Pozostałe > Literatura

Twórczość forumowiczów

(1/4) > >>

Gieferg:
Piszecie coś?


Parę lat temu naszło mnie na pisanie, a że miałem trochę czasu, to wprowadziłem zamiar w życie.. Tym sposobem powstała (nieopublikowana) trylogia fantasy i cykl opowiadań z nią powiązanych.

Jedno z nich (fantasy) można znaleźć tutaj: http://narreweid.blogspot.com/2015/12/wadca-kniei.html
Inny tekst (cyberpunk) https://www.fantastyka.pl/opowiadania/pokaz/14372

Swego czasu dawałem ludziom do poczytania fragmenty i niektóre z opowiadań, przy okazji dowiadując się dlaczego słabszy z mnie pisarz niż mi się wydawało, ale że z krytyki więcej pożytku niż z pochwał, to i owo udało się udoskonalić.

Michael_Korvac:
Obecnie pracuję nad krótką powieścią zatytułowaną "Moduł 92", której akcja rozgrywałaby się w przestrzeni kosmicznej, na orbicie okołoziemskiej, w XXII w. Założyłem, że ludzkość już dawno przeszła na inny poziom pozyskiwania energii, nawet zrezygnowała z energii atomowej na rzecz uniknięcia konfliktu nuklearnego. Jednak ktoś, mimo wszystko używa Uranu do innych, niecnych celów... Całość wiązałaby się ze stacją kosmiczną umieszczoną na orbicie okołoziemskiej. Na razie dopiero rozpoczynam pracę nad tym moim tworem... Zobaczymy jak to wyewoluuje. 8)

Poniżej przedstawiam opowiadanie, które napisałem bez jakiegoś większego przygotowania, tzn. przemyślenia, ot napisane ,,na kolanie":

https://fioletowakura.blogspot.com/2019/03/opowiadanie-na-imie-mu-nekron-arrowverse.html

Gieferg:

--- Cytuj ---Stróżki krwi spływały złośliwie,
--- Koniec cytatu ---
Pięknie. Zacząłeś tekst od walącego po oczach ortografa.
Stróżka, a strużka, to dwie różne rzeczy.

--- Cytuj ---sunąc się powoli
--- Koniec cytatu ---
Nie znam takiej konstrukcji. Można sunąc, ale nie "sunąć się".

--- Cytuj --- jakby tysiące drobnych igiełek naraz kuło
--- Koniec cytatu ---
KŁUŁO jeśli już. Słowo którego użyłeś ma inne znaczenie.

Dodatkowo olewanie przypadków i za długie, połamane i niezrozumiałe zdania (ale do tego zdążyłeś wszystkich przyzwyczaić bo serwujesz to w każdym poście) i dostajemy niestrawną grafomanię.  Odpadłem po pierwszym akapicie. W skrócie - zanim się zacznie biegać, wypadałoby się nauczyć chodzić.

LordDisneyland:
Przydałaby się także troska o interpunkcję. A poza tym...
 "Jednak ktoś, mimo wszystko używa Uranu do innych, niecnych celów... " - z tego wynika, że chodzi o planetę, a nie pierwiastek.
Ja bym przepisał ręcznie, wtedy najłatwiej wychwycić własne błędy- ale rozumiem, że niemal nikt w dzisiejszych czasach ręcznie nie pisze...

Ciekawi mnie pomysł powszechnej rezygnacji z energii atomowej- czysta utopia, chyba, że broń biologiczna wybiłaby wpierw kilka wrednych nacji- Francuzów, Hindusów, Koreańczyków itp, itd ;)

Michael_Korvac:
I tu się muszę obronić, choć bez bicia przyznaje się do błędów. Zdania w moim opowiadaniu nie są za długie, są w sam raz. Błędy w ortografii są, trudno; pisałem tekst ,,na kolanie", dosłownie, w półtorej godziny. Popełniam jeszcze sporo błędów, ale mam też świadomość, że gdy chce się przełożyć aktem twórczym trochę swojej wyobraźni na tekst, bez zdań złożonych się nie obejdzie, i to czasami bardzo długich. Science - fiction i fantastyka, są tego przykładem, lecz nie zawsze i wszędzie... Chyba, że zmienię styl... Horror w jakimś fikcyjnym świecie. A czemu nie?

,,Pokłon" złożony potędze uranu przez ludzkość, to nie przelewki. Jesteśmy zbyt destrukcyjnym gatunkiem, aby nie móc nie wykorzystać Uranu i innych pierwiastków w celu tworzenia bomb atomowych, które raz użyte, być może zainicjowałyby wojnę nuklearną do tego stopnia, że żylibyśmy jak w jakichś tunelach metra z Sagi "Metro 2033". Chodzi mi o to, że, aby osiągnąć wyższy stopień rozwoju technologicznego, Cywilizacja gatunku ludzkiego, w przyszłości będzie musiała wykorzystywać inne źródła pozyskiwania energii, nawet innych niż energia dostarczana z reaktorów atomowych. Zapomnienie o ,,erze atomu" - o ile do tego dojdzie - oznaczałoby - fikcyjnie rzecz biorąc - zapomnienie o broni jądrowej... Taki stan rzeczy mógłby mieć miejsce, choć szczerze wątpię.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej