Autor Wątek: Dyskusje światopoglądowe  (Przeczytany 129455 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PJP

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #255 dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 17:39:34 »
Tutaj w grę wchodzą jeszcze peerelowskie zaszłości i kompromaty. Wiadomo, że takich "racjonalnych" zawerbowanych, tudzież nowoczesnych i europejskich kapłanów można było trzymać na krótkiej smyczy. A potem w ramach wykuwania nowych "elit" całe zło szło na konto niedawnej tzw. opozycji solidarnościowej. Grunt, żeby do władzy doszli odpowiedni ludzie i można było dalej robić biznesy - w nowej rzeczywistości. Niby czasy się zmieniły, jak i podejście do różnych kwestii, a podejrzewam, że nadal specsłużby gromadzą różne kompromaty (głównie obyczajowe, kryminalne czy rodzinne) w celu wpływania na ludzi. I są używane nader często. Czy dotyczy to lewej strony sceny politycznej, czy prawej.
« Ostatnia zmiana: Wt, 09 Lipiec 2019, 17:41:18 wysłana przez PJP »

Bender

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #256 dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 18:33:24 »
No i jak się skończyło? Bo informacja o wszczęciu zakończonego postępowania bez informacji o jego zakończeniu jest manipulacją.

Za to w twoich postach nie ma ani opinii, ani faktów. Wkładasz kij w mrowisko, a potem milczysz. Już lepiej było jak byłeś sfochany i cię tu nie było. Przynajmniej nie trollowałeś.

Nie mówimy o tym jak się zaczęło i jak się skończyło. Powiedziałeś, że nie były zgłaszane. Zdementowałem, end of story. Nie wkładam kija w mrowisko tylko odnoszę się do części postów. Gdybym miał na wszystko drobiazgowo odpowiadać, spędziłbym tu tydzień. Zwłaszcza, że mówienie tego samego po 100 razy z czasem nuży. Zaufaj mi. A nie odpowiadam zwłaszcza na takie rewelacje i prawdy objawione jak w Twoich postach, których, co Ci pokazałem na przykładzie, nie da się traktować poważnie.

Lepiej jak mnie nie było? A to pech.

Nie trolluję.


Mark Riddle

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #257 dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 18:45:43 »
Nie napiszę. Delikatnie pokazuję tylko, że nie zaczynam takich dyskusji tylko zazwyczaj czuję się wywołany do tablicy różnymi niewybrednymi tekstami albo mitami o lobby, agendzie, "naszych ukrytych celach" etc. A czytam ten sam zestaw rewelacji po raz tysięczny. Na większość już nawet mi się nie chce odpowiadać.
Ale ja nie pytałem o to kto co zaczął. Zresztą cała rozmowa nie o tym była.


Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #258 dnia: Śr, 10 Lipiec 2019, 15:50:04 »
Nie mówimy o tym jak się zaczęło i jak się skończyło. Powiedziałeś, że nie były zgłaszane. Zdementowałem, end of story. Nie wkładam kija w mrowisko tylko odnoszę się do części postów. Gdybym miał na wszystko drobiazgowo odpowiadać, spędziłbym tu tydzień. Zwłaszcza, że mówienie tego samego po 100 razy z czasem nuży. Zaufaj mi. A nie odpowiadam zwłaszcza na takie rewelacje i prawdy objawione jak w Twoich postach, których, co Ci pokazałem na przykładzie, nie da się traktować poważnie.

Lepiej jak mnie nie było? A to pech.

Nie trolluję.

Owszem, trollujesz. Nie odnosisz się do argumentów, zamiast tego wybierasz sobie najsłabsze ogniwo wypowiedzi, wyrywasz jej mniej istotną część z kontekstu i próbując ją obalać, usiłujesz kontestować cały pogląd przedstawiony przez rozmówcę. Pomijasz niewygodne dla siebie argumenty. W zasadzie prawie nic nie piszesz, kreując się na wszechwiedzącego mędrca, który nie widzi powodu do dalszej dyskusji, bo już przerabiał to 100 razy. To wszystko są cechy klasycznego trollingu.

Offline PJP

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #259 dnia: Pt, 19 Lipiec 2019, 14:55:43 »
Cytuj
Taki miałem wstępny plan na najbliższe wybory przy założeniu braku ryzyka powrotu bandytów z PO do władzy. Kukiz mi jednak bardzo podpadł rozważaniem wspólnego startu z PSL, bo karierowiczów z PSL nie cierpię równie mocno, co PO. W sumie chyba wciąż nie wiadomo co z tego będzie. Jeśli pójdą z PSL, to zdradzą swoje ideały. I tak już samymi rozmowami z PSL-em bardzo mnie rozczarowali, ale jeszcze może zdarzyć się tak, że na nich zagłosuję. Jeśli nie pójdą z PSL-em i jeśli nie będzie ryzyka przejęcia władzy przez bandytów z PO. Wg mnie najlepszym rozwiązaniem po październikowych wyborach byłaby koalicja rządząca PiS z Kukizem.
Wiadomo, że PSL ciągnie do Kukizów bo im się to bardziej opłaca -> to samo co z SLD w wyborach do PE ;) Na razie widać, że Konfederacja się posypała, na czym z pewnością skorzysta właśnie Kukiz. I jeśli wystartują sami prawdopodobnie będą mieć te 6-8% i jest to z korzyścią... dla PiS bo będą mieć rezerwę posłów do wyjęcia bez wchodzenia w koalicje. Koalicja PSL-Kukiz wizerunkowo byłaby gwoździem do już otwartej trumny dla Kukizów ale patrząc na różne wolty Kukiza i jego ekipę niespecjalnie by mnie to zdziwiło. Taka koalicja byłaby też niewygodna dla PiS jeśli dorzucimy coś na bazie Konfederacji. Bardzo mnie cieszy, że lewica idzie razem (oprócz rządzących) :>Obojętnie czy PSL przekroczy próg czy nie przyszłość tej partii jawi się niespecjalnie. Duża część odpłynie do PiS jeśli ten wygra wybory. Zresztą, wbrew temu co mówią liderzy (o ile pamiętam kategorycznie stwierdzali, że w województwach nie ma zgody na takie układy) na lokalnych podwórkach już są koalicje PiS z PSL!

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #260 dnia: Pt, 19 Lipiec 2019, 16:18:32 »
Apasz nie jest pisowskim lemingiem, dlatego dopuszcza możliwość zagłosowania na inne partie które teoretycznie powinny odpowiadać jego poglądom znacznie bardziej niż złodziejski pis, o ile będzie miał pewność, że złodzieje i bandyci z pis będą rzadzić. W innym razie tylko pis. Genialne. xD
Taki miałem wstępny plan na najbliższe wybory przy założeniu braku ryzyka powrotu bandytów z PO do władzy. Kukiz mi jednak bardzo podpadł rozważaniem wspólnego startu z PSL, bo karierowiczów z PSL nie cierpię równie mocno, co PO.
Ważne, że tych z pis kochasz, mimo, że dorwali się do koryta z większą łapczywością niż ich poprzednicy. Znów ci się symetryzm skończył gdy trzeba lizać pis po zadzie.
W sumie chyba wciąż nie wiadomo co z tego będzie. Jeśli pójdą z PSL, to zdradzą swoje ideały.
Tak jak Gowin i Ziobro zdradzili swoje i ci to nie przeszkadza? Kolejny pokaz hipokryzji i mentalności pisowskiej - komuch jest dobry, o ile to nasz komuch.


Najlepiej żeby demokratyczna opozycja szła w trzech blokach - PSL-Kukiz który będzie podbierał tych mniej opętanych wyborców pisowi, PO z N i Lewica z Wiosną i Razem. Zbyt szeroka koalicja nie jest dobrym wyborem bo zniechęca wielu wyborców. Jak jakaś konserwa może głosować na Biedronia nawet jak nie lubi PiS? Albo na kogo ma głosować ktoś kto nie lubi złodziei i chciałby zmiany warty jak ma do wyboru tylko PiS i PO? Kukiz, Razem i Wiosna to zawsze jakieś świeże powietrze i nadzieje na wyższe standardy. Dobre rozwiązania, ostatnia szansa na zatrzymanie PiS, potem państwo zostanie tak podporządkowane, że pozostanie tylko wybór teoretyczny jak w Rosji.
« Ostatnia zmiana: Pt, 19 Lipiec 2019, 16:47:32 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #261 dnia: Pt, 19 Lipiec 2019, 16:49:07 »
Hehe cóż za pokaz kultury i szacunku do drugiego człowieka. Jak bardzo charakterystyczny dla oPOzycji, bo przecież to tylko PiS dzieli i obraża :)

Szekaka można stawiać za modelowy wręcz przykład mojej teorii, że wyznawcy PiS i PO niczym się od siebie nie różnią - są tak samo chorzy z nienawiści do ludzi o innych poglądach. A najbardziej do ludzi myślących, bo w tym przypadku jeszcze dochodzą kompleksy ;)

John

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #262 dnia: Pt, 19 Lipiec 2019, 17:17:20 »
PSL trwa od lat jak insekt i trwać będzie, albo nie wchodząc w drogę większym albo z nimi współpracując. Oni nie upadną. Jeśli znowu nie wejdą do sejmu, to skupią się na samorządzie, a za 4 lata i tak znowu się dostaną. To najstarsza partia w Polsce i nie jeden kryzys już przetrwała. Jeżeli PiS zaliczy kiedyś mocną wtopę, to jego elektorat odnalazłby się świetnie pod skrzydłami PSL.

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #263 dnia: Pt, 19 Lipiec 2019, 17:18:12 »
Aposz, mnie można stawiać jako przykład tego, że wyznawcy PO i PiS się niczym od siebie nie różnią, jako że nie jestem wyborcą ani pis, ani po. Kolejny pokaz braku logiki z twojej strony, nie kreśl wszystkich swoją miarą, bo to, ze sam jestes wyznawca pisu noe oznacza, ze po drugiej stronie sa tacy sami naiwniacy. Ty jesteś za to doskonały przykładem pisowskiego leminga - ślepo zapatrzony w partię matkę i jarka.

Ja wiem, że uważasz się za myślącego i gratuluje dobrego samopoczucia, no ale fakty które przywołałem trochę temu przeczą. ;)
« Ostatnia zmiana: Pt, 19 Lipiec 2019, 17:50:36 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Gazza

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #264 dnia: Pn, 22 Lipiec 2019, 08:36:26 »
Tak się trochę z boczku przyglądam tej dyskusji i prócz przytaczania faktów przez @Apasza - innych tu nie widzę.

PS: sorry, z faktów jeszcze @John o gumofilcach prawdę napisał, aczkolwiek nie widzę aby twardy elektorat PiS miał dobrze pod skrzydłami PSL się odnaleźć, który opluwał (wbrew swojemu elektoratowi) kościół, bratał się z komunistami i pod lgbtqwerty flagą nawet dał się zbałamucić. O przebitej piątce z elSchetino i resztą złodziejskiej ekipy nie wspominając ....
« Ostatnia zmiana: Pn, 22 Lipiec 2019, 08:41:58 wysłana przez Gazza »

Kapral

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #265 dnia: Wt, 23 Lipiec 2019, 19:41:49 »
Natknąłem się na taki oto obrzydliwy artykuł z 1937 roku. Domyślacie się oczywiście o kogo w nim chodzi? Zamazałem nazwę wroga, bo można pod nią podstawić w zasadzie kogokolwiek, choćby uchodźców, gejów, albo inteligentów. Szokujące jak bardzo wydźwięk tego artykułu przypomina słynne deklaracje "anty-LGBT" masowo przyjmowane przez samorządy w południowo-wschodniej Polsce (nie wspominając już o próbach wprowadzenia tych deklaracji w życie w Lublinie i Białymstoku).
« Ostatnia zmiana: Wt, 23 Lipiec 2019, 20:28:11 wysłana przez Kapral »

Offline death_bird

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #266 dnia: Wt, 23 Lipiec 2019, 21:28:36 »
Tutaj siłą rzeczy zamazywać niczego nie będę, ale to naprawdę zabawne jak na kolor czerwony można teraz nałożyć tęczowy i przedstawienie będzie niemal identyczne:


Kiedyś forsowano front robotniczo-chłopski, dzisiaj forsuje się tęczowy. Kolory inne, metody podobne, cel identyczny. Zburzyć stary porządek i stworzyć nowy, tzw. "lepszy".
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Bender

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #267 dnia: Wt, 23 Lipiec 2019, 21:47:35 »
"Forsuje", "zburzyć porządek" lub z innych źródeł "zagrożenia dla rodzin", "ręce precz od naszych dzieci", "lobby", etc. Serio, nie schlebiajcie sobie... To zaczyna zakrawać na manię prześladowczą. Z udziałem wyimaginowanych zagrożeń.
Mało co obchodzi mnie mniej niż rodzina hetero, jej dzieci, jej wiara i jej porządek... i paradoksalnie, oczekuję wobec siebie tego samego.

Offline PJP

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #268 dnia: Wt, 23 Lipiec 2019, 21:51:07 »
Zadziwia mnie twój brak tolerancji dla inności Benderze i brak chęci ich zrozumienia ;-) Powinieneś nie tylko tolerować, zgodnie z pierwotnym znaczeniem słowa ale przede wszystkim akceptować inność. Tym bardziej, że ta "inność" jest większością w demokracji. Należy się dostosować. Przecież tego samego wielu domaga się od "heteryków", czyż nie? Dobra, pożartowaliśmy.
Wpis Kaprala jest wyjęty z kontekstu i bez komentarza dotyczącego ówczesnej rzeczywistości jest ahistoryzmem. Tym bardziej zakrawa na manipulację zestawienie dwóch różnych światów i kultur. No chyba, że było to celowe i Kapral liczy na brak dyskusji. Wiadomo, jakakolwiek forma krytyki może okazać się antysemityzmem :D
EDIT:
Cytuj
Mało co obchodzi mnie mniej niż rodzina hetero, jej dzieci, jej wiara i jej porządek...
Sugestia czytelna. Nie obchodzi mnie a zatem niespecjalnie będę płakać, gdy ten porządek będzie podminowywany?
« Ostatnia zmiana: Wt, 23 Lipiec 2019, 21:58:40 wysłana przez PJP »

Bender

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #269 dnia: Wt, 23 Lipiec 2019, 21:55:56 »
Gdzie tu widzisz brak akceptacji?