Autor Wątek: Cytaty/aforyzmy  (Przeczytany 28317 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline kaczogród

Cytaty/aforyzmy
« dnia: Pn, 11 Luty 2019, 18:18:58 »
,,Równania jak pociągi przemierzają krainę liczb, ale żaden z nich nie zatrzymuje się na stacji π. "
(Richard Preston)
,,le monde est absurde"

Offline death_bird

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #1 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 20:15:49 »
"Do sztabu, właśnie nasikałem do Renu."
George Patton
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline kaczogród

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #2 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 20:38:29 »
                                                                                                                                                      ,,Śmierć to tylko powrót do tao po czasowym wypiętrzeniu się złudzenia jednostkowości."
« Ostatnia zmiana: Pn, 11 Luty 2019, 20:40:58 wysłana przez kaczogród »
,,le monde est absurde"

Offline Amer

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #3 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 10:09:01 »
Dzisiaj umarła mama. Albo wczoraj, nie wiem. (z powieści Obcy Alberta Camusa)

Wciąż o Ikarach głoszą – choć doleciał Dedal... (fragment wiersza Ernesta Brylla)

Stałem się śmiercią, niszczycielem światów. (Julius Robert Oppenheimer, w reakcji na pierwszy test broni atomowej, zwany Trinity, w lipcu 1945 roku w Los Alamos)

Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę. (Antoine de Rivarol)

Jakiż artysta ginie! (ostatnie słowa Nerona przed samobójczą śmiercią)

Żyję, by być władcą świata, a nie niewolnikiem. (z filmu Stowarzyszenie Umarłych Poetów)

Amnestia to jest dla złodziei, a my to jesteśmy Wojsko Polskie! (Hieronim Dekutowski)

Trzeba dojrzeć, aby dojrzeć. (Jan Izydor Sztaudynger)

Jeszcze płynę, ale kra nade mną zamarza. (z filmu Żółty szalik)

Każdy biały anioł jest w dziesiątej części prostytutką. (z powieści Lalka Bolesława Prusa)

Nie tam są laguny, gdzie są laguny, ale tam są laguny, gdzie jesteśmy my. (z filmu Wrzeciono czasu)

Ja nie szukam, ja znajduję. (Pablo Picasso)

Nie czas żałować róż, gdy płoną lasy. (Juliusz Słowacki)

Mam sto rąk, sto sztyletów... gdy chcę, sto ran zadam. (z dramatu Kordian Juliusza Słowackiego)

Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem. (Oscar Wilde)

Kosmiczny Latawcu! Z jakiej planety przybyłeś?! (Victor Hugo Morales o słynnym rajdzie i golu Maradony w meczu z Anglikami na mundialu w 1986 roku)

Jeden brutalny człowiek jest zwykłym przestępcą, setka ludzi – bandą, sto tysięcy to armia. (z filmu Faccia a faccia)
Poloniusz: Cóż czytasz, mości książę?
Hamlet: Dymki, dymki, dymki.

Offline kaczogród

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #4 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 15:36:03 »
,,Pamięć jest jak jazda po szlaku z zapaloną pochodnią. Pochodnia rzuca swoje światło jedynie na pewną odległość, za nią zaś rozciąga się ciemność." (stare powiedzenie Lakotów)
« Ostatnia zmiana: Wt, 12 Luty 2019, 15:40:21 wysłana przez kaczogród »
,,le monde est absurde"

Offline LordDisneyland

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #5 dnia: So, 16 Luty 2019, 00:49:53 »
"Doo doo doo doo doo doo doo
Doo doo doo doo doo doo doo"   - Duran Duran, "Rio"
,, - Eeeeech.''

Offline kaczogród

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #6 dnia: So, 16 Luty 2019, 01:37:30 »
,,Kiedy slysze "kota Schrodinger'a" wyciagam rewolwer." (Stephen Hawkings)
,,le monde est absurde"

Online donT

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #7 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 21:26:29 »
Ojciec jest tak samo wazny jak matka, a jak matka gdzies wyjedzie to nawet wazniejszy.
Dyrektor Krzakoski
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline kaczogród

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #8 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 21:44:06 »
,,Teraz jesteśmy już bardzo starzy. Na pewno nigdy nie dowiemy się, gdzie leży Lailonia, i na pewno nigdy jej nie zobaczymy. Być może jednak ktoś z was będzie miał więcej szczęścia, może komuś uda się trafić kiedyś do Lailonii. Jadąc tam, oddajcie w naszym imieniu kwiatek nasturcji królowej Lailonii i powiedzcie jej, jak bardzo chcieliśmy się tam dostać i jak nam się to nie udało.” (Leszek Kołakowski - 13 bajek z królestwa Lailonii dla dużych i małych)
,,le monde est absurde"

Offline LordDisneyland

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #9 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 01:03:31 »
A lot of people are bored of all the political correctness.

                                                                           Clint Eastwood
,, - Eeeeech.''

Offline kaczogród

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #10 dnia: So, 23 Luty 2019, 19:26:30 »
,,Tylko Bóg ma prawo być solipsystą – oto tomistyczny realizm." (Leszek Kołakowski)
,,le monde est absurde"

Offline Lyricstof

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #11 dnia: Nd, 24 Luty 2019, 19:05:26 »
Drzewo w przeciwieństwie do człowieka, musi szumieć do końca swoich dni.                                                                                                      M. L. Sinico
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline kaczogród

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #12 dnia: Nd, 24 Luty 2019, 23:31:55 »
,,Pitagoras tak tłumaczył znaczenie słowa 'przyjaciel': to ten, który jest drugim ja, jak 220 i 284. Dwie liczby są zaprzyjaźnione, jeśli każda z nich jest sumą wszystkiego, co dzieli tę drugą".
« Ostatnia zmiana: Pn, 25 Luty 2019, 15:53:49 wysłana przez admin »
,,le monde est absurde"

Offline K.Leszcz

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #13 dnia: Pn, 25 Luty 2019, 23:01:18 »
"Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko?"

-Albert Einstein-

Offline kaczogród

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #14 dnia: Wt, 26 Luty 2019, 16:52:42 »
,,Wol­ność oz­nacza pra­wo do twier­dze­nia, że dwa i dwa to czte­ry. Z niego wy­nika reszta. " (George Orwell)
« Ostatnia zmiana: Wt, 26 Luty 2019, 16:58:40 wysłana przez admin »
,,le monde est absurde"