Autor Wątek: Kolekcje muzyczne  (Przeczytany 34513 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Online Leyek

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #240 dnia: Pt, 10 Czerwiec 2022, 22:11:02 »
Jak wrażenia z odsłuchu?

Jestem po pierwszym odsłuchu, choć końcówka trochę na raty. Teraz jestem pod koniec drugiego słuchania i jest...dziwnie. Na pewno nie jest to tak spójna płyta jak chociażby trzy poprzednie, gdzie wszystko się ładnie zazębiało. Do tego dużo kawałów (ze 3) z fragmentami czystego śpiewu/jakichś zaśpiewów, niektórych to już nawet nie w stylu heavy, ale nawet power metalu. W jednym singlu tym z laską,już to było, ale myślałem, że na tamtym się skończy. Na koniec spodziewałem się ballady (szczególnie, że czas - 6 minut), ale to też jakiś taki dziwny kawałek jak na koniec (coś w stylu DM walców, ale w stylistyce thrashu). Na pewno odsłucham jeszcze sporo razy (na pewno nie odrzuca tak jak nowy Decapitated, gdzie raz przesłuchałem i oprócz 2-3 kawałków nie mam ochoty na razie wracać), ale obawiam się, że to może być najsłabsza płyta od lat.

EDIT. A i "Gods of Violence" czy "Phanthom Anitchrist" mimo, że melodyjne wydają się płytami dużo agresywniejszymi niż ta najnowsza.
« Ostatnia zmiana: Pt, 10 Czerwiec 2022, 22:21:34 wysłana przez Leyek »

Offline AntekSocjalny

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #241 dnia: So, 11 Czerwiec 2022, 08:51:51 »
Dzięki za opinię. Posłucham na Tidalu, zobaczymy czy warto będzie zainwestować w fizyczną wersję

Offline Kielo

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #242 dnia: Wt, 28 Czerwiec 2022, 13:10:05 »
Pan listonosz przyniosl kilka krazkow ostatnio:










Offline Kielo

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #243 dnia: Pn, 04 Lipiec 2022, 11:39:27 »
Chwalenia sie ciag dalszy... wybralem sie wczoraj na gielde plytowa i takie oto zdobycze przytargalem:


Bender

  • Gość
Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #244 dnia: Pn, 04 Lipiec 2022, 15:31:12 »
Za QOTSA zawsze plusik. (Za pierwsze, bo Villains niestety do niczego)

Offline Kielo

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #245 dnia: Wt, 05 Lipiec 2022, 09:58:10 »
No wlasnie tylko tych dwoch plyt mi brakowalo. Pierwszej i ostatniej. Villains przesuchalem na razie tylko raz wiec sie jeszcze powstrzymam z ocena  ;)

Bender

  • Gość
Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #246 dnia: Wt, 05 Lipiec 2022, 10:20:43 »
Jakie Villains czy ... like clockwork by nie były to pierwszych 5 albumów słucham regularnie do dziś i się po prostu nie starzeją. I uważam, że to nie przesadna opinia, że to jeden z najlepszych i najważniejszych rockowych zaspołów w historii. Z pewnością mój ulubiony. A do samochodu nie ma lepszej muzyki niż R czy Songs for the deaf.

Offline Kielo

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #247 dnia: Wt, 05 Lipiec 2022, 11:30:54 »
to ja mam troche inaczej. dla mnie ...like clockwork jest jedna z ulubionych plyt qotsa. jest najbardziej spojna, concept album wlasciwie.
jesli mialbym ustawiac w kolejnosci to: rated r, songs for the deaf i like clockwork wlasnie. lullabies i era vulgaris jakos do mnie szczegolnie nie przemawiaja. pierwszej i ostatniej nie ma na razie w zestawieniu  ;D

a z tym, ze qotsa sa jednym z najwazniejszych zespolow to sie jak najbardziej zgadzam. mialem szczescie widziec ich na dosyc specyficznym koncercie w proximie w 2000 roku. grali juz wtedy dla pelnych stadionow na lollapaloozie a tu zagrali dla niecalych dwustu osob. bilety byly smiesznie tanie. spoznili sie znacznie poniewaz zatrzymano ich na niemieckiej granicy (plotki glosza, ze za posiadanie) i zeby zadosc uczynic za fakt, iz stalismy wszyscy kilka godzin na deszczu zagrali dwa sety. po pierwszym musieli chwile odpoczac i zagrali drugi pelnowymiarowy koncert. niesamowita sprawa.

Offline AntekSocjalny

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #248 dnia: Śr, 06 Lipiec 2022, 19:41:23 »
Dzisiaj odebrałem. Kolejne monumentalne dzieło Darkena, tym razem na splicie z Commander Agares ze słonecznej Finlandii. Mam mega fazę na fińską scenę, jest rewelacyjna. Czekam na kilka winyli z reprezentantami tego kraju

Offline AntekSocjalny

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #249 dnia: Cz, 07 Lipiec 2022, 16:36:52 »
Właśnie wpadła reprezentacja słonecznej Finlandii w postaci, wyjątkowo płodnej jeśli chodzi o albumy, Kalmankantaji "Nostalgia II: My Kingdom" oraz przedostatniej płyty Azazel "Witches Deny Holy Trinity". Nie tylko fińskim black metalem człowiek życie. Ostatnio odkryłem bardzo fajny BM z...Kanady. Zespół nazywa się Spectral Wound, a album "A Diabolic Thirst". Polecam Ostanią płytą jest winylowa reedycja albumu z 95 roku polskiego Kohort pt. "Christian Masquerade".

Online Leyek

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #250 dnia: Cz, 07 Lipiec 2022, 18:25:05 »
Feeria barw na okładkach ;) I obowiązkowo mroczny las (tutaj bonusowo w wersji mroźnej) :)

Offline AntekSocjalny

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #251 dnia: Cz, 07 Lipiec 2022, 18:56:24 »
No dobra. To wrzucam jakąś przyjemniejszą okładkę epka Kalmankantaja "Uniani"

Offline Kielo

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #252 dnia: Wt, 12 Lipiec 2022, 13:04:07 »
Ostatnio odkryłem bardzo fajny BM z...Kanady. Zespół nazywa się Spectral Wound, a album "A Diabolic Thirst". Polecam

Spectral Wound byl moim odkryciem roku pare lat temu. Sporo osob na fb grupach mocno sie podniecalo ta plyta i sporo uwazalo ja za plyte roku 2021, ale ja osobiscie polecam poprzednia plyte "Infernal Decadence" - naprawde warto posluchac.

A zmieniajac klimat znacznie :D - w piatek mial miejsce jeden z lepszych koncertow Pearl Jam , ktory widzialem.
Kto nie byl niech zaluje ;)




Offline AntekSocjalny

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #253 dnia: Wt, 12 Lipiec 2022, 13:07:55 »
Ten drugi album przesłuchałem już na Tidal. Co do koncertów to od Mystic zaliczyłem już Social Distortion, Guns N' Roses, Steel Panther, a w sobotę idę na Rammstein

Offline AntekSocjalny

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #254 dnia: Śr, 20 Lipiec 2022, 18:55:23 »
Wreszcie mogę coś wrzucić. Dwupłytowa kompilacja z singlami najlepszego szkockiego punk bandu znaczy się The Exploited oraz trzy płytowe limitowane wydanie "Czysta Brudna Prawda" Sokoła i Marysi Starosty. Na trzecim placku znajdują się remiksy