Autor Wątek: Hardcore / Punk / Metalcore / Straight Edge  (Przeczytany 13979 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline donT

Hardcore / Punk / Metalcore / Straight Edge
« dnia: Pt, 02 Sierpień 2019, 21:35:10 »
Sa tu jacys zajawkowicze na hc / punk? Z naciskiem na to pierwsze, bede wrzucal tu perelki ze sceny.

Sworn Enemy

Face the fact

Madball

Ignite

Rise of the Northstar
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.


Odp: Hardcore / Punk / Metalcore / Straight Edge
« Odpowiedź #2 dnia: Pt, 02 Sierpień 2019, 22:46:07 »
Bardziej post-hardcore i bardziej amerykańskie klimaty:

Jedna z najlepszych kapel świata:



At the Drive-In


Refused


Fugazi

Slint


Drive Like Jehu


Bastro


No i znany i kochany Henry Rollins



« Ostatnia zmiana: Pt, 02 Sierpień 2019, 22:48:55 wysłana przez SkandalistaLarryFlynt »

Offline LordDisneyland

« Ostatnia zmiana: Pt, 02 Sierpień 2019, 23:32:22 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''

Odp: Hardcore / Punk / Metalcore / Straight Edge
« Odpowiedź #4 dnia: Pt, 02 Sierpień 2019, 23:51:38 »
Lordzie Ty te kawałki to chyba wynalazłeś w grobowcu Nefertiti, tam chyba tylko US Chaos i Stormtroopers of Death brakuje, no i Black Flag wiadomo. Ogólnie to takie zajawki hardcore, bo to co wrzucił Don to jakaś 15 generacja, mi to wszystko tam bardziej w okolicach nu metalu się ślizga oprócz tego Ignite raczej w rejonach melodic hardcore/power pop.

Offline LordDisneyland

Odp: Hardcore / Punk / Metalcore / Straight Edge
« Odpowiedź #5 dnia: So, 03 Sierpień 2019, 00:05:33 »
Ano, straight from the crypt - stare i gustowne :D

Ale Madball i Ignite DonaT to swoją drogą też już nie pierwszej młodości...
Zresztą nie powiesz, że to słabe płyty były.

Staram się zbiory ostatnio ogarnąć, albo raczej starałem, bo już się poddałem. Stąd te numery przyszły mi na myśl....A B-Flag i Rollinsa nie znoszę, nie bój się, nie wtrynię w ten wątek.


PS - wiem, czego ci brakuje, pierwszych krążków Amebixa i Agnostic Frost :D
« Ostatnia zmiana: So, 03 Sierpień 2019, 00:08:09 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''

Offline Arion Flux

Odp: Hardcore / Punk / Metalcore / Straight Edge
« Odpowiedź #6 dnia: So, 03 Sierpień 2019, 00:12:42 »
...ale jednak Misfits ponad wszystko :D

Dla mnie jedna z kapel życia. Usłyszałęm w 1987, słucham do dziś, i to często, czego o wielu swoich płytach powiedzieć nie mogę .
Hell yeah!!!



A na dokładkę (a co mi tam):

Odp: Hardcore / Punk / Metalcore / Straight Edge
« Odpowiedź #7 dnia: So, 03 Sierpień 2019, 00:16:15 »
  Nie powiem, bo nie słyszałem. Ten Madball, to już ktoś, gdzieś tutaj wrzucał i nawet fajny jest. Miałem przesłuchać jakąś płytę lub dwie w całości, ale to nigdy czasu nie ma. Przeczytać coś trzeba, obejrzeć, pracować a oprócz tego żyć jeszcze, już nawet jedną z moich ulubionych dawniej czynności granie w gierki komputerowe porzuciłem. Także jak już muzyki słucham (najczęściej w podróży) to to co znam i lubię. „Proszę pana ja jestem umysł ścisły. Mnie się podobają melodie, które już raz słyszałem..."

Agnostic oczywiście znam, tego pierwszego nie. Rollinsa bardzo lubię, nie tylko za muzykę ale za całokształt.

Offline LordDisneyland

Odp: Hardcore / Punk / Metalcore / Straight Edge
« Odpowiedź #8 dnia: So, 03 Sierpień 2019, 00:27:00 »
"Miałem przesłuchać jakąś płytę lub dwie w całości, ale to nigdy czasu nie ma."- takie samo podejście ma moja córka,  boleję nad tym i nie rozumiem jednocześnie. Jeszcze gdybyśmy mówili o jakichś cholernych suitach Wakemana po 444 minuty, ale tu chodzi o trzy akordy, darcie mordy, większość numerów po 3 minuty, płyty poniżej godziny, co za problem?

Madball to zrobił karierę w Polsce jako kapela brata Mireta z AF. Tymczasem Amebix łączył anarchopunka z metalem, a potem grali jak Killing Joke. To tak w skrócie :)


Aha- zapomniałem:




I cieszy mnie właściwa postawa KukiegoOktopusa :D Oto jest człowiek o właściwej wrażliwości na muzykę! :)
,, - Eeeeech.''

Odp: Hardcore / Punk / Metalcore / Straight Edge
« Odpowiedź #9 dnia: So, 03 Sierpień 2019, 00:34:43 »
Raz nie wystarczy, aby właściwie docenić skomplikowane linie melodyczne.

Offline donT

Odp: Hardcore / Punk / Metalcore / Straight Edge
« Odpowiedź #10 dnia: Nd, 04 Sierpień 2019, 01:00:06 »
Ogólnie to takie zajawki hardcore, bo to co wrzucił Don to jakaś 15 generacja, mi to wszystko tam bardziej w okolicach nu metalu się ślizga
Prosze Cie panie Flynt, gdzie Madball (od zawsze moj band #1) i reszta, a gdzie ckliwe, niekochane chlopaki a la Korn czy Limp Bizkit ;-) Rise of the northstar moze troche, ale to raczej taka ciekawostka. Sa je.nieci na punkcie Dragon Ball.

Tak, to sa nowsze rzeczy. Chcesz troche starej szkoly? Prosze bardzo:




Widze, ze lubisz Refused. Znasz to? Polubisz bankowo.


Hell yeah!!!
Misfits - wiadomo. W koncu dogadali sie Glenem i graja razem. Chce ich zobaczyc zanim umre.

Nie zapominajmy tez o naszych rezydentach sceny hc:




A tu jeszcze ode mnie. Moje bandy #2 oraz #3. Ostrzegam - bardziej post, metalcore - MOCNE!

CONVERGE
Widzialem ich na zywo dwa razy. Dwa razy mna pozamiatalo.


ZAO
Prekursorzy chrzescijanskiego metalcore'a. Jakkolwiek glupio to nie brzmi. Dajcie szanse koledzy metalowcy. Te numery rozaszarpuja.


To tylko czubek gory lodowej z mojej strony. Tych zespolow jest pierdyliard. Musze rozkminic jak to wrzucac. Chce dodawac posty w miare sensownie, skategoryzowane to w jakis logiczny sposob.
Stay tuned!
« Ostatnia zmiana: Nd, 04 Sierpień 2019, 02:51:54 wysłana przez donT »
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Arion Flux

Odp: Hardcore / Punk / Metalcore / Straight Edge
« Odpowiedź #11 dnia: Nd, 04 Sierpień 2019, 09:29:16 »
[...] Misfits - wiadomo. W koncu dogadali sie Glenem i graja razem. Chce ich zobaczyc zanim umre.
Obawiam się, że nie będzie Ci dane: https://loudwire.com/glenn-danzig-not-gonna-do-many-more-misfits-shows/

Jak dla mnie, to bardzo dobrze.

I tak na początek niedzielnego poranka (i w odniesieniu do "dyskusji światopoglądowych" też):


Offline LordDisneyland

Odp: Hardcore / Punk / Metalcore / Straight Edge
« Odpowiedź #12 dnia: Pn, 05 Sierpień 2019, 08:24:40 »
Ja Misfits nie widziałem i już nie zobaczę, ale nie ma to już dla mnie takiego znaczenia...

Jeszcze trzy zabytki-




I pomyśleć, że to Murphy'sLaw otwierali show na pierwszych  koncertach Danziga.



« Ostatnia zmiana: Wt, 06 Sierpień 2019, 19:28:36 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''

Offline Gorzki

Odp: Hardcore / Punk / Metalcore / Straight Edge
« Odpowiedź #13 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 08:45:36 »
płyta która nigdy się nie znudzi


Offline horror

Odp: Hardcore / Punk / Metalcore / Straight Edge
« Odpowiedź #14 dnia: Pt, 23 Sierpień 2019, 11:39:28 »
płyta która nigdy się nie znudzi


heh :) moj brat robil zdjecia i okladke. fajnie ze na forum sa ludzie lubiacy taka nute.