Autor Wątek: METAL  (Przeczytany 23231 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rabies

METAL
« dnia: Pn, 25 Luty 2019, 22:23:45 »
Nie ma bata, żeby na forum nie było jakiegoś metala, więc napiepszamy, tylko błagam, bez miękkiego szajsu  8)






PISSGRAVE >

DRASTUS >



Offline Gieferg

Odp: METAL
« Odpowiedź #1 dnia: Cz, 28 Luty 2019, 14:33:38 »
Po co Caps w nagłówku?

Metalu niby słuchałem, ale nie za wiele (podstawy - Metallica/Iron Maiden itp.), choć klimaty pokrewne (hard rock, grunge i okolice - Alice In Chains), jak najbardziej. W każdym razie jesli wokalista, charczy/rzęzi/udaje demona czy to głosem, czy pomalowana facjatą albo odstawia szopki jak facio z Behemotha = wypad z tą żenadą.

Takich jak te wyżej nie tknę nawet kijem i przez szmatę. 3 sekundy i do widzenia.
« Ostatnia zmiana: Cz, 28 Luty 2019, 14:53:34 wysłana przez Gieferg »

Offline LordDisneyland

Odp: METAL
« Odpowiedź #2 dnia: Cz, 28 Luty 2019, 17:07:29 »
Gieferg, jestem ogromnie wdzięczny, że podzieliłeś się swoimi przemyśleniami :D Tu coś wybrałem dla ciebie-

,, - Eeeeech.''

Offline Rabies

Odp: METAL
« Odpowiedź #3 dnia: Cz, 28 Luty 2019, 18:03:42 »
Gieferg, po prostu nie łapiesz konwencji. Dawno temu mój znajomy poszedł do sklepu i kupił wszystkie kasety Metalliki jakie mieli na stanie. Tak zaczęła sie jego wielka przygoda z metalem, która trwała dwa tygodnie. Też nie łapał o co w tej muzyce chodzi.
Co do żenady, to cho, pośmiejemy sie z Nickelback i Bon Jovi.


Ładujemy:










Online tomsawyer

  • Wiadomości: 249
  • Polubień: 227
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: METAL
« Odpowiedź #4 dnia: Cz, 28 Luty 2019, 18:12:20 »
Ten Pissgrave (liczę, że nazwa nie zobowiązuje) to kawałek dość trudny w odbiorze. Mam wrażenie, że koledzy grają tu na instrumentach wykonanych w całości z metalu przewodzącego prąd i najwyraźniej poszło przebicie na obudowy.
Ciekawe czy do płyty dołączono teksty. Mogłoby to ujawnić jakieś drugie dno tej twórczości.
Jeśli jesteśmy przy growlu to mogę polecić Opeth. Wokalista jest tu zdecydowanie wyróżniającą się postacią. Bardzo płynnie potrafi przejść od tzw. ataku gruźlika do przepięknego śpiewu. Szczerze polecam.
Tutaj próbka. Proszę wytrzymać półtorej minuty, warto.


Spokojniejsze wcielenie tutaj:





"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Offline Gieferg

Odp: METAL
« Odpowiedź #5 dnia: Cz, 28 Luty 2019, 20:47:12 »
Cytuj
Gieferg, jestem ogromnie wdzięczny, że podzieliłeś się swoimi przemyśleniami :D

To forum dyskusyjne, nie facebook, gdzie sednem sprawy jest wrzucane linków i klikanie lajków.

Cytuj
i. Dawno temu mój znajomy poszedł do sklepu i kupił wszystkie kasety Metalliki jakie mieli na stanie. Tak zaczęła sie jego wielka przygoda z metalem, która trwała dwa tygodnie. Też nie łapał o co w tej muzyce chodzi.


Metalliki słucham od dwudziestu lat, choć też od mniej więcej tylu niczego dobrego nie wydali. Po drodze było Iron Maiden, Black Sabbath jakieś tam Rhapsody, Theriony i inne Hammerfalle, potem zesżło bardziej w stronę hard rocka, Maiden mi się znudziło (choć do Brave New World wciąż chętnie wracam) i typowego metalu-metalu prócz tego co poznałem wcześniej już mi się słuchać nie chciało (Death/Black itp klimatów nigdy nie słuchałem). Podchodziłem kiedyś do Mercyful Fate, ale odpadłem w pierwszej rundzie.

Co do Bon Jovi - nie wiem i nie chcę wiedzieć co może kogoś skłonić do zestawiania ich z Nickelbackiem ale przynajmniej do polowy lat 90-tych tworzyli muzyke, do której z przyjemnością wracam do dziś.
« Ostatnia zmiana: Pt, 01 Marzec 2019, 02:50:07 wysłana przez Gieferg »

Offline LordDisneyland

Odp: METAL
« Odpowiedź #6 dnia: Pt, 01 Marzec 2019, 02:39:48 »
,, - Eeeeech.''



Offline LordDisneyland

Odp: METAL
« Odpowiedź #9 dnia: So, 16 Marzec 2019, 15:19:12 »
@John- "Outer Limits" poza okładką nigdy mi do gustu nie przypadło. Natomiast to...


No i odnośnie Venomu- znalazłem oryginalny clip do "Nightmare"


A poza tym- jutro koncert 4 kapel sludge/doom w warszawskim Pogłosie, jakby ktoś nie miał nic do roboty w niedzielny wieczór. Będzie też "polski ElectricWizard" :D
 
« Ostatnia zmiana: So, 16 Marzec 2019, 15:26:08 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''

John_

  • Gość
Odp: METAL
« Odpowiedź #10 dnia: So, 16 Marzec 2019, 22:13:11 »
No widzisz, a mi Voivod podoba się dopiero od Outer Limits. Wcześniej to był thrashowy zespół jakich tysiące, a wtedy wszedły zagrania progresywne i niezłe mi to gwarantowały ciarki. Założę się że są jacyś true fani Voivod, który krzyczą że zespół się skończył na tym. Dla mnie się dopiero zaczął.

Co sądzicie o nowej fali z początków 2000?


Offline LordDisneyland

Odp: METAL
« Odpowiedź #11 dnia: Nd, 17 Marzec 2019, 00:24:27 »
Może raczej jakiś staroć- prekursor malowania sobie ryja, ognia, dziwacznych przebrań : słowem wszystkiego, co kochamy...



I jeszcze dwa słowa o Voivod- kupiłem ostatnio płyty Katorz i Infini, też całkiem inne muzykowanie, ale nadal bardziej mi podchodzi od np AngelRat. Inna sprawa, że z tym zespołem to nigdy do końca nie było wiadomo, na czym się stoi- i stąd jego atrakcyjnośc [między innymi, rzecz jasna]. Jak w 1987 roku usłyszałem "Killing Technology", to nie był to zespół, jakich setki czy tysiące, to było jednak inne, odmienne granie.



i nie zapominajmy o Batmanie ;)


W następnym odcinku: AdolfZbawiciel i dyskusja nie na temat ;)

« Ostatnia zmiana: Nd, 17 Marzec 2019, 00:37:03 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''

John_

  • Gość
Odp: METAL
« Odpowiedź #12 dnia: Nd, 17 Marzec 2019, 08:20:42 »
Jesteście zdrajcami Metalu? Ja bardzo szybko się nim stałem ;)


Offline carnivale

Odp: METAL
« Odpowiedź #13 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 19:58:36 »
To jest Pany wiadomość roku!!!!


Offline LordDisneyland

Odp: METAL
« Odpowiedź #14 dnia: Pt, 22 Marzec 2019, 15:23:54 »
Dzięki za info!

Ode mnie Diamanda Galas z  pieśnią o tragedii w Smyrnie z 1922 roku- z akompaniamentem Rotting Christ


,, - Eeeeech.''