Autor Wątek: Komiksowe książki  (Przeczytany 24710 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.


Offline deFranco

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #61 dnia: Pt, 20 Marzec 2020, 18:53:55 »
Tak mnie naszło
Próbował ktoś wywęszyć czemu Arkadiusz Salamoński nie kontynuuje
opracowywania "Giełdy komiksów - Notowania" ? Ostatni numer wyszedł w 2012.
Ja, jakiś czas temu pytałem Taurusa, ale odpowiedzieli tylko:
"wpływu na to nie mają, jak autor zrobi, chętnie wydadzą"

Ktoś ? Coś ?

Offline Nawimar III

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #62 dnia: Pt, 20 Marzec 2020, 20:59:46 »
Jeśli korzystasz z wiadomego portalu społecznościowego to bez problemu skontaktujesz się z Arkadiuszem. Podejrzewam, że jakby co nie będzie kłopotu z pozyskaniem informacji u tzw. źródła. W swoim czasie AS wspominał: "(...) jeszcze tego projektu nie zarzuciłem i postaram się kontynuować go dalej, zwłaszcza że dostaje sygnały, że czytelnicy nadal czekają na kolejny numer". Niemniej słowa te padły we wspominanym przez Ciebie roku 2012...

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #63 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 19:38:36 »
Poniżej moja taka tam skromna pro-komiksowa kolekcja: powieści osadzone w Unwiersum Marvela i nowelizacje literackie na podstawie scenariusza filmów Bat-Uniwersum z lat 1989-1997. Ogólnie może i nie są to najlepsze do czytania rzeczy - jeśli chodzi o wszystkie uśredniając pozycje przedstawione na zdjęciach - ale stanowią one super duper konieczne, sądzę, uzupełnienie wiedzy komiksomaniaka i fascynata zarazem materią kina rozrywkowego! Ha!



Offline gashu

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #64 dnia: Pt, 15 Styczeń 2021, 15:29:50 »
"Batman na zawsze" to książkowa adaptacja filmu?

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #65 dnia: Pt, 15 Styczeń 2021, 18:56:47 »
"Batman: Na Zawsze", to nie inaczej jak tylko adaptacja trzeciego z czterech, z kwadrologii batmanowskiej z lat 1989-1997, obrazów kinowych tego Unwiersum. To książka, która bardzo mocno bazuje na filmie, dodatkowo go rozszerzając o poszczególne wątki: drobne ,,smaczki", których w pierwowzorze kinowym nie było. Summa summarum, to nic innego jak tylko wzbogacenie scenariusza filmu o pewne zabiegi literackie autora: jego styl opisywania rzeczywistości plus jakieś ,,extras", których w - tym przypadku - "Batman Forever (1995)" nie było. ,,Książki po filmie" zawsze będą... trącić myszką, jawić się w oczach fanów oryginału, jako coś niszowego, wręcz do bólu nijakiego, chociaż nie zawsze tak jest, nie zawsze tak będzie.



"Star Wars: The Rise of Skywalker" autorstwa Rae Carson jest przykładem ,,książki po filmie", która to wychodzi naprzeciw stereotypom niszowości tego rodzaju literatury. Powieść ta na świecie przyjęła się bardzo dobrze; wprowadziła mega dużo informacji rozszerzających i dopowiadających to, czego nie zdradził nam kinowy Epizod IX Gwiezdnych Wojen. W Polsce dostępne jest tylko wydanie angielskie tytułu.

Tak przy okazji dodam tylko, że "Grupa wydawnicza Foksal" / "Uroboros", wycofała się oficjalnie z wydawania w naszym kraju książek z Unwiersum Star Wars.

Offline Nawimar III

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #66 dnia: Wt, 09 Marzec 2021, 22:56:33 »
Mała "przypominajka" wywiadu sprzed kilkunastu lat. Co prawda mogło być nieco obszerniej; niemniej i tak dobrze, że coś takiego powstało:
 
http://mezotyda.blogspot.com/2021/03/kontrakt-rysownika-czyli-komiksowy.html
 

 

Offline PJP

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #67 dnia: Śr, 10 Marzec 2021, 08:08:01 »
Myślałem jak się pokazało w nowych wątkach, że coś nowego wyszło 8)

Offline Nawimar III

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #68 dnia: Śr, 10 Marzec 2021, 09:58:24 »
Dobrze by bylo, bo ostatnio cos malo komiksowych ksiazek sie przytrafia. Zwlaszcza wywiadow z mistrzami rodzimego komiksu 😉

Offline HaVoK

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #69 dnia: So, 13 Marzec 2021, 17:39:04 »
W książce "Czysty wymysł znajduje się 30. stronicowy poświęcony Osamu Tezuce.

Offline PJP

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #70 dnia: So, 13 Marzec 2021, 20:20:18 »
Jak już jesteśmy w temacie książek, otrzymałem ostatnio katalog (Miejsce w dymku) poświęcony Tadeuszowi Baranowskiemu. Udało mi się wygrać w konkursie organizowanym przez BWA Jelenia Góra. Publikacja ładnie zmajstrowana a i zawartość ucieszy każdego komiksiarza, nie tylko tego z zacięciem teoretyka. Do niedawna można było katalog nabyć w pakiecie: http://galeria-bwa.karkonosze.com/komiksy-baranowskiego-sprzedaz/
Ale już widzę, że nie ma.
"UWAGA! Nie posiadamy już katalogów z wystawy „Miejsce w dymku”."
Myślę, że jak kilka osób do nich napisze, to dodrukują.
Co jest w "katalogu"? Wywiad A. Ruska i P. Machłajewskiego z TB, kalendarium, tekst W. Birka, tekst J. Ciesielskiej o malarstwie TB, tekst J. Szyłaka, tekst M. Traczyka, tekst R. Chavanne'a, do tego oczywiście reprodukcje. Podsumowując, gratka dla fanów TB! I w zasadzie to nie jest żaden katalog, bliżej tej publikacji do pełnowartościowej książki, na którą czekam z niecierpliwością! Biografii albo wywiadu-rzeki, czy innego opracowania twórczości.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #71 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 15:14:27 »

Książka, na powyższym zdjęciu, sądzę, powinna podejść fanom komiksowych przygód najsłynniejszej z Amazonek od DC Comics. Jest jeszcze podobna ,,komiksowa powieść", z tej serii - czyli z tego samego wydawnictwa, o Catwoman.


Sam, muszę powiedzieć, jestem wręcz kuszony, lekko połechtany, po prostu wprawiony w dobre fluidy i wibracje, tak aby, być może, za nieco bliższy czas w te książki się zaopatrzyć. I ponoć nie są to głupie ,,landrynkowo-młodzieżowe czytadła" - to pozycje stanowiące dobry odpowiednik kanonicznych narracji obrazkowych. Kto wie, kto wie. ;)

Offline Rodrigues

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #72 dnia: Śr, 11 Sierpień 2021, 08:27:38 »
W ŚwiecieKsiążki obecnie są bardzo fajne rabaty na tytuły wydawnictwa Insignis w tym te oparte na motywach komiksów ("Spider-man. Wiecznie młody"; "Wojna Domowa"; "X-men. Saga Mrocznej Phoenix"; "Avengers: Wszyscy chcą rządzić światem").


Offline Nawimar III

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #73 dnia: Pn, 16 Sierpień 2021, 13:32:14 »
Dopiero co skończyłem lekturę książki Daniela Koziarskiego i Wojciecha Obremskiego "Od Nerwosolka do Yansa. 50 komiksów z czasów PRL-u, które musisz przeczytać przed śmiercią" i muszę przyznać, że czuję się jakbym odbył iście Fantastyczną Podróż! Niby "się czytało, się słyszało" przybliżane tytuły, a jednak wprost nie mogłem się oderwać od czytania tłumacząc sobie samemu, "(...) że jeszcze tylko jeden opis". I tak dotarłem do Yansa :) Masa ciekawostek ujętych staranną polszczyzną, przekonujący dobór tytułów i schludna forma edytorska. Bardzo się cieszę, że ta książka powstała :)

Offline nori

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #74 dnia: Pn, 16 Sierpień 2021, 13:57:02 »
No i namówiłeś...
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.