Autor Wątek: Kolekcje muzyczne  (Przeczytany 34454 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kielo

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #210 dnia: Śr, 13 Kwiecień 2022, 12:40:20 »
Lomatko, ale zestaw!

Specjalista od rodzimej sceny podziemnej zostaniesz :D

Chwal sie chwal, bo ciekawy jestem. Wlasciwie o sprzecie wogole nie rozmawiamy...

Offline AntekSocjalny

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #211 dnia: So, 16 Kwiecień 2022, 09:23:13 »
Jako, że słoneczko nie dało mi spać i od 6 jestem na nogach to postanowiłem zrobić coś pożytecznego i...podłączyłem nowe stereo o którym wcześniej wspominałem. Na zestaw składa się gramofon Pro-Ject Debut Pro, wzmacniacz Magnat MA 700 oraz dwa monitory Cambridge Audio Sx-60. Gra cudnie, basik sztos wcześniej posiadałem gramofon Cambridge Audio TT 50 (bardzo podobny do produktów Pro-Ject), monitory JBL i amplituner Harman Kardon z serii HK, ale nie pamiętam modelu bo został na starym mieszkaniu. Teściu go przechwyci

Tak prezentuje się zestaw
« Ostatnia zmiana: So, 16 Kwiecień 2022, 10:45:42 wysłana przez AntekSocjalny »

Online Leyek

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #212 dnia: So, 16 Kwiecień 2022, 12:50:45 »
U mnie minimalne uzupełnienie kolekcji:


Online Leyek

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #213 dnia: So, 16 Kwiecień 2022, 15:49:39 »
@Antek
Fajny sprzęcik, ale pokazałeś i opisałeś tylko 3/4, bo nie pochwaliłeś się jakimi kablami masz to połączone ;)

Monitory zamiast pełnowymiarowych kolumn to kompromis czy świadomy, celowy wybór?

Offline AntekSocjalny

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #214 dnia: So, 16 Kwiecień 2022, 16:58:09 »
Świadomy wybór. Mimo, że mieszkanko nowe, to nie mam miejsca na duże kolumny. W sumie te monitory świetnie grają więc nie narzekam Kable głośnikowe to Klotz LY240S 2x4mm2 z wtykami widełkowymi Nakamichi HQ Premium 100% OFC Copper 24k Gold (tak, skopiowane z opisu) jestem bardzo zadowolony z jakości dźwięku, cały sprzęt gra rewelacyjnie.
« Ostatnia zmiana: So, 16 Kwiecień 2022, 17:06:34 wysłana przez AntekSocjalny »

Online Leyek

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #215 dnia: So, 16 Kwiecień 2022, 17:26:25 »
No to masz jeszcze spory zapas w zestawie, żeby poprawiać ;)

Mam te Klotze, tylko w wersji 2,5mm2 do podłączenia tylnych głośników surround. Przez pewien czas podłączyłem je też dla potestowania do przednich kolumn do odsłuchów stereo. W międzyczasie też na chwilę w biampie jako odpowiadające za górne pasmo, zanim sprawiłem sobie Melodikę (którą testowałem przy kupowaniu sprzętu, ale nierozsądnie z niej zrezygnowałem). I różnica między nimi a Melodiką jest słyszalna. Oczywiście piszę o rocku/metalu (ale przecież właśnie tego słuchasz ;) ), bo przy lżejszej muzie to już nie ma znaczenia. U Ciebie zapewne lampa w ampli ociepla brzmienie to może niekoniecznie Melodika by się sprawdziła (u mnie się sprawdzała idealnie - bo ampli obecnie popsute), ale pole do testów masz szerokie ;)

Najlepiej pobaw się z kablami za jakiś rok-dwa jak Ci się już sprzęt osłucha. Wtedy za cenę samych kabli odkryjesz go na nowo ;)
« Ostatnia zmiana: So, 16 Kwiecień 2022, 17:33:07 wysłana przez Leyek »

Offline AntekSocjalny

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #216 dnia: So, 16 Kwiecień 2022, 17:34:35 »
Dziękuję za przydatne informacje. Z czasem pewnie będę kombinował. Teraz i tak jestem zachwycony dzwiękiem. Jest milion razy lepszy niż na wcześniejszym sprzęcie. Muszę poszukać jakiegoś odtwarzacza cd. Polowałem na jeden model Magnata coby pasował do wzmacniacza, ale jest wyprzedany, a obecny model Magnat mi się nie podoba. Może coś nowego wymyślą...

Online Leyek

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #217 dnia: So, 16 Kwiecień 2022, 20:07:19 »
Jeśli chodzi o CD to jeśli nie chcesz przepłacać, zależy Ci na dźwięku a mniej na wyglądzie to możesz mieć go nawet za 200 zł ;) - jakaś markowa używka z Allegro co będzie miała wyjście cyfrowe.

Jeśli będziesz podłączał CD do wzmacniacza cyfrowo (optyk czy coaxial) to czy będziesz miał taki tani czy za parę tysi to różnicy nie będzie. Odtwarzacz będzie służył jedynie za źródło, prześle sygnał cyfrowo, a za całą obróbkę będzie odpowiedzialny Twój wzmacniacz, który ma wbudowanego własnego DAC-a.

Jeśli połączysz CD - wzmak analogowo to za zmianę sygnału z cyfry na analog będzie odpowiadał DAC znajdujący się w CD. Nie znalazłem danych, ale sądzę, że DAC w Twoim wzmacniaczu będzie podobnej klasy, jak nie lepszy niż ten w CD.  Do tego powstaje kolejne wąskie gardło - jakość kabla pomiędzy CD a wzmakiem ;)

Można też się tutaj dodatkowo pobawić. Wstawiasz pomiędzy tanie CD, a wzmaka, zewnętrznego DAC-a, a tu masz wybór że hoho ;)
Za cenę planowanego (lub ciut większą) przez Ciebie CD, takie rozwiązanie z dużym prawdopodobieństwem da najlepszy dźwięk :)

Sorki za "wymądrzanie", ale studiowałem ostatnio ten temat to chce się wiedzą podzielić ;)

A teraz jeszcze przykład co mam u siebie, że jakość DAC jest najistotniejsza.
Sam mam kompromisowo ampli 5.1 pod kino i konsole. Stereo np. z usb z FLAC-y było mocno takie sobie (nawet przy wyłączonych w ampli części układów elektronicznych - moja Yamaha ma taką opcję). CD odtwarzane z konsoli tragedia. Kupiłem na allegro za 150 zł jakiś używany CD Sony z lat 90. I podłączając to analogowo (działa DAC wbudowany w CD) do ampli (z wyłączoną elektroniką) i to jakimiś słabymi kablami Prolink dźwięk był znaaacząco lepszy. A miałem równocześnie podłączone CD pod ampli optykiem (wtedy działał DAC amplitunera) - mogłem przełączyć jednym guzikiem pilota więc miałem bezpośrednie porównanie.
Teraz do kompa kupiłem zewnętrznego przyzwoitego DAC-a z zamiarem użycia go z ampli (jak już go naprawię).

Testowałem na głośnikach komputerowych (co mają własne zasilanie) z tym odtwarzaczem CD (raz DAC z CD, raz poprzez zewnętrznego DAC-a) i różnica była (na korzyść zewnętrznego) choć o dziwo nie jakaś straszna. Ale też w tym rozwiązaniu wąskim gardłem były zapewne te głośniki.

Tyle ode mnie, poczytaj sobie jeszcze, choć to czytanie to jest też zwodnicze, bo jest źródeł od groma :) Ew. pogadaj z kimś rozsądnym w jakimś sklepie.

Offline AntekSocjalny

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #218 dnia: So, 16 Kwiecień 2022, 20:50:15 »
Szczerze? Nie znam sie dobrze na tych wszystkich audiofilskich tematach. Zestawik swój złożyłem na podstawie testów internetowych...i wyszło nie najgorzej. Mam jeden odtwarzacz cd na oku, ale na chwilę obecną cena mnie odstrasza. Jest do Pro-Ject cd box S2. Znając życie to skończy się na tym, że poszukam czegoś używanego wielkie dzięki za porady. Dobrze poczytać kogoś kto ma większe pojęcie.

Offline AntekSocjalny

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #219 dnia: So, 23 Kwiecień 2022, 12:30:02 »
Taki prezent urodzinowy dostałem od niewiasty. Winylowe edycje polskiej legendy czyli Veles! Płyty wydane...w Chinach. Mocno limitowane i pięknie wydane. Każdy album na dwóch płytach z masą dodatków w postaci demówek i wcześniej niewydanych wersji utworów. Do tego Lord Wind czyli folkowa, mocno inspirowana soundtrackiem z Conan Barbarzyńca, wersja Graveland. Również cudownie wydana przez chińczyków

Offline radioblackmetal

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #220 dnia: So, 23 Kwiecień 2022, 13:34:54 »
Pogratulować takiej niewiasty  ;)
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything

Offline AntekSocjalny

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #221 dnia: So, 23 Kwiecień 2022, 15:00:50 »
A to prawda. Wspaniała dziewczyna

Offline Kielo

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #222 dnia: Pt, 29 Kwiecień 2022, 17:45:10 »
Swietna sprawa the chinskie wydania. Pozazdroscic  :)

U mnie niewiele - dwie kwietniowe nowosci i dwie starosci:










Online Leyek

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #223 dnia: Pt, 29 Kwiecień 2022, 18:20:43 »
@Kielo
Słuchałeś już tego Ghosta? Daje radę?
Ostatnio przy zamówieniu zastanawiałem się czy brać, ale w końcu odpuściłem. Podoba mi się ich muza, ale jest też mocno zamulająca. Dużo powtórzeń, jednostajne tempo, a kawałki porozciągane z czasie. Dobre do puszczenia jako tło pod pracę do swobodnego słuchania wolę coś bardziej żywiołowego :)

Offline Kielo

Odp: Kolekcje muzyczne
« Odpowiedź #224 dnia: Pt, 29 Kwiecień 2022, 18:34:09 »
@Leyek - przesluchalem juz kilka razy bo zanim dostalem w lapy nosnik to sobie po drodze z i do pracy streamowalem. Moim zdaniem jest dobrze, na pewno lepiej niz poprzednia plyta, ale wiele to sie nie zmienilo. Jest moze odrobine bardziej roznorodnie niz we wczesniejszych wydawnictwach, ale nadal jest to ten sam glam rockowy, satanistyczny rock srodka :D