Autor Wątek: Kolekcje muzyczne  (Przeczytany 34477 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gashu

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #30 dnia: Wt, 01 Grudzień 2020, 14:35:08 »
Ja również stosuje ustawienie tematyczne. Kraciaste koszule razem, metale i różni staniści razem, soundtracki razem.
Kaziki, Kulty i Kaenżety również razem.
Muzyka żony (jakieś Podsiadły, Depesze i inne takie) razem i odizolowana od reszty :P

Offline Gieferg

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #31 dnia: Wt, 01 Grudzień 2020, 14:36:02 »
Przykład z mojej półki - Chris Cornell>Audioslave>Soundgarden>ToTD>Pearl Jam>Vedder>Nirvana>Stone Temple Pilots>Velvet Revolver>Slash>Guns N Roses>AC/DC itd.  póki to możliwe każdy kolejny w jakiś sposób powiązany z poprzednim, jak się da, to przez wspólnego członka zespołu, jak nie, to choćby tylko podobnym klimatem. Gdy braknie i tego - zaczyna się kolejna kategoria.

« Ostatnia zmiana: Wt, 01 Grudzień 2020, 14:41:49 wysłana przez Gieferg »

Offline jotkwadrat

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #32 dnia: Wt, 01 Grudzień 2020, 16:51:10 »
Najgorzej, jak płyty są już ładnie ułożone i nagle zespół złośliwie wyda płytę  ;) i cały układ się sypie.
Większość płyt mam w wąskich regałach, gdzie na jednej półce mieści się 14 płyt, więc możliwości przesuwania są mocno ograniczone. Płyty wędrują między półkami. Czasem lądują poziomo na innych.  :( 

Offline Kielo

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #33 dnia: Wt, 01 Grudzień 2020, 18:49:41 »
Ja jednak pozostane przy ukladzie alfabetycznym. Najlatwiej znalezc konkretna plyte, myslalem nad roznymi rozwiazaniami i to wydaje mi sie optymalne. Widocznie jestem bezduszny ;)

Ale w przypadku winyli mam inny system - Iron Maiden jest oddzielnie, Pearl Jam oddzielnie, potem metal a potem wszystko inne alfabetycznie.

cudowny widok
Ostro pojechane.  :o

To tylko niewielki procent tego co bym chcial miec :D

Tak pi razy oko - ile mniej więcej jest tych płyt?

Troche ponad 1300

Najgorzej, jak płyty są już ładnie ułożone i nagle zespół złośliwie wyda płytę  ;) i cały układ się sypie.

Kiedy zespol na litere "A" wyda nowa plyte (tak jak niedawno Acid Drinkers) to mam ponad 1200 plyt do przestawienia. Ale z drugiej strony to czysta przyjemnosc.

@Kielo Bardzo ładny zbiór, wyrazy szacunku :) W dodatku masz poustawiane chyba w porzadku alfabetycznym ;)

No i wzrusza ten oprawiony Pestilence na honorowem miejscu - nigdy do mnie nie trafiali, ale takie podejście fajne jest i tyle :)
PS
Co do Dwarves: proste do bólu i szczere granie, ale dobrze się w SubPop sprzedawali, pewnie przez artystowskie okładki :D


No co Ty? Pestilence jest genialne. Musisz jeszcze raz posluchac :) Konieczne Testimony of the Ancients albo Consuming Impulse.

Dzieki za Dwarves. Calkiem sie spodobalo :D
« Ostatnia zmiana: Wt, 01 Grudzień 2020, 18:59:11 wysłana przez Kielo »

Bender

  • Gość
Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #34 dnia: So, 12 Grudzień 2020, 16:48:45 »
W końcu \ ;D /


Offline LordDisneyland

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #35 dnia: So, 12 Grudzień 2020, 16:54:28 »
Gratulacje, dla mnie najważniejsze dzieło Kilara.
,, - Eeeeech.''

Offline Kielo

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #36 dnia: So, 12 Grudzień 2020, 20:30:38 »
Gratulacje, dla mnie najważniejsze dzieło Kilara.

Zdecydowanie! Musze znalezc na winylu Bo tylko na CDku mam.

A tak a propos Kilar inspirowal sie trzecia symfonia Goreckiego przy tworzeniu tej sciezki. Polecam zdecydowanie.

Offline Gieferg

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #37 dnia: So, 12 Grudzień 2020, 20:38:24 »
Jedna z tych rzeczy, które co jakiś czas przypominam sobie, że miałem kupić i wciąż nie kupiłem (CD oczywiście).

Bender

  • Gość
Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #38 dnia: So, 12 Grudzień 2020, 20:44:57 »
Zdecydowanie! Musze znalezc na winylu Bo tylko na CDku mam.

Też mam na CD, a na winylu jak chcesz to lepiej się pośpieszyć bo limited. Niby 2500 to torchę jest ale różnie to bywa.

Offline Kielo

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #39 dnia: So, 12 Grudzień 2020, 21:46:16 »
Amazon w tej chwili nie ma a gdzie idziej ceny zaporowe - czterdziesci kilka funtow, ale nic, nie zrazam sie, szukam dalej :)

Takie cos jeszcze znalazlem na polce "w temacie":





Offline Kielo

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #41 dnia: Pt, 25 Grudzień 2020, 19:03:38 »
Kilka nowych nabytkow z ostatnich tygodni:


















Offline AntekSocjalny

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #42 dnia: Pt, 25 Grudzień 2020, 20:41:35 »
Kilka ostatnich zakupów. Trochę szatanów blackowych i trochę polskiego hip hopu. Wiem, że pomieszanie z poplątaniem, ale lubię

Offline Kielo

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #43 dnia: Wt, 29 Grudzień 2020, 21:15:49 »
No, faktycznie zestaw zdecydowanie nieoczywisty. :)

Props za klasyke, brakuje tylko Bathory.

Mam tez to wydanie Plague Angel i mowiacz szczerze jeden z najgorszych represow jakie posiadam, wole sluchac z CD bo lepsza jakosc.

Offline AntekSocjalny

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #44 dnia: Śr, 30 Grudzień 2020, 06:49:36 »
Bathory jest. Obie trylogie, satanistyczna hehe i inspirowana wikingami zasmuciłeś mnie tym Mardukiem bo jeszcze nie słuchałem