Pozostałe > Literatura

Star Wars

(1/2) > >>

Bazyliszek:
Trzeci i szósty tom Sagi Thrawna od Timothego Zahna są świetną lekturą dla fana Star Wars. Na 1500 stronach :) najpierw poznajemy powody dla których Thrawn opuścił Dynastię Chisów i znalazł się w Imperium, a na kolejnych 1500 stronach śledzimy przebieg jego kariery w służbie Imperatora, aż do zmienionego zakończenia pokazanego w serialu "Rebelianci". Jedyną wadą jest wprowadzenie nagłe syndyka Thrassa w "Mniejszym źle". W poprzednich 2 tomach nie było o nim ani słowa, a tu nagle nomen omen z tyłka, wprowadza się niby tak ważną postać. To się nie trzymało kupy. Powiem też że teraz te prequele bardziej zgrzytają z oryginalną sagą pisaną w latach 90-tych. Tak obecnie wykreowany i szlachetny Thrawn, na pewno znalazłby inny sposób by zapewnić sobie pomoc Nogrich. Aaaa i jeszcze jedno. W serialu "Rebelianci" Ruukh jest już na usługach Thrawna, natomiast Zahn nie wyjaśnia w tych ksiązkach jak ich spotkał. No i kwestia Isaalamirów to dalej tylko płaskorzeźba na ścianie gabinetu Thrawna.

ukaszm84:
Tak sobie teraz przypomniałem tę serię ze starego kanonu Nowa Era Jedi, czytałem początek kiedyś i zawsze chciałem przeczytać całość. Ale na Allegro to ma jakieś chore ceny, a w pobliskich bibliotekach są tylko niektóre, więc nie bardzo mam możliwość. Orientuje się ktoś może czy te książki ze starego kanonu to są już zablokowane przez Disneya, po tym jak się od niego odcięli czy teoretycznie ktoś miałby możliwość to wydać znowu gdyby chciał?

Horyzont Snu:

--- Cytat: ukaszm84 w Cz, 18 Maj 2023, 22:10:51 ---Tak sobie teraz przypomniałem tę serię ze starego kanonu Nowa Era Jedi, czytałem początek kiedyś i zawsze chciałem przeczytać całość. Ale na Allegro to ma jakieś chore ceny, a w pobliskich bibliotekach są tylko niektóre, więc nie bardzo mam możliwość. Orientuje się ktoś może czy te książki ze starego kanonu to są już zablokowane przez Disneya, po tym jak się od niego odcięli czy teoretycznie ktoś miałby możliwość to wydać znowu gdyby chciał?

--- Koniec cytatu ---

Z tego co pamiętam to w Nowej Erze Jedi, Luke Skywalker prowadzi akademię Jedi, "Ręka imperatora" Mara Jade jest jego żoną, pojawiają się także dzieci Hana i Leii - Anakin, Jacen i Jaina Solo. Nie liczył bym na ponowne wydanie czegokolwiek ze starego kanonu.

ukaszm84:
Też na to nie liczę, byłem ciekawy czy jest taka teoretyczna możliwość, czy Disney oficjalnie stwierdził, że jest zakaz.

OokamiG:
Na gryzoniu masz spore zbiory, chyba teraz to jedyny sposób, by po polsku to przeczytać.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej