Autor Wątek: Cytaty/aforyzmy  (Przeczytany 28249 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Lyricstof

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #90 dnia: Pn, 28 Październik 2019, 20:36:17 »
„– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...) – Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.”

                                                                                                      Michaił Afanasjewicz Bułhakow
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline LordDisneyland

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #91 dnia: So, 02 Listopad 2019, 00:42:39 »
Ale cóż za śmiertelnik podoła upiorom, które sam wyśnił?
                                                                     -Ambroise Bierce, ,,Śmierć Halpina Fraysera"
,, - Eeeeech.''

Offline LordDisneyland

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #92 dnia: So, 09 Listopad 2019, 01:27:16 »
To post pod postem, żeby tak nietypowo było ;)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
,,Niech gada byle co. Niech opowiada, szczególnie o tej swojej żonie chamicy. Chamica z Lubelskiego, widziałem, okropna, szeroka, płaska jak decha, czoło niskie, całe w takich grubych, baranich fałdach. On opowiadał tak, zrobiłem interes, zadurzyła się we mnie, sprzedam te jej morgi i będzie zabawa. Pojechał tam na wiochę i po miesiącu wrócił, wygnali, ledwie mu kupiła skórzaną kurtkę i wypasł się trochę, karmili go nieźle, mięcho, bo akurat świnię zabili, i śmietany dużo."
--- -------------------------------------------------------------------M.Nowakowski, ''Popapraniec" z tomu "Silna gorączka"
,, - Eeeeech.''

Offline kaczogród

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #93 dnia: So, 11 Styczeń 2020, 00:15:27 »
,,Losem człowieka jest: dać się pokonać nadziei. Ginie ten, kto przestaje jej ulegać." (ks. prof. Józef Tischner)
,,le monde est absurde"

Offline LordDisneyland

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #94 dnia: Pt, 31 Styczeń 2020, 15:18:21 »
   Bo jeśli życie tutaj, na ziemi, jest tylko przystankiem, i do tego nieprzyjemnym, a życie wieczne istnieje, to większy sens ma szybciutka eksmisja do wieczności i szczęścia niż ślęczenie na ziemi. I do tego w Łodzi, przez wiele lat.

------------------------------------------H.Klimko-Dobrzaniecki, Preparator
,, - Eeeeech.''

Offline kaczogród

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #95 dnia: So, 01 Luty 2020, 20:15:53 »
,,Niech państwo tylko pomyślą - wielka jak Europa. Tylko że Polski tam nie ma, i śnieg błyszczy jak opal. " ( fragment wiersza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego o Antarktydzie)
,,le monde est absurde"

Offline LordDisneyland

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #96 dnia: Pn, 03 Luty 2020, 23:55:41 »
Kaczogrodzie- bardzo ładny wers, nie znałem.



,,  Od kiedy równowaga między przeciwnikami wojennymi na skutek rozgromienia Osi została zachwiana, rośnie wpływ aliantów na suwerenny kraj. Od chwili, gdy uciekinier postawił stopę na szwajcarskiej ziemi, czuje się w innej rzeczywistości.
Niepokój, jaki z sobą przyniósł, każe mu nadal żywić wątpliwości, czy może się już poczuć bezpiecznie."
------------------------------------------------------------------A.Kluge, ,,30 kwietnia 1945"

,, - Eeeeech.''

Offline kaczogród

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #97 dnia: Wt, 04 Luty 2020, 13:32:41 »
Kaczogrodzie- bardzo ładny wers, nie znałem.
Przeczytałem go w najnowszym numerze Przekroju. Zresztą obok niego znajduje się kilka innych cytatów o Antarktydzie.
https://przekroj.pl/kultura/fragmenty-wierszy-slawnych-poetow-o-antarktydzie-wszystko-b
« Ostatnia zmiana: Wt, 04 Luty 2020, 13:34:36 wysłana przez kaczogród »
,,le monde est absurde"

Offline LordDisneyland

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #98 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 21:18:20 »
              ,,Tuż przed piekarnią zauważył, że ma rozwiązane sznurówki, nim zdążył je zawiązać, z tyłu nadjechał rosyjski czołg, wjechał prosto w piekarnię i doszczętnie ją rozbił. Kiedy Ernoke wrócił do zakładu i zaczął rozmyślać, jak opowie pani Rozsi o tym, że cudem uszedł z życiem, ten sam czołg nagle pojawił się przed wystawowym oknem, nie udało mu się zakręcić i hamując, powoli wtoczył się do zakładu. Na tym miejscu jest teraz mała jadłodajnia. Co za flaczki gotuje ta kobieta!"                                                                     
   ----------------------------------------------  P.Eszterhazy, ,,Niesztuka"
,, - Eeeeech.''

Offline LordDisneyland

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #99 dnia: Śr, 18 Marzec 2020, 13:37:26 »
,, - Eeeeech.''

Offline kaczogród

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #100 dnia: Cz, 02 Kwiecień 2020, 19:21:15 »
,,Chcę przedłożyć czytelnikowi do życzliwego rozważenia doktrynę, która, jak się obawiam, może się wydać niesłychanie paradoksalna i wywrotowa. Według tej doktryny jest rzeczą niepożądaną wierzyć jakiemuś twierdzeniu, gdy nie ma żadnej podstawy do przypuszczenia, że jest ono prawdziwe." (Bertrand Russell)
,,le monde est absurde"

Offline LordDisneyland

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #101 dnia: Pt, 03 Kwiecień 2020, 20:26:31 »


                   
          --------------Paul Theroux, Ostatni pociąg do zona verde. Lądem z Kapsztadu do Angoli
,, - Eeeeech.''

Offline LordDisneyland

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #102 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 01:40:21 »
,,              Męczące. Żyje się, wykonywuje się coraz więcej rzeczy tak samo jak dawniej, ale na dnie ciągłe uczucie oderwania. Spokojne, poważne, może nawet bardzo godne. Może nawet w obliczu śmierci przybiera się pewną pozę? Oczywiście, gdy ma się na to czas, jak ja."


                                            ------------------------------------------Andrzej Bobkowski, ,,Notatnik 1947-1960"
,, - Eeeeech.''

Offline kaczogród

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #103 dnia: Wt, 05 Maj 2020, 13:33:07 »
,,Nieograniczone posłuszeństwo wymaga ciemnoty u tego, który rozkazuje, prawie w takim samym stopniu jak u tego, który słucha." (Monteskiusz)
,,le monde est absurde"

Offline LordDisneyland

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #104 dnia: Śr, 06 Maj 2020, 04:57:10 »
,, - Eeeeech.''