Autor Wątek: Kolekcje muzyczne  (Przeczytany 34472 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Gieferg

Kolekcje muzyczne
« dnia: Nd, 22 Listopad 2020, 15:47:23 »
W innym wątku zaczęły się pojawiać fotki kolekcji płyt, jak dla mnie przydałby się dedykowany temu temat, bo wrzucanie ich na przemian z fotkami puzzli, scyzoryków i innego tałatajstwa niczemu dobremu nie służy.

Zatem zakładam temat "Kolekcje muzyczne" i wrzucam od razu fotki pierwszej części mojej kolekcji CD.

I. Muzyka filmowa

Generalnie cztery kategorie płyt - 1) te na których rzeczywiście mi zależało i za niektóre byłem skłonny wyłożyć całkiem konkretną kasę (np. Conan, Predatory, Rambo, Judge Dredd), 2) te które lubię, ale nie aż tak, żeby za nie dużo płacić (Star Wars, Spider-Many) oraz 3) takie, które dostałem do recenzji, więc z lubieniem/słuchaniem bywa różnie, czasem wręcz kiepsko (Fast & Furious, Venom) 4) płyty żony (Ally McBeal)







« Ostatnia zmiana: Nd, 22 Listopad 2020, 15:49:51 wysłana przez Gieferg »

Offline gashu

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #1 dnia: Śr, 25 Listopad 2020, 12:38:04 »
O! Fajna sprawa. Moja mini-kolekcja soundtracków to przy tym pikuś, ale zawiera kilka pozycji z których jestem bardzo zadowolony (m.in. ścieżki dźwiękowe ze Spawna i Mortal Kombat). No i jedyny istniejący w tej części świata soundtrack z "Jeziora Marzeń" :D :P


Offline death_bird

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #2 dnia: Śr, 25 Listopad 2020, 21:04:41 »
Generalnie jeśli chodzi o muzykę to za kolekcjonera trudno mnie uznać, ale tym chyba mogę się pochwalić:










Upolowane za Wielką Wodą gdzieś tak w połowie lat 90-tych (plus posiadania rodziny na emigracji). Biorąc pod uwagę, iż mowa o portfelu licealisty to przepuszczone na to wydanie (jeśli mnie pamięć nie myli) jakieś 150 baksów zdawało się być wtedy kwotą astronomiczną. Ale za to moment w którym przyszło wreszcie położyć łapy na "skarbie" wyrównał wszelkie straty materialne z nadwyżką.  8)
Ech... wspomnień czar.  ;D
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #3 dnia: Cz, 26 Listopad 2020, 11:30:21 »
O i dopiero post powyżej jest pierwszym na temat w tym wątku. To jest fajny, kolekcjonerski walor, a nie zdjęcia płyt. Płyty są przedmiotem użytkowym, w dodatku już mało praktycznym w dobie streamingu, itp. Fajne wydanie!

Offline gashu

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #4 dnia: Cz, 26 Listopad 2020, 11:41:03 »
Hmmm.... temat nazywa się "Kolekcje muzyczne" więc teoretycznie mógłbyś wrzucić tu nawet print-screena prezentującego swoją kolekcję mp-trójek ;)

Offline Gieferg

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #5 dnia: Cz, 26 Listopad 2020, 12:08:54 »
Box Floydów ładnie się prezentuje, sam nie pałam do nich aż taką miłością (choć coś tam się na półce znajdzie), ale jakbym dostał cos takiego w prezencie z pewnością bym nie wzgardził  ;D

II. Seattle sound i okolice

Dyskografie wciąż z brakami bo nie mam w zwyczaju kupowac płytek jak leci, tylko dlatego, że wydał je zespół, który lubię jeśli akurat nie czuję potrzeby ich słuchania (i tyczy się to także tych najulubieńszych). Zazwyczaj jak mnie na jakąś najdzie, dopiero wtedy ją kupuję (tym sposobem brakuje choćby AiC z trójnogiem, czy No Code'a, którego chyba jednak w końcu kupię). Dwóch czy trzech płytek z tego zestawu dziś pewnie bym nie kupił, ale trzymam z sentymentu.





Cytat: Gashu
(m.in. ścieżki dźwiękowe ze Spawna i Mortal Kombat)

Z Mortala na pewno bym kupił, gdyby nie to, że połowa zawartości tej płyty to rzeczy, których nie było w filmie. Zniechęcają mnie takie praktyki.
« Ostatnia zmiana: Cz, 26 Listopad 2020, 12:32:50 wysłana przez Gieferg »

Offline Kielo

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #6 dnia: Cz, 26 Listopad 2020, 17:42:58 »
II. Seattle sound i okolice

Poczulem sie wywolany do tablicy bo obok Iron Maiden to Seattle i okolice (glownie PJ) sa podmiotem mojej obsesji.

























« Ostatnia zmiana: Cz, 26 Listopad 2020, 18:28:19 wysłana przez Kielo »

Bender

  • Gość
Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #7 dnia: Cz, 26 Listopad 2020, 18:49:16 »
Najlepsza fota bilety! wow

Edit, cofam to, dopiero zauważyłem że wyżej to set lista ;)
« Ostatnia zmiana: Cz, 26 Listopad 2020, 18:52:36 wysłana przez Bender »

Offline Gieferg

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #8 dnia: Cz, 26 Listopad 2020, 19:24:57 »
Co do Pearl Jamowych video - Z tych na zdjęciu nie mam SIngle Video Theory, za to mam Singles nie tylko na DVD ale i Blu-ray (i dwa wydania soundtracku co widać w pierwszym poście), no i Blu-ray Twenty, Let's Play Two i DVD Immagine in Cornice.

Singli nie zbieram. Miałem kiedyś "Jeremy" i "I am Mine" ale obydwa sprzedałem. Oficjalnych bootlegów sporo słuchałem ale... nieoficjalnie. W studenckich czasach nie było kasy, żeby to wszystko kupować, a później już mi się nie chciało.

Z tego co widzę brakuje tam drugiego Cantrella (koniecznie 2CD) i ostatniego AiC, jak dla mnie dużo lepsze od "Dinozaurów".

Nevermind i In Utero warto upgrade'ować do wersji 2CD, dużo dobra dodali. Podobnie PJowy "Ten".
« Ostatnia zmiana: Cz, 26 Listopad 2020, 19:34:52 wysłana przez Gieferg »

Offline Kielo

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #9 dnia: Cz, 26 Listopad 2020, 19:47:50 »
Edit, cofam to, dopiero zauważyłem że wyżej to set lista ;)

:D

Problem taki, ze to tylko kopie. Bylismy wieksza grupa na kilku koncertach (z mailowej grupy dyskusyjnej, pamieta ktos jeszcze takie? ;) ) i komus sie udalo "zlapac" oryginalne setlisty i byli na tyle mili, ze zrobili xero dla reszty.

Co do Pearl Jamowych video - Z tych na zdjęciu nie mam SIngle Video Theory, za to mam Singles nie tylko na DVD ale i Blu-ray (i dwa wydania soundtracku co widać w pierwszym poście), no i Blu-ray Twenty, Let's Play Two i DVD Immagine in Cornice.

Tak, mam na liscie. Ale lista dluga, wiec wolno idzie...

Z tego co widzę brakuje tam drugiego Cantrella (koniecznie 2CD) i ostatniego AiC, jak dla mnie dużo lepsze od "Dinozaurów".

Nevermind i In Utero warto upgrade'ować do wersji 2CD, dużo dobra dodali. Podobnie PJowy "Ten".

Tak jak wyzej, nowy AiC i Cantrell sa na liscie :)

Offline Gieferg

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #10 dnia: Cz, 26 Listopad 2020, 22:56:44 »
I bardzo słusznie. 

A ja się przymierzam do tego Gigatona, ale chciałem dać żonie szansę (i pomysł) na gwiazdkowy prezent więc się na razie wstrzymuję. No i braki w dyskografii Soundgarden chyba trzeba będzie w końcu uzupełnić.

Widze, że pierwsze Audioslave masz to pierwsze wydanie, z jakiegoś powodu zacinało się na mojej wieży, więc zrobiłem kopię i sprzedałem. Po latach kupiłem ponownie, ale okładka była już z nazwą kapeli na książeczce, a nie na naklejce jak na pierwszej edycji.

No to zanim przejdziemy dalej, małe uzupełnienie do punktu I i II:



Materiały video są też dołączone do płytek Soundgarden Telephantasm (2CD+DVD z teledyskami), STP - Thank You (teledyski + live) Creed Greatest Hits (teledyski), Silverchair Best of (teledyski).
« Ostatnia zmiana: Cz, 26 Listopad 2020, 23:12:38 wysłana przez Gieferg »

Offline Gieferg

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #11 dnia: So, 28 Listopad 2020, 14:17:03 »
III. Na rockowo i metalowo

Podobna sytuacja jak w części II. Dyskografia Gunsów łatwiejsza do zebrania niż innych zespołów, ale na Spaghetti jakoś nigdy nie miałem ochoty :P 




Oraz video:


W najbliższych planach z tej kategorii Ride i Justice Metalliki i pewnie coś z dyskografii Maiden (Rock in Rio na DVD już w drodze).
« Ostatnia zmiana: So, 28 Listopad 2020, 14:51:48 wysłana przez Gieferg »

Bender

  • Gość
Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #12 dnia: So, 28 Listopad 2020, 14:39:26 »
kilka siódemek







Offline Gieferg

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #13 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 14:11:30 »
IV. Nick Cave

Nie pasowało mi dołączanie go do jakiegokolwiek zestawu, więc dostaje własny. Zaraziła  mnie nim żona na samym początku znajomości (i w sumie to jej płyty, choć większość sam jej kupiłem), która nawet pisała o nim magisterkę. Osobiście preferuję twórczość z lat 90., i dalej, gdzieś tak to Abbatoir Blues, ostatnie płyty już trochę zbyt smętne i oszczędne jak na mój gust.



Offline LordDisneyland

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #14 dnia: Pn, 30 Listopad 2020, 00:17:14 »
@Kielo- tak patrzę na te zbiory z Seattle i okolic...i nasuwa się seria pytań : gdzie jest TAD? gdzie Dwarves? gdzie L7? ;)
I gdzie jest "Superfuzz Bigmuff" :D ?

@Gieferg- przypomniałeś mi czasy, gdy zbierałem koncertowe bootlegi GNR [m.in. wydawane u nas na pirackich kasetach :) , ale i odkupywane czy przegrywane od ludzi] - dziś nie przepadam za płytami koncertowymi, no ale wtedy miałem na tym punkcie zajoba ;)
A "Spaghetti?" to jednak fajna płyta była, jest w tych coverach jakaś szczerość.

I mam pytanie o Cave'a jeszcze- żona pisała o jego twórczości literackiej?
« Ostatnia zmiana: Pn, 30 Listopad 2020, 00:19:45 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''