Autor Wątek: Komiksowe książki  (Przeczytany 24722 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar III

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #45 dnia: Nd, 27 Październik 2019, 11:39:37 »
Korzystając z okazji dorzucę od siebie krótką opinię na temat tej książki:
 
https://paradoks.net.pl/read/38931-sebastian-chosinski-czas-na-relax-recenzja
 

Offline wonap

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #46 dnia: Wt, 05 Listopad 2019, 19:06:54 »
Obecnie czytam książke "Nieplanowane" na której podstawie m.in. właśnie wszedł w Polsce film do kin o tym samym tytule.

https://bonito.pl/k-1199764-nieplanowane

Offline LordDisneyland

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #47 dnia: Śr, 06 Listopad 2019, 04:24:46 »
Obecnie czytam książke "Nieplanowane" na której podstawie m.in. właśnie wszedł w Polsce film do kin o tym samym tytule.

Niespecjalnie wygląda na rzecz o komiksach...
,, - Eeeeech.''

Offline wonap

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #48 dnia: Śr, 06 Listopad 2019, 15:22:46 »
Racja miało być wątek obok;)

Offline PJP

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #49 dnia: Śr, 06 Listopad 2019, 17:47:59 »

Offline LordDisneyland

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #50 dnia: Śr, 06 Listopad 2019, 18:20:04 »
Powiedzcie mi proszę, kto projektował okładki w serii Komiksoteka? Autor zasługuje na uznanie, master mind na tej o Relaksie mnie wzruszył, a i druga przyjemna "dla ócz" :D
,, - Eeeeech.''

Offline PJP

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #51 dnia: Śr, 06 Listopad 2019, 18:54:54 »
Zerknąłem na Relax i Żbika i tak, autorem zdjęcia na przodzie jest Agnieszka Kurc a opracowaniem graficznym zajął się Jarek Obważanek.

Offline LordDisneyland

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #52 dnia: Śr, 06 Listopad 2019, 21:42:56 »
Dziękuję bardzo!
,, - Eeeeech.''

Offline nori

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #53 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 08:34:20 »
Zastanawiam się nad pozycją "Czas na Relax", ale właśnie obawiam się, że prezentuje poziom podobny co opracowanie o Żbiku, które dla mnie było wręcz tragiczne - dotarłem do połowy, a tam same streszczenia, które akurat nie przedstawiały dla mnie żadnej wartości - komplet Żbików mam, więc zamiast streszczenia wolę przeczytać oryginał. Czy w Czasie autor też tylko streszcza Relaxy, czy jest tam jednak coś wartościowego?
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Nawimar III

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #54 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 12:54:11 »
Nie nazwałbym przyjętej przez autora obu opracowań formuły tylko i wyłącznie streszczaniem. To raczej analiza poszczególnych odsłon pamiętnego magazynu, a takie podejście na ogół wymaga wyjawienia treści utworu/utworów. Ponadto autor ma to do siebie, że przybliża kontekst czasów zaistnienia "Relaxu" obudowując tok wywodu różnego typu ciekawostkami.

Offline nori

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #55 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 13:33:41 »
I właśnie we Żbiku tych ciekawostek było co kot napłakał, stad moja obawa przez zakupem Relaxu, a bardzo chętnie poczytałbym nie streszczenia historyjek, ale ciekawostki czy informacje o ich powstaniu, rożnych przypadkach, realiach itp itd
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Torpedo

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #56 dnia: Wt, 12 Listopad 2019, 14:20:29 »
Jeśli idzie o Żbika, to polecam "Portret pamięciowy" (Suski/Szlachtycz). Rzecz dla pasjonatów znacznie bardziej atrakcyjna zarówno w treści, jak i formie wydania.

Offline nori

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #57 dnia: Śr, 13 Listopad 2019, 08:32:55 »
O tak, Portret Pamięciowy czyta się rewelacyjnie, i tutaj rzeczywiście, mamy praktycznie same ciekawostki.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Online keram2

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #58 dnia: Śr, 13 Listopad 2019, 17:08:42 »
Zastanawiam się nad pozycją "Czas na Relax", ale właśnie obawiam się, że prezentuje poziom podobny co opracowanie o Żbiku, które dla mnie było wręcz tragiczne - dotarłem do połowy, a tam same streszczenia, które akurat nie przedstawiały dla mnie żadnej wartości - komplet Żbików mam, więc zamiast streszczenia wolę przeczytać oryginał. Czy w Czasie autor też tylko streszcza Relaxy, czy jest tam jednak coś wartościowego?

Nie znam książki Chosińskiego o Żbiku, uznałem, że skoro mam już książkę Szlachtycza i jeszcze Jasińskiego o Jerzym Wróblewskim (gdzie było sporo o Żbiku) to kolejna pozycja mi niepotrzebna.
Kiedy jednak przeczytałem "Czas na Relax" zacząłem się zastanawiać czy nie kupić "Teczki personalnej".
Książka o Relaxie jest rewelacyjna.
Autor opisuje numer po numerze, ale nie tyle streszcza co przedstawia inspiracje, motywy, analizuje różne podteksty, uwarunkowania względem sytuacji panującej w kraju itp.
Wiele bardzo ciekawych informacji.

Zdecydowanie polecam.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #59 dnia: Pt, 15 Listopad 2019, 14:16:57 »
Wprawdzie książka o Relaxie leży całkowicie poza kręgiem mojego zainteresowania, ale ta druga już mnie zaciekawiła. Chyba się z nią zapoznam, mam tylko pewną obawę, a właściwie uraz, który zostawiła po mnie inna książka o komiksach - ta o TM-Semic Łukasza Kowalczuka, która była niczym innym, jak pracą magisterską, w dodatku niezbyt dobrą. Mam nadzieję, że tym razem dostaniemy książkę z prawdziwego zdarzenia, bo tego typu pozycji brakuje na polskim rynku.

A okładki rzeczywiście świetne, zwłaszcza ta druga.