Autor Wątek: Dyskusje światopoglądowe  (Przeczytany 129494 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline parsom

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #945 dnia: Wt, 13 Sierpień 2019, 13:34:41 »
Kto obrzuca - poczytaj sobie komentarze w internecie, zobaczysz ile bluzgów leci z jednej i drugiej strony. Udawanie, że to pisowcy są źli, a reszta tylko się broni i reaguje to jest zwykłe zakłamywanie rzeczywistości.

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #946 dnia: Wt, 13 Sierpień 2019, 13:53:12 »
Ale ja odnioslem sie do obrzucania czyms innym, a tutaj nie ma zadnego porownania.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline parsom

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #947 dnia: Wt, 13 Sierpień 2019, 14:03:23 »
A Antifa to co, pies?

John

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #948 dnia: Wt, 13 Sierpień 2019, 17:58:42 »
Właśnie miałem pisać o Antifie. Agresja występuje u obu stron. U kogo częściej? Nie każdy zrobi własne śledztwo i prześledzi informacje w mediach, z możliwie różnych źródeł. Możecie pisać że Narodowcy częściej biją, że Antifa mocniej, ale będzie to czcze gadanie. Problemem jest agresja i patologia której nie powinniśmy postrzegać politycznie, a jedynie karnie. Bijesz - siedzisz, opluwasz - płacisz grzywnę. Nie ważne czy jest to marsz homoseksualistów czy pielgrzymka do Częstochowy. To się nazywa zwyczajna przyzwoitość i przestrzeganie prawa.

Online xanar

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #949 dnia: Wt, 13 Sierpień 2019, 18:27:25 »
Zestawienie czasu wystąpień przedstawicieli władz państwowych, partii politycznych.

« Ostatnia zmiana: Wt, 13 Sierpień 2019, 18:29:17 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #950 dnia: Wt, 13 Sierpień 2019, 18:37:08 »
Orka symetrystow zawsze mile widziana. :)

John, kto zostal pobity podczas pielgrzymki do Czestochowy, poprosze o link, bo nie slyszalem o tym.
« Ostatnia zmiana: Wt, 13 Sierpień 2019, 18:39:08 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Online xanar

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #951 dnia: Wt, 13 Sierpień 2019, 18:45:07 »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online misiokles

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #952 dnia: Wt, 13 Sierpień 2019, 18:56:43 »
Podwyżka pójdzie na rzecz walki z inwazją LGBT w sądach?

Online xanar

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #953 dnia: Wt, 13 Sierpień 2019, 19:14:55 »
Ciężko stwierdzić, ale mają tyle wydatków, że coraz głębiej sięgają do kieszeni suwerena.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Bender

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #954 dnia: Wt, 13 Sierpień 2019, 19:55:26 »
Właśnie miałem pisać o Antifie. Agresja występuje u obu stron. U kogo częściej? Nie każdy zrobi własne śledztwo i prześledzi informacje w mediach, z możliwie różnych źródeł. Możecie pisać że Narodowcy częściej biją, że Antifa mocniej, ale będzie to czcze gadanie. Problemem jest agresja i patologia której nie powinniśmy postrzegać politycznie, a jedynie karnie. Bijesz - siedzisz, opluwasz - płacisz grzywnę. Nie ważne czy jest to marsz homoseksualistów czy pielgrzymka do Częstochowy. To się nazywa zwyczajna przyzwoitość i przestrzeganie prawa.

Agresja to jedno, ale agresja jest skutkiem. Jeśli nie uważamy, że problemem jest aprobata i dolewanie oliwy do takich nastrojów to sorry. Na przestrzeni CAŁEJ kadencji tego rządu, a nie od dziś. Przypominam występy Prezydenta wszystkich Polaków, który połowę narodu nazwał komunistami i złodziejami, przy aplauzie drugiej połowy. Prezesa który stał tam gdzie wtedy a reszta tam gdzie zomo (jak na ironie w tym samym czasie upodabniając do zomo policję) Podpalanie ksenofobicznych i rasowych histerii. Sławetne postawy typu "nie popieram, ale rozumiem" .  Takich sytuacji była masa. Wtóruje temu kościół, który w biały dzień faszyzujących kolesi wita w Częstochowie jako obrońców wartości a niemały odsetek społeczeństwa niczym rasowi naziści przyrównuje do zarazy i razem z Kaczyńskim zastanawiąją się "co z tym zrobić". To są przyczyny.
Agresja jest skutkiem.

« Ostatnia zmiana: Wt, 13 Sierpień 2019, 19:57:03 wysłana przez Bender »

Offline parsom

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #955 dnia: Wt, 13 Sierpień 2019, 21:07:21 »
Agresja jest skutkiem. Czyli - jak dam komuś w mordę, mogę się tłumaczyć, że mnie sprowokował.
I oczywiście ani grama winy po stronie tych wyzywających od pisiorów czy moherów, po stronie tych komentujących nawet głupią prognozę pogody, że dobrze że tam leje, bo to pisiory, po stronie idiotycznych happeningów ewidentnie obliczonych na kontrowersje religijne itd.


Bender

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #956 dnia: Wt, 13 Sierpień 2019, 21:41:07 »
Agresja jest skutkiem. Czyli - jak dam komuś w mordę, mogę się tłumaczyć, że mnie sprowokował.

Gdzie to wyczytałeś w moim poście?

Jeśli chcesz stawiać na tym samym poziomie religijny obrazek z tęczą a portrety polityków na szubienicach, to spoko. Jasne ze się zdarzały przypadki agresji i niewybrednych tekstów po "drugiej stronie". Ale kaman, proporcje. To tak samo jak z mediami, że za poprzedniego rządu też były prorządowe. Sure. Ale zobacz proporcje.

PLUS, nie porównuj antify do wypowiedzi polityków. Tak wiem przytoczysz pewnie błazna Sikorskiego i jego wyrzynanie watahy. I prawda. But still : proporcje.

Offline Kadet

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #957 dnia: Wt, 13 Sierpień 2019, 21:44:06 »
Wtóruje temu kościół, który w biały dzień faszyzujących kolesi wita w Częstochowie jako obrońców wartości a niemały odsetek społeczeństwa niczym rasowi naziści przyrównuje do zarazy i razem z Kaczyńskim zastanawiąją się "co z tym zrobić".

Zawsze pewnym kłopotem w dyskusji jest ta wieloznaczność słowa "Kościół", która czasem utrudnia porozumienie. Korzystając z niej, ja na przykład mogę też powiedzieć, że Kościół potępił akty agresji w Białymstoku i potępia agresję w ogóle. I wydaje mi się, że dzięki temu, że jest Kościół, który przekazuje Ewangelię, wiele osób, które ten przekaz biorą sobie do serca i starają się żyć według niego, powstrzymuje się od agresji i przemocy w życiu codziennym.

Co do tych słów o zarazie. Wiem, że to drażliwy temat, i wiem, że ich dobór może budzić kontrowersje, zwłaszcza w obecnej sytuacji. Nie chcę tu za niczym gardłować, sądzę tylko, że przy formułowaniu ocen dobrze uwzględnić fakt, że w zamyśle autora miały odnosić się do określonych poglądów, a nie do żadnych konkretnych osób.

Niestety problemem jest też to, że wszelkiego rodzaju słowa czy zachowania skrajne po obu stronach są zwłaszcza dziś, w dobie internetu i klikalności, chętnie i znacznie bardziej nagłaśniane przez media niż głosy wyważone, spokojne czy pojednawcze - przez co temperatura sporu i wrogość jeszcze bardziej się nakręca. Można zaprosić do programu paru kompetentnych ekspertów, żeby sobie podyskutowali na dany temat, ale łatwiej jest ściągnąć grupę polityków, żeby się efektownie pokłócili i nabili oglądalność.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Bender

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #958 dnia: Wt, 13 Sierpień 2019, 21:49:27 »
Zawsze pewnym kłopotem w dyskusji jest ta wieloznaczność słowa "Kościół", która czasem utrudnia porozumienie. Korzystając z niej, ja na przykład mogę też powiedzieć, że Kościół potępił akty agresji w Białymstoku i potępia agresję w ogóle.

Potępił skutek, nie potępiając a wręcz pochwalając przyczynę. Serio?

Cytuj
Co do tych słów o zarazie. Wiem, że to drażliwy temat, i wiem, że ich dobór może budzić kontrowersje, zwłaszcza w obecnej sytuacji. Nie chcę tu za niczym gardłować, sądzę tylko, że przy formułowaniu ocen dobrze uwzględnić fakt, że w zamyśle autora miały odnosić się do określonych poglądów, a nie do żadnych konkretnych osób.

Tak? Gdzie znalazłeś to rozróżnienie? I po raz kolejny? Co to są te określone poglądy?

Cytuj
Niestety problemem jest też to, że wszelkiego rodzaju słowa czy zachowania skrajne po obu stronach są zwłaszcza dziś, w dobie internetu i klikalności, chętnie i znacznie bardziej nagłaśniane przez media niż głosy wyważone, spokojne czy pojednawcze - przez co temperatura sporu i wrogość jeszcze bardziej się nakręca. Można zaprosić do programu paru kompetentnych ekspertów, żeby sobie podyskutowali na dany temat, ale łatwiej jest ściągnąć grupę polityków, żeby się efektownie pokłócili i nabili oglądalność.

Wybacz generalizację, ale zobacz jak wygląda reakcja polityków PiS ja JAKICHKOLWIEK ekspertów, którzy mają diagnozy niezgodne z pomysłem PiSu. Natychmiast są dyskredytowani.

Offline Kadet

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #959 dnia: Wt, 13 Sierpień 2019, 22:10:14 »
Potępił skutek, nie potępiając a wręcz pochwalając przyczynę. Serio?

Ale czy przyczyną agresji jest rozbieżność poglądów? Można mieć różne poglądy, ale nie musi to prowadzić do agresji. Czy agresja zniknie dopiero wtedy, gdy wszystkie osoby będą miały takie same poglądy na daną kwestię? Ja w tych słowach potępienia nie znajduję pochwały dla podjudzania do agresji:

https://episkopat.pl/abp-wojda-nie-do-pogodzenia-z-postawa-chrzescijanina-byly-akty-przemocy-i-pogardy/
https://episkopat.pl/rzecznik-episkopatu-jednoznaczna-dezaprobata-wobec-aktow-agresji-w-bialymstoku/

Tak? Gdzie znalazłeś to rozróżnienie? I po raz kolejny? Co to są te określone poglądy?

Wiem, że to może nie być najbardziej popularne źródło, ale chodzi mi głównie o treść wypowiedzi, a nie o stronę, gdzie ją zamieszczono:

Cytuj
Używając pojęcia „tęczowa zaraza” mówiłem o ideologii, a nie o ludziach, którzy tę ideologię głoszą – wyjaśnił metropolita krakowski. Trzeba te dwie rzeczy bardzo wyraźnie odróżnić. Była ideologia bolszewicka, marksistowska i byli poszczególni komuniści, którzy za tą ideologią szli, mniej lub bardziej świadomie, mniej lub bardziej konsekwentnie i to jest historia ludzi. A Kościół ludzi nie potępia – potępia zło, także zło, które przyjmuje kształt określonej ideologii.

Z: https://www.radiomaryja.pl/informacje/tylko-u-nas-ks-abp-m-jedraszewski-chrystus-nie-zgadzal-sie-na-zlo-a-przede-wszystkim-nie-zgadzal-sie-na-to-ze-czlowiek-moze-swoimi-czynami-obrazic-pana-boga/

"Określone poglądy" to zapewne te poglądy dotyczące stosunku do czynów homoseksualnych, które są sprzeczne z nauczaniem Kościoła, ale nie mogę być w 100% pewny, co dokładnie inna osoba ma na myśli.

Wybacz generalizację, ale zobacz jak wygląda reakcja polityków PiS ja JAKICHKOLWIEK ekspertów, którzy mają diagnozy niezgodne z pomysłem PiSu. Natychmiast są dyskredytowani.

Dlatego sądzę, że dobrze, gdyby w merytorycznych debatach polityków było mniej. Nie zakładaj też, że jestem zwolennikiem PiS-u  ;)

Dobranoc, jutro muszę wcześnie wstać do pracy.

Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!