Autor Wątek: Muzyka z gier video  (Przeczytany 5558 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adolf

Odp: Muzyka z gier video
« Odpowiedź #15 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 22:53:16 »
Serio? DS to marketingowa wydmuszka.

Nie podoba Ci się to trudno. Kojima poruszył ten temat przy okazji gorszego odbioru gry przez Amerykanów. Tu chodzi o wrażliwość artystyczną. Ta statystycznie w Europie jest wyższa i to widać nie tylko w kinie. Przykład Polaków tworzących dobre gry najlepiej o tym świadczy.

Niektórzy wolą Death Stranding inni Call of Duty. Jedni wolą szczupłe panny, a inni tłuściutkie. Mówi się, że o gustach się nie dyskutuje, ale właśnie to robimy.

By nie robić spamu ode mnie również trochę muzyki.




Offline Szekak

Odp: Muzyka z gier video
« Odpowiedź #16 dnia: Pt, 20 Grudzień 2019, 11:13:53 »
Odpowiedziałem w stosownym temacie.

« Ostatnia zmiana: Pt, 20 Grudzień 2019, 11:18:47 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 249
  • Polubień: 227
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: Muzyka z gier video
« Odpowiedź #17 dnia: Nd, 29 Grudzień 2019, 09:31:02 »
Sentymentem darzę soundtrack ze StarCraft'a i z przyjemnością do niego wracam.


"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Offline Łukasz

Odp: Muzyka z gier video
« Odpowiedź #18 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 22:58:10 »


Ta piosenka w zwiastunie do gry Days Gone robi robotę.

« Ostatnia zmiana: Śr, 15 Lipiec 2020, 23:00:00 wysłana przez Łukasz »
https://www.instagram.com/lukasz_swiniarski/ - zdjęcia mojej kolekcji komiksów


Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Muzyka z gier video
« Odpowiedź #20 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 22:41:14 »
Muzyka komponowana na potrzeby gier video pełni taką samą bogatą, dopełniającą całość gry (jej klimat, fabułę, przeznaczenie etc.) rolę, co dokonuje i pełni tym samym dla filmu muzyka filmowa.

Powyższe wybory to bardzo dobre wybory:  kompozycje te pasują jak ulał, tym bardziej dla tak solidnych growych perełek!

Podjarkę mam niesamowitą, gdyż grając w "Marvel's Spider-Man: Miles Morales" delektuję się co nie miara takim oto połączeniem klasycznej kompozycji instrumentalnej z nurtem hip-hopowym muzyki współczesnej. Fantastyczna subtelność!



Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Muzyka z gier video
« Odpowiedź #22 dnia: Nd, 21 Luty 2021, 21:48:11 »
Muzyka skomponowana na potrzeby gier video, czyli taka ,,growa muzyka filmowa", o tej klasycznej linii kompozycji, z bogatą ilustracją instrumentów muzycznych etc., to według mnie muzyka o najlepszej rodzajowości/specyfice, jaka może istnieć, dla świata gier komputerowych. Post wyżej podany przeze mnie przykład, mimo iż ma w sobie nieco z esencji hip-hopowej, to, tak jak podkreśliłeś "Guru_Komiksu", utwór, który ,,można słuchać często poza grą". Cała OST do pierwszej pajęczej gry z serii, "Marvel Spider-Man" od Insomniac to czysta wręcz perła w koronie! Coś niesamowitego - jedno z najlepszych, najbardziej szeroko skomponowanych ścieżek dźwiękowych do gier video, w które jak dotąd w życiu zagrałem. Aż czuć jest tu ten dumny, pełny energii, heroizmu, superbohaterski motyw, który przedziera się przez całe kilkanaście utworów ogólnej kompozycji, jest praktycznie wszędzie - nie nachalnie, ale intuicyjnie! Polecam odsłuchać OST do "Marvel Spider-Man" z 2018 roku. Rzecz to niebywała!

P.S. Przykłady utworów, które wstawiono wyżej: najbardziej przemawia do mnie spośród nich "Jericho" - taki prawie że klasyk ,,growej muzyki filmowej". ;)


Offline willy_poodle

Odp: Muzyka z gier video
« Odpowiedź #24 dnia: Cz, 07 Październik 2021, 16:23:20 »

Offline Rodrigues

Odp: Muzyka z gier video
« Odpowiedź #25 dnia: Cz, 07 Październik 2021, 17:00:10 »
Ciekawy soundtrack do polskiego RTSa "Re-Legion" w klimatach cyberpunku:

Utwór 1:

Cały soundtrack:
https://www.youtube.com/playlist?list=PL7YuVu11Ud-KXVtF48EJVrl1bi1vIYgaC

Offline grzegorz.cholewa

Odp: Muzyka z gier video
« Odpowiedź #26 dnia: So, 09 Październik 2021, 14:31:16 »
Czemu Virtua Fighter 1 jest lepszy od dwójki? Bo ma np. ten kawałek.


Czemu nie wskrzesza się Sina? To była strzelanka na poziomie Half Life.

« Ostatnia zmiana: So, 09 Październik 2021, 14:37:41 wysłana przez grzegorz.cholewa »

Offline willy_poodle

Odp: Muzyka z gier video
« Odpowiedź #27 dnia: So, 09 Październik 2021, 18:09:35 »

Offline Rodrigues

Odp: Muzyka z gier video
« Odpowiedź #28 dnia: Pn, 11 Październik 2021, 13:32:08 »

Czy ktoś tu jeszcze pamięta Raziel'a? :P


Offline Rodrigues

Odp: Muzyka z gier video
« Odpowiedź #29 dnia: Wt, 12 Październik 2021, 18:08:27 »
Ze specjalną dedykacją dla death_birda. Heh ciekawe czy on tu w ogóle zagląda :P


Sama gierka bardzo fajna. Przeszedłem ją chyba ze 4 razy. To historyczny RPG z elementami strategicznymi. Akcja rozpoczyna się w 790 roku gdzieś na terenach dzisiejszej Danii. Aby umocnić naszą osadę wyruszamy na wyprawę do Anglii. I tu zaczyna się cała zabawa - musimy zadecydować czy zjawimy się jako handlarze, dyplomaci czy najeźdźcy - takich wyborów zachowań i możliwości nawiązywania sojuszy mamy tutaj sporo przez cały czas trwania fabuły. Do tego turowe bitwy, dużo craftingu, rozwoju postaci, nawiązań do wierzeń i historii. Pod koniec opowieści spotkamy nawet małego Ragnara Sigurdssona ;) Polecam.

Fotka jednej z moich hird: