Lipiec 2019, 23:12:33 »
Pamiętasz z jakim bojowym wezwaniem sowiecka "partyzantka" szła do boju? Śmierć faszyzmowi. A czym był faszyzm, wszystkim, co nie było zgodne z bieżącą linią partii...

O! To tak samo jak "lewactwo" - bojowe hasło miejskiej partyzantki podkarpacko-podlaskiej. Przecież "lewactwo" jest wszystkim, co niezgodne z bieżącą linią obecnej partii :)

Mark Riddle

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #279 dnia: Wt, 23 Lipiec 2019, 23:13:04 »
Ale biorąc pod uwagę jak konsekwentnie się udzielasz w tej kwestii , to zakładam, że jednak nie o hałas za oknem chodzi.
Nie śpieszyłbym się tak z tymi założeniami bo jeszcze Cię Bender albo ktuś taki o projekcje pomówi.

Offline death_bird

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #280 dnia: Wt, 23 Lipiec 2019, 23:15:08 »
Ale biorąc pod uwagę jak konsekwentnie się udzielasz w tej kwestii , to zakładam, że jednak nie o hałas za oknem chodzi.

Oczywiście, że nie tylko. Przecież to się nie sprowadza do chodzenia dla chodzenia i krzyczenia dla krzyczenia.
Ale to akurat przecież jest oczywiste.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Bender

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #281 dnia: Wt, 23 Lipiec 2019, 23:18:27 »
No to o co konkretnie Ci chodzi?

Kapral

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #282 dnia: Wt, 23 Lipiec 2019, 23:31:15 »
Chodzi o to, żeby było komu bęcki spuścić. Proste.

John

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #283 dnia: Wt, 23 Lipiec 2019, 23:42:05 »
Nie rozumiem, dlaczego niektórzy na forum, którzy mają konkretne zdanie na pewne tematy, zachowują się jak cipki, i zamiast wprost powiedzieć co myślą, kombinują jak by tu obejść, jakby tu dać do zrozumienia ale nie powiedzieć wprost. Powiedzcie wprost, jak Larry Flynt Skandalista - homoseksualizm Was obrzydza, nie chcecie takiej parady, a nie turlacie się słownie jak dzieci. Bendera raczej tym nie obrazicie, bo widać że facet ma grubą skórę, a Wy będziecie mniej czerwoni i spięci od hamowania się i robienia retorycznych fikołków w postach.

Nawimar, mimo że ma bardzo różne, wręcz przeciwne poglądy do moich, się nie pieści, i pisze co myśli. Wywalił wprost że jest zawiedziony orientacją Walkirii w filmach Marvela, i świat od tego nie pękł. Jak nie potraficie powiedzieć wprost co myślicie, to po co w ogóle rzucacie tymi sugestiami?

Death_bird, poważnie - będzie Ci lżej. Wyrzuć to z siebie ;)

To co mnie najbardziej obrzydza w polityczno społecznych rozmowach, to strefa komfortu którą tak chętnie obiera wiele osób. Trochę się wypowiem, ale nie do końca, a w sumie to obaj jesteście oszołomy, "prawda jest po środku" (To mój ulubiony frazes. Gówno prawda, prawda jest tam gdzie jest prawda). Nie masz jaj żeby wybrać stronę, to nie zawracaj głowy zamiast starać się dokleić do "centrum". Centrum nie istnieje i nie istniało.

Pozdrawiam

Mark Riddle

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #284 dnia: Śr, 24 Lipiec 2019, 00:03:55 »
Meh, ogólniki są lepsze. Łatwiej wtedy jest ucinać głupa, zwalić na sarkazm czy ironie, napisać, że nie o to chodziło albo (najlepsze) przyfasolić komuś projekcją. Pisanie, że "homoseksualizm was obrzydza i nie chcecie takiej parady" byłoby pisaniem nie na temat. Bo w tej krótkiej przepychance słownej chodziło ...
...o to, żeby [...] komu bęcki spuścić. Proste.