Autor Wątek: Vesper  (Przeczytany 8770 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sum41

  • Gość
Odp: Vesper
« Odpowiedź #15 dnia: Cz, 10 Wrzesień 2020, 13:56:55 »

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Vesper
« Odpowiedź #16 dnia: So, 12 Wrzesień 2020, 17:42:34 »
"Zew Cthulhu" w powyższej niezwykłej swej kształtności, pięknie scalającej niepokojąco klimatyczną - że tak powiem - treść tekstu tytułu z obrazami tu zawartymi, wypływającymi wprost z mrocznej otchłani wyobraźni artysty, prezentuje się cudownie. Jednakże wolałbym klasyczne ujęcie powieści Lovecrafta - czysty tekst na prostym papierze, bez udziwnień; najlepiej aby był to podstarzały, przetarty, pożółkły przy brzegach, suchy i kruchy w dotyku papier. Taki ,,antykwariaczny" wygląd i budowa fizyczna, w której zawarłyby się powieści mistrza makabry, pana Lovecrafta, to dla mnie najlepsza forma i okazja doświadczenia i zrozumienia jego twórczości. Sam nie wiem do końca, dlaczego tak jest, ale jego proza w wydaniach książkowych naznaczonych odciśniętym zębem czasu, przyswajana jest przeze mnie najlepiej - tak jak tego oczekuję. A tak poza tym "Vesper" wydaje pięknie obudowane zewnętrznie - czy to w miękkich czy w twardych okładkach - książki z gatunku grozy, thrillera, różnych odłamów horroru etc. Dodaje do powieści oddające jej klimat i przeznaczenie, zaprojektowane w stylu podobnym co okładki i grzbiet wydania, zakładki. Nie ukrywam, że takowe zakładki kolekcjonuję. Za każdym razem, gdy kupuję jakąś pozycję od "Vesper", dodaję do zbioru jedną z nich; mam ich już sześć.

Odp: Vesper
« Odpowiedź #17 dnia: Nd, 13 Wrzesień 2020, 18:23:21 »
jak komuś weszła "Ćma", to w przedsprzedaży można kupić kolejną ksiązkę pana Bielawskiego:

https://vesper.pl/zapowiedzi/708-dunkel-jakub-bielawski-oprawa-twarda-9788377313572?search_query=wrzesien2020&results=3

forsuję tę informację, bo debiut tego autora to jedna z lepszych Polskich lektur ostatnich lat które czytałem. Tak pisałby King gdyby urodził się w Górach Sowich. A teraz możecie se zamówić preorder i w gratisie dostaniecie autograf.

Offline Jaxx

Odp: Vesper
« Odpowiedź #18 dnia: Wt, 22 Wrzesień 2020, 11:15:41 »
Widzieliście to:

https://vesper.pl/albumy/638-zew-cthulhu-hp-lovecraft-francoise-baranger-oprawa-twarda-9788377313275

Mają jeszcze "W górach szaleństwa" w tym samym formacie

https://vesper.pl/albumy/679-w-gorach-szalenstwa-tom1-hp-lovecraft-francoise-baranger-oprawa-twarda-9788377313503

Oglądałem to ostatnio w Empiku. Wygląda efektownie, ale czytać to się musi bardzo niewygodnie. Ja spasowałem na oba tytuły, wystarczą mi ich tradycyjne, zbiorcze wydania.

Offline KubciO

Odp: Vesper
« Odpowiedź #19 dnia: Pn, 21 Czerwiec 2021, 19:17:22 »
Taka ciekawostka. Wydawnictwo wyda powieść Cold moon over Babylon autorstwa Michaela McDowella. Zaprezentowano okładkę, której autorem jest Mike Mignola. Wydawnictwo jeszcze nie potwierdziło, czy w naszym wydaniu zostanie ona wykorzystana.
 

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Vesper
« Odpowiedź #20 dnia: Wt, 22 Czerwiec 2021, 09:40:34 »
Wydawnictwo Vesper to przede wszystkim: jakość oprawy zewnętrznej wydawanych przez siebie powieści (szczególnie pięknie realizowane są przez tę firmę wydania w twardej okładce!), autorzy i ich dzieła (klasyki w danym gatunku plus mniej znani lub nieznani szerszemu gronu autorzy i ich dzieła; powiedzmy, że Vesper, to pod wieloma względami wydawnictwo dla wybrednych czytelników, mających wysmakowany gust i smykałkę do kolekcjonowania) oraz... zakładki, które dodawane do każdej powieści wykonane są kapitalnie, które to jeśli kupuję książki od "Vesper" i kupuję je nowe, to te zakładki dodaję do swojej ,,zakładkowej kolekcji". Bo nie da się nie zawiesić oka, przyjrzeć na dłużej takowym dodatkom do danego vesperowskiego tytułu. Zdarzyło mi się, że kupiłem dwie beletrystyki tej firmy tylko i wyłącznie ze względu na... zakładki. Udało mi się po prostu dopatrzyć gdzieś na zdjęciach wrzuconych na blogowych recenzjach ich kształt, wypełnienie, no i złapałem bakcyla. Jak to się mówi (chociaż u nas to określenie raczej nie funkcjonuje) ,,można mieć ciastko i zjeść ciastko".  ;)

Z planowanych tytułów do zakupu na najbliższy czas, wchodzą następujące pozycje (książka, którą mam zamiar przeczytać i mieć ją w swojej kolekcji plus zakładka!), z opcjami wydawniczymi w twardej okładce:






Z zapowiedzi "Vesper" czekam, zaciskając fanowskie kłykcie aż do zbielenia, na (screenshot ze strony wydawnictwa):



Offline grzegorz.cholewa

Odp: Vesper
« Odpowiedź #21 dnia: Pn, 16 Sierpień 2021, 16:38:40 »
Z Vesper mam zakupione opowiadania najważniejsze Lovecrafta, Zew Chtulhu i W Górach Szaleństwa z ilustracjami Berengera oraz trzy tomy Obcego - przełożenie filmów na książki.  Czwartej nie wezmę bo czwórka filmowa była zbędną częścią serii i nie potrzebuje książkowej wersji niepotrzebnej części. Intryguje mnie ten album The Making of Alien. W posłowiu do pierwszego Obcego Fostera można wyczytać o tym albumie: "niesamowity, przepiękny album wydany w czterdziestą rocznicę premiery filmu, The Making of Alien J.W. Rinzlera. Ta ostatnia pozycja to prawdziwa gratka dla fanów Scotta i Obcego. Zawiera gigantyczny materiał graficzny (projekty, zdjęcia modeli, rysunki, scenorysy, fotosy, plakaty filmowe ) i jest jednocześnie szczegółową kroniką powstawania dzieła, w której przewodnikiem jest sam Ridley Scott, udzielający Rinzlerowi obszernego wywiadu."

Premiera: za miesiąc.

Offline O.

Odp: Vesper
« Odpowiedź #22 dnia: So, 11 Wrzesień 2021, 23:41:28 »
jak dobrze się sprzeda ten "making of alien" to wydadzą taki sam album do dwójki a potem może do reszty ksiązek Rinzlera. Taki "making of" Indiana Jones/Planeta Małp/wszystkie Star Wars to bym na ołtarzyku postawił i modły odprawiał

« Ostatnia zmiana: So, 11 Wrzesień 2021, 23:47:10 wysłana przez O. »

sum41

  • Gość
Odp: Vesper
« Odpowiedź #23 dnia: Nd, 12 Wrzesień 2021, 12:21:35 »
Jak on te kartki przewraca jakis nowiciusz chyba.

Offline grzegorz.cholewa

Odp: Vesper
« Odpowiedź #24 dnia: Cz, 07 Październik 2021, 17:03:59 »
Ja już kupiłem. Oczywiście czekam na dwójkę. Chętnie bym poczytał o pierwszym, najlepszym kinowym Star Treku albo o Bliskich spotkaniach trzeciego stopnia. Ale Rinzler tego nie napisał. Za to napisał o Lśnieniu i to też na pewno wezmę. Wziąłbym jeszcze na pewno o Indianie Jonesie. O Star Wars być może też ale wolałbym Star Treka. I wtedy kolejne 336 stron za 200 zł.

Całość ma 14 rozdziałów - lata 1976 -1980 z małym wyjątkiem wstecz w rozdziale 1 gdzie trzeba było opisać jak Ridley obejrzał Odyseję kosmiczną i był to impuls dla niego by wziąć się za gatunek s-f oraz co porabiał zanim nakręcił Obcego. W dużym stopniu więc ta książka to źródło informacji o samym Ridleyu Scottcie sprzed kręcenia pełnometrażowych filmów.

Offline chch

Odp: Vesper
« Odpowiedź #25 dnia: Nd, 16 Październik 2022, 09:21:07 »
Wiadomość z FB z 5 października (spoiler - Vesper wchodzi w ebooki i audiobooki! - dla mnie mega news!):

❓CO W VESPERZE PISZCZY❓

▶Dziś trochę na smutno, ale i z płomyczkiem nadzieli. Jak zapewne zauważyliście nieco posypał nam się jesienny plan wydawniczy. Przesunęliśmy premiery "Obcego", "Słuchacza", "Niewidzialnego człowieka". Teraz już jesteśmy pewni, że to samo spotka też "Piątkę kier" i "Listy z miasta wiatraków" i kilka innych tytułów, które jeszcze na wiosnę zapowiadaliśmy na końcówkę roku. "Deman" Artura Urbanowicza jest zatem ostatnią naszą tegoroczną premierą, na kolejne będziecie musieli poczekać do wiosny. Na taki stan rzeczy złożyło się kilka czynników, bez wątpienia dość mocno we znaki dał nam się kryzys, koszty wydana książek wrosły niebotycznie, ale o tym już wszyscy wiecie, zwłaszcza jeśli zerkacie czasem na ceny zamieszczone na okładkach nowości. Na to nałożyły się przetasowania personalne wewnątrz wydawnictwa, które spowolniły prace nad kilkoma projektami. Klika innych zostało zamrożonych, bo zwyczajnie brakuje nam mocy przerobowych.

▶Udało nam się jeszcze w nienajgorszym momencie wydać kilka bardzo kosztownych tytułów - "Zew nocnego ptaka" i Magiczne lata" McCammona, "Dzieci nocy" Simmonsa, "Pan ciemności" Silverberga, "Widma nad Innsmouth" czy wreszcie "Deman", ale na więcej "cegiełek" nie możemy sobie pozwolić. Nie chcemy też oddawać w Wasze ręce książek niedopracowanych, nic na siłę.

▶Musicie nam wybaczyć, ale potrzebujemy trochę czasu na "zaczerpniecie oddechu". Na pewno w naszym katalogu znajdziecie kilka pozycji, których Wam brakuje, nad którymi się zastanawialiście, ale koniec końców rezygnowaliście z nich na rzecz nowości - teraz będziecie mieli doskonałą okazję na uzupełnienie kolekcji - a przy okazji, w ten najprostszy z możliwych sposobów, wesprzecie nas w tych nieciekawych czasach.

▶A jeśli wszystko się ułoży i w przyszłym roku dalej będziecie chcieli kupować nasze książki, to wrócimy z jeszcze ciekawszą i różnorodną ofertą. Na pierwszy rzut pójdą te niedoszłe jesienne premiery: "Obcy. Wyjście z cienia" Tima Lebbona, "Słuchacz" Roberta McCammona, "Piąty kier" Dana Simmonsa oraz "Niewidzialny człowiek" H.G. Wellsa. Dostaniecie też "Lustro" czyli kolejny to z uniwersum "Alicji" Christiny Henry oraz "Vespertine" Margaret Rodgerson, która zapoczątkuje naszą nową serię young adult.

▶A jak już przy seriach jesteśmy to wystartujemy też z zapowiadanymi sci-fi i fantasy. Jako pierwsze pojawią się w niej zapewne inaugurująca Trylogię Ryfterów "Rozgwiazda" Petera Wattsa oraz "Kane'a" Karla Edwarda Wagnera. Nie zabraknie też Larry'ego McMurtry - prace nad "Szlakiem umrzyka" są już bardzo zaawansowane.
▶Jak Vesper to i Lovecraft, na 2023 rok mamy w planach trzy pozycje tego ikonicznego dla nas autora - pierwszy tom jego listów w tłumaczeniu i pod redakcją Mateusza Kopacza, ilustrowana przez Francoise Barangera "Zgroza w Dunwich" (ale od razu uprzedzamy - będzie piekielnie droga w produkcji) oraz kolejny tom Kronik Arkham zatytułowany "Akolici Cthulhu". I tak trochę w nawiązaniu do Lovecrafta, wydamy w końcu zbiór opowiadań jednego z jego literackich idoli - Lorda Dunsany'ego, a konkretniej jego "Bogów Pegany" w tłumaczeniu Macieja Płazy.

▶Mocno stawiamy też na Roberta McCammona, poza "Słuchaczem" wydamy też "Dziedzictwo Usherów" i najprawdopodobniej "Królową Bedlam" czyli kontynuację przygód Matthew Corbetta, a może i uda się też wznowić jedną z jego wcześniej u nas wydanych powieści.

▶Podobnie ma się sprawa z Danem Simmonsem - oprócz "Piątki kier" wznowimy "Trupią otuchę", a przy odrobinie wsparcia z Waszej strony także i "Black Hills".

▶Z polskich autorów w pierwszej kolejności dwa nazwiska - wyczekiwany Konrad Możdżeń i jego "Listy z miasta wiatraków" oraz debiutujący u nas Rafał Nawrocki z "Omnifangusem". Będzie też - ale rozbity na dwa tomy "Grobowiec" z tematem przewodnim "Przysługa" oraz przeredagowana debiutancka powieść Tomka Sablika " Próba sił".
▶To tyle z takich "pewniejszych" tytułów, ale to tylko szkic, mądrzejsi będziemy po nowym roku. W kolejce czeka jeszcze kilkanaście innych projektów nad którymi pracujemy, ale ich obecność w przyszłorocznym planie wydawniczym jest mocno uzależniona od sprzyjających okoliczności. Dochodzą też nowe tytuły - do serii fantasy dołączy jeden z już właściwie klasycznych autorów heroic fantasy, a serię sci-fi wzbogacimy o popularny cykl awanturniczo - przygodowy w kosmosie. Więcej szczegółów wkrótce.

▶Z innych newsów: niedługo uruchomimy nową stronę naszej księgarni internetowej, będzie miała kilka ciekawych funkcji np. obsługę sprzedaży ebooków i audiobooków. Tak tak - dobrze słyszycie. Klamka zapadła. Wychodzimy z jaskini, akceptujemy fakt, że mamy XXI wiek, możecie już przestać na nas bluzgać i nas obrażać. Teraz możecie już tylko nas pospieszać i pytać kiedy. A tak z grubsza: ebooki od przyszłego roku, pierwsze audiobooki spróbujemy wypuścić jeszcze w tym.

Offline eferce

Odp: Vesper
« Odpowiedź #26 dnia: Nd, 27 Sierpień 2023, 16:11:50 »
https://katedra.nast.pl/nowosci/32919/Plany-Vespera-do-konca-2023-roku/
Vance, Moorcoock, Wagner  - ktos tu się chyba zabral za wydawanie kanonu fantasy.
Poza tym początek trylogii Marsjanskiej - mam wydanie z 98r. i chyba nie bylo wznawiane. Plecam z kolei w ramach kanonu SF ;)
Poza tym Silverberg...
Szapoba za te wybory.

Online roble

Odp: Vesper
« Odpowiedź #27 dnia: Pn, 28 Sierpień 2023, 15:24:40 »

ja biorę to w pierwszej kolejności..  :)


ukaszm84

  • Gość
Odp: Vesper
« Odpowiedź #28 dnia: Śr, 30 Sierpień 2023, 12:20:09 »
📣Z CYKLU ZAPOWIEDZI WYDAWNICZE NA 2024 ROK📣
▶Gdy zaczęliśmy myśleć o serii fantasy w Vesperze ten kandydat wydał nam się oczywisty, ale przecież rozmaitych wydań jego przygód było już w Polsce wydanych bez liku. Później – pomyśleliśmy. Przyjdzie i na niego czas. I zdecydowaliśmy się nie mniej oczywisty wybór, ale gdy tylko ogłosiliśmy zapowiedź Kane’a wprost zasypaliście nas propozycjami innych bohaterów. A wśród nich dominował on.
▶Tak samo na Targach – gdziekolwiek się nie pojawiliśmy ktoś przychodził do nas z prośbą o wydanie „w naszym stylu” zbioru opowiadań tej legendy heroic fantasy. No bo jak to – wszak Vesper słynie z wznawiania w najlepszym stylu literackiego kanonu, a w przypadku fantasy kanonem jest on. Co fakt to fakt. Jeśli chcemy wydawać fantasy to wstyd nie posiadać w ofercie najważniejszego bohatera jaki kiedykolwiek stanął w szranki z najpodlejszymi nikczemnikami i najbardziej plugawymi spośród mrocznych bestii.
▶Ikona popkultury, rozsławiona fenomenalną kreacją aktorską Arnolda Schwarzeneggera, komiksami, grami, utworami muzycznymi, setkami powieści i opowiadań licznych epigonów. Conan. I wszystko jasne.
▶Opowiadania Roberta E. Howarda o przygodach Conana w tłumaczeniu i z posłowiem Tomasza Nowaka wydamy w dwóch tomach na początku przyszłego roku.
▶Znajdą się tam wszystkie opublikowane przez autora opowiadania których bohaterem jest Cimmeryjczyk, ale postanowiliśmy zrezygnować z tekstów które nie zostały dokończone, ze szkiców, alternatywnych wersji itp. Zostawiamy samo „mięcho” oraz esej Howarda "Era Hyboryjska". Oprawę graficzną powierzyliśmy Maciejowi Kamudzie, już wkrótce zaprezentujemy efekt jego prac.
To jak czekacie? My wprost nie możemy się doczekać finalizacji tego projektu🥰😊

Odp: Vesper
« Odpowiedź #29 dnia: Śr, 30 Sierpień 2023, 12:38:48 »
Byłem święcie przekonany że książkowego Conana można bez problemu nabyć w różnych wydaniach na polskim rynku. Tymczasem wydanie Regis już dawno wykupione, tak samo omnibus z wydawnictwa REA.

Daję dużą okejkę Vesperowi za inicjatywę, bo opowiadania Howarda zestarzały się jak dobre wino.