Autor Wątek: Muzyka z gier video  (Przeczytany 5546 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.




Online gashu

Odp: Muzyka z gier video
« Odpowiedź #3 dnia: Pt, 08 Listopad 2019, 09:44:08 »

Bender

  • Gość
Odp: Muzyka z gier video
« Odpowiedź #4 dnia: Pt, 08 Listopad 2019, 09:52:08 »

Offline Szekak

Piękno jest w oczach patrzącego.

John

  • Gość
Odp: Muzyka z gier video
« Odpowiedź #6 dnia: Pt, 08 Listopad 2019, 11:04:59 »

Offline Gieferg

« Ostatnia zmiana: Pt, 08 Listopad 2019, 11:59:59 wysłana przez Gieferg »

John

  • Gość
Odp: Muzyka z gier video
« Odpowiedź #8 dnia: Pt, 08 Listopad 2019, 12:00:03 »
Liberty City Stories miało taki ciekawy "radziecki" motyw. Gra mało znana bo była tylko na PS2 i PSP.


Offline Adolf

Odp: Muzyka z gier video
« Odpowiedź #9 dnia: Pt, 08 Listopad 2019, 21:34:06 »
Świetny wątek.

Widziałem coś z asasynem, klasyką jest oczywiście Ezio Family

Świetne utwory miało też Revelations, a ostatnim Asasynem z dobrym soundtrackiem jest Syndicate. I właśnie w tej części fani najbardziej pokochali... muzykę z menu.


Zmieniając klimaty to cała gra Virginia jest epickim doświadczeniem muzycznym. A szczególnie kawałek:


Utrzymując się w podobnych klimatach, to również Firewatch imponował muzycznym doznaniem.

Lata 80-te i charakterystyczne syntezatory:


Każdy z nas zna główny motyw The Last of Us. Nie wszyscy znają też finałowy kawałek:



Offline Pan_Andrzejek

Odp: Muzyka z gier video
« Odpowiedź #10 dnia: Śr, 11 Grudzień 2019, 16:20:20 »
W mojej opinii gra Stellaris ma wybitną ścieżkę dźwiękową. Tutaj próbka:

Jak już jesteśmy przy klimatach kosmicznych, to uwielbiam soundtracki Halo, tak jak i same gry zresztą.
Halo 4:


Halo Reach, które właśnie zadebiutowało na PC:

Heavy Rain:

I trochę klasyki - zawsze bardzo lubiłem ten motyw z Dark Reign 2:


Na koniec Hans Zimmer i Crysis 2:


Offline Adolf

Odp: Muzyka z gier video
« Odpowiedź #11 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 15:27:35 »
Gra dekady, niezwykły tytuł, stworzony przez niezwykłego człowieka, zawiera również niezwykłą ścieżkę dźwiękową. Przeanalizujmy muzykę z Death Stranding.

Na wstępie leci utwór, który... polecił mi znajomy z pracy. Jego ulubiona kapela, a tu zrobiła utwór do gry jakiegoś Kojimy. Ach ta dzisiejsza młodzież.

Utwór, który rozmiękczył publiczność na gali Video Game Awards. Orkiestra symfoniczna dodała dodatkowego smaczku i w rezultacie dostaliśmy wyciskacz łez.

Kojima podczas wizyty na Islandii, w trakcie robienia zakupów, usłyszał w radiu utwór Low Roar (nie zdradzono, który) i od razu poleciał do sklepu kupić ich płytę! Słuchał ją przez całą drogę powrotną do Japonii. Zaraz po tym, wokalista dostał telefon od Sony.
W grze znalazł się kawałek rozsławiający moje miasto. Wokalista Ryan Karazija często odwiedza Polskę, w Poznaniu wystąpił nawet na festiwalu Malta. Można przypuszczać, że miasto zrobiło na nim wrażenie, skoro po nim nazwał jeden z utworów. Inny z nich nazywa się Gosia, ale kim jest ta panna to na razie tajemnica.




Offline Szekak

Odp: Muzyka z gier video
« Odpowiedź #12 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 15:55:02 »
Ten ostatni kawałek świetny, ale... gra dekady? To nie jest nawet gra roku, którą został Sekiro.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Adolf

Odp: Muzyka z gier video
« Odpowiedź #13 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 16:16:26 »
Ten ostatni kawałek świetny, ale... gra dekady? To nie jest nawet gra roku, którą został Sekiro.

Dlatego nie została grą roku, bo to ponadczasowy tytuł, o którym będziemy mówić naszym wnukom. A o Sekiro zaraz wszyscy zapomną.

Offline Szekak

Odp: Muzyka z gier video
« Odpowiedź #14 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 16:44:05 »
Serio? DS to marketingowa wydmuszka.


I żeby nie było OT:

« Ostatnia zmiana: Cz, 19 Grudzień 2019, 17:13:16 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.