Autor Wątek: Zdjęcia naszych kolekcji  (Przeczytany 3143 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rekinn

Zdjęcia naszych kolekcji
« dnia: Wt, 12 Styczeń 2021, 20:51:28 »
Co Wy na to? Jest ten temat o komiksach oczywiscie, jest o muzyce, to może zrobimy i książki?


Offline gashu

Odp: Zdjęcia naszych kolekcji
« Odpowiedź #1 dnia: Pt, 01 Kwiecień 2022, 16:14:16 »
Będzie czytane! Nawet panorama jest!  :o


Offline Voitas

Odp: Zdjęcia naszych kolekcji
« Odpowiedź #2 dnia: Pt, 01 Kwiecień 2022, 16:17:25 »
Trochę słabe to wydanie. Normalnie te kilkanaście tomów zajęłoby Ci jakieś 1/4 tego miejsca na półce :)

Offline volker

Odp: Zdjęcia naszych kolekcji
« Odpowiedź #3 dnia: Pt, 01 Kwiecień 2022, 21:02:29 »
Mnie to wydanie się całkiem podoba. Okladki autorstwa Piotra Sochy są świetne. Panorama wygląda fajnie. Co do wad to brak mi twardych okładek, trochę wiekszej czcionki i ilustracji wewnątrz. Zestaw cieszy się  popularnością  u wszystkich członków rodziny.

Offline starcek

Odp: Zdjęcia naszych kolekcji
« Odpowiedź #4 dnia: So, 02 Kwiecień 2022, 23:03:12 »
Uroczysko to tom ostatni - ciekawa koncepcja chronologiczna. Pozostanę przy białej edycji z Pojezierza.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline volker

Odp: Zdjęcia naszych kolekcji
« Odpowiedź #5 dnia: Nd, 03 Kwiecień 2022, 14:34:58 »
Zaczęli od Wyspy Złoczyńców żeby bardziej zachęcić do kupowania serii, mnie właśnie ta pozycja zachęciła do skompletowania tej serii przygodowej. Dobrze, że wznowili. Biała seria nigdy niestety nie miała wznowień, a używki w tym przypadku mnie nie interesują

Offline Death

Odp: Zdjęcia naszych kolekcji
« Odpowiedź #6 dnia: Nd, 03 Kwiecień 2022, 16:57:57 »
Też lubię te okładki. A za łebka czytałem z boblioteki w białych okładkach. Szkoda, że tylko pierwsze 2 tomy mają znakomite ekranizacje. Późniejszych prawie nie da się oglądać.

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Zdjęcia naszych kolekcji
« Odpowiedź #7 dnia: Wt, 05 Kwiecień 2022, 11:57:27 »

Sport lista. Jednym słowem, sportowi idole, inspiracje, biografie zespołów, zawodników i zjawisk/fenomenów związanych ze sportem. Wszystko to uporządkowane według dziedzin i dyscyplin sportu; wszystko to jest dla mnie bezgranicznie cenne, obecnie najważniejsze książki, głównie ze względu na zawodowe uprawianie sportu jeszcze do 2 lat temu. Bang!

Offline bosssu

Odp: Zdjęcia naszych kolekcji
« Odpowiedź #8 dnia: Śr, 20 Kwiecień 2022, 09:49:40 »
Cały: Koontz, Pilipiuk, Lumley, seria METRO pozostała część to komiksy

Offline volker

Odp: Zdjęcia naszych kolekcji
« Odpowiedź #9 dnia: Śr, 20 Kwiecień 2022, 14:01:28 »
Co z Koontza najbardziej Ci się podoba?

Online szulig

Odp: Zdjęcia naszych kolekcji
« Odpowiedź #10 dnia: Śr, 20 Kwiecień 2022, 21:00:58 »
Co z Koontza najbardziej Ci się podoba?
Grom i Odwieczny wróg

Offline Leyek

Odp: Zdjęcia naszych kolekcji
« Odpowiedź #11 dnia: Śr, 20 Kwiecień 2022, 21:59:03 »
@rekinn dobry temat, choć odzew długo trwał, a i sam nic nie wrzuciłeś ;)
No, ale żeby rozkręcić temat wrzucę swoją kolekcję, książek mam mniej niż komiksów (kiedyś górowała biblioteka, teraz mało czasu na czytanie a i jest Kindle) to i łatwiej wrzucić ;)

Główny regał książkowy:



pod spoilerem w przybliżeniu:
Spoiler: PokażUkryj





Dwie półki z innego regału, na dole większe formaty, na górze duble w gorszych wydaniach czy mniej interesujące rzeczy:



Głównie zakupy z ostatnich czasów (jakiś rok-dwa) roboczo na regale komiksowym, czekają na swoją docelową półkę:



Coś tam jeszcze np. ze starych wydań (pokupowane z likwidowanej biblioteki) mam pochowane po kartonach.

Jak widać kolekcja składa się głównie z SF (najbardziej lubię zbiory opowiadań :) ), a w ostatnich latach w zakupach zaczynają dominować pozycje popularnonaukowe (fizyka kwantowa, astrofizyka, astronomia). Do tego trochę innej beltrystyki, która w jakiś sposób mnie interesuje (Myśliwski, Chandler). Trochę pozycji o komiksach, parę o grach/konsolach, kilka ogólnie nazywając ekonomicznych i 1-2 sportowe.

Offline bosssu

Odp: Zdjęcia naszych kolekcji
« Odpowiedź #12 dnia: Cz, 21 Kwiecień 2022, 14:09:53 »
Co z Koontza najbardziej Ci się podoba?
Do Koontza dawno nie zaglądałem, ale chyba jak kolega podstawa to GROM, Opiekunowie, Odwieczny Wróg...bardziej podchodzą mi starsze pozycje.

Offline Eyeless

Odp: Zdjęcia naszych kolekcji
« Odpowiedź #13 dnia: Cz, 21 Kwiecień 2022, 17:16:06 »
Heh, na Koontzu człowiek się wychowywał. Jeszcze pierwsze Manitou od Mastertona, Nekroskopy Lumleya, trochę Kingów. Fajne czasy, z Koontza też chyba najbardziej mi podeszła powyższa "trójca".

Offline bosssu

Odp: Zdjęcia naszych kolekcji
« Odpowiedź #14 dnia: Pt, 22 Kwiecień 2022, 10:38:10 »
Heh, na Koontzu człowiek się wychowywał. Jeszcze pierwsze Manitou od Mastertona, Nekroskopy Lumleya, trochę Kingów. Fajne czasy, z Koontza też chyba najbardziej mi podeszła powyższa "trójca".
Gdzieś tam na półce leżą z Amberu- Manitou, Zemsta Manitou i Dżin- poniekąd świetne okładki. Nekroskop odkryłem na nowo i był to dla mnie szok!!! Po 5-ciu albumach akcja przenosi się do krainy wampirów.