Autor Wątek: Dyskusje światopoglądowe  (Przeczytany 129553 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline isteklistek

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #975 dnia: Śr, 14 Sierpień 2019, 12:55:29 »
Problem w tym, że ten radykalizujący się spektakl może przynieść nieciekawe efekty. Za chwilę może być tak, że ktoś głoszący prawicowy pogląd jako bohater dokona jakiegoś ataku, gdzie będą ofiary; albo jakaś osoba z lewej strony ciągle prześladowana, nie wytrzyma i będzie jej wszystko jedno byle się tylko odegra też chwyci za broń czy coś gorszego i też będą ofiary. Jedna i druga czuje się usprawiedliwiona, by korzystać z aktów przemocy, bo albo kult silniejszego, albo kult ofiary.

Offline parsom

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #976 dnia: Śr, 14 Sierpień 2019, 13:19:18 »
No, to ktoś (Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych) odleciał:

POZBAWIONE OPIEKI DZIECKO STAŁO NA ULICY Z KRZYŻEM W RĘKACH

To kolejny przykład wykorzystywania przez narodowców dzieci do walki politycznej.

Nieodpowiedzialni rodzice narazili życie i zdrowie swojego 15-letniego dziecka wysyłając je w miejsce zamieszek, by celowo utrudniało pracę policji. Zagubiony chłopiec stał na środku jezdni kurczowo ściskając krzyż. Dziecko było zdezorientowane i całkowicie pozbawione opieki ze strony dorosłych opiekunów.

Podkreślamy, 15-latek zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa jest DZIECKIEM. I nikt nie ma prawa wysyłać go, by "walczył" z policją. Za czyny dziecka odpowiadają rodzice, którzy są zobowiązani zapewnić mu opiekę i bezpieczeństwo. To dziecko zostało pozbawione właściwej opieki.

Wygląda na to, że rodzice już od dłuższego czasu indoktrynują swoje dziecko, chłopiec był widywany na spotkaniach z rasistami i homofobami, takimi jak Kaja Godek, Wojciech Cejrowski czy Janusz Korwin-Mikke.

Offline Gazza

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #977 dnia: Śr, 14 Sierpień 2019, 14:02:30 »
Abstrahując od głównego nurtu tej dyskusji - skąd wiadomo kto jest rasistą i homofobem? Jest jakaś metoda określania tych cech u ludzi? Pytam z czystej ciekawości bo nie spotkałem się z wypowiedzią kogokolwiek kto określiłby się jako rasista i homofob. Te "tytuły" sami sobie np wymienieni nadali czy ktoś im je przypisał?

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #978 dnia: Śr, 14 Sierpień 2019, 14:11:07 »
Ludzie też raczej nie nazywają się idiotami, co nie znaczy, że idioci nie istnieją.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline parsom

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #979 dnia: Śr, 14 Sierpień 2019, 14:23:27 »
"Mój ułomny bolszewizm przekształcił się w antybolszewizm i poprzez trockizm doszedłem do faszyzmu. Trockizm jest odmianą faszyzmu a zinowiewizm odmianą trockizmu."

Kapral

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #980 dnia: Śr, 14 Sierpień 2019, 14:56:13 »
Abstrahując od głównego nurtu tej dyskusji - skąd wiadomo kto jest rasistą i homofobem? Jest jakaś metoda określania tych cech u ludzi? Pytam z czystej ciekawości bo nie spotkałem się z wypowiedzią kogokolwiek kto określiłby się jako rasista i homofob. Te "tytuły" sami sobie np wymienieni nadali czy ktoś im je przypisał?

Paczpan, to zupełnie tak samo jak z określeniem "lewak". Macie jakąś definicję, czy to by was tylko ograniczało w waleniu ludzi po lbach tym poręcznym słowem-pałką?

Offline parsom

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #981 dnia: Śr, 14 Sierpień 2019, 15:00:17 »
No, czyli znowu kto inny jest winien. Oni tylko reagują.

Bender

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #982 dnia: Śr, 14 Sierpień 2019, 15:47:00 »
No, czyli znowu kto inny jest winien.

Tak, moje ulubione hobby, zaczepianie przypadkowych ludzi na ulicy i nazywanie ich faszystami.
...  ::)


Offline parsom

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #983 dnia: Śr, 14 Sierpień 2019, 15:53:08 »
O, to już do nie tylko rasiści, homofoby, ale i faszyści?
Możesz sobie wypierać ile chcesz, ale epitety lecą i z tej strony.

Bender

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #984 dnia: Śr, 14 Sierpień 2019, 16:01:38 »
Podałem Ci hipotetyczny przykład.

Debil czy pedał to jest "epitet". Rasista jest słownikowa nazwa dla pewnego zjawiska.  A że ktoś się obraża na własne poglądy, to już schizofrenia. Też całkowicie poprawne polityczne sformułowanie.*

*Także hipotetyczny przykład.




Kapral

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #985 dnia: Śr, 14 Sierpień 2019, 16:06:44 »
No dokładnie. Każdy faszysta, którego znam, obraża się na określenie "faszysta". Nawet ci brunatni leśni misiowie od Wafel-SS się pooobrażali. Chłopcy spod znaku falangi też, chociaż mundurki mają żywcem przerypane z "Kapitana Klossa". Odwagi trochę!

Offline parsom

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #986 dnia: Śr, 14 Sierpień 2019, 16:09:03 »
Nie, nazywanie czegoś schizofrenicznym, bądź nazywaniem schizofrenią czegoś innego niż choroba nie jest politycznie poprawne. Trywializuje samą chorbę.
Rasizm jest zjawiskiem. To fakt. Ale nie da się zaprzeczyć, że jest również używany jako epitet, którym obdarza się jednostki bądź zjawiska niewygodne ideologicznie.
Poza tym - wcześniej podawałem przykłady innych epitetów (pojeby, katole, pisowcy itd.). No i - homofob. To nic innego jak epitet.

Offline parsom

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #987 dnia: Śr, 14 Sierpień 2019, 16:09:38 »
No dokładnie. Każdy faszysta, którego znam, obraża się na określenie "faszysta". Nawet ci brunatni leśni misiowie od Wafel-SS się pooobrażali. Chłopcy spod znaku falangi też, chociaż mundurki mają żywcem przerypane z "Kapitana Klossa". Odwagi trochę!

Co dokładnie? Nie wiesz o czym mowa, to po co się wtrącasz?

Offline PJP

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #988 dnia: Śr, 14 Sierpień 2019, 19:19:39 »
"Strefa wolna od nienawiści"? https://www.tvp.info/43938959/podcinanie-gardla-lalki-z-wizerunkiem-abp-jedraszewskiego-podczas-wyborow-mr-gay
http://wyborcza.pl/7,75398,25088161,podciete-gardlo-kukly-abp-jedraszewskiego-na-gali-mr-gay-poland.html
https://gloswielkopolski.pl/poznan-podczas-wyborow-mr-gay-poland-imitowano-podciecie-gardla-lalce-z-wize
Cytuj
Ten występ spotkał się z zadowoleniem ze strony publiczności
Cytuj
Jako organizatorzy konkursu Miss Lesbian Poland 2019 oraz Mr Gay Poland 2019, które odbyły się 9 i 10 sierpnia w Poznaniu pragniemy oświadczyć, że sprzeciwiamy się wszelkim rodzajom mowy nienawiści, nawoływania do przemocy oraz innym formom propagowania tego typu postaw
Niektórzy potrafili zachować się sensownie, pytanie na ile to było szczere.
« Ostatnia zmiana: Śr, 14 Sierpień 2019, 19:24:21 wysłana przez PJP »

Bender

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #989 dnia: Śr, 14 Sierpień 2019, 19:56:07 »
Nie, nazywanie czegoś schizofrenicznym, bądź nazywaniem schizofrenią czegoś innego niż choroba nie jest politycznie poprawne. Trywializuje samą chorbę.
Rasizm jest zjawiskiem. To fakt. Ale nie da się zaprzeczyć, że jest również używany jako epitet, którym obdarza się jednostki bądź zjawiska niewygodne ideologicznie.
Poza tym - wcześniej podawałem przykłady innych epitetów (pojeby, katole, pisowcy itd.). No i - homofob. To nic innego jak epitet.

Schizofreniczny: przen. publ. taki, który charakteryzuje się dwoistością, ambiwalencją i wewnętrznymi sprzecznościami

Homofob to epitet? Chyba tylko w oczach ludzi, którzy się wstydzą własnego poglądu.

znaczenia:
rzeczownik, rodzaj męskoosobowy

(1.1) osoba odczuwająca silną niechęć do homoseksualistów i homoseksualizmu

Wiec wiesz, że coś nie jest miłe dla słuchającego, nie musi być od razu "epitetem".

Po trzecie, mam gdzieś poprawność polityczną (żeby była jasność).
Nie mam nic przeciw robieniu sobie jaj z gejów, kleru, pedofilli, Żydów czy innych drażliwych tematów.
Nie mam nic do poglądów ludzi. Ktoś nienawidzi lewaków, czy homo, czy pokemonów? Wolna wola.
I gdyście tu opowiadali kawały o pedałach, śmiałbym się z Wami.