Autor Wątek: METAL  (Przeczytany 23233 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Online Leyek

Odp: METAL
« Odpowiedź #105 dnia: Pn, 07 Marzec 2022, 22:27:34 »
Słucham właśnie to się podzielę starociem :) choć wiem, że koledzy preferują kapele "z lasu"  (polskiego lub skandynawskiego) ;)

Ta płytka to chyba największe zaskoczenie jakie mi się trafiło w muzyce. Zespół dla mnie praktycznie niesłuchalny nagrał coś co mi siadło w 100%. Na żywo ten materiał miażdżył. Vader grający jako headliner wydał się przy nich malutki (ale też Vader to do mnie jakoś strasznie nie trafia, choć teraz jak dawno nie widziałem i z Pająkiem na gitarze chętnie bym ich znów zobaczył na żywo).


Offline O.

Odp: METAL
« Odpowiedź #106 dnia: Pn, 07 Marzec 2022, 22:58:35 »
Misthyrming lepiej nie dopisuj bo nic nie znajdziesz :)
czemu nie? wystarczy tutaj zajrzeć https://misthyrming.bandcamp.com/

Offline Kielo

Odp: METAL
« Odpowiedź #107 dnia: Śr, 09 Marzec 2022, 11:19:18 »
choć wiem, że koledzy preferują kapele "z lasu"  (polskiego lub skandynawskiego) ;)

to pomowienia i oszczerstwa :D

w moich zylach plynie czysta krew Old School  ;)

wiem, ze Krisiun jest dobry i ceniony, ale do mnie jakos nie trafia. mam caly zestaw kapel, ktore teoretycznie powinieniem lubic a sa na "lawce rezerwowej" Monstrocity, Hypocrisy, Cryptopsy i pare innych. nie potrafie wytlumaczyc dlaczego.

czemu nie?

to dlatego, ze kolega Tcoldmeat probowal popisac sie swoja "wiedza" i pokazac, ze jest madrzejszy niz inni, ale wyszlo jak wyszlo...

Offline O.

Odp: METAL
« Odpowiedź #108 dnia: Cz, 10 Marzec 2022, 00:19:29 »

Offline Kielo

Odp: METAL
« Odpowiedź #109 dnia: Cz, 10 Marzec 2022, 10:17:59 »
Dobre. Ale nie tylko nazwa zapozyczona z Bolt Thrower, brzmienie tez :) "Sadistic Force" moglo by spokojnie znalezc sie na IVth Crusade.

Dzieki za polecenie. Zacnie sie slucha.


Offline Kielo

Odp: METAL
« Odpowiedź #111 dnia: Pt, 11 Marzec 2022, 11:37:20 »
Sporo sluchania  :o

Dzieki :) z tego zestawu tylko Tomb Mold i Horrendous slyszalem. A do tej listy mozna spokojnie dodac jeszcze Skinless czy Gruesome. Pewnie wiele innych. Ide sluchac  ;)

Offline Rabies

Odp: METAL
« Odpowiedź #112 dnia: Cz, 24 Marzec 2022, 20:29:56 »
Deathspell Omega - The Long Defeat.
Nowy album. Premiera 23.03.22

Online Leyek

Odp: METAL
« Odpowiedź #113 dnia: Wt, 12 Kwiecień 2022, 00:27:16 »

Nowy singiel Kreatora. Przy pierwszym przesłuchaniu z YT trochę mnie odrzucił, za melodyjnie i bez pazura. Przerobiłem sobie na mp3, puściłem na lepszym sprzęcie i po paru przesłuchaniach wszedł już nieźle :)

Offline Kielo

Odp: METAL
« Odpowiedź #114 dnia: Śr, 13 Kwiecień 2022, 12:37:55 »
Produkcja troche za bardzo ugladzona, czysta, ale melodyjnosc moim zdaniem podobna do ostatnich plyt - na pewno od czasu kiedy Sami Yli-Sirniö dolaczyl do zespolu.

Na plyte czekam z niecierpliwoscia.

Online Leyek

Odp: METAL
« Odpowiedź #115 dnia: Śr, 13 Kwiecień 2022, 21:00:45 »
Po parunastu przesłuchaniach, nie mam do tego kawałka większych zastrzeżeń, ale uwierz, że przy pierwszym słuchaniu, na TV przez podłączone głośniki komputerowe takie na poziomie 80 zł, brzmiało to mega słabo i cukierkowato :) Niemal jak Manowar ;)

Tak jak pisałeś w innym temacie nie gadamy nic o sprzęcie, ale może to i dobrze, bo to jest temat rzeka ;)
Mi padł wzmacniacz (dlatego te głośniki pod TV, choć sam wzmak też był kompromisowy, bo pod kino 5.1. Ale jak pokombinowałem z bi-ampowym podłączeniem głośników to przy trybie z ograniczoną/wyłączoną elektroniką, udało mi się całkiem przyzwoite brzmienie w stereo uzyskać) to sobie zrobiłem tymczasowo lepsze stanowisko przy kompie. Głośniki to tylko przyzwoite Edifierki, ale podpięte pod dobrego DAC-a dają razem całkiem przyjemny zestaw. Tylko przydałby się jeszcze kable na coś lepszego podmienić ;) choć i tak jadę na jakichś Prolinkach, które przy tych dołączonych do głośników są bez porównania lepsze.

Offline Kielo

Odp: METAL
« Odpowiedź #116 dnia: Pt, 06 Maj 2022, 13:44:47 »
Nowy singiel/teledysk Kreatora:


Online Leyek

Odp: METAL
« Odpowiedź #117 dnia: So, 07 Maj 2022, 23:35:43 »
Przesłuchałem parę razy. Ten damski wokal psuje cały kawałek (jeszcze brzmi jakby w studni go nagrywali), bo zaczyna się przyzwoicie, i części z wokalem Mille też przyjemne i przyzwoite solo. A z teledysku najlepszy Mille zrobiony na Nergala ;)
Zdecydowanie najsłabszy z singli.

Tracklista też już jest:
Cytuj
01. Sergio Corbucci Is Dead (Intro)
02. Hate Über Alles
03. Killer of Jesus
04. Crush the Tyrants
05. Strongest of the Strong
06. Become Immortal
07. Conquer and Destroy
08. Midnight Sun
09. Demonic Future
10. Pride Comes Before the Fall
11. Dying Planet

Choć i tak jest u Kreatora lepiej ten wokal wkomponowany, niż to co Decapitated ostatnio wypuściło:


Online Leyek

Odp: METAL
« Odpowiedź #118 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 22:44:02 »

Nowy singiel Decapitated już lepszy, ale i tak żałuję, że zespół skręcił w lżejsze rejony.
Dla mnie idealnym wyważeniem ich muzy była Blood Mantra (raczej średnio odbierana jak patrzyłem po recenzjach). Zastanowię się jeszcze, ale raczej dam szansę i kupię płytkę, będzie czym zapełnić 2 tygodnie oczekiwania na Kreatora ;)

Singiel promujący nową płytkę Misery Index wchodzi bezproblemowo, ale tutaj zacznę od przesłuchania cyfrowej wersji całości i ew. zakup rozważę potem:

« Ostatnia zmiana: Pn, 16 Maj 2022, 22:54:30 wysłana przez Leyek »

Offline Kielo

Odp: METAL
« Odpowiedź #119 dnia: Wt, 17 Maj 2022, 10:08:14 »
Zgadza sie, Decapitated odrobine lepszy, ale mowiac szczerze odpuscilem ich sobie po plycie Anticult. Dla mnie Decapitated to Winds of Creation i Nihility. ale moze dam im jeszcze jedna szanse  ;)

Misery Index widzialem na zywo nie tak dawno, razem z Eyehategod byli supportem dla Napalm Death i nie zachwycili, ale taka juz rola supportu, ze gra na "pol gwizdka"

Tez czekam na Kreatora, ale w miedzyczasie wychodzi nowy Septicflesh (3 dni!  ;D )