Autor Wątek: Southern rock i okolice  (Przeczytany 2296 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gieferg

Southern rock i okolice
« dnia: Pt, 01 Marzec 2019, 01:53:28 »
Klimaty country-pokrewne w których siedzę ostatnie 10 lat. Kilka przykładów:


Do tego dochodzi cały szereg wykonawców, którzy od czasu do czasu zapędzali się w te rejony - zdarzyło się Metallice, zdarzało się Zakkowi Wylde:


A na rodzimym podwórku inspirował się oczywiście...


Yup, też gustuję w kapeluszach i nie ruszam się z domu bez harmonijki :P
« Ostatnia zmiana: Pt, 01 Marzec 2019, 01:58:37 wysłana przez Gieferg »

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 249
  • Polubień: 227
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: Southern rock i okolice
« Odpowiedź #1 dnia: So, 02 Marzec 2019, 12:11:26 »
Wspomniałeś tu o zasłużonych Allman'ach.  Warto wymienić zespół, który wyłonił się z ich współczesnego składu w latach 90-tych. Chodzi o Gov't Mule.

Polecam na początek znakomity album "Life Before Insanity". To była trzecia płyta w ich dorobku i jednocześnie wielki znak zapytania: co dalej, po śmierci znakomitego basisty Allen'a Woody'ego? Na szczęście podnieśli się po tej stracie i grają do dziś. Choć, moim zdaniem, następcy Allena byli tylko poprawni.

https://www.youtube.com/playlist?list=PL160378217E70B17C

Jak płyta sie spodoba, to można śmiało kontynuować zapoznawanie sie kolejnymi krążkami.

Mi najbardziej przypadły studyjne:

The Deep End Vol.1 & 2
Deja Voodoo
High & Mighty

I koncertowe:

Live From Roseland Ballroom
Live With A Little Help From Our Friends
The Deepest End

Chłopaki bardzo dużo koncertują i praktycznie każdy set jest inny. Do tego biorą na warsztat różne klasyki i prezentują je w mistrzowskich aranżacjach.
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."


Offline LordDisneyland

Odp: Southern rock i okolice
« Odpowiedź #3 dnia: So, 06 Kwiecień 2019, 22:49:06 »
Przypadkiem trafiłem na prawdziwą perełkę...PEREŁKĘ!

,, - Eeeeech.''


Offline deFranco

Odp: Southern rock i okolice
« Odpowiedź #5 dnia: Śr, 28 Grudzień 2022, 18:50:56 »
W Southern Rocku nie siedzę, ale te kilkanaście płytek bym znalazł. Na przykład to, czy
ktoś w ogóle kojarzy ?

Nie byli wielcy. Sukces osiągnęli dopiero na początku lat 80-tych gdy zaczęli iść w stronę AOR

Z takich swojskich klimatów, w zeszłym roku wpadła mi w łapki płyta Gena Clark'a z 1974. Countrowiec,
ale niezwykle zmyślny. Łączył Country z Bluesem, Southernem, Progiem a nawet R&B.