Autor Wątek: wyrzucanie staroci  (Przeczytany 1202 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcelin1

wyrzucanie staroci
« dnia: Wt, 20 Lipiec 2021, 10:23:55 »
Łatwo się Wam pozbywać zabawek z dzieciństwa, starych książek albo innych pierdółek podczas generalnych porządków?
Czasem trzeba zrobić miejsce na nowe rzeczy. A skoro staroci nie ma gdzie trzymać, to lądują na śmietniku. Albo u kogoś kto chce je przygarnąć. Ale czasami naprawdę ciężko się na sercu robi...
A może podobne sentymenty w ogóle się Was nie trzymają?

Offline U.F.O

Odp: wyrzucanie staroci
« Odpowiedź #1 dnia: Wt, 20 Lipiec 2021, 18:01:06 »
Jakieś 20lat temu oddałem moim kuzynom ~50kg klocków lego, do dzisiaj nie mogę sobie tego wybaczyć ;p

Offline Edgar

Odp: wyrzucanie staroci
« Odpowiedź #2 dnia: Wt, 20 Lipiec 2021, 20:19:51 »
Gdy byłem nastolatkiem, dwudziestoparolatkiem, pozbyłem się mnóstwa rzeczy, które miały mi się już nigdy nie przydać w dorosłym życiu. Trochę komiksów zniszczonych czasem, małych żołnierzyków, czasopism o grach, roczników "Piłki nożnej", figurek, ruskich gierek i wszystkich tych rzeczy, które zbierałem jako dziecko. Do dziś za nimi tęsknię i aż się łezka w oku kręci.
Teraz, gdy jestem ojcem, pilnuję, żeby moja córka nie musiała kiedyś przeżywać tego samego. Wszystkie jej rysunki, ulubione zabawki, którymi się już nie bawi i każda inna rzecz, która może jej kiedyś przypominać dzieciństwo jest pakowana do pudła i przechowywana. Miejsca na szczęście nie brakuje, a mam nadzieję, że kiedyś jako czterdziestolatka wróci do tych skarbów i poczuje ogromne wzruszenie, które czuje chyba każdy wracając do lat dziecięcych.

Offline PJP

Odp: wyrzucanie staroci
« Odpowiedź #3 dnia: Wt, 20 Lipiec 2021, 21:56:37 »
Najgorsze, że człowiek sporo rzeczy wyrzucił (niewiele) czy stracił (więcej, głównie pożyczone na wieczny zwrot), a po latach w pocie czoła odbudowuje kolekcje  8)

Offline gashu

Odp: wyrzucanie staroci
« Odpowiedź #4 dnia: Śr, 21 Lipiec 2021, 08:16:37 »
Wspominałem już kiedyś, że w czasach, w których byłem „za stary na czytanie komiksów” pozbyłem się praktycznie całej mojej ówczesnej kolekcji (Orbita, Pegasus, TM-Semic, Tytusy, Kleksy, Kajki i Kokosze i inne takie). Po latach udało mi się zebrać większość tych komiksów po czym… sprzedałem je ponownie (a właściwie w większości wymieniłem na bardziej współczesne wydania), ponieważ nie były to te konkretne „moje” egzemplarze z dzieciństwa…

Sentyment przyjmuje czasem dziwne formy…
« Ostatnia zmiana: Śr, 21 Lipiec 2021, 08:27:29 wysłana przez gashu »

Offline willy_poodle

Odp: wyrzucanie staroci
« Odpowiedź #5 dnia: So, 23 Październik 2021, 21:31:23 »
A jakie macie metody na szybkie odgruzowanie gdy stwierdzacie że macie nadmiar niepotrzebnych rzeczy i najlepiej byłoby się pozbyć wszystkiego na raz i mieć święty spokój, ale wyrzucić żal, sprzedać trudno, a wydać też nie bardzo jest komu?
Macie jakieś rzeczy które teoretycznie mają jakąś tam wartość, ale są na tyle specyficzne, że trzebaby dużo czasu żeby się znalazł ktoś chętny.
Na sprzedaż z zyskiem małe szanse,
na sprzedaż w necie za grosze za dużo pi....lenia z opisywaniem, fotografowaniem, pakowaniem i wysyłaniem lub umawianiem na odbiory,
na pchlim targu brak odpowiednich klientów
ale szkoda, żeby wylądowało na wysypisku i następuje blokada.

Offline Eyeless

Odp: wyrzucanie staroci
« Odpowiedź #6 dnia: So, 23 Październik 2021, 22:31:02 »
Mam taką bibliotekę u siebie, w której przyjęli ode mnie do tej pory ze 20 kartonów  z książkami, magazynami, zabawkami, materiałami edukacyjnymi. Część idzie do katalogu, część na potrzeby biblioteki i różnych zajęć w niej organizowanych , a jeszcze inna część trafia do ludzi korzystających z tej biblioteki, zaangażowanych w pracę z dziećmi ( przedszkola , grupy nieformalne etc.) . Mam podejrzenie, że w najbliższym tygodniu poleci tego drugie tyle i w końcu zacznę normalnie przemieszczać się po mieszkaniu. Ogólnie cenię sobie mocno kierowniczkę tej placówki i dojrzewam do tego żeby im zwyczajnie pooddawać część rzeczy , które chciałem przeznaczyć na sprzedaż ( żeby uniknąć wspomnianego pierdzi...a się z przygotowaniem do wysyłki etc. ).
« Ostatnia zmiana: So, 23 Październik 2021, 22:34:35 wysłana przez Eyeless »