Autor Wątek: Cytaty/aforyzmy  (Przeczytany 28278 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kaczogród

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #30 dnia: Śr, 06 Marzec 2019, 16:35:31 »
,,Albo humanizm jest na miarę świata, albo nie ma go wcale." (Eric Emmanuel Schmitt ,,Ulisses z Bagdadu")
,,le monde est absurde"

Offline LordDisneyland

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #31 dnia: Pt, 08 Marzec 2019, 20:59:06 »
 
When you're alive and everything is going fine, why talk about things?

Talking's for later, when talking's all there is that's left.

                                                     -Peter Milligan
,, - Eeeeech.''

Mark Riddle

  • Gość
Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #32 dnia: Pt, 08 Marzec 2019, 21:45:05 »
"Szczęśliwego, nowego jajka z okazji dnia kobiet" - Galus.

Offline LordDisneyland

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #33 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 04:01:19 »



Jakże aktualny cytat.
,, - Eeeeech.''

Offline Lyricstof

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #34 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 18:50:40 »
Ku pokrzepieniu serc.  ;D "Prawda jest całością. Całością zaś jest tylko taka istota, która dzięki swemu rozwojowi dochodzi do swego ostatecznego zakończenia" :) Hegel
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline kaczogród

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #35 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 17:54:03 »
,,Jedno może być gorsze od celnego żartu : brak celnego żartu" ( ze skeczu Monthy Pytona)
,,le monde est absurde"

Offline LordDisneyland

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #36 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 21:01:20 »
       

  “I figure people drift toward liberalism at a young age, and I always hope that they change when they see                                how the world really is.”
                                                                -- Johnny Ramone
,, - Eeeeech.''

Offline kaczogród

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #37 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 22:07:15 »
,,If just one person believes in you. Deep enough, and strong enough, believes in you. Hard enough, and long enough before you knew it. Someone else would think, if he can do it, I can do it. Making it.." (Snoopy!!! The Musical)
« Ostatnia zmiana: Wt, 12 Marzec 2019, 22:09:08 wysłana przez kaczogród »
,,le monde est absurde"

Offline K.Leszcz

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #38 dnia: So, 23 Marzec 2019, 20:02:30 »
"To nie ostatni cios przepołowił kamień, lecz tysiące jego poprzedników."

- Phil Jackson -

Offline LordDisneyland

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #39 dnia: So, 23 Marzec 2019, 21:16:53 »
 

If you know how to shoot, and are quite ready to shoot, the chances are that you won't have to shoot.
                                                                                                                                   
                                                                                                                                     John J. Pershing
,, - Eeeeech.''

Offline Amer

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #40 dnia: So, 23 Marzec 2019, 22:58:03 »
Może nie kochamy dosyć życia? Czy zauważył pan, że tylko śmierć budzi nasze uczucia? Jakże kochamy przyjaciół, którzy nas opuścili, prawda? Jak podziwiamy tych naszych mistrzów, którzy milczą, mając usta pełne ziemi! Hołd przychodzi wówczas w sposób naturalny, ten hołd, którego oczekiwali może przez całe życie. Ale czy wie pan, dlaczego jesteśmy zawsze bardziej sprawiedliwi i wielkoduszni ze zmarłymi? Przyczyna jest prosta! Wobec nich nie mamy zobowiązań. Zostawiają nam swobodę, możemy rozporządzać swoim czasem, upchać hołd pomiędzy koktajl i spotkanie z uroczą kochanką, słowem, przeznaczyć nań chwilę, z którą nie wiadomo, co zrobić. Jeśli zobowiązują nas do czegoś, to do pamięci, a my mamy krótką pamięć. Nie, w naszych przyjaciołach kochamy świeżą śmierć, śmierć bolesną, nasze wzruszenie, siebie samych wreszcie!
   Miałem więc przyjaciela, którego najczęściej unikałem. Nudził mnie trochę, a poza tym miał swoje zasady. Ale podczas agonii odzyskał mnie, niech pan będzie spokojny. Przychodziłem co dzień, bez pudła. Umarł zadowolony ze mnie, ściskając mi ręce. Pewna pani, która zbyt często i na próżno nie dawała mi spokoju, miała dość dobrego smaku, żeby umrzeć młodo. Jakież od razu miejsce w moim sercu! A cóż dopiero jeśli chodzi o samobójstwo! Boże, co za rozkoszny rozgardiasz! Telefon dzwoni, serce przepełnione, zdania z umysłu krótkie, ale ciężkie od niedomówień, poskramiany ból, a nawet, tak, nieco samooskarżenia!
   Człowiek jest taki, drogi panie, ma dwie twarze: nie może kochać, nie kochając siebie. Niech pan przyjrzy się swym sąsiadom, jeśli szczęśliwym wypadkiem zdarzy się zgon w kamienicy. Spali w swoim malutkim życiu i oto umiera na przykład dozorca. Natychmiast budzą się, rzucają, dowiadują się, litują. Umarły jest na wokandzie i spektakl zaczyna się wreszcie. Cóż pan chce, trzeba im tragedii, to ich drobna przewaga, ich aperitif. (z powieści Upadek A. Camusa)
Poloniusz: Cóż czytasz, mości książę?
Hamlet: Dymki, dymki, dymki.

Offline Lyricstof

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #41 dnia: So, 23 Marzec 2019, 23:31:45 »
"Kropla myśli waży tyle co perła" B. Russko
"Nie nie jest niemożliwe jeśli masz odwagę wykonać to, co ma być wykonane" F. Faldheim
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline LordDisneyland

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #42 dnia: Nd, 24 Marzec 2019, 03:58:19 »
Sława de­mora­lizu­je także i płazy. 
                                  -Karel Ćapek
,, - Eeeeech.''

Offline Amer

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #43 dnia: Pn, 25 Marzec 2019, 11:30:08 »
KANIBALISTYCZNY MANIFEST DADA

Zostaliście wszyscy postawieni w stan oskarżenia: wstać! Można z wami mówić tylko wtedy, kiedy stoicie. Stójcie, jakbyście słyszeli Marsyliankę, rosyjski hymn narodowy albo God Save the King.

Stójcie, jakbyście mieli przed sobą sztandar, albo stali przed dada, które oznacza życie i oskarża was, że jeśli coś kochacie, to ze snobizmu, i tylko wtedy, gdy jest bardzo drogie.

Co to, znowu usiedliście? Tym lepiej, wysłuchacie mnie z tym większą uwagą.

Co wy tu w ogóle robicie stłoczeni jak poważne skorupiaki – bo wy przecież jesteście poważni, prawda? Poważni. Poważni aż do śmierci. Śmierć to poważna sprawa, co?

Umiera się jako bohater albo jako idiota, co wychodzi na jedno. Jedynym słowem, którego znaczenie nie zmienia się z dnia na dzień, jest słowo śmierć. Kochacie śmierć, gdy umierają inni.

Śmierć, śmierć, śmierć! Tylko pieniądze nie umierają, najwyżej wyjeżdżają dokądś na krótko.

Pieniądze to Bóg! Czcicie go jak ważną osobistość – pieniądze każą ćwiczyć skłony całym rodzinom. Niech żyją pieniądze! Człowiek, który ma pieniądze, jest człowiekiem honorowym.

Honor można kupić i sprzedać jak tyłek. Tyłek reprezentuje życie jak frytki, a wy wszyscy z całą waszą powagą śmierdzicie bardziej niż krowie łajno.

Jeśli chodzi o dada, to ono nie pachnie i niczego nie oznacza, absolutnie niczego.

Dada jest, podobnie jak wasze nadzieje: niczym.
Jak wasz raj: niczym.
jak wasze bożyszcza: niczym.
jak wasi przywódcy polityczni: niczym.
jak wasi bohaterowie: niczym.
jak wasi artyści: niczym.
jak wasze religie: niczym.

Możecie gwizdać, krzyczeć, dać mi po gębie – i co z tego? Zawsze będę wam mówił, żeście głupie barany, i będę wam sprzedawał nasze obrazy za parę franków. (Francis Picabia, 1920 r.)
Poloniusz: Cóż czytasz, mości książę?
Hamlet: Dymki, dymki, dymki.

Offline kaczogród

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #44 dnia: Pt, 29 Marzec 2019, 00:39:06 »
" Hell is empty. All the devils are here." (William Shakespeare ,,The Tempest")
,,le monde est absurde"