Autor Wątek: Vesper  (Przeczytany 8762 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KubciO

Vesper
« dnia: Pt, 08 Luty 2019, 13:08:19 »
Pomimo stosunkowo krótkiej historii, wydawnictwo Vesper zdążyło już zyskać dużą renomę na współczesnym rynku wydawniczym. Dużą część jego oferty stanowią książki historyczne oraz pozycje związane z militariami - mowa tu chociażby o pięknych ilustrowanych albumach, bibliografiach, jak i monografiach. Warto również zaznaczyć, że Vesper proponuje coraz więcej tytułów beletrystycznych. Na szczególne uznanie zasługują wydawane przez nie powieści grozy - m.in. Lovecrafta i Poego oraz literatura młodzieżowa i dziecięca. W ofercie wydawnictwa Vesper znajdują się także poradniki, kolorowanki dla dzieci i dorosłych czy zbiory dowcipów (źródło: vesper.pl)

Kocham wydawnictwo za ich wydanie opowiadań Lovecrafta. Teraz szykują dla nas "obrazkową" wersję Zewu Cthulhu. Osobiście nie mogę się doczekać!
Info od wydawcy na Fb. Podaje tam fanpage ilustratora.



Offline parsom

Odp: Vesper
« Odpowiedź #1 dnia: Pt, 08 Luty 2019, 13:28:45 »
Fajnie te ilustracje, ale jak dla mnie - to tylko ilustracje. Nad komiksem bym się zastanowił.

Offline carnivale

Odp: Vesper
« Odpowiedź #2 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 18:54:53 »
Ło Panie. Ale Wiadomość. Biorę w dniu premiery. Przeglądałem przykładowe plansze i kozacko to wygląda.

Offline LordDisneyland

Odp: Vesper
« Odpowiedź #3 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 19:54:19 »
No ładnie...dopiero to zauważyłem. Vesper ma u mnie kolejny plus. Nie dość, że wydali Poe z ilustracjami Clarke'a, że o ciekawych edycjach HPL nie wspomnę, to jeszcze mają rozsądną politykę wydawania także w miękkich okładkach, co bardzo sobie cenię.
No, ale ten tom zakupię chyba w twardej oprawie... :)



PS-Aż mi się nie chce wierzyć, ale pierwszą kupioną przeze mnie pozycją Vesper była "Ilustrowana Encyklopedia Mundurów"  8)
« Ostatnia zmiana: Wt, 19 Luty 2019, 21:22:34 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''

Offline carnivale

Odp: Vesper
« Odpowiedź #4 dnia: Pn, 18 Marzec 2019, 18:01:30 »

Offline Szekak

Odp: Vesper
« Odpowiedź #5 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 07:51:28 »
Dla mnie must have, jaram się.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline misiokles

Odp: Vesper
« Odpowiedź #6 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 09:13:53 »
Ja chyba też. Mam gdzieś na strychu numer Fenixa gdzie było owo pocięte opowiadanie i nie przypominam sobie bym owe nożyce wyczuł. Tym chętniej sięgnę po całość!

sum41

  • Gość
Odp: Vesper
« Odpowiedź #7 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 17:03:47 »
Może kiedys wydadzą Frankensteina z ilustracjami Bernie Wrightson'a.

Offline parsom

Odp: Vesper
« Odpowiedź #8 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 17:56:47 »
Byłoby miło. Chociaż to chyba jakiś duży format? Źle mi się czyta książki takich rozmiarów.

Offline LordDisneyland

Odp: Vesper
« Odpowiedź #9 dnia: Śr, 20 Marzec 2019, 01:30:00 »
Byłoby miło. Chociaż to chyba jakiś duży format? Źle mi się czyta książki takich rozmiarów.

Nie tak wielki -  9 na 12 cali miało rocznicowe wydanie DarkHorse. Te marvela było chyba większe... są i inne cudeńka dla kolekcjonerów-  https://taint-the-meat.com/2014/08/25/wrightson-frankenstein-portfolio/

Swoją drogą, w poniedziałek przypadała druga rocznica śmierci rysownika.
,, - Eeeeech.''

Offline xetras

  • Wiadomości: 207
  • Polubień: 108
  • Apriori z zasady jak hiperboliczny z niczego świat
    • Zobacz profil
Odp: Vesper
« Odpowiedź #10 dnia: Śr, 08 Styczeń 2020, 15:30:39 »
Vesper ma u mnie mocny kredyt zaufania po Encyklopedii NuMetalu autorstwa Joel McIver (tzn . jako InRock, ale logistycznie to alter ego Vesper).
Duża buźka !
« Ostatnia zmiana: Śr, 08 Styczeń 2020, 15:35:57 wysłana przez xetras »
"Dziaberlak zgłowion? Strupion? Padł?
Pójdź w me ramiona, boś ty chwat!
O, świętny dzień! Hurra! Hip hip!
Tralala bum cyk cyk!" (Jolanta Kozak, tł. "Jabberwocky")
Źródło:https://home.agh.edu.pl/~szymon/jabberwocky.shtml

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Vesper
« Odpowiedź #11 dnia: Cz, 09 Styczeń 2020, 15:10:44 »
"Psychoza", "Amityville Horror", "Coś" - jak na razie klasyczny tryptyk powieści grozy, dreszczowca i horroru łączącego się z science-fiction, który to posiadam w swojej kolekcji, i z którego jako wprawny czytelnik jestem aż nadto usatysfakcjonowany. Te kultowe, jednakże w wielu kręgach czytelników jeszcze mało znane dzieła literackie wypuściło na rynek polski wydawnictwo "Vesper", i to chyba w najmniej spodziewanym momencie. Mojej uwadze nie ujdzie beletrystyczny "Omen" autorstwa Davida Seltzera; dla zaznajomionych z niepowtarzalnym, zjawiskowym, drugim w latach 70-tych XX wieku, tak przełomowym w kreacji nowej wizji horroru, filmem "Omen" z 1976 roku, przeczytanie książkowej wersji filmu będzie koniecznością.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Vesper
« Odpowiedź #12 dnia: Wt, 18 Luty 2020, 09:11:59 »
Wszyscy mają Mambę ?! Mam i ja! No dobra... Ta kwestia raczej pójdzie w drugą stronę:... kolekcję wydawnictwa Vesper z gałęzi literatury horroru mam i ja! Cztery klimatyczne, świetne tytuły! Yeah!

 - John W. Campbell: "Coś"
 - David Seltzer: "Omen"
 - Robert Bloch: "Psychoza"
 - Jay Anson: "Horror Amityville"
 

Offline carnivale

Odp: Vesper
« Odpowiedź #13 dnia: Wt, 23 Czerwiec 2020, 19:10:04 »

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Vesper
« Odpowiedź #14 dnia: Cz, 25 Czerwiec 2020, 18:00:24 »
Popkultura powinna czuć się zaszczycona, i na pewno tak jest, obecnością w swej materii filmowej "Obcy. 8-my pasażer Nostromo", klasyku kina science-fiction, w którym w sprytny i potężny sposób scalono gałąź fantastyki naukowej z pierwiastkiem horroru. No bo, w kosmosie nikt nie usłyszy twojego krzyku, co nie?

Powyższą pozycję kupię na pewno; kwestia czasu, uzupełnienia funduszy, również uzupełnienia osobistej biblioteczki spośród pozycji powieści grozy/ thrillera/horroru makabry, które we wspaniałej serii ukazują się za pośrednictwem wydawnictwa Vesper. Bo ten nasz rodzimy wydawca wykonuje kawał pierońsko dobrej niczym nie do przecenienia roboty. Vesperowskie klasyki, zwłaszcza te w twardej okładce (ostatnio czytałem, co również mam w swojej kolekcji, "Portret Doriana Graya"), każda z pozycji z którą się zetknąłem, mają skrzętnie wykonane zewnętrze i wnętrze. Wszystko jest wyraziste, dokładne; nie zapomnijmy o zakładkach do czytania, które wyglądają fantastycznie, które to zacząłem zbierać.  8)