Autor Wątek: Różne  (Przeczytany 6998 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mía

Odp: Różne
« Odpowiedź #15 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 11:36:28 »
U mnie leci coś tego typu

Nesumi

  • Gość
Odp: Różne
« Odpowiedź #16 dnia: So, 05 Czerwiec 2021, 07:32:34 »
Nie wiem czy lepszy niż Trent, ale przynajmniej równie dobry choć zupełnie inny:


Bender

  • Gość
Odp: Różne
« Odpowiedź #17 dnia: So, 05 Czerwiec 2021, 11:25:45 »
To dosyć popularna opinia, że niby lepszy. Kochałem wersję Trenta od momentu jak się ukazała, więc nie zamieniłbym jej na inną gdybym miał wybierać, ale przyznam, że ta wersja też jest fantastyczna.

Offline grzegorz.cholewa

« Ostatnia zmiana: Wt, 05 Październik 2021, 22:32:55 wysłana przez grzegorz.cholewa »

Offline gashu

Odp: Różne
« Odpowiedź #19 dnia: Śr, 06 Październik 2021, 11:01:42 »
Ładna.
Zapewne też utalentowana.

Offline grzegorz.cholewa

Odp: Różne
« Odpowiedź #20 dnia: Śr, 06 Październik 2021, 15:17:58 »
Grała w filmie Eurotrip.

Offline death_bird

Odp: Różne
« Odpowiedź #21 dnia: Śr, 23 Luty 2022, 21:50:14 »
Ostatnio co zaglądam do działu to metal, metal i jeszcze więcej metalu.  ::)
To może coś dla odmiany. :)

Kilka lat temu późnym wieczorem w bodaj pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia nie pamiętam który program radia puszczał całą płytę.
Zaraz po odsłuchaniu usiadłem do sieci i zacząłem grzebać w poszukiwaniu fenomenu.
Okazało się, że za produkcją stoi Agnes Obel - duńska piosenkarka, pianistka i autorka piosenek, która od 2010 roku (jak do tej pory) wydała cztery albumy studyjne:



a tym, który pchnął mnie do klawiatury był drugi w kolejności czyli "Aventine".

Przy czym gdyby ktoś zapytał jaki gatunek muzyczny A.O. sobą reprezentuje to pewnie podrapałbym się po głowie i odpowiedziałbym:
"Nie mam bladego pojęcia".  ::)  ;D

Dlatego cytując Wiki:

"Obel is described by The Irish Times journalist Lauren Murphy as "the architect of eerie, otherworldy music that estrada neo-classical, jazz and chamber pop". In another analysis, Clash magazine's Lauren McDermott deems Obel's music "poised and haunting chamber pop" with "wraithlike harmonies, sonic textures and bewitching melancholy" rendered with "gothic violins", "cello pizzicatos", and electronic instruments, lending a sense of intimacy reflective of the aura in Berlin."

Co to znaczy?
Dalej nie mam pojęcia, ale o ile termin "gothic violins" jest jak dla mnie przesadzony o tyle "bewitching melancholy" to strzał w dziesiątkę i trafiony zatopiony, bo też jest to chyba jej najbardziej charakterystyczny znak rozpoznawczy i wręcz sama kwintesencja drugiego (i skądinąd mojego ulubionego) albumu czyli wspomnianego już "Aventine".
Przy czym przyznaję, że moim skromnym zdaniem człowieka któremu słoń na ucho nadepnął poziom dyskografii Obel niestety fluktuuje w kolejności chronologicznej: dobry ("Philharmonics"), świetny ("Aventine"), bardzo przeciętny ("Citizen of glass") i niezły ("Myopia).
Do tego jest jeszcze coś co Wiki określa mianem "compilation album" pt. "Late Night Tales: Agnes Obel", ale to jest już jakiś zupełny eksperyment.

W każdym razie.
Jeżeli nie znaliście utalentowanej Dunki to poszukajcie Ją na YT, włączcie sobie w trasie, przy malowaniu figurek albo i w trakcie czytania, bo jest to naprawdę ciekawa artystka, której jak najbardziej warto chwilę poświęcić.
I żeby nie być całkowicie gołosłownym - po wyjątku z albumu:




"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Rodrigues

Odp: Różne
« Odpowiedź #22 dnia: Nd, 03 Kwiecień 2022, 18:41:16 »

Bender

  • Gość
Odp: Różne
« Odpowiedź #23 dnia: Nd, 03 Kwiecień 2022, 19:56:18 »

Offline grzegorz.cholewa

Odp: Różne
« Odpowiedź #24 dnia: Cz, 16 Czerwiec 2022, 16:25:43 »
Była tu ona kiedykolwiek?


Offline Kielo

Odp: Różne
« Odpowiedź #25 dnia: Cz, 16 Czerwiec 2022, 16:55:39 »
Chyba nie byla, a powinna  ;)

Sophie Lloyd to naprawde swietna gitarzystka. co prawda obecnie jest na tour z machine gun kelly, ale jak to mowia - jakos trzeba na chleb zarabiac  ;D

Online JanJ

Odp: Różne
« Odpowiedź #26 dnia: Pt, 07 Październik 2022, 20:46:08 »
Czesi!
Wspieramy was w walce o przyłączenie obwodu kaliningradzkiego! 😄

Normalnie prorocy...

Offline PJP

Odp: Różne
« Odpowiedź #27 dnia: Nd, 09 Październik 2022, 20:59:09 »
Tak ogólnie o czytaniu :D MAKE KRALOVEC CZECHIA AGAIN! 8)

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Różne
« Odpowiedź #28 dnia: Pn, 13 Luty 2023, 18:21:55 »
Ikona... Panie, Łej, mało powiedziane. Michael Jackson to osobowość, to pasja, wręcz uosobienie obsesyjnej i chorobliwej miłości do muzyki i tańca. Gdybym miał wybrać 10 osób, które zapisały się w nowożytnej historii ludzkości w sposób iście bezcenny i niezapomniany, na pewno jedną z nich byłby Michael Jackson. Doszedłem do takiego wniosku dość dawno, ale teraz przypominam sobie twórczość ,,Jego Muzyczności!". I jakoś zaczyna to ponownie do mnie docierać... Coś niesamowitego! Tak, odsłuchuję dwa albumy MJa, "Bad" z 1987 roku i reedycję słynnego "Thriller": "Thriller 25" z 2008 roku. Późniejszych albumów i różnych kompilacji artysty, tak samo wydań wcześniejszych, nigdy, ale to nigdy nie słyszałem - sporo do nadrobienia! Znam te hity Michaela, które zna każdy szanujący muzykę człowiek, czy każdy kto słucha jakieś radio w pracy, czy w kuchni pokroju ,,Złote Przeboje". Dodając do tego inne pojedyncze utwory z różnych płyt MJa i wszystko to, co będę znał za niedługo, jak m.in. wsiąknę w erę przed-thrillerowską w karierze króla Popu, będę mógł powiedzieć czy ,,Król był tylko jeden, czy dwóch" w historii muzyki. A "Thriller 25" uważam za jeden z najlepszych albumów muzycznych, jakie słyszałem w swym życiu. Ta reedycja z cholernie klimatycznymi remiksami utworów z pierwotnej płyty "Thriller", wraz z remasterowanym dzwiękiem jest iście królewsko pyszna! Damn it! A oto próbka:


Offline xetras

  • Wiadomości: 207
  • Polubień: 108
  • Apriori z zasady jak hiperboliczny z niczego świat
    • Zobacz profil
Odp: Różne
« Odpowiedź #29 dnia: So, 11 Marzec 2023, 17:02:49 »
Skawa to postać wpływowa.
W każdych realiach mu do twarzy :)
"Dziaberlak zgłowion? Strupion? Padł?
Pójdź w me ramiona, boś ty chwat!
O, świętny dzień! Hurra! Hip hip!
Tralala bum cyk cyk!" (Jolanta Kozak, tł. "Jabberwocky")
Źródło:https://home.agh.edu.pl/~szymon/jabberwocky.shtml