Autor Wątek: Kolekcje muzyczne  (Przeczytany 40828 razy)

Offline Kielo

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #495 dnia: Pt, 14 Czerwiec 2024, 09:55:22 »
@AntekSocjalny - fajne wrzutki jak zawsze (De Mysteriis... to klasyka, trzeba posiadac ;) ) i jak zawsze zazdroszcze koncertu.

U mnie troche rzeczy wpadlo - tym razem same CDki:

Ze wszystkich wirtuozow gitary zawsze najbardziej lubilem Satrianiego, ale do tej pory mialem tylko jedna plyte (The Extremist) . Teraz sie to zmienilo bo teraz mam 13 albumow  ;D

Reszta to mieszanka, troche zaleglosci, jakies soundtracki, plyty, ktore juz mam, ale zalazlem lepsze wydania (Slipknot, Tiamat Wildhoney). Troche sluchanaia bedzie...

Offline death_bird

« Odpowiedź #496 dnia: Pt, 14 Czerwiec 2024, 16:42:43 »
Lata temu miałem straszną fazę na zakup OST do "Diuna", ale jak wtedy zobaczyłem cenę to odpadłem. Z kolei "Mortal Kombat" może by się jeszcze gdzieś znalazł na kasecie - takiej do magnetofonu.  8)
Jakby nie patrzeć - fajne nabytki.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline AntekSocjalny

« Odpowiedź #497 dnia: Pt, 14 Czerwiec 2024, 18:16:18 »
Gdzie dostałeś soundtrack Mortal Kombat w foli? 

Offline Kielo

« Odpowiedź #498 dnia: Pt, 14 Czerwiec 2024, 21:01:06 »
Mortal Kombat nie jest w folii, tak tylko zdjecie wyszlo. Wszystkie plyty na zdjeciach sa z jednego zrodla. Ziomek sie wyprzedawal wiec skorzystalem z okazji.

Ogolnie to nie bylem od zawsze fanem soundtrackow, ale od jakiegos czasu coraz bardziej sie w temat wkrecam.

Offline AntekSocjalny

« Odpowiedź #499 dnia: Pt, 14 Czerwiec 2024, 21:56:17 »
Aaaaa, taka para kaloszy. Ja tego soundtracka wielbię! Miałem kiedyś na kasecie, chciałbym winyl, ale nie wyszedł na tym nośniku… prędzej czy później kupię cd

Offline AntekSocjalny

« Odpowiedź #500 dnia: Pn, 17 Czerwiec 2024, 17:02:53 »
Pierwszy pełniaczek Hekatomb ze Szczecina. Bardzo fajny black metal poświęcony w całości Iwanowi Muraszko, samozwańczemu prorokowi z Polesia. Polecam

Offline AntekSocjalny

« Odpowiedź #501 dnia: Wt, 18 Czerwiec 2024, 17:51:02 »
A tutaj taki wczorajszy, spontaniczny zakup. Wszystko posiadam na CD, a i dwa albumy na picture LP, ale i tak postanowiłem zakupić. W końcu to Condemned 84!

Offline Kielo

« Odpowiedź #502 dnia: Pt, 21 Czerwiec 2024, 10:40:06 »
U mnie po bardzo krotkim wypadzie do ojczyzny pojawilo sie kilka krajowych nabytkow:

Offline AntekSocjalny

« Odpowiedź #503 dnia: Pt, 21 Czerwiec 2024, 17:22:22 »
Probsy za Szarego Wilka! Bardzo fajny album z rewelacyjna okładką. Dzisiaj dwa starocie z lat 90tych. Na pierwszym planie Wadowicki Taranis i ich jedyny pełniak, opus magnum czyli„Faust”. Rewelacyjnie wydana reedycja na winylu (płyta CD do dnia dzisiejszego osiąga astronomiczne kwoty na aukcjach). Poniżej Falkenbach „…En Their Medh Riki Fara...”, debiut viking/black metalowego projektu po lini Bathory

Offline Kielo

« Odpowiedź #504 dnia: Pn, 01 Lipiec 2024, 15:26:39 »
Taranis klasyka, ale za to okladka srednia   ;)

U mnie bardzo maly update, 2 x Szwecja, 1 x Norwegia i 1 x UK. Same CDki:

Offline death_bird

« Odpowiedź #505 dnia: Pn, 08 Lipiec 2024, 14:51:31 »
Napisałbym, że nie wiem co mnie podkusiło, ale tak po prawdzie to jednak wiem co.  ::)
Względem "chłopaków" to znana mi była jedynie nazwa i spodziewałem się hm... tzw. "darcia ryja" a tu całkiem przyjemne kawałki leciały:

Nie wiem czy sobie nie poszerzę horyzontów, bo brzmiało to całkiem całkiem.
W międzyczasie odbywały się również tortury przy użyciu młota pneumatycznego pomieszanego z darciem w klimacie tybetańskich mnichów (Abbath to był?) - w każdym razie dramat niemożebny, ale dotrwałem do gwiazdy wieczoru wg d_b i wrażenia ponownie rewelacyjne, choć festiwalowo czyli trochę krótko:

Spoils of war:

(żeby nie było, że kolekcja się nie powiększyła i że spam ;) )
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Necr09

« Odpowiedź #506 dnia: Pn, 08 Lipiec 2024, 15:12:46 »
Stratovarius to power metal, rzadkością są "ciężkie" wokale, tak z głowy to tylko Warkings, bo Children of Bodom to nie jest PM mimo, iż parę stron ich tak klasyfikuje
FGO: 758,469,198

Offline AntekSocjalny

« Odpowiedź #507 dnia: Wt, 09 Lipiec 2024, 07:15:58 »
Co do power metalu to HammerFall jest bardzo fajny oraz DragonForce. Oczywiście klasyki tego gatunku czyli Helloween czy Running Wild, Rhapsody (ale to już jest taki cukier, że po jednym kawałku jestem przesłodzony). Moim ulubionym zespołem w tym stylu jest włoski White Skull z babką na wokalu.

Offline Kielo

« Odpowiedź #508 dnia: Śr, 10 Lipiec 2024, 10:18:46 »
Nabytki ostatnie, dzisiaj wyjatkowo niemetalowo (no prawie) :)

Najbardziej zadowolony jestem z tego nabytku - pierwsze wydanie "Peace sells.."

Dwa bootlegi (Nirvana to miedzy innymi Live & Loud, ktory zawsze chcialem miec):

Scoropions czyli blast from the past, nie mialem zadnych fizycznych nosnikow i nie sluchalem tego od przynajmniej 30 lat  :D

Rozmawialismy ostatnio o soundtrackach i pojawil sie kolejny: