Autor Wątek: Star Wars  (Przeczytany 771 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Star Wars
« dnia: Wt, 29 Listopad 2022, 19:57:32 »
Trzeci i szósty tom Sagi Thrawna od Timothego Zahna są świetną lekturą dla fana Star Wars. Na 1500 stronach :) najpierw poznajemy powody dla których Thrawn opuścił Dynastię Chisów i znalazł się w Imperium, a na kolejnych 1500 stronach śledzimy przebieg jego kariery w służbie Imperatora, aż do zmienionego zakończenia pokazanego w serialu "Rebelianci". Jedyną wadą jest wprowadzenie nagłe syndyka Thrassa w "Mniejszym źle". W poprzednich 2 tomach nie było o nim ani słowa, a tu nagle nomen omen z tyłka, wprowadza się niby tak ważną postać. To się nie trzymało kupy. Powiem też że teraz te prequele bardziej zgrzytają z oryginalną sagą pisaną w latach 90-tych. Tak obecnie wykreowany i szlachetny Thrawn, na pewno znalazłby inny sposób by zapewnić sobie pomoc Nogrich. Aaaa i jeszcze jedno. W serialu "Rebelianci" Ruukh jest już na usługach Thrawna, natomiast Zahn nie wyjaśnia w tych ksiązkach jak ich spotkał. No i kwestia Isaalamirów to dalej tylko płaskorzeźba na ścianie gabinetu Thrawna.


ukaszm84

  • Gość
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #1 dnia: Cz, 18 Maj 2023, 22:10:51 »
Tak sobie teraz przypomniałem tę serię ze starego kanonu Nowa Era Jedi, czytałem początek kiedyś i zawsze chciałem przeczytać całość. Ale na Allegro to ma jakieś chore ceny, a w pobliskich bibliotekach są tylko niektóre, więc nie bardzo mam możliwość. Orientuje się ktoś może czy te książki ze starego kanonu to są już zablokowane przez Disneya, po tym jak się od niego odcięli czy teoretycznie ktoś miałby możliwość to wydać znowu gdyby chciał?

Offline Horyzont Snu

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #2 dnia: Cz, 18 Maj 2023, 22:36:31 »
Tak sobie teraz przypomniałem tę serię ze starego kanonu Nowa Era Jedi, czytałem początek kiedyś i zawsze chciałem przeczytać całość. Ale na Allegro to ma jakieś chore ceny, a w pobliskich bibliotekach są tylko niektóre, więc nie bardzo mam możliwość. Orientuje się ktoś może czy te książki ze starego kanonu to są już zablokowane przez Disneya, po tym jak się od niego odcięli czy teoretycznie ktoś miałby możliwość to wydać znowu gdyby chciał?

Z tego co pamiętam to w Nowej Erze Jedi, Luke Skywalker prowadzi akademię Jedi, "Ręka imperatora" Mara Jade jest jego żoną, pojawiają się także dzieci Hana i Leii - Anakin, Jacen i Jaina Solo. Nie liczył bym na ponowne wydanie czegokolwiek ze starego kanonu.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #3 dnia: Cz, 18 Maj 2023, 22:37:49 »
Też na to nie liczę, byłem ciekawy czy jest taka teoretyczna możliwość, czy Disney oficjalnie stwierdził, że jest zakaz.

Offline OokamiG

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #4 dnia: Cz, 18 Maj 2023, 23:54:25 »
Na gryzoniu masz spore zbiory, chyba teraz to jedyny sposób, by po polsku to przeczytać.

Offline Kielo

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #5 dnia: So, 20 Maj 2023, 15:53:38 »
Orientuje się ktoś może czy te książki ze starego kanonu to są już zablokowane przez Disneya, po tym jak się od niego odcięli czy teoretycznie ktoś miałby możliwość to wydać znowu gdyby chciał?

Ksiazkowe Legendy nie sa w zaden sposob zablokowane. Kwestia licencji. W UK Penguin wydaje Legendy caly czas. Podejzewam, ze zaden polski wydawca nie aplikowal o nowa licencje (za drogo?).

ukaszm84

  • Gość
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #6 dnia: So, 20 Maj 2023, 16:16:47 »
Ksiazkowe Legendy nie sa w zaden sposob zablokowane. Kwestia licencji. W UK Penguin wydaje Legendy caly czas. Podejzewam, ze zaden polski wydawca nie aplikowal o nowa licencje (za drogo?).

Tak też mi się wydawało, skoro Legendy komiksowe nadal wychodzą choćby w Epikach. Dzięki.

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #7 dnia: So, 20 Maj 2023, 20:08:17 »
Wydawnictwo Olesiejuk obecnie robi dla starwarsowych treści (Kanon + Legendy... choć o Legendach jest bardzo mało książek, wznowień etc.) gargantuiczną robotę! W stosunku do tego, co wydawało Uroboros/Foksal w naszych poczciwych Gwiezdnych Wojnach, Olesiejuk wręcz przytłacza swoimi tytułami. I to ,,przytłoczenie" jest masakryczne, nie do ogarnięcia! Chodzi o to, że możliwości tego, co ta firma może wydać, i co faktycznie robi w tym zakresie, są i tak ogromne. W USA wydaje się bardzo dużo powieści z Nowego Kanonu, to raz. A dwa to fakt, że reaktywowanie niektórych klasyków z Legend tego świata, jak np. "Punkt Przełomu ", "Czarny lord - narodziny Dartha Vadera", "Zemsta Sithów" - jako nowelizacja scenariusza, "Labirynt Zła", "Darth Plagueis", trylogia Bane'a, byłoby kolejnym potężnym narzędziem, ot naładowaną armatą, które można z perspektywy Olesiejuka wykorzystać, aby zachęcić kolejnych starych starwarsowych wyjadaczy do sięgnięcia po książki tego wydawnictwa! Damn it! A patrzcie na to,.co Olesiejuk ma w zanadrzu: tiu, tiu pysznieeee...