Autor Wątek: Kolekcje muzyczne  (Przeczytany 39225 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gieferg

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #480 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2024, 18:27:49 »
Nowy Pearl Jam wjechał dzisiaj, dobrze wchodzi od pierwszego odsłuchu ale niczego innego się nie spodziewałem. Tylko te ich opakowania od lat mnie irytują, muszę przekładać płytkę do koperty, która wtykam do pudełka, bo wyjmowanie płyty z ciasnej  oryginalnej koperty na sztywno przyklejonej do twardej okładki to jakaś pomyłka.
« Ostatnia zmiana: Wt, 30 Kwiecień 2024, 18:29:38 wysłana przez Gieferg »

« Odpowiedź #481 dnia: Śr, 01 Maj 2024, 09:08:29 »
  O proszę, nawet nie wiedziałem że nad czymś pracują. Chyba od czasów Binaural żadna płyta mi się za bardzo nie podobała, ale z chęcią sprawdzę.

Offline Gieferg

« Odpowiedź #482 dnia: Śr, 01 Maj 2024, 21:03:46 »
Binaural było ich najnowsżą płytą, gdy zaczynałem ich słuchać - bardzo ją lubię, ale self-titled/Avocado było jak dla mnie lepsze.

Jak do tej pory z PJ tylko "Backspacer" nie kupiłem, raz, że muzycznie mnie niespecjalnie porwała, dwa - trwa ledwie 36 minut i na dodatek wydali to w Europie w zwykłej tekturowej kopercie. Do tego mam koncertówkę Live on Ten Legs, na której grają kilka kawałków z tej płyty, więc tym bardziej mi się nie chce w nią inwestować.

Offline Kielo

« Odpowiedź #483 dnia: Cz, 02 Maj 2024, 20:15:01 »
Plyta dotarla, na razie wstrzymuje sie z zakupem CD bo ceny sa idiotyczne. Sama plyta swietna, sluchalem na streamingu zanim dostalem fizyczny nosnik. Chlopaki w dobrej formie i chyba na dobre im wyszlo zatrudnienie mlodego producenta bo brzmi swiezo. Jak nagrywali plyte Ten to ich obecny producent nie mial nawet roku  :D

Dodatkowo dwa blacki wpadly - Imperium Dekadenz oraz jedenasty, studyjny krazek Shining na CD.

Offline AntekSocjalny

« Odpowiedź #484 dnia: Śr, 22 Maj 2024, 16:49:26 »
Wreszcie mogę coś wrócić. Na pierwszym planie solowy Kerry King lepiej znany z boysbandu o nazwie Slayer nie spodziewałem się, że odkryje Thrash na nowo, hehe, i bardzo dobrze! Granie podobne do tego co zaprezentował Slayer na swojej ostatniej płycie i to mi wystarcza, mnie tym kupił. Za dwa tygodnie będę widział na żywo dalej mamy patusów ze Sznur. Trzeci i czwarty longplay w dorobku. „Ludzina” jest świetna!

Offline Kielo

« Odpowiedź #485 dnia: Śr, 22 Maj 2024, 17:42:57 »
Niezla wrzutka. Nad Kingiem sie ciagle zastanawiam, zobaczymy.

Jesli chodzi o Sznur to dla mnie Dom Czlowieka jest duzo lepszy od Ludziny, na pewno kiedys nabede, a Ludzine to po prostu musze pare razy jeszcze przesluchac.

Offline AntekSocjalny

« Odpowiedź #486 dnia: Śr, 22 Maj 2024, 18:05:14 »
Szczerze? Po pierwszym przesłuchaniu Sznura pomyślałem…co to za badziewie, co to ma wspólnego z BM? Ale nie poddałem się i przesłuchałem „Ludzinę” jeszcze kilka razy, później kilka razy „Dom Człowieka” i kupiło mnie to. Muzycznie jest bardzo fajnie, teksty są ciężkie i nie każdemu podejdą, ale przekonałem się.

Offline Kielo

« Odpowiedź #487 dnia: Cz, 23 Maj 2024, 10:01:43 »
Z jednej strony to tez nie do konca moje klimaty, ale ze zdziwieniem zauwazylem, ze bardzo mi podeszly te patolgiczne :) kapele jak Sznur, Gruzja czy Odraza. Ciesze sie, ze polski BM nie jest na jendo kopyto i mozna znalezc cos swiezego i ciekawego.

Offline Interloper

« Odpowiedź #488 dnia: Cz, 23 Maj 2024, 14:38:54 »
Czemu "patologiczne"? Moim zdaniem fajnie grają, ale nie mam kompletnie pojęcia, co robią muzycy z tych kapel na co dzień.

Offline AntekSocjalny

« Odpowiedź #489 dnia: Cz, 23 Maj 2024, 15:00:40 »
Chodzi o tematykę tekstów

Offline Kielo

« Odpowiedź #490 dnia: Cz, 23 Maj 2024, 15:05:36 »
Tu nie chodzi o prawdziwa patologie w spolecznym tego slowa znaczeniu a o pewna kreacje. teksty, muzyka, zachowanie na scenie i podczas wywiadow itd.

Fragment wywiadu z Gruzja np:

" Jak określacie muzykę którą gracie? Dla purystów nie będzie to za skurwysyna black metal, bo jak to tak? Na swój użytek ukułem stwierdzenie Pato Black Metal. Coś jak patostreaming. Jakby Slums Attack poznało się z Mayhem z epoki „Deathcrush”. Jak Turin Turambar po amfetaminowym zejściu… Jak sąsiad napierdalający głową małżonki o ścianę w rytm Hellhammer… Mogę tak długo…

G.: Wystarczy! Kto miał dojść, ten doszedł.

O.: Na „I iść dalej” to wszystko jest bardzo wulgarne, atawistyczne i namacalne, zdegenerowane. Teksty, muzyka, brzmienie. Do tego kurewsko hermetyczne, szczególnie w warstwie tekstowej."

Plus np fragment teksu grupy Sznur - Czuję zapach Twojej cipy:

"To jest twoje miejsce, wśród brudu i odpadków
Wszy i ludzie w jednej pościeli
Pochodzę ze śmieci
Tylko spać i jebać
Tutaj jasno i ciemno nie znaczą nic"

jest to pewnego rodzaju poza, ale tak jak pisalem wczesniej - czuc troche swiezosci.

Offline Kielo

« Odpowiedź #491 dnia: Śr, 29 Maj 2024, 10:02:54 »
Kilka rzeczy wpadlo ostatnio:

Druga plyta autopsy na CD i trzy winyle - staroc w postaci albumu live Obituary pod tytulem Dead, oraz dwie nowosci, Watain live i demowki Unleashed.

« Ostatnia zmiana: Śr, 29 Maj 2024, 10:09:02 wysłana przez Kielo »

Offline AntekSocjalny

« Odpowiedź #492 dnia: Pt, 31 Maj 2024, 17:45:07 »
Trzeci i czwarty w kolejności album amerykańskich thrashowców z Toxic Holocaust

Offline AntekSocjalny

« Odpowiedź #493 dnia: Wt, 04 Czerwiec 2024, 19:17:42 »
Długo walczyłem z zakupem. Maniera wokalna Attili mnie odstraszała mimo, że muzycznie jest świetnie. Skusiłem się jednak w dniu 30 urodzin tego albumu

Offline AntekSocjalny

« Odpowiedź #494 dnia: Nd, 09 Czerwiec 2024, 15:13:33 »
Dzisiaj wróciłem z Mystic. Świetna edycja, muzycznie sztos, a niekwestionowaną gwiazdą festiwalu zostały przyjemniaczki z Blasphemy do tego Satyricon, Kerry King, Terrorizer, Sodom czy Kreator poniżej, prosto z paczkomatu, olsztyńscy załoganci z Actum Inferni. Bardzo dobra płyta, polecam!