Autor Wątek: Komiksowe książki  (Przeczytany 24709 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #15 dnia: So, 30 Marzec 2019, 20:29:12 »
Zgubiłem temat o książkach o komiksach, a po co nowy zakładać. Nie było mnie wcześniej na forum, to przegapiłem też premierę książki wydawnictwa SQN - "Stan Lee - człowiek Marvel". Wygląda nieźle. Ktoś to czytał? Bo mam obawy, czy nie powtarza dużo rzeczy z Niezwykłej Historii Marvel Comics czy Mordobicia.

Inna rzecz - mija rok, a Agora niestety nic nowego o komiksach nie wydała. Szkoda.


Offline Red Fury

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #16 dnia: Nd, 31 Marzec 2019, 08:57:50 »

Co do książki Stan Lee - Człowiek Marvel jest również dostępny audiobook dla tych co mają mniej wolnego czasu na czytanie, a lubią sobie audiobooka posłuchać w drodze do pracy.

Pierwszy rozdział  próbka za darmo. Można posłuchać i samemu ocenić czy warto.

It's too late...you had your chance...and I'm just getting started.

Offline Szekak

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #17 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 00:01:55 »
filmweb:
"Kolejną powieścią wydaną przez Wydawnictwo Insignis w ramach marvelowskiego uniwersum będzie "X-Men: Mroczna Phoenix" (premiera zapowiadana jest lipiec)."
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline PJP

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #18 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 19:46:29 »
Zgubiłem temat o książkach o komiksach, a po co nowy zakładać. Nie było mnie wcześniej na forum, to przegapiłem też premierę książki wydawnictwa SQN - "Stan Lee - człowiek Marvel". Wygląda nieźle. Ktoś to czytał? Bo mam obawy, czy nie powtarza dużo rzeczy z Niezwykłej Historii Marvel Comics czy Mordobicia
Czytałem ostatnio wszystkie trzy. Najprzyjemniejsze było Mordobicie i sporo ciekawostek. Niezwykła historia... też bardzo OK chociaż końcówka słaba i momentami nieco zalatywało nudą. Stana nieźle się czyta ale jednak brakowało mi więcej luzu ;)
Czy już ktoś wie, kiedy dokładnie Komiksowe wyda książkę A. Ruska?
Nie wiecie, czy istnieją jakieś szansę na wznowienie? -> http://lubimyczytac.pl/ksiazka/127485/komiks-w-swiecie-mlodych
« Ostatnia zmiana: Wt, 02 Kwiecień 2019, 19:48:12 wysłana przez PJP »

Offline PJP

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #19 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 19:42:54 »
Pragnę również zwrócić uwagę na dwie pozycje. Pierwsza to:
https://mocak.pl/sklep/produkt/teraz-komiks

Można oczywiście upolować nieco taniej. Ładnie wydana. W dużej mierze Teraz komiks! możemy potraktować nie tylko jako katalog wystawy ale skróconą historię polskiego komiksu. Myślę, że warto ją mieć.

Druga rzecz była do niedawna w nader atrakcyjnej cenie na allegro. Wydana klasycznie czyli ładnie i daje nam sporo informacji, także o drugorzędnych bohaterach, ich technologii i miejscówkach. Oczywiście momentami jest nieco chaotycznie ale polecam kupić :)
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4871576/ultimate-marvel-encyklopedia-superbohaterow-arcylotrow-technologii-i-pojazdow

« Ostatnia zmiana: Śr, 03 Kwiecień 2019, 19:47:50 wysłana przez admin »

majkelus81

  • Gość
Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #20 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 20:04:20 »
A ja zdecydowanie polecam zapoznać się z tym

Pod względem graficznym bardzo dobrze się prezentuje, lepiej niż Ultimate Marvel. Encyklopedia superbohaterów, arcyłotrów, technologii i pojazdów w którym mamy głównie przedruki obrobionych kadrów z komiksów. Tutaj rysunki są autorskie i bardzo dobre. W założeniu trochę podobne, ale wg mnie zawiera więcej ciekawostek.

Nie było mnie wcześniej na forum, to przegapiłem też premierę książki wydawnictwa SQN - "Stan Lee - człowiek Marvel". Wygląda nieźle. Ktoś to czytał? Bo mam obawy, czy nie powtarza dużo rzeczy z Niezwykłej Historii Marvel Comics czy Mordobicia.
Osobiście uważam, że Mordobicie od Agory było większą powtórką z Niezwykłej Historii Marvel Comics. Tak tutaj też jest powtórzenie niektórych faktów, ale jednak głównie skupiamy się na Lee, jego pochodzeniu, od jego początków kariery aż po upadek można tak rzec, jego motywacji itd. Tego w tamtych tytułach jest dużo mnie i sporej ilości faktów nie ma. Ja polecam jak uzupełnienie lektury powyższych książek, zresztą prawdziwy fan nie powinien nawet pytać czy warto.

A już obowiązkowo polecam zapoznać się wszystkim fanom super bohaterów z tą pozycją
« Ostatnia zmiana: Pt, 05 Kwiecień 2019, 09:10:04 wysłana przez majkelus81 »

Offline PJP

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #21 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 21:46:41 »
Superbohaterki wyglądają ciekawie. Upoluję ;) Na książkę o TM-Semic od dawna mam ochotę ale nie mogę nijak zdobyć.
Jak dobrze pamiętam Wydawnictwo Kurc wydaje po raz kolejny Komiks. Opowiadanie obrazem i książkę Chosińskiego o Żbiku - gdzieś wyczytałem, że to poprawiona wersja.
http://www.kurc.com.pl/pl,20,dzial-tytuly-0-0-zapowiedzi.html
Z ciekawostek zamówiłem też Książka obrazkowa. Leksykon tom 1
http://fundacja-ikp.pl/wydawnictwo/ksiazka-obrazkowa-leksykon-tom-1/

---
We wrześniu http://fundacja-ikp.pl/aktualnosci/znamy-date-premiery-ksiazki-wojciecha-birka/
« Ostatnia zmiana: Śr, 03 Kwiecień 2019, 21:49:59 wysłana przez PJP »

majkelus81

  • Gość
Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #22 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 22:09:25 »
Jedyne co mogę dodać to, że bardzo dobrym uzupełnieniem (a wręcz obowiązkowym) dla fana trykotów powinna być pozycja Joe Shuster: Opowieść o narodzinach Supermana. Poznajemy w nim krok po kroku losy twórców jednego z największych bohaterów komiksowych, bez którego cały obecny przemysł komiksowy by nie zaistniał. Jest to opowieść pełna smutku i humoru ukazująca zmagania bohaterów, aby móc zrealizować swoje marzenia. Opowieść o ich natchnieniach i inspiracjach, które wpłynęły i kształtowały ich karierę, a także zmaganiach ich obu z bezwzględną korporacją. Dużo miejsca scenarzysta poświęca początkom branży komiksowej, która jest tu trzecim bohater tej opowieści. I jest to branża pena układów, gdzie liczą się tylko pieniądze i bezlitosna dla samych twórców, których można łatwo zastąpić. Scenarzysta włożył ogrom pracy w przygotowanie tej opowieści, czego najlepszym dowodem jest duża ilość przypisów i odnośników do źródeł z których czerpał informację. I pomimo, że nie jest to książka tylko powieść graficzna to świetne uzupełnienie Mordobicia, Niezwykłej historia Marvela, czy nawet wspomnianej powyżej biografii Stana Lee.

Offline LordDisneyland

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #23 dnia: So, 06 Kwiecień 2019, 23:32:28 »
Takie znalezisko- outlet FŚwiatów, O'Neill
https://www.fantastyczneswiaty.pl/mroczny-rycerz-dennis-o-neil-p-15750.html

Nie wiem, czy to coś warte, czy paździerz.

Ale za taką sumę może ktoś się skusi ;)
,, - Eeeeech.''

Offline Red Fury

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #24 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 10:07:14 »
Czytałem to, całkiem niezłe. Może nie jakiś fenomen na skalę światową, ale ciekawe uzupełnienie filmu. W tej książce jest cała masa wątków, których nie pojawiły się w filmie. Wiecie np, że Batman Nolana nigdy nie ukończył studiów. Dlaczego? Nie zdradzę wam, sięgnijcie do książki.


Z takich ciekawostek książkowych o Batmanie wypuszczonych na polski rynek są jeszcze te.



Batman Rycerz z Gotham City / Louise Simonson - powieść kryminalistyczno- detektywistyczna, na który pierwszy plan wyłania się Batman właśnie jako detektyw. Powieść wciąga od początku do końca. Moim zdaniem warto przeczytać

Oraz dwie nowelki, które dzieją się po wydarzeniach filmu Batman and Robin.

Robin - starcie z wrogiem / Alan Grant



Czytałem. W tej mini nowelce Robin znowu, kłoci się z Gackiem, postanawia odejść  i żyć własnym życiem. Jego wybór będzie miał daleko idące konsekwencje. Takie lekkie czytadełko na raz. Jeśli jesteście fanami Robina z kinowej wersji możecie spokojnie po to sięgnąć.



Batgirl : wyzwanie ciemnościom / Doug Moench

Tego akurat nie czytałem. Jest w bibliotece może kiedyś przeczytam

 
« Ostatnia zmiana: Nd, 07 Kwiecień 2019, 14:08:19 wysłana przez admin »
It's too late...you had your chance...and I'm just getting started.

Offline isteklistek

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #25 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 12:17:55 »
Niedawno miała premierę pozycją

http://fundacja-ikp.pl/wydawnictwo/ksiazka-obrazkowa-leksykon-tom-1/



Chyba ciekawa rzecz, może już ktoś ma, bo w necie za wiele nie znalazłem do tej pory, a na stronie oczywiście informacje zdawkowe, bo nie można dać spisu treści, fragmentu itd. itd.

Offline LordDisneyland

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #26 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 12:32:49 »
To prawdopodobnie kontynuacja pozycji "Książka obrazkowa. Wprowadzenie" [ red. M. Cackowska, H. Dymel-Trzebiatowska, J. Szyłak, Instytut Kultury Popularnej, Poznań 2017].
No i jest w bonito/arosie, ale zamieścili to samo zdawkowe wprowadzenie. Szkoda, bo to pierwsza tego typu pozycja na naszym rynku, ale chciałbym jednak jakąś recenzję przeczytać, czy choćby fragmenty książki.

Dzięki , isteklistek, pewno bym się o tej książce nie dowiedział.
,, - Eeeeech.''

Offline LordDisneyland

,, - Eeeeech.''

Offline PJP

Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #28 dnia: Nd, 14 Kwiecień 2019, 09:46:33 »
Kupiłem Leksykon i na razie rzuciłem okiem :) Pozycja jest grubaśna. Ma 689 stron ze sztywną okładką. Jak na cegłę da się czytać na leżąco. Mamy wstęp, bibliografię, noty o autorach i indeks nazwisk. Są ilustracje ale czarno-białe. Papier bardzo ok. Jak piszą we wstępie M. Cackowska, H. Dymel-Trzebiatowska, J. Szyłak w pierwszym tomie skupiono się na ukazaniu, jak rozwijała się i zmieniała twórczość dla dzieci na przestrzeni od połowy XIX wieku do końca XX. W drugim tomie będą omówienia 144 książek powstałych między 1996 a 2016 rokiem. A całość zaczyna się od 1658 i Komeńskiego Orbis sensualium pictus, potem leci 1845- Heinrich Hoffmann, 1865- Wilhelm Busch-Max und Moritz itd. W 1934 mamy np. Barksa i Kaczora Donalda, w 1905 Little Nemo in Slumberland, a w 1950 Schulz i Fistaszki. W 1959 Asteriksa.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Komiksowe książki
« Odpowiedź #29 dnia: Pn, 15 Kwiecień 2019, 00:48:33 »
Stan Lee - człowiek Legenda, ikona popkultury; Bóg i super-pozytywny abstrakt kultury masowej. ,,Stan the Man" potrafił w sprawić, że czytelnicy komiksów zakochają się w superbohaterach; że każdy z nas bez względu na wiek znajdzie w historiach obrazkowych coś, co nas reprezentuje. Bob Batchelor określił Stana Lee ,,popkulturowym mężem stanu i ojcem chrzestnym komiksu". Podążając określeniem Batchelora, nie byłbym sobą, gdybym nie polecił Wam biografii Stana Lee, którą właśnie ten autor specjalizujący się w zagadnieniach popkultury, a w szczególności wpływie poszczególnych jednostek na jej rozwój, napisał. Zatem czym prędzej pospieszajcie do księgarni i czytajcie biografię Stanley'a Liebera a.k.a Stana Lee pt. "Człowiek Marvel", zawierającą w sobie ujęcie historii komiksu i  istotnej popkulturowej rewolucji. Tę biografię z elementami historii, jak i reportażu, właśnie przeczytałem, i jestem pod gigantycznym wrażeniem tego w jaki sposób zaprezentowano postać kochającego komiks, ludzi i ,,swoich największych wyznawców" Stana Lee. To wzruszająca opowieść o człowieku, ba, osobistości, której nigdy nie brakowało serca i zaangażowania w procesie kreatywności. To po części sprawozdanie z życia kogoś, kto nauczył rozumieć komiksy i rozkochał nas w popkulturze! Stan, dziękujemy!

P.S. Gdy napiszę recenzję do "Stan Lee. Człowiek Marvel", wrzucę ją w linku pod tym postem lub innym tematem. Moja ocena niniejszego tytułu: 9/10