Autor Wątek: Dyskusje światopoglądowe  (Przeczytany 129561 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Bender

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #195 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 19:43:26 »
Nie wiem o jakich "stronach" mówisz.

Offline parsom

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #196 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 21:35:13 »
Nie wiem o jakich "stronach" mówisz.

W puszczy żyjesz? Internetu nie czytasz? To przeczytaj - od razu zobaczysz jakie strony. Teraz wszystko w tym kraju jest jak w Arahji Kultu.

Bender

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #197 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 22:13:24 »
No skoro wiesz, to zrób mi tę przysługę i powiedz, co to za strony.

John

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #198 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 22:45:36 »
Bender, to jest tak powszechne jak chleb z masłem, że człowiek aż nie wie jakie nazwy wymienić. Więc pójdźmy po najniższej lini oporu - wejdź na strony facebookowe jakichś polityków, albo Twittery. Bo po tym co piszesz, wnioskuje że telewizji nie oglądasz.

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #199 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 22:57:46 »
  Dajta już chłopy spokój, to zresztą dosyć zabawne że w temacie "na luzie" najwięcej kłótni z reguły.

Bender

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #200 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 23:03:01 »
Kto się kłóci? Serio, nie róbcie projekcji swojego nastawienia na innych. Pytam oczywiście trochę przekornie, ale nie bez powodu, czego zresztą John trochę dowiódł. Ale masz rację nie ma sensu.

Mark Riddle

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #201 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 23:07:45 »
Ja żadnych projekcji nie robię.

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #202 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 23:10:44 »
No tutaj to z często wszyscy ze wszystkimi, podczas Twojej nieobecności pojawił się temat wyborów i było to samo. Przed nami kolejne wybory i będzie kolejny zestaw. Ogólnie niby forum to jest właśnie takie miejsce, ale w tym wypadku to już wolę czytać o tym czy czarno-biały powiększony Batman jest lepszy niż kolorowy i mały, czy twarda okładka jest lepsza niż miękka i czy Tomasz Kołodziejczak wdraża w końcu swój plan zawładnięcia światem czy jednak nie.

Offline PJP

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #203 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 23:21:49 »

Ciekawa sprawa z tym Kołodziejczakiem. Miał takie plany? :) Przyznam, że wejście Szkoły latania do kanonu lektur było niezłe a plotki krążące wskazują, że TK maczał w tym palce. Interesujące.
« Ostatnia zmiana: Nd, 07 Lipiec 2019, 23:24:20 wysłana przez PJP »

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #204 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 23:27:25 »
Zdrowy rozsądek nakazywałby powiedzieć, że nie. Ale myślę, że znajdzie się conajmniej jedna osoba, która powie że tak.

John

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #205 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 23:29:23 »
Znajdzie się co najmniej kilkadziesiąt tysięcy osób, które twierdzą że ziemia jest płaska.
Jaki macie do tego stosunek? Tolerujecie to? Obrzydza Was to?  ;)

Offline PJP

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #206 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 23:35:18 »
Są różne pasje i zainteresowania. Musimy być tolerancyjni i wyrozumiali ;)

Offline death_bird

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #207 dnia: Pn, 08 Lipiec 2019, 00:03:46 »
Znajdzie się co najmniej kilkadziesiąt tysięcy osób, które twierdzą że ziemia jest płaska.
Jaki macie do tego stosunek? Tolerujecie to? Obrzydza Was to?  ;)

O. To jest ciekawy temat: ja się z tą teorią zgadzam. ;)

A tytułem wyjaśnienia: jest taka teoria fizyczna dot. wszechświata jako dwuwymiarowego hologramu:
https://www.brandeis.edu/now/2018/november/thetake-podcast-hologram.html

I to bardzo ładnie moim zdaniem wpasowuje się w teorię o "plaskatości" Ziemi jeśli stwierdzenie "Ziemia jest płaska" potraktujemy jako przejaw powtarzanego bez cienia zrozumienia strzępka wiedzy pochodzącego od jakiejś cywilizacji "przedhistorycznej", z biegiem tysięcy lat zniekształconej (wiedzy, nie cywilizacji) i nomen omen spłaszczonej do egipskich podań, klechd i bajań o płaskiej Ziemi spoczywającej na piramidzie z krokodyli, hipopotamów i innych przedstawicieli afrykańskiej fauny. :)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline PJP

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #208 dnia: Pn, 08 Lipiec 2019, 00:16:52 »
Panowie, zrobiło się poważnie. http://www.arslibra.pl/artykuly.kronika.akaszy.html
Żyjemy w ciekawych czasach i podejrzewam, że oprócz misji na Marsa w ciągu kilkunastu lat możliwe będą podróże w czasie i zaawansowane gmerania genetyczne, nie mówiąc o eksplozji robotyki, co zmieni nasze społeczeństwa (także w przypadku seksbotów)
http://laboratoria.net/naturecom/20229.html

Offline Koalar

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #209 dnia: Pn, 08 Lipiec 2019, 02:08:42 »
Misja na Marsa... Zgadzam się, że żyjemy w ciekawych czasach. Bez problemu można odnaleźć ciekawe dokumenty o tym, że lądowanie na Księżycu było mistyfikacją, podobnie jak wiele innych wydarzeń (ataki 9/11, zamach w Bostonie, strzelanina w Sandy Hook), które miały przekonać opinię publiczną do różnych rzeczy (walka z terroryzmem, inwigilacja społeczeństwa, wypowiedzenie wojny, ograniczenie w dostępie do broni, wywołanie strachu w społeczeństwie). Politycy manipulują społeczeństwem, w Polsce wykorzystują do tego choćby wspomniany tu temat LGBT (kwestia związków i adopcji dzieci). Przykładowo macie tu ciekawy dokument o atakach bombowych w Bostonie:
Nieprawidłowy link vimeoOgólnie jednak nie polecam zagłębiać się w te tematy. To dość przytłaczające, kiedy zdajesz sobie sprawę, że nie wiesz, co de facto jest prawdą, a wielkie mocarstwa nie mają skrupułów, aby mordować swoich niewinnych obywateli dla swoich interesów (WTC).
Tak więc Mars, hmm... Może polecimy, może już tam jesteśmy. A może dostaniemy jakieś fajne CGI. Może lepiej pograć w Terraformację Marsa.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.