Autor Wątek: Thomas Pynchon  (Przeczytany 2107 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PocoNacoLoco

Thomas Pynchon
« dnia: Cz, 08 Październik 2020, 10:00:14 »
Witam,
Skuszony brakiem tematu na jakichkolwiek forach zakładam wątek o autorze zapomnianym, ale wyjątkowym.
Przeczytanie jego dzieła Tęcza grawitacji jest podobno niespotykanym wrażeniem, a posiadanie tego tytułu graniczy z cudem.
Od kilku ładnych lat przeszukuję fora, aukcje, nastręczam się wiadomemu wydawnictwu (niestety mimo obietnic brak nie tylko oficjalnych wiadomości, ale i jakiegokolwiek sygnału, odpowiedzi na zadawane pytania poprzez komunikatory.....), żeby stać się posiadaczem powyższego tytułu.
Jeśli są wśród Was tacy zapaleńcy jak ja na ten tytuł, to proszę o pisanie w tym wątku.
Pierwszą podstawową przeszkodą w wydaniu ponownym Tęczy jest podobno tłumaczenie. Z racji wyjątkowego języka Pynchon nikt nie chce, nie potrafi podjąć się takowej pracy. Jest to podobno temat rzeka. Niemniej licząc na to, że macie jakieś wieści z naszego podwórka, czekam na wieści

Piszcie ogólnie o autorze.

Offline isteklistek

Odp: Thomas Pynchon
« Odpowiedź #1 dnia: Cz, 08 Październik 2020, 11:10:11 »
"Tęcza" była zapowiedziana przez MAG w serii "Uczta Wyobraźni" i od chyba trzech lat więcej informacji nie ma. Z przecieków jest podane, że będzie wydane, a miało być w lipcu "V", ale nie wiem, przez kogo. Ja bym nie kupował "Tęczy" z allegro, bo ona już jest raczej bliżej niż dalej, ale warto z allegro kupić książkę z serii "Mistrzowie Literatury Amerykańskiej" "Thomas Pynchon" od UW - pierwszy nakład szybko się rozszedł, to dodruk, a to jest małe wydawnictwo, więc więcej nie będzie, a książka bardzo ciekawa.

Offline PocoNacoLoco

Odp: Thomas Pynchon
« Odpowiedź #2 dnia: Cz, 08 Październik 2020, 11:41:36 »
Dzieki za info. Poniższą pozycję miałem już jakiś czas temu w koszyku na Bonito, ale jakoś zrezygnowałem. W tej chwili mnie przekonałeś, że warto dać książce szansę.
W przypadku wydawnictwa Mag, to właśnie je miałem na myśli pisząc o braku jakichkolwiek informacji. Nie odpowiadają na żadne "zaczepki" o ten tytuł, nic, nawet daj nam człowieku spokój. 😞
Wiem też, że tłumaczenie jest największym problemem w tej sytuacji.
Pozdrawiam

Offline asx76

Odp: Thomas Pynchon
« Odpowiedź #3 dnia: So, 16 Październik 2021, 23:17:20 »
Pynchon nie będzie w "Uczcie Wyobraźni".
"V" pod koniec listopada.

Offline isteklistek

Odp: Thomas Pynchon
« Odpowiedź #4 dnia: Wt, 04 Styczeń 2022, 14:03:42 »
To już oficialne V będzie 29 stycznia za 60 zł. Będzie - już powinno być od 19 grudnia - zbior wczesnych opowiadań “Niepojętny uczeń”.

Offline isteklistek

Odp: Thomas Pynchon
« Odpowiedź #5 dnia: Wt, 01 Luty 2022, 11:59:46 »
Obie już są w gildia na rabcie 30 %, dorzucić jeszcze do tego opowiadania Ottessy i za 100 zł. z małym hakiem ma się kawał literatury. Obiy tak było, o “uczniu” nic nie wiem poza tym, że pierwsze opowiadania Pynchona i może być różnie.

Offline parsom

Odp: Thomas Pynchon
« Odpowiedź #6 dnia: Wt, 01 Luty 2022, 12:41:01 »
Co do "Ucznia..." to mam inne obawy. Wydawnictwo. Mam od nich parę rzeczy i odczucia mam mieszane. Zarówno co do kwestii edytorskich, jak i do strony merytorycznej. Np. Dzienniki Kafki tłumaczone na nowo przez jakieś dwie kobiety niemal hurtowo tłumaczące przeróżne rzeczy tylko dla tego wydawnictwa (jedna jest chyba rodziną właściciela). Przez to nie wiem, które z co najmniej niezręczności w tekście są winą Kafki, a które ich. I przy Pynchonie wygląda na to, że też robiło to jakiś dwóch nieznanych wcześniej ludzi.

Offline isteklistek

Odp: Thomas Pynchon
« Odpowiedź #7 dnia: Wt, 01 Luty 2022, 13:20:37 »
Wydaje mi się, że Kafka od nich jest ok, ale przejrzałem po łebkach Dzienniki i Notatki, ale jak przysiądę, to się zobaczy. Nie spotkałem się z tym, aby ktoś jechał z wydawnictwem, ale jakoś też nie szukałem. Mi się oni kojarzą z solidnościa wydań, inne sprawy słabo np. wysyłka z ich sklepu, konkrety z terminami od dwóch lat dwie książki stoją, a ciągle “zaraz, zaraz”.

Offline parsom

Odp: Thomas Pynchon
« Odpowiedź #8 dnia: So, 12 Luty 2022, 01:00:49 »
Przyznam się, że trochę przytrolowałem i skomentowałem na profilu wydawnictw informację o wydaniu książki niejakiej Kristevej. Niestety, reakcja mnie zaskoczyła. Ja się chyba jednak boję kupować ich książki.

Offline isteklistek

Odp: Thomas Pynchon
« Odpowiedź #9 dnia: So, 12 Luty 2022, 10:52:51 »
Ja mam na liście do kupienia “Historie miłosne” i pewnie za chwilę będzie spóźniony Barthes, więc fajnie, że książki zostaną wydane. Mam nadzieję, że Pynchon im się sprzedał i się po podobnych autorów, bo “Tęczę grawitacji” ma od dawna zaklepane MAG, tak głosi plotka.

Offline parsom

Odp: Thomas Pynchon
« Odpowiedź #10 dnia: So, 12 Luty 2022, 11:10:38 »
I nie masz obaw związanych z tym,  że wydawca ma nadzieję, że przyczyni się do rozpowszechnienia w kraju hermeneutyki transformatywnej?