Autor Wątek: Vesper  (Przeczytany 4327 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sum41

Odp: Vesper
« Odpowiedź #15 dnia: Cz, 10 Wrzesień 2020, 13:56:55 »
Włochy 15.09.2020 (0% zaszczepionych) - zakazen 2998 --- Włochy 15.09.2021 (75% zaszczepionych) zakazen 4854...  Malpy sie ciesza cyrk jedzie dalej :)

Michael_Korvac

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: So, 12 Wrzesień 2020, 17:42:34 »
"Zew Cthulhu" w powyższej niezwykłej swej kształtności, pięknie scalającej niepokojąco klimatyczną - że tak powiem - treść tekstu tytułu z obrazami tu zawartymi, wypływającymi wprost z mrocznej otchłani wyobraźni artysty, prezentuje się cudownie. Jednakże wolałbym klasyczne ujęcie powieści Lovecrafta - czysty tekst na prostym papierze, bez udziwnień; najlepiej aby był to podstarzały, przetarty, pożółkły przy brzegach, suchy i kruchy w dotyku papier. Taki ,,antykwariaczny" wygląd i budowa fizyczna, w której zawarłyby się powieści mistrza makabry, pana Lovecrafta, to dla mnie najlepsza forma i okazja doświadczenia i zrozumienia jego twórczości. Sam nie wiem do końca, dlaczego tak jest, ale jego proza w wydaniach książkowych naznaczonych odciśniętym zębem czasu, przyswajana jest przeze mnie najlepiej - tak jak tego oczekuję. A tak poza tym "Vesper" wydaje pięknie obudowane zewnętrznie - czy to w miękkich czy w twardych okładkach - książki z gatunku grozy, thrillera, różnych odłamów horroru etc. Dodaje do powieści oddające jej klimat i przeznaczenie, zaprojektowane w stylu podobnym co okładki i grzbiet wydania, zakładki. Nie ukrywam, że takowe zakładki kolekcjonuję. Za każdym razem, gdy kupuję jakąś pozycję od "Vesper", dodaję do zbioru jedną z nich; mam ich już sześć.

« Odpowiedź #17 dnia: Nd, 13 Wrzesień 2020, 18:23:21 »
jak komuś weszła "Ćma", to w przedsprzedaży można kupić kolejną ksiązkę pana Bielawskiego:

https://vesper.pl/zapowiedzi/708-dunkel-jakub-bielawski-oprawa-twarda-9788377313572?search_query=wrzesien2020&results=3

forsuję tę informację, bo debiut tego autora to jedna z lepszych Polskich lektur ostatnich lat które czytałem. Tak pisałby King gdyby urodził się w Górach Sowich. A teraz możecie se zamówić preorder i w gratisie dostaniecie autograf.

Offline Jaxx

« Odpowiedź #18 dnia: Wt, 22 Wrzesień 2020, 11:15:41 »
Widzieliście to:

https://vesper.pl/albumy/638-zew-cthulhu-hp-lovecraft-francoise-baranger-oprawa-twarda-9788377313275

Mają jeszcze "W górach szaleństwa" w tym samym formacie

https://vesper.pl/albumy/679-w-gorach-szalenstwa-tom1-hp-lovecraft-francoise-baranger-oprawa-twarda-9788377313503

Oglądałem to ostatnio w Empiku. Wygląda efektownie, ale czytać to się musi bardzo niewygodnie. Ja spasowałem na oba tytuły, wystarczą mi ich tradycyjne, zbiorcze wydania.

Offline KubciO

« Odpowiedź #19 dnia: Pn, 21 Czerwiec 2021, 19:17:22 »
Taka ciekawostka. Wydawnictwo wyda powieść Cold moon over Babylon autorstwa Michaela McDowella. Zaprezentowano okładkę, której autorem jest Mike Mignola. Wydawnictwo jeszcze nie potwierdziło, czy w naszym wydaniu zostanie ona wykorzystana.

Michael_Korvac

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: Wt, 22 Czerwiec 2021, 09:40:34 »
Wydawnictwo Vesper to przede wszystkim: jakość oprawy zewnętrznej wydawanych przez siebie powieści (szczególnie pięknie realizowane są przez tę firmę wydania w twardej okładce!), autorzy i ich dzieła (klasyki w danym gatunku plus mniej znani lub nieznani szerszemu gronu autorzy i ich dzieła; powiedzmy, że Vesper, to pod wieloma względami wydawnictwo dla wybrednych czytelników, mających wysmakowany gust i smykałkę do kolekcjonowania) oraz... zakładki, które dodawane do każdej powieści wykonane są kapitalnie, które to jeśli kupuję książki od "Vesper" i kupuję je nowe, to te zakładki dodaję do swojej ,,zakładkowej kolekcji". Bo nie da się nie zawiesić oka, przyjrzeć na dłużej takowym dodatkom do danego vesperowskiego tytułu. Zdarzyło mi się, że kupiłem dwie beletrystyki tej firmy tylko i wyłącznie ze względu na... zakładki. Udało mi się po prostu dopatrzyć gdzieś na zdjęciach wrzuconych na blogowych recenzjach ich kształt, wypełnienie, no i złapałem bakcyla. Jak to się mówi (chociaż u nas to określenie raczej nie funkcjonuje) ,,można mieć ciastko i zjeść ciastko".  ;)

Z planowanych tytułów do zakupu na najbliższy czas, wchodzą następujące pozycje (książka, którą mam zamiar przeczytać i mieć ją w swojej kolekcji plus zakładka!), z opcjami wydawniczymi w twardej okładce:

Z zapowiedzi "Vesper" czekam, zaciskając fanowskie kłykcie aż do zbielenia, na (screenshot ze strony wydawnictwa):

« Odpowiedź #21 dnia: Pn, 16 Sierpień 2021, 16:38:40 »
Z Vesper mam zakupione opowiadania najważniejsze Lovecrafta, Zew Chtulhu i W Górach Szaleństwa z ilustracjami Berengera oraz trzy tomy Obcego - przełożenie filmów na książki.  Czwartej nie wezmę bo czwórka filmowa była zbędną częścią serii i nie potrzebuje książkowej wersji niepotrzebnej części. Intryguje mnie ten album The Making of Alien. W posłowiu do pierwszego Obcego Fostera można wyczytać o tym albumie: "niesamowity, przepiękny album wydany w czterdziestą rocznicę premiery filmu, The Making of Alien J.W. Rinzlera. Ta ostatnia pozycja to prawdziwa gratka dla fanów Scotta i Obcego. Zawiera gigantyczny materiał graficzny (projekty, zdjęcia modeli, rysunki, scenorysy, fotosy, plakaty filmowe ) i jest jednocześnie szczegółową kroniką powstawania dzieła, w której przewodnikiem jest sam Ridley Scott, udzielający Rinzlerowi obszernego wywiadu."

Premiera: za miesiąc.

Offline O.

« Odpowiedź #22 dnia: So, 11 Wrzesień 2021, 23:41:28 »
jak dobrze się sprzeda ten "making of alien" to wydadzą taki sam album do dwójki a potem może do reszty ksiązek Rinzlera. Taki "making of" Indiana Jones/Planeta Małp/wszystkie Star Wars to bym na ołtarzyku postawił i modły odprawiał

« Ostatnia zmiana: So, 11 Wrzesień 2021, 23:47:10 wysłana przez O. »

Offline sum41

« Odpowiedź #23 dnia: Nd, 12 Wrzesień 2021, 12:21:35 »
Jak on te kartki przewraca jakis nowiciusz chyba.
Włochy 15.09.2020 (0% zaszczepionych) - zakazen 2998 --- Włochy 15.09.2021 (75% zaszczepionych) zakazen 4854...  Malpy sie ciesza cyrk jedzie dalej :)