Autor Wątek: Kolekcje muzyczne  (Przeczytany 34460 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AntekSocjalny

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #90 dnia: Pt, 02 Kwiecień 2021, 20:02:33 »
Winylowa kolekcja powiększyła się o debiut z 97r. trash/blackowej hordy z Norwegii Nocturnal Breed  pt. "Aggressor", a także drugi ich album, niestety na cd, "No Retreat...No Surrender" oraz wydany kilka dni temu na polski rynek składak "The Whiskey Tapes Poland". Jako bonus old schoolowy shirt najlepszej, na polskiej scenie, black metalowej hordy

Offline Kielo

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #91 dnia: Pn, 12 Kwiecień 2021, 13:22:56 »
Trzy z czterech rzeczy z tego zdjecia sa super  ;)

U mnie niewiele ostatnio muzycznie. Tylko kilka  winyli, mniejszych i wiekszych :)








Offline AntekSocjalny

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #92 dnia: Pn, 12 Kwiecień 2021, 14:19:06 »
Nie jest tak źle. Nie idziemy w ilość tylko jakość ja wnerwion jestem bo kolejny raz przełożyli Mystic i nie będzie mi dane widzieć na żywo Mercyful czy Judasów

Offline AntekSocjalny

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #93 dnia: Cz, 06 Maj 2021, 18:55:12 »
Udało mi się zdobyć na winylu "No Retreat...No Surrender" Nocturnal Breed, do tego " We Only Came..." oraz "Fields Of Rot" z ich repertuaru więc jak ktoś chce to "No Retreat..." na cd mam na handel hehe. Do tego wpadło do kolekcji winylowe wydanie pierwszego albumu polskiej legendy BM Sacrilegium "Wicher"

Offline Kielo

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #94 dnia: Pt, 07 Maj 2021, 17:29:26 »
Idziesz jak burza  ;) ale po co CD sprzedawac? ja sie staram miec zawsze obie wersje :D a na to Sacrilegium to sam mam ochote...

Offline AntekSocjalny

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #95 dnia: Pt, 07 Maj 2021, 18:14:23 »
Miejsce się kończy na razie i tak nie ma chętnych więc będzie leżało. I tak mam za dużo dubli, kilka wydań na lp i cd tego samego albumu...Sacrilegium ładne wydanie, ale...pierwsza okładka była dużo lepsza, chłodna, mroczniejsza, klimatyczna, a ta wygląda tak se

Offline Kielo

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #96 dnia: Pt, 07 Maj 2021, 22:30:59 »
Trzeba miejsce znalezc :) a tak na serio to staram sie miec duble bo winyle sie ciezko w samochodzie slucha :D

Sacrilegium - owszem stara okladka klimatyczniejsza duzo bardziej, ale troszke za bardzo amatorska jak na moj gust. Nowa profesjonalna, ale nijak sie ma do zawartosci. I tak zle i tak niedobrze... wspolczesne okladki BM to wogole oddzielny temat.

Ale zeby nie byl kompletny offtop to bardzo mikry update winylowy:




Offline AntekSocjalny

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #97 dnia: So, 08 Maj 2021, 08:42:20 »
Dlatego trzeba słuchać tylko podziemny BM okładaki rodem z lat 90tych, biel i czerń, mrok, chłód i czyste zło

Offline Gieferg

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #98 dnia: So, 08 Maj 2021, 10:10:49 »
Szkoda, że oficjalne wydanie MTV Unplugged Pearl Jamu jest niekompletne (brakuje RITFW).

Offline Kielo

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #99 dnia: Pn, 10 Maj 2021, 14:11:00 »
Szkoda, że oficjalne wydanie MTV Unplugged Pearl Jamu jest niekompletne (brakuje RITFW).

Tak wlasciwie to brakuje troche wiecej. Po Rocking in the Free World zagrali jeszcze na bis Garden i Leash. Zaluje, ze nie ma calosci wydanej.

Dlatego trzeba słuchać tylko podziemny BM okładaki rodem z lat 90tych, biel i czerń, mrok, chłód i czyste zło

W przypadku Graveland to nie czyste zlo tylko czysta glupota :) przynajmniej jesli chodzi o okladke do Thousand Swords :D

Ale wrcajac do meritum to w natloku tych mrocznych, bialo-czarnych okladek, wspolczesne kapele stwierdzily, ze jak mawia stare, dobre, marketingowe przyslowie: niewazne jak mowia, aby mowili. I niektorzy mieli racje - Deafheaven wypuscil w 2013 plyte Sunbather z taka okladka:



Z tym, ze to jest post black metal wiec im w sumie wolno :D ale glosno bylo o nich z powodu okladki a nie muzyki.

Kilka lat pozniej tradycyjny BM projekt Sacred Son zrobil to samo. Okladka, delikatnie mowiac, niedopasowana do zawartosci:



I znow robilo sie glosno, ale nie z tych powodow co trzeba.




Offline Gieferg

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #100 dnia: Pn, 10 Maj 2021, 19:37:04 »
Cytuj
Tak wlasciwie to brakuje troche wiecej. Po Rocking in the Free World zagrali jeszcze na bis Garden i Leash. Zaluje, ze nie ma calosci wydanej.

Wersję z RITFW widziałem w formie nagrania video (ale tez nie na oficjalnym DVD bo tam też go brakuje i jest poprzestawiane - Even Flow powinno być po Porch, co widac po napisie na ręce Edka), o Garden i Leash pierwsze słyszę.

EDIT: Mały research w necie wskazuje że to raczej jakieś fake info, jedyny kto miał Garden w komplecie z resztą twierdził, że to nie było nagrania akustyczne i raczej nie z tego koncertu. W każdym razie nie uwierzę póki nie usłyszę.
« Ostatnia zmiana: Pn, 10 Maj 2021, 19:46:42 wysłana przez Gieferg »

Offline Kielo

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #101 dnia: Pn, 10 Maj 2021, 19:56:14 »
W każdym razie nie uwierzę póki nie usłyszę.

Sam tego nie slyszalem, ale setlisty, ktore sa tutaj: https://www.setlist.fm/setlist/pearl-jam/1992/kaufman-astoria-studios-new-york-ny-3d64907.html sa zazwyczaj ok.

Offline Gieferg

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #102 dnia: Pn, 10 Maj 2021, 20:19:23 »
Setlista to żaden dowód, ktoś mógł tam wpisać co tylko chciał.

Offline gashu

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #103 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 19:22:10 »
Podsumowanie zakupów z ostatnich tygodni:


Offline AntekSocjalny

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #104 dnia: Pt, 14 Maj 2021, 17:41:30 »
Rob Zombie zawsze na probsie. A mnie dzisiaj wpadła norweska klasyka w postaci Immortal i Gorgoroth