Autor Wątek: Cytaty/aforyzmy  (Przeczytany 29627 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kaczogród

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #135 dnia: Pn, 24 Kwiecień 2023, 17:17:26 »
“Im wyżej szybujemy, tym mniejsi wydajemy się tym, którzy nie potrafią latać”.
(F. Nietzsche)
,,le monde est absurde"

Offline Spiff

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #136 dnia: Śr, 10 Maj 2023, 21:09:14 »


Falling Down / Upadek
- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Offline kaczogród

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #137 dnia: Wt, 23 Maj 2023, 15:24:30 »
,,Rozstaliśmy się z powodu odmiennych poglądów estetycznych w malarstwie. Jego pociągały akty, a mnie martwa natura." (z filmu ,,Chicago" )
,,le monde est absurde"

Offline Amer

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #138 dnia: Wt, 06 Czerwiec 2023, 21:17:10 »
Ale dla mnie nie ma ani poniedziałku, ani niedzieli: są tylko dni popychające się w bezładzie. (Jean-Paul Sartre, Mdłości, 1938)

Większość ludzi wiedzie życie w cichej desperacji i umiera wraz ze swoją niewyśpiewaną pieśnią. (Henry David Thoreau)

Czyż nie nadchodzi ciągle noc i coraz więcej nocy? (z książki "Wiedza radosna" Friedricha Nietzschego)

A kto umarł, ten nie żyje. (z filmu Psy, 1992)

Sny, w których umieram, są najlepszymi, jakie kiedykolwiek miałem. (Gary Jules w utworze Mad World)

A wiesz, o wiele przyjemniej jest wypuścić motyla niż złapać. (z filmu Motyle, 1972)

Teraz ze mną na solo nie wygrasz. Ja bardzo dużo czytam, odświeżam umysł i, kurwa, będę jak brzytwa. (Józef Oleksy)

Tyle dróg budują, tylko, kurwa, nie ma dokąd iść! (Jan Himilsbach)

Yippee-ki-yay, motherfucker. (z filmu Szklana pułapka, 1988)

Marzy mi się czarny Lincoln, lecz jak go wyrwać wilkom? (z utworu "Ukryty w mieście krzyk" Pezeta)
Poloniusz: Cóż czytasz, mości książę?
Hamlet: Dymki, dymki, dymki.

Offline Deg

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #139 dnia: Wt, 06 Czerwiec 2023, 22:21:38 »
Mała poprawka: cytat z "Mad World" jest autorstwa Rolanda Orzabala, Jules nagrał tylko swoją wersję tego utworu.
This is my truth, tell me yours.

Offline Spiff

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #140 dnia: Pt, 09 Czerwiec 2023, 23:59:30 »
"Wise zrobił grymas zmęczenia.
- Jeszcze jeden taki klient jak ty - żalił się - a znajdę się w domu wariatów. Albo w więzieniu San Quentin.
- Będziesz więc w towarzystwie większości swoich klientów."

"Nie ufam milczkom. Zazwyczaj wybierają nieodpowiednią porę na gadanie i mówią nieodpowiednie rzeczy. Mówienie jest sztuką, której nie da się wykonywać mądrze, jeśli się nie ćwiczy."

(Dashiell Hammett, Sokół maltański)
- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Offline HugoL3

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #141 dnia: So, 10 Czerwiec 2023, 14:13:54 »

Offline LordDisneyland

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #142 dnia: Śr, 14 Czerwiec 2023, 00:07:46 »
       Biją się, choć chłopcy walczą zazwyczaj o kobiety dla nich nieosiągalne, a ci, którzy je osiągają, wcale nie muszą się o nie bić.
                    -K.Varga, ,,Aleja Niepodległości"
,, - Eeeeech.''

Offline Spiff

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #143 dnia: Pn, 19 Czerwiec 2023, 22:40:20 »
gore !!!
Spoiler: PokażUkryj

- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Offline greg0

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #144 dnia: Śr, 28 Czerwiec 2023, 20:32:28 »
"Każdy morderca jest zapewne czyimś starym przyjacielem."
(Agatha Christie)
"„Im bardziej pospolita i banalna jest zbrodnia, tym trudniej ją wykryć.“
(Arthur Conan Doyle)
"Gdyby twój iloraz inteligencji obniżył się o jeden punkt, stałabyś się rośliną."
(Robert Ludlum)
"Usiłowałem go dobudzić, ale równie dobrze mógłbym potrząsać workiem kartofli."
(Alistair MacLean)
"Zastanawiam się czasem, dlaczego nie wszyscy decydują się na wygodny zawód włamywacza."
(Maurice Leblanc)


Ważne żeby narzekać...

Offline Spiff

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #145 dnia: Pt, 30 Czerwiec 2023, 23:34:12 »
*„Pokażcie mi kogoś (bez względu na płeć), kto nie znosi kryminałów, a powiem wam, że to dureń, może nawet nie pozbawiony jakiejś tam inteligencji, ale dureń ponad wszelką wątpliwość.”

*„Nic nie odpowiedziałem. Znowu zapaliłem fajkę. Z fajką człowiek wygląda na zamyślonego, kiedy nic nie myśli.”

*„Na jednym z leżaków spoczywała długonoga blondynka z rozmarzoną miną. Patrzyła na nas leniwie, kiedy szliśmy przez trawnik. Z odległości dziesięciu metrów wyglądała bardzo rasowo. Z odległości trzech metrów odnosiło się wrażenie, że lepiej ją oglądać z odległości dziesięciu.”

*„W zasłoniętych kotarą drzwiach, pod złotym szyldem z napisem: ZAKŁAD POGRZEBOWY PAOLO PERRUGINIEGO, stał śniady, szpakowaty Włoch w żakiecie. Palił papierosa, czekając, aż ktoś umrze.”

*„Obiad za osiemdziesiąt pięć centów smakował jak zniszczona torba listonosza. Podał mi go kelner o wyglądzie zbira, który by mnie trzasnął za dwadzieścia pięć centów, za sześćdziesiąt podciąłby mi gardło, za półtora dolara plus narzut handlowy pogrzebał na morzu w beczce cementu.”

*„ zjadłem kanapkę i napiłem się kawy. Kawa była lurowata, a kanapka miała smak starej podeszwy. Amerykanie zjedzą wszystko, o ile tylko jest to podane na grzance, przekłute paroma wykałaczkami, a z boku wystaje sałata, najlepiej jak trochę zwiędnięta.”



*„- Niech pan powie, co pan wie - poprosiłem. - Przeczytam panu ustęp z Biblii albo postawię panu drinka. Co pan woli.”

*„Mówiąc szczerze, miałem wszelkie dane, żeby stać się niezłym drugorzędnym poetą, ale to nic nie znaczy, ponieważ mam ten typ osobowości, że mogę być niezły drugorzędny w każdej dziedzinie i to bez specjalnego wysiłku.”

*- Patrzcie, patrzcie! Pan Twardziel we własniej osobie. Czemu możemy zawdzięczać ten honor?
- Jestem umówiony z Umneyem.
- Dla ciebie to jest pan Umney, kolego.
- A dla ciebie ciepły kochaś, siostrzyczko.
Poderwała się z wściekłością. - Nie nazywaj mnie "siostrzyczką", tani kapusiu!
- To nie mów do mnie kolego, kosztowna sekretarko. Co robisz dziś wieczorem? I nie opowiadaj, proszę, że znowu jesteś umówiona z czterema marynarzami."

*„Ale kawał! Niech pan przypomni, żebym się uśmiał, jak będę miał wolny dzień.”




- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Offline Spiff

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #146 dnia: Cz, 07 Grudzień 2023, 19:10:06 »
*- Jak dawno przejeżdżał tędy powóz?
- Jak dawno?
- Tak, jak dawno?
- Doprawdy, że nie wiem. I dawno, i niedawno, tak jakoś pośrodku.

*Co się stało, to się stało i nie ma na to lekarstwa, jak mówią Turcy, gdy przez omyłkę utną głowę jakiemu niewinnemu.

*Schodziliśmy tak ze schodów jeden za drugim. Na dole już prawie ktoś się potknął, stoczył się. Ktoś inny zauważył, że to pewno Copperfield. Rozgniewałem się za oszczerstwo, lecz czując, że leżę na ziemi, zacząłem przypuszczać, że jest w tym może nieco prawdy.

*Nie dopytuj się a nikt cię nie okłamie.

*- W każdym razie - zapewniał Joe - po to, by być niepospolicie uczonym trzeba zacząć od pospolitego uczenia się.

*Są książki, których grzbiety i okładki stanowią najlepszą ich część.

*Znacie starą historię o młodym Irlandczyku, który, gdy go zapytano, czy umie grać na skrzypcach, odpowiedział, że pewnie, ale nie na pewno, bo nigdy jeszcze nie miał skrzypiec w ręku?

*Poniżej czarnego fraka, zapiętego na wszystkie guziki, posiadał zwykłą ilość nóg w spodniach popielatego koloru, zakończonych parą butów niezbyt starannie wyczyszczonych.

*Ciemność jest tania.

*Ten dzień wprowadził do mojego życia wielkie zmiany. Ale tak dzieje się w życiu każdego człowieka. Przypomni sobie taki jeden dzień, który zaważył na twoim życiu. Przerwij na chwilę ty, który to czytasz i pomyśl o długim łańcuchu złotych czy żelaznych ogniw, cierni czy kwiatów, które by nigdy ciebie nie oplątały, gdyby nie było jakiegoś jednego ważnego i pamiętnego dnia w twoim życiu.

*Jest mnóstwo rzeczy, które przyniosły mi wiele dobrego, choć nie przyniosły mi żadnego zysku. Taką rzeczą są właśnie święta Bożego Narodzenia. Oczywiście, jest to czas hołdu i czci dla samego wydarzenia, ale dla mnie te święta to także miły czas dobroci, wybaczania i miłosierdzia.

*- Wesołych Świąt, drogi wujku! Niech Bóg cię błogosławi! - w zimnym, mrocznym kantorze rozległ się niespodziewanie radosny, młodzieńczy głos siostrzeńca Scrooge'a.
- Co to znów za brednie? - mruknął niechętnie wuj.
Młody człowiek, zarumieniony od szybkiego marszu na mrozie, wyglądał jeszcze przystojniej niż zwykle.
- Chyba nie chcesz powiedzieć, wuju, że Boże Narodzenie to bzdury? - zdumiał się. - Na pewno nie to miałeś na myśli!
- Właśnie, że tak! - burknął Scrooge. - Wesołych Świąt! Też mi pomysł! Jakie masz powody do radości, szczególnie w Boże Narodzenie? Przecież jesteś biedakiem!
- Wuju, skąd więc twoja ponura mina? - zawołał przekornie siostrzeniec. - Masz wszelkie powody, by być szczęśliwym człowiekiem. Jesteś przecież bogaty!





- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Offline Amer

Odp: Cytaty/aforyzmy
« Odpowiedź #147 dnia: Pn, 08 Styczeń 2024, 14:07:28 »
Rzucił mi się w oczy i wywarł wrażenie taki cytat z wyrywanego kalendarza, którego autentyczności autorstwa nie weryfikowałem:

"Zawsze bałem się nienaładowanych karabinów. Uderzali nimi w głowę".

Stanisław Jerzy Lec
Poloniusz: Cóż czytasz, mości książę?
Hamlet: Dymki, dymki, dymki.