Autor Wątek: Dyskusje światopoglądowe  (Przeczytany 129526 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline isteklistek

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1185 dnia: Wt, 20 Sierpień 2019, 08:45:21 »
Jeżeli chodzi o korzyść. To można podać przykład mentalności większości  Polaków (tak są wychowywani i kształceni) która opiera się na romantyczno-mesjanistycznych wizjach swojego narodu, gdzie większość myśli, że jesteśmy narodem wybranym, którego przeznaczeniem jest wywołać powstanie, a później w nim zginąć. To żadne wyśmiewanie, bo taki mamy kult bohaterów i ich wynoszenia na ołtarze. Jakby nie patrzeć śmierć Kaczyńskiego wpisuje się w tę retorykę i ostatecznie tak się stało....a teraz Ty twierdzisz, że największy wróg polityczny proponuje swojemu oponentowi miejsce w historii jako minę, która w zasadzie jest niedźwiedzią przysługą, bo tę figurę retoryczną można zastosować zawsze, a w ostatnich latach nie było kogoś, kto pasowałby pod romantyczna-mesjanistyczną wizję polityki, a tu trafiła się przysłowiowa propagandowa żyła złota, którą PO oddaje PiS.
« Ostatnia zmiana: Wt, 20 Sierpień 2019, 09:03:45 wysłana przez isteklistek »

Kapral

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1186 dnia: Wt, 20 Sierpień 2019, 09:25:52 »
Z ostatniej chwili!
Po wczorajszym (prawdopodobnie kontrolowanym) przecieku w sprawie Piebiaka, chłopcy z dobrej zmiany zaczynają się brać za łby :) Wybory coraz bliżej, czas na odstrzał rywali.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25102233,pis-reaguje-na-publikacje-onetu-rzecznik-rzadu-premier-zwrocil.html

Offline parsom

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1187 dnia: Wt, 20 Sierpień 2019, 10:59:42 »
Widzę że zapał rekolekcyjny szybko został PO zapomniany: http://krakow.wyborcza.pl/krakow/1,44425,3102129.html

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1188 dnia: Wt, 20 Sierpień 2019, 11:42:56 »
Sprawa Piebiaka to kolejna, po lotach Kuchcińskiego i Tuska, z której szeroko rozumiana opinia publiczna wyciąga nieprawidłowe wnioski. Jeśli to prawda (a zapewne tak jest), to owszem, jest to skandal i Piebiak powinien natychmiast zostać zdymisjonowany, a w dalszej kolejności powinien odpowiedzieć karnie i cywilnie. I tyle w sprawie Piebiaka. Natomiast rzeczywistym problemem jest tutaj propaganda, generowanie fake newsów i obrzucanie ludzi błotem. A nie robi tego wyłącznie Piebiak, on po prostu dał się złapać. Nie robi też tego wyłącznie obóz rządzący, dokładnie to samo robią ludzie związani z opozycją. Ba, robią to wszyscy politycy i ich środowiska na całym świecie. Takie niestety są przykre realia współczesnego świata (albo po prostu świata, bo propaganda jest obecna od zawsze). Jakie z tego wnioski powinien wyciągnąć przeciętny Kowalski? Ano takie, że do wszelkich newsów "politycznych" należy podchodzić z dużym dystansem i w miarę możliwości weryfikować je samodzielnie (co, w porównaniu do propagandy z czasów od początku cywilizacji do końca XX wieku, jest obecnie o niebo łatwiejsze). Oraz - przede wszystkim - analizować je w odniesieniu do interesu własnego. Niestety nawet teraz tak się nie stanie i jedni znów będą łykali wszystko, co napisze Gazeta Wyborcza i powie TVN, jak pelikan rybę, a drudzy będą robili to samo z "informacjami" z Gazety Polskiej i TVP Info.

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1189 dnia: Wt, 20 Sierpień 2019, 12:11:10 »
Apasz standardowo rozmywa sprawę, w skrócie - panowie, nic się nie stało, tak samo robi opozycja, więc nie oczekujcie dymisji Ziobry czy czegokolwiek więcej, głosować na jedyną słuszną partię matkę i nie przeszkadzać, a już niedługo apasz będzie się cieszył z fabrykowania dowodów na opozycję co zapowiadał.

Już myślałem, że nie będzie trzeba czytać tych twoich wypocin po twojej deklaracji odejścia, ale ty tak bardzo tego forum potrzebujesz, że jednak kolejny raz sobie zaprzeczyłeś i znów tu jesteś. Standardowo, ty sobie pogadasz, a rzeczywistość stoi obok i się śmieje.
« Ostatnia zmiana: Wt, 20 Sierpień 2019, 12:14:44 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Gazza

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1190 dnia: Wt, 20 Sierpień 2019, 12:40:39 »
@Szekak - ogarnij się człowieku. W imputowaniu ludziom swoich "prawd" nie masz na forum równego.

Apasz opisał precyzyjnie prawidłowość i najwyraźniej znów tego nie zrozumiałeś. Zdejmij klapki z oczu.
Tak między nami - "wypociny" Apasza mają więcej treści i faktów niż większość twoich wynurzeń i powielania cudzych (przekaz gejzety wyborczej, newslisa czy tefałenu) opini (nie mylić z faktami). Jego ostatni post właśnie idealnie oddaje Twój przypadek. Czytaj ze zrozumieniem chłopie!

To samo z stanowiskiem @parsoma i @death_birda w kwestii niedawnej jeszcze "rekolekcyjności" Tuska i PO. Podali nawet linki do tamtych tematów. Było tak. To nie opinie tylko fakty. Czego w dyskusji na poziomie nie powinno się mieszać.
Zresztą - w tego typu "kłótniach" dość szybko można wyłuskać osoby zorientowane, interesujące się tematem, świadków pewnych wydarzeń, od plew powtarzających przekaz dnia (z wspomnianej żyd-deutsche-zeitung albo innego newsweeka) ignorujących fakty, z braku argumentów tylko opluwających rozmówcę. Stąd nie chce mi się nawet udzielać w tym wątku.
« Ostatnia zmiana: Wt, 20 Sierpień 2019, 12:56:13 wysłana przez Gazza »

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1191 dnia: Wt, 20 Sierpień 2019, 12:42:42 »
Apasz standardowo rozmywa sprawę, w skrócie - panowie, nic się nie stało, tak samo robi opozycja, więc nie oczekujcie dymisji Ziobry czy czegokolwiek więcej, głosować na jedyną słuszną partię matkę i nie przeszkadzać, a już niedługo apasz będzie się cieszył z fabrykowania dowodów na opozycję co zapowiadał.

Oto właśnie przykład przeciętnego Kowalskiego, nie potrafiącego wyciągać logicznych wniosków, o którym pisałem. I tradycyjny brak przeczytania ze zrozumieniem.

Cytuj
Już myślałem, że nie będzie trzeba czytać tych twoich wypocin po twojej deklaracji odejścia, ale ty tak bardzo tego forum potrzebujesz, że jednak kolejny raz sobie zaprzeczyłeś i znów tu jesteś. Standardowo, ty sobie pogadasz, a rzeczywistość stoi obok i się śmieje.

Ja nie deklarowałem odejścia, źle mnie zrozumiałeś. Napisałem jedynie, że żegnam się z tym forum bez żalu, ponieważ spodziewałem się, że admin mnie zbanuje po tym, jak zgłosiłem jego kanał filmowy do kilku wydawnictw komiksowych za podejrzenie naruszenia praw autorskich. Skoro tak się jeszcze nie stało, to zabijam sobie czas pisaniem tutaj. Może jeszcze długo, może krótko. Ale w kwestii żalu nic się nie zmieniło :)

P.S.: swoją wiadomość pisałem w tym samym momencie, co Gazza, więc jego odczytałem już po napisaniu swojej. Powtórzę ci, Szekak, co już kiedyś ci powiedziałem: jeśli jedna osoba mówi ci, że jesteś pijany, możesz to zignorować. Jeśli mówią ci to dwie osoby, możesz zacząć się niepokoić. Jeśli wszyscy dookoła ci to mówią, to idź do domu i połóż się spać.
« Ostatnia zmiana: Wt, 20 Sierpień 2019, 12:45:46 wysłana przez Użytkownik usunięty53490 »

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1192 dnia: Wt, 20 Sierpień 2019, 12:44:25 »
Gazza, średnio mnie interesuje zdanie pisowskich aparatczyków na temat tego kto ma klapki na oczach, gdyby było inaczej byłby to absurd. To jaki poziom prezentujecie najlepiej obrazuje to jaki stopien obrzydliwosci i prymitywnosci tolerujecie, a nawet popieracie i się go domagacie, co potwierdza pogląd apasza by fabrykowac dowody na opozycje. Upadek standardow moralnych.


Apasz, ja właśnie czytam ze zrozumieniem te twoje bzdury za każdym razem, problem w tym, że ty nie rozumiesz tego co piszesz i już podrzucam konkretny przykład, oprócz tego powyższego gdzie standardowo rozmywasz sprawę co jest oczywiście na korzyść pis daję kolejny - napisałeś, że nikt nie ma prawa krytykować ramówki telewizji publicznej kto nie płaci abonamentu, a potem sobie zaprzeczałeś i twierdziłeś, że nic takiego nie pisałeś. Tobie już tyle osób pisało byś poszedł spać, że już dawno powinieneś chrapać. Sam twierdziłeś, że będziesz się cieszył jak pis będzie fabrykował dowody na opozycję i sam potwierdziłeś, że nie zagłosujesz na żadną inną partię niż pis o ile zwycięstwo pisu będzie zagrożone, więc jesteś tylko kolejnym zaślepionym fanatykiem pis w internecie, niczym więcej. Będę ci to przypominal za kazdym razem gdy udajesz obiektywnego i madrzejszego niz jestes, czyli dosc czesto. :)
« Ostatnia zmiana: Wt, 20 Sierpień 2019, 13:09:14 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1193 dnia: Wt, 20 Sierpień 2019, 13:08:56 »
Sam również powinieneś iść spać razem z kolegami. Ten pseudo temat zamienił się raka zżerającego to forum.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1194 dnia: Wt, 20 Sierpień 2019, 13:13:57 »
Wypowiedź szekaka znakomicie wpisuje się w wątek o farmach trolli, produkowaniu fake newsów i obrzucaniu innych błotem. Tak bardzo poprzekręcał moje historyczne wypowiedzi (swoją drogą - bardzo mi miło, że tak zapadam w pamięć), że aż mi się przypomniało powiedzonko z czasów PRL: Czy to prawda, że na Placu Czerwonym rozdają samochody? Tak, to prawda, ale nie samochody, tylko rowery, nie na Placu Czerwonym, tylko w okolicach Dworca Warszawskiego i nie rozdają, tylko kradną :)

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1195 dnia: Wt, 20 Sierpień 2019, 13:22:21 »
Cytaty:

Ciekaw jestem ilu spośród wymądrzających się o roli, jaką powinna spełniać telewizja publiczna, płaci abonament RTV :) Bo jeśli ktoś nie płaci "na pisowską telewizję" to nie ma prawa się wypowiadać co w niej ma być wyświetlane.
jednym z moich oczekiwań wyborczych względem PiSu jest żeby po wyborach, jak już zdobędą tę samodzielną, a może konstytucyjną większość, sfabrykowali jakieś dowody na Czaskoskiego, usunęli go z urzędu i wprowadzili komisarza do Warszawy. O, wtedy i tu wróciłaby normalność.

I jeszcze na deser trzeci cytatcik doskonale obrazujący twoją moralność:

" A mieszkańcy Podlasia to zupełnie inny gatunek człowieka, bardziej przystający mentalnie do Białorusi, czy Rosji, niż do reszty Polski. "
- Apasz, 2019



Sam również powinieneś iść spać razem z kolegami. Ten pseudo temat zamienił się raka zżerającego to forum.
Zgadzam się, że temat zamienił się w raka, również dzięki tobie, bo wielokrotnie wylewałeś tu wiadro pomyj jak pis został skrytykowany potwierdzajac, że pis w odroznieniu od innych partii nie ma wyborcow, a wyznawcow.
« Ostatnia zmiana: Wt, 20 Sierpień 2019, 13:55:51 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1196 dnia: Wt, 20 Sierpień 2019, 14:17:00 »
Wiem, że również dzięki mnie dlatego przestałem się udzielać na chwilę i z dzisiejszym wyjątkiem zamierzam dalej to kontynuować. Znudziło mi się już czytanie i pisanie tych bzdetów a ten gówniany temat po prostu przeszkadza użytkownikom chcącym przeczytać coś o komiksach bo non stop wisi na głównej. Mówiłem już zdaje się kilkukrotnie że nie jestem wyborcą PiSu, nie byłem nim i prawdopodobnie nie będę. Ale nie kurwa, jestem wyborcą Pisu bo kto nie z nami ten przeciwko nam. Jak szukasz odbiorników przekazów dnia, propagandy i tym podobnych bzdetów to może zerknij w lustro przy goleniu o ile wogóle się już golisz.A jakbym miał oddać swój głos na Front Jedności Narodu to już bym wolał zostać wyborcą Pisu.

Bardzo dziwne.   wszystkiemu się dziwią.
« Ostatnia zmiana: Wt, 20 Sierpień 2019, 14:51:03 wysłana przez SkandalistaLarryFlynt »

Offline Szekak

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1197 dnia: Wt, 20 Sierpień 2019, 14:41:12 »
To dziwne, że nie jesteś wyborcą pisu skoro tak ci do nich blisko, co wynika z twoich wypowiedzi w tym temacie i tego jak zajadle atakujesz kazdego kto pis krytykuje, no ale ok, papier wszystko przyjmie. Ty zrobiłeś dzisiaj wyjatek z powodu mojej wypowiedzi, ja zrobilem wyjatek z powodu wypowiedzi apasza, apasz nie zrobil wyjatku tylko trolluje dopoki nie dostanie bana i tak to sie kreci.

Jak juz sie jutro ogolisz to zerknij do slownika, bo "wogole" pisze sie oddzielnie.
« Ostatnia zmiana: Wt, 20 Sierpień 2019, 14:44:21 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Kapral

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1198 dnia: Wt, 20 Sierpień 2019, 14:42:25 »
Stąd nie chce mi się nawet udzielać w tym wątku.

To się nie udzielaj, bo nie masz kompletnie nic do powiedzenia w tematach, o których tu rozmawiamy, za to mnóstwo w tematach, które sam wymyślasz dla "równowagi".

Mówiłem już zdaje się kilkukrotnie że nie jestem wyborcą PiSu, nie byłem nim i prawdopodobnie nie będę.

Ty tylko twierdzisz, że nie jesteś wyborcą PiSu, ale gadasz jak rasowy PiSowiec. Ponieważ nie mamy możliwość weryfikacji Twoich kart wyborczych, musimy zdać się na nasz własny osąd tego, co tu wypisujesz. Ergo - w tej dyskusji opowiadasz się jasno po jednej stronie i tego się trzymamy.
« Ostatnia zmiana: Wt, 20 Sierpień 2019, 14:52:26 wysłana przez Kapral »

Offline Gazza

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1199 dnia: Wt, 20 Sierpień 2019, 15:07:41 »
Znudziło mi się już czytanie i pisanie tych bzdetów a ten gówniany temat po prostu przeszkadza użytkownikom chcącym przeczytać coś o komiksach bo non stop wisi na głównej.
Święte słowa! :)
Ja niestety czasami kliknę z ciekawości, ale jak widzę co tu się wypisuje (i jak ma się to do rzeczywistości) to odechciewa się pisać cokolwiek. Szczytem, nie napiszę czego z uwagi na szacunek ogólny dla koleżeństwa tu agitującego (bo przecież to forum o komiksach, a ten temat nie powinien nas różnić w pozostałych), jest:
Gazza, średnio mnie interesuje zdanie pisowskich aparatczyków na temat tego kto ma klapki na oczach, gdyby było inaczej byłby to absurd. To jaki poziom prezentujecie najlepiej obrazuje to jaki stopien obrzydliwosci i prymitywnosci tolerujecie, a nawet popieracie i się go domagacie, co potwierdza pogląd apasza by fabrykowac dowody na opozycje. Upadek standardow moralnych.(...)
A jest tego więcej, głównie w wydaniu Szekaka, który próbował mnie kąsać gdy w temacie o ochronie komiksów, zauważył na skraju zdjęcia prezentującego shortbox Rafała Ziemkiewicza na fragmencie tv w tle. Rany boskie - w jakim permanentnym zaszczuciu trzeba żyć by tylko na podstawie tego skrawka mojego "życia" dojść do tak wielu szeroko zakrojonych spostrzeżeń i analizy innego człowieka. Zostawiam to bez komentarza. To Szekak takim szczenięcym zachowaniem wystawia sobie opinię. Mnie nawet, oprócz gustu komiksowego w porywach, w ogóle nie zna ale życie w błędzie to jego specjalność jak widzę.

To się nie udzielaj, bo nie masz kompletnie nic do powiedzenia w tematach, o których tu rozmawiamy, za to mnóstwo w tematach, które sam wymyślasz dla "równowagi".
Konkretniej proszę. Skąd wiedza, że nie mam czegoś do powiedzenia skoro się nie wypowiadam? Może mam, i to wiele, ale np z braku rozmówców na poziomie - nie rozmawiam?
Mnóstwo w jakich tematach? Ponownie - konkretniej!?
Co wymyślam dla "równowagi"? O czym Ty w ogóle piszesz?

Wiem, że to nie do mnie ale:
Ty tylko twierdzisz, że nie jesteś wyborcą PiSu, ale gadasz jak rasowy PiSowiec. Ponieważ nie mamy możliwość weryfikacji Twoich kart wyborczych, musimy zdać się na nasz własny osąd tego, co tu wypisujesz. Ergo - w tej dyskusji opowiadasz się jasno po jednej stronie i tego się trzymamy.
Myślę, że to już całkowicie podsumowuje jakość dyskusji w tym temacie i aby nie rozlało się to na bogu ducha winne tematy o komiksach - apeluję do administracji o kasację tego tematu. Wolę niewiedzę niż świadomość bycia na forum z obłąkanymi.
« Ostatnia zmiana: Wt, 20 Sierpień 2019, 15:10:25 wysłana przez Gazza »