Autor Wątek: Komiksowe książki  (Przeczytany 24714 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PJP

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #30 dnia: Wt, 16 Kwiecień 2019, 20:20:25 »
Sebastian Chosiński na swoim profilu fejsbukowym zapowiada nową publikację:
"W nowym wydaniu "Teczki personalnej" znajdziecie wśród zapowiedzi Wydawnictwa Kurc anons takiej oto książki.
Do kupienia za parę miesięcy".
https://www.facebook.com/sebastian.chosinski

Offline wonap

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #31 dnia: Wt, 23 Kwiecień 2019, 20:56:11 »
Marvel: Wojna domowa na 3 miejscu w Empiku w kategorii Fantastyka, Horror pod względem sprzedaży.

Offline PJP

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #32 dnia: So, 27 Kwiecień 2019, 12:14:15 »

Offline Gascon200

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #33 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 13:03:59 »
Niestety książka Thanos: Niszczący Tytan nie pojawiła się w datę premiery nowego filmu z Avengers, na sklepie Egmont pisze, że pozycja pojawi się w sklepie (i innych też) dopiero 31 grudnia 2019 roku... Radzę więc anulować pozycje z zamówienia, jeżeli was interesuje zakup książki.

Offline PJP

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #34 dnia: Śr, 15 Maj 2019, 21:19:39 »

Offline LordDisneyland

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #35 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 14:21:56 »
W outlecie taniaksiazka pojawił się omawiany już przez nas "Leksykon":

https://www.taniaksiazka.pl/ksiazka-obrazkowa-leksykon-t-1-p-1253341.html
,, - Eeeeech.''


Offline LordDisneyland

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #37 dnia: Nd, 02 Czerwiec 2019, 23:45:45 »
Na stronie światksiazki wypatrzyłem bystrym okiem powieść Gregga Hurwitza:

https://www.swiatksiazki.pl/outlet-orphan-x-czlowiek-ktorego-nie-ma-6525728-ksiazka.html


Może ktos się za dychę skusi.

,, - Eeeeech.''

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #38 dnia: So, 08 Czerwiec 2019, 09:50:00 »
Avatar, istota Phoenixa, czy też druga osobowość Jean Grey, zwana Phoenixem. Po prostu, jak by nie był on utożsamiany i przedstawiany, Phoenix, to jeden z najpotężniejszych bytów / wcieleń / postaci w Uniwersum Marvela. Czy to serial animowany, jak "X-men: TAS (1992-97)", "X-men: Ewolucja(2000-03)", filmy o mutantach od Foxa bądź cała gama komiksowych od lat 80-tych XX wieku do czasów najbardziej nam współczesnych, mroczne wcielenie Phoenixa zawsze robiło w rzeczywistości Marvela niemałe zamieszanie, oj niemałe. Jego istota wraz z jądrem osobowości i mocy Jean Grey potrafiła, prawie że zmienić naturę macierzy świata, podobnie, jak zrobiła to Wanda Maximoff w evencie komiksowyum "House of M". Mało tego, w realiach historii obrazkowych Uniwersum ,,domu pomysłów", w pewnym momencie - tu mam braki i trzeba to uzupełnić -Phoenix posiadł fizyczność, osobowość i moc Cyclopsa, co herosom udało się w miarę powstrzymać; tą historię akurat muszę dokładnie przeczytać.

Uniwersum Marvela przeżywa ostatnio skromną, ale jednak, rewolucję wokół swojego wewnętrznego ja i działalności. Dobrym rezultatem takich zmian jest pojawianie się, zresztą od niedawna, przy rynku komiksowym segmentu powieści. Zaczęło się od "Wojny Domowej", a teraz wewnątrz marvelowskiej rzeczywistości beletrystyka pochłonie postać Phoenixa, i wszystko najważniejsze, co z nim związane, dając "X-men: Saga Mrocznej Phoenix". Powieść od 19 czerwca 2019 roku w naszych księgarniach.


Offline LordDisneyland

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #39 dnia: Pn, 10 Czerwiec 2019, 01:54:10 »
Znalezisko okołokomiksowo-awiatyczne   :D

https://www.mojehobby.pl/products/65279-An-illustrated-history-of-Herge-s-aircraft-from-Tintin-to-Jo-Zette-Jocko.html




Ciekawie rzecz wygląda, ale nie jestem fanem Tintina...
,, - Eeeeech.''

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #40 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 13:13:59 »
Ach, na pajęcze sieci! Kolejna powieść z Uniwersum Marvela; była Czarna Wdowa, Mroczna Phoenix, Beletrystyczne "Civil War", a teraz nadszedł czas na Spider-Mana. Mało brakuje, a powieści adaptujące komiksowe Uniwersa będą równie popularne, co same komiksy. Na pewno nie wyprą pierwowzoru, ale swoje w przekazywaniu komiksowych historii na pewno wniosą. Z racji tego jestem w szoku. Powieści te w przypadku Marvela nie są alternatywą dla historii obrazkowych, są oddzielną formą budowania treści Uniwersum, gromadzenia w nim istotnych informacji.



,,Komiksowa literatura": "Marvel: Spider-Man. Wiecznie młody" ukazała się nakładem wydawnictwa "Insignis", w polskich księgarniach 03.09.2019 r. Powieść dostępna jest w sprzedaży. O czym będzie opowiadać powieść? Oto nota od wydawcy:
Spoiler: PokażUkryj

,,Peter Parker postanawia strzelić kilka fotek swojemu pajęczemu alter ego w akcji, żeby zarobić na czynsz. Pakuje się przy tym w kłopoty za sprawą tajemniczej legendarnej tabliczki, którą pragnie zdobyć zarówno Kingpin, jak i Maggia.

Peter zadziera z najgroźniejszymi przestępcami Nowego Jorku, a na dodatek ma również na pieńku ze swoimi przyjaciółmi - i z policją! Nie układa mu się też z dziewczyną, Gwen Stacy.

Po latach znowu zaczyna go prześladować własna przeszłość: oto uznany za martwego przywódca Maggii powraca, by odnaleźć feralną tabliczkę. Jakby tego było mało, ciocia May jest umierająca

Czyżby Spider-Mana już na zawsze opuściło szczęście?

Nowość na podstawie klasycznej 'Stone Tablet Saga', uwspółcześniona i wzbogacona o nowe wątki.
"

Offline death_bird

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #41 dnia: Nd, 08 Wrzesień 2019, 23:44:19 »
Czytał ktoś/planuje ktoś przeczytać tę książkową wersję DPS?  :o
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Nawimar III

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #42 dnia: Wt, 10 Wrzesień 2019, 11:11:05 »
Planować planuję, bo już swoje odleżała na półeczce (podobnie jak "Wojna domowa"). Tyle że pewnie nie wcześniej niż u schyłku roku.

John

  • Gość
Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #43 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 19:38:02 »
Ja być może, bo planuje kupić na urodziny kumplowi który jest fanem filmów o X-Men, ale nie lubi czytać komiksów (próbowałem mu podsunąć Lucyfera z Vertigo którym sam był zainteresowany, i jeszcze dałem mu w prezencie jeden numer Blera i Artefakty z Top Cow, nie dał rady). Oby w folii nie sprzedawali, żeby się nie zorientował że sam najpierw czytałem :P

Offline PJP

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #44 dnia: So, 12 Październik 2019, 19:58:27 »
Właśnie skończyłem "Czas na Relax" Chosińskiego. Jak łatwo się domyślić jest to bardzo sensownie napisana pozycja, z masą informacji i ciekawostek. Już po Żbiku wiedziałem, że Chosiński jest niezłym szczególarzem, ale mi to specjalnie nie przeszkadza. Dobrych analiz o polskim (i nie tylko) komiksie nigdy za wiele! Mam świadomość, że to co dla mnie jest zaletą - tło historyczne, dla niektórych może być wadą tej książki. Polecam bo warto i żeby zobaczyć, jak to wszystko działało.