Autor Wątek: "Dorośli czytelnicy komiksów to kretyni"  (Przeczytany 986 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kapral

Odp: "Dorośli czytelnicy komiksów to kretyni"
« Odpowiedź #15 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 14:18:06 »
Szczerze? Od dawna mam kompletnie gdzieś co na ten temat piszą w słownikach i encyklopediach. Róbmy swoje i nie przejmujmy się za bardzo :)

Offline Gazza

Odp: "Dorośli czytelnicy komiksów to kretyni"
« Odpowiedź #16 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 11:25:15 »
Nie zapomnę gdy kilka lat temu Joachim z "Szafy z komiksami" wystartował w jakimś evencie (konkurs?) dla youtuberów, na który zabrał i rozdał uczestnikom różne komiksy. Okazało się, że 90% (szacuję) z tych bądź co bądź młodych  ludzi patrzyło na te albumy jak wół w malowane wrota. Ignorancja jest powszechniejsza niż się nam wydaje i bynajmniej nie dotyczy tylko starszych pokoleń. Ba, w ubiegłym tygodniu kurier zostawił dla mnie wielką pakę z Atomu w recepcji w pracy. Koleżanka (trzydziestokilkuletnia) zapytała mnie przekazując paczkę co tam tyle waży. Komiksy odparłem oczywiście. Zdziwiła się bo myślała, że komiksy są tylko dla dzieci (bo te pamiętała i zna osobiście tylko). A znając współczesne trendy panujące wśród młodocianych - kto oprócz nas (w znakomitej większości wychowanków analogowej (sprzed internetu) popkultury) będzie to w przyszłości kultywował? Słabo to widzę. Wielu obecnych piewców MCU wcale nie sięga po komiks w następstwie lektury filmu....
Staruszek Logan: Strefy wojny 6/10 | Życie i śmierć Conana - 7/10 | Niezwyciężony - 7/10 | Sędzia Anderson: Szambala - 8/10

Offline Martin Eden

Odp: "Dorośli czytelnicy komiksów to kretyni"
« Odpowiedź #17 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 12:14:52 »
Poruszyłeś ciekawy punkt. Zastanawiałem sie ostatnio, czy w związku z tym, że nasze pokolenie jest teraz u szczytu, a następne za komiksami średnio, nie mamy obecnie najlepszego okresu dla komiksu w Polsce, po którym rynek spadnie do najgorszych poziomów znanych z historii, bo po prostu nie będzie zainteresowanych.

Offline Kapral

Odp: "Dorośli czytelnicy komiksów to kretyni"
« Odpowiedź #18 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 14:04:28 »
Identyczne wątpliwości pojawiały się już kilkanaście lat temu. TK zastanawiał się, czy dzieciaki, które wyrosną z Kaczorów, nie odejdą przypadkiem od komiksów. No i co? Na chwilę odeszły, a teraz wróciły. Nie ma się czego bać moim zdaniem, raz będzie lepiej, raz gorzej, ale będzie się turlało.