Autor Wątek: Komiksowe książki  (Przeczytany 24728 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Michael_Korvac

  • Gość
Komiksowe książki
« dnia: Wt, 05 Marzec 2019, 12:19:13 »
Nawet nie czytałem jeszcze powieści Margaret Stohl pt. Czarna Wdowa. Na zawsze czerwona, a tu wielkimi krokami nadchodzi, powoli wychylając się zza horyzontu Civil War Stuarta Moore'a - nowelizacja powieści graficznej o tym samym tytule, jednego z najważniejszych Crossoverów ostatnich lat, będącego nad wyraz istotną podstawą do fabuły obrazu MCU: Kapitana Ameryki: Wojny Bohaterów. I jak, czekacie na powieść, czy narazie ją sobie odpuszczacie? Premiera Civil War Moore'a w Polsce, za niecały miesiąc.  :twisted:


Offline wonap

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #1 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 16:15:25 »
o ile chłonę dużo fantastyki to do tej pory wszelkie adaptacje ze świata komiksów czy gier odpuszczałem. Sięgam po bardziej oryginalne rzeczy;) ale ktoś może miał styczność i wyprowadzi z błędu;)

Offline Red Fury

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #2 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 19:07:08 »

24 kwietnia od Egmontu dostaniemy książkę Thanos. Niszczący Tytan. Czy ktoś mi coś może więcej przybliżyć poza tym, że wydarzenia dzieją się przed Inifinity War i przedstawiają genezę Thanosa? Czy to jest powieść skierowana do starszych czytelników ( jak np Star Wars) czy do młodszych. Powieść liczy sobie 416 stron. Coś ktoś wie więcej?
It's too late...you had your chance...and I'm just getting started.

Offline death_bird

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #3 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 21:49:18 »
Na tej okładce to T. wygląda jak socjalistyczny przodownik pracy. Brakuje mu tylko kasku górniczego i sierpa z młotem w łapach. Socrealizm jak się patrzy.  ;D
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Małpisyn

  • Gość
Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #4 dnia: So, 16 Marzec 2019, 09:10:32 »
Na tej okładce to T. wygląda jak socjalistyczny przodownik pracy. Brakuje mu tylko kasku górniczego i sierpa z młotem w łapach. Socrealizm jak się patrzy.  ;D

Ha! O tym samym pomyślałem! Te portki sraczkowate, koszula robotnicza, zaciśnięte pieści i skupione spojrzenie w stronę mateczki Rosji.

Offline Molech

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #5 dnia: So, 16 Marzec 2019, 11:06:34 »
24 kwietnia od Egmontu dostaniemy książkę Thanos. Niszczący Tytan. Czy ktoś mi coś może więcej przybliżyć poza tym, że wydarzenia dzieją się przed Inifinity War i przedstawiają genezę Thanosa? Czy to jest powieść skierowana do starszych czytelników ( jak np Star Wars) czy do młodszych. Powieść liczy sobie 416 stron. Coś ktoś wie więcej?


Tak, to geneza Thanosa. Akcja toczy się od jego narodzin do momentu, jak postanowił zdobyć wszystkie Kamienie. W moim odczuciu książka young adult. Mieszanka teen dramy i space opery.

Offline Szekak

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #6 dnia: So, 16 Marzec 2019, 14:34:33 »
A to ktoś czytał?



Jak wrażenia?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Red Fury

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #7 dnia: Nd, 17 Marzec 2019, 08:51:47 »
Niestety nie czytałem żadnej powieści z uniwersum Marvela, które się ukazały na polskim rynku. Szczerze musiał być mega słaby marketing tej książki, że dopiero dziś się o tym dowiaduję. Książka o Black Widow na ten moment jest nie do zdobycia, wszystkie egzemplarze są już wykupione :( Civil War pewnie zakupie, bo lubię czytać powieści. Komiks był dla mnie niestrawny, a nuż widelec opowieść bardziej przypadnie mi do gustu.

Ja ze swej strony mogę polecić nowelkę Batman: Arkham Knight Marva Wolfmana. Gierka może poniekąd rozczarowuje, ale powieść trzyma solidny poziom, dodając czytelnikowi tu i ówdzie, co jakiś czas dodatkowe smaczki, których nie było w grze. 

It's too late...you had your chance...and I'm just getting started.

Offline LordDisneyland

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #8 dnia: Nd, 17 Marzec 2019, 20:34:24 »
Wdowę w tej chwili można tanio wyjąć na AleGie- https://allegro.pl/oferta/margaret-stohl-czarna-wdowa-na-zawsze-czerwona-7909358574

Ale czy warto- nie mam pojęcia. Córka czyta, twierdzi że niezła powieść, ale bez zachwytów. A dziecko mam czytelniczo dość wyrobione.
,, - Eeeeech.''

Offline death_bird

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #9 dnia: Pn, 18 Marzec 2019, 23:31:55 »
Jak będzie chciała odsprzedać to daj znać. ;)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Szekak

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #10 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 13:28:58 »
Takie coś wychodzi niedługo...
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Tymon Nadany

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #11 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 13:35:06 »
Co jak co ale grzbiet tej powieści jest lepszy niż grzbiety wszystkich polskich wydań komiksowego pierwowzoru.

Offline LordDisneyland

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #12 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 13:36:48 »
Komiks mnie zawiódł, filmu nie widziałem, to i książkę sobie daruję :) Ale co do grzbietu - ma rację TymonNadany.

@death bird- to nie jest nasze, pożyczyła od koleżanki. Na twoim miejscu zapytałbym kasjera w empiku, bo może w jakimś salonie stać jeszcze na półce czy leżeć w magazynku, a na stronie już nie figurować na stanie. Ja parę rzeczy tak kupiłem, m.in. drugi tom "Propheta".
,, - Eeeeech.''

Offline death_bird

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #13 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 20:16:26 »
Ostatni raz w Empiku byłem gdy ktoś przez niewiedzę podarował mi ichni bon. :)
Spoko. Aż tak bardzo mi nie zależy. Znajdę kiedyś na Alledrogo w przyzwoitej cenie to może wtedy.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline bogi1

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #14 dnia: Cz, 28 Marzec 2019, 13:44:09 »
Trafiłem dziś na zapowiedź ''Wojny Domowej'' w formie powieści. Wydawnictwo Insignis ma zająć się wydawaniem tych Marvelowych książek na naszym rynku. Kolejna ma być ''Mroczna Phoenix''

https://www.empik.com/marvel-wojna-domowa-moore-stuart,p1222712401,ksiazka-p



Czytał ktoś to ? Jak to wygląda ? Adaptacja 1 do 1 czy autorzy dodają coś od siebie ? Da się to czytać ?