Autor Wątek: Dyskusje światopoglądowe  (Przeczytany 129475 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Deg

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #90 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 23:54:48 »
Dziękuję, ale to jakiś performance z 2017 roku w dalszym ciągu nijak wiążący się z "ostatnio w jednym z liceów w ramach nauki tolerancji..."
Nie zetknąłem się z Siksą wcześniej na tyle, żeby wyrobić sobie opinię o jej poglądach, niemniej potępiania gwałtów i przemocy wobec ludzi i zwierząt nie uważam za nic złego...

PS. Obrazek z JP Kane niby klikalny, ale nie działa, tak miało być? Jakby co, to chętnie zobaczę :)
« Ostatnia zmiana: Śr, 20 Marzec 2019, 00:00:06 wysłana przez Deg »
This is my truth, tell me yours.

Offline wonap

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #91 dnia: Śr, 20 Marzec 2019, 08:02:07 »
czy oglądaliśmy ten sam filmik? bo wnioski zaskakują. Co do zdjęcia poprawie ale dopiero po pracy

Offline isteklistek

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #92 dnia: Śr, 20 Marzec 2019, 12:01:08 »
http://radiopoznan.fm/informacje/pozostale/performerka-z-grupy-siksa-nie-poprowadzi-warsztatow-w-gnieznie

Chciało ją zaprosić II LO w Gnieźnie po tym jak w sieci na samorząd uczniowski spadła lawina krytyki za formę Dnia Kobiet w szkole. Samorządowi na forach internetowych zarzucano seksizm. Uczennice, które przyszły tego dnia w spódniczkach, nie były odpytywane. Dlaczego szkoła zawiesza decyzję o warsztatach - mówi dyrektor Róża Grabowska.

 - Najpierw poproszę rodziców o wyrażenie zgody na to aby dziecko mogło wziąć udział w takich warsztatach. Na chwilę obecną nikt do szkoły nie przyjdzie nieważne po czyjej stronie są jego poglądy. Pomysł z warsztatami Siksy na obecną chwilę jest zawieszony. Do momentu gdy nie będę miała pewności jaki rodzaj warsztatów jest potrzebny moim uczniom. Wpłynęły na to moje głębokie przemyślenia. Myślę o wszystkich kategoriach które będą dobre dla mojej szkoły - podkreśla Róża Grabowska.

Pomysł zaproszenia do liceum Alex Freiheit na warsztaty o tolerancji krytykowano, bo performance Siksy zawierają obelgi i szokujące teksty, np. "o zabijanu modelek nożami" . Niektórzy rodzice zapowiadali też skargi do kuratorium".

Offline misiokles

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #93 dnia: Śr, 20 Marzec 2019, 13:12:44 »
No tak, nie ma jak traktowanie twórczości Siksy wyrwanej z kontekst :) Siksa poza sceną jest normalną babką.

Offline Milord

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #94 dnia: Śr, 20 Marzec 2019, 13:13:28 »
Cóż za festiwal nietolerancji, a zwłaszcza że strony osób, domagających się legalizacji związków partnerskich jednopłciowych i adopcji przez nich dzieci... Czemu mówicie tylko o parach? Ja domagam się pełnych praw dla wielopartnerstwa! Chcę założyć rodzinę ze swoimi dwiema dziewczynami i mieć prawo do adopcji dzieci! Oraz do rozszerzenia naszego małżeństwa o kolejne osoby, jeśli kiedyś tak zdecydujemy. No bo niby czemu nie? Czemu chłop z chłopem ma mieć prawo do małżeństwa i adopcji dzieci, a chłop z dwiema babami już nie???

Offline isteklistek

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #95 dnia: Śr, 20 Marzec 2019, 13:42:32 »
Jeżeli nie masz problemu z tym, że Twoja dziewczyna ma mieć drugiego faceta i masz się z nią dzielić, to ja nie widzę problemu. Jeżeli jednak to Ty chcesz mieć dwie żony, albo i więcej, a swoim kobietom w jakiś sposób chcesz zakazywać tego, z czego Ty korzystasz, to już jest dyskryminacja. Ogólnie Twoja propozycja podważa sens istnienia związków i tego na czym się opierają, ale jeżeli jesteś w stanie udowodnić, że troje, czworo, itd, itd. dorosłych ludzi z własnej woli na takich samych prawach chcą wejść w taki związek ze wszystkimi prawami i obowiązkami, to możemy to rozważyć jako opcję. Dziwi mnie bezproblemowe akceptowanie faktu, że jest się trzecim, nie wspominając już o dalszym miejscu.
« Ostatnia zmiana: Śr, 20 Marzec 2019, 13:44:46 wysłana przez isteklistek »

Offline Milord

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #96 dnia: Śr, 20 Marzec 2019, 14:18:56 »
Ogólnie Twoja propozycja podważa sens istnienia związków i tego na czym się opierają,

A jaki jest twoim zdaniem sens istnienia związków, na czym się opierają i dlaczego?

 
Cytuj
ale jeżeli jesteś w stanie udowodnić, że troje, czworo, itd, itd. dorosłych ludzi z własnej woli na takich samych prawach chcą wejść w taki związek ze wszystkimi prawami i obowiązkami, to możemy to rozważyć jako opcję.

Dziękuję za tę łaskę, ale dlaczego wy macie decydować o tym kogo kocham ją, moje dziewczyny i w jakiej konfiguracji żyjemy?

Cytuj
Dziwi mnie bezproblemowe akceptowanie faktu, że jest się trzecim, nie wspominając już o dalszym miejscu.

Innych dziwi gdy chłop idzie do łóżka z chłopem. Nazywacie takie osoby nietolerancyjnym i homofobami. To jak teraz nazwiemy ciebie?

Offline isteklistek

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #97 dnia: Śr, 20 Marzec 2019, 14:43:52 »
Dlaczego od razu "łaskę", dyskutuję z Tobą i traktuje Ciebie jako partnera w tej rozmowie, dlatego napisałem, "my" możemy przedyskutować tę opcję. Nie wiem, dlaczego reagujesz, że jest  "ja - oni", nie zakładam, że Twój model jest dobry, zły.... jak na razie nic o nim nie napisałeś, jak to ma działać. Masz jakieś z tym doświadczenia, to się podziel, chętnie się dowiem czegoś nowego.

Nie będę oryginalny, ale mniej więcej tak : "związek to potrzeba dwojga ludzi bycia ze sobą i wzajemnej przynależności, przy zachowaniu własnego indywidualizmu i tożsamości. Potrzebę dwojga ludzi bycia ze sobą, można uznać za początek wszystkiego [...]. Czy może się realizować w większej grupie? Nie wiem, jak to pogodzić z innymi emocjami takimi jak np. zazdrość, chęć być najważniejszym dla drugiej osoby.

A jak chcesz nazwać moją postawę? Nie forsuje jedynego słusznego poglądu, ale to chyba normalne, że jeżeli z czymś nie ma się do czynienia - chodzi o obcowanie, przemyślenia - to dziwi się, jak to może wyglądać i jest ciekawy jak to funkcjonuje.

« Ostatnia zmiana: Śr, 20 Marzec 2019, 14:48:14 wysłana przez isteklistek »

Offline Deg

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #98 dnia: Śr, 20 Marzec 2019, 21:27:58 »
czy oglądaliśmy ten sam filmik? bo wnioski zaskakują. Co do zdjęcia poprawie ale dopiero po pracy
Przyznaję, wczoraj była już późna pora. Dziś obejrzałem i wysłuchałem uważniej... i w dalszym ciągu słyszę tam szyderstwo z seksizmu, szowinizmu, faszyzmu i idiotów podających się za patriotów... Jakie są Twoje wnioski w takim razie??
This is my truth, tell me yours.

John_

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #99 dnia: Śr, 20 Marzec 2019, 21:39:12 »
A jaki jest twoim zdaniem sens istnienia związków, na czym się opierają i dlaczego?

 
Dziękuję za tę łaskę, ale dlaczego wy macie decydować o tym kogo kocham ją, moje dziewczyny i w jakiej konfiguracji żyjemy?

Innych dziwi gdy chłop idzie do łóżka z chłopem. Nazywacie takie osoby nietolerancyjnym i homofobami. To jak teraz nazwiemy ciebie?

XD

Offline wonap

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #100 dnia: Śr, 20 Marzec 2019, 21:44:57 »
Mnie przeraża, że jest też cenzura. W necie już ciężko znaleźć jakiekolwiek statystyki. Tak jak jakiś czas temu w USA zakazano statystyk na temat, że czarnoskórych jest w więzieniach dużo więcej jak średnia w populacji bo przecież to rasizm lub przypadek czy co tam innego.

10 lat temu jeszcze można było przeczytać z danych policyjnych na temat pedofilii , że "W zależności od regionu od 23 do 43 procent tych przestępstw było sprawką gejów. Zważywszy, że stanowią oni 1, góra 2 procent społeczeństwa, mamy do czynienia z wielką nadreprezentacją – "
https://www.rp.pl/artykul/388324-Znany-gej-na-czele-siatki-pedofilow.html

Dzisiaj podanie takich statystyk jest nie do pomyślenia bo zrezygnowano ze statystyk niewygodnych;D Mozna poczytać jedynie o plusach i jakie to super;) a moze ludzie juz nie ogarniaja danych matematycznych a tylko ja sie czepiam;)



Przyznaję, wczoraj była już późna pora. Dziś obejrzałem i wysłuchałem uważniej... i w dalszym ciągu słyszę tam szyderstwo z seksizmu, szowinizmu, faszyzmu i idiotów podających się za patriotów... Jakie są Twoje wnioski w takim razie??

Uważam, ze cala ta sytuacja gdzie zgromadzona tam grupa kibicująca Pani która skacze i krzyczy, ze cierpi za miliony jest głupia. Takie moje wnioski
« Ostatnia zmiana: Śr, 20 Marzec 2019, 21:50:39 wysłana przez wonap »

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #101 dnia: Śr, 20 Marzec 2019, 21:54:38 »
Skąd wiadomo, że 23-42% pedofilów to geje? W jaki sposób to sprawdzają i kto to sprawdza?

Ja pamiętam fajną statystykę dotyczącą naszych rodzimych więzień - w więzieniach nie ma niewierzących, sami katolicy.


Ostatnio widziałem fajną propozycję hasła na manifestacje dla prawych: "Nie pozwólmy adoptować parom homoseksualnym dzieci! Miejscie sierot jest w domu dziecka!" ;D
« Ostatnia zmiana: Śr, 20 Marzec 2019, 22:01:02 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Deg

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #102 dnia: Śr, 20 Marzec 2019, 22:16:57 »
Uważam, ze cala ta sytuacja gdzie zgromadzona tam grupa kibicująca Pani która skacze i krzyczy, ze cierpi za miliony jest głupia. Takie moje wnioski
Ok. Znam ten rodzaj argumentacji i w związku z tym nie mam więcej pytań.
Ja pamiętam fajną statystykę dotyczącą naszych rodzimych więzień - w więzieniach nie ma niewierzących, sami katolicy.
To akurat musi być prawda, przynajmniej wg. oficjalnych danych na temat liczby katolików w Polsce  ;D
This is my truth, tell me yours.

sum41

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #103 dnia: Pn, 01 Kwiecień 2019, 20:37:22 »
Wczoraj bylem na Cap Marvel, byl zwiastun Aladyna, zona zwrocila uwage ze ta Jasmine to ubrana prawie pod szyje. To samo kiedys pomyslalem gdy widzialem trailer w necie. Za dzieciaka bylem na tym w kinie, co za czasy ze 20 lat temu i to w kreskowce bardziej wyzywajaco wygladala. No ja wiem teraz jest troska o nasze biedne, bezradne, slabe dzieci...

Offline Gazza

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #104 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 09:01:31 »
Teraz dzieciaki mają dostęp do wszystkiego w necie więc czego kino im nie pokaże znajdą sobie same.... ;)