Pozostałe > Literatura

Ekskluzywne, wyjątkowe wydania.

(1/3) > >>

Szekak:
Jestem fanem ekskluzywnych, wyjątkowych wydań książek i komiksów, ale o ile w komiksach siedzę głęboko i mam rękę na pulsie, tak w książkach nie i nie wiem co się wydaje, stąd pomyślałem, że można założyć temat, gdzie będziemy się dzielić informacjami na temat takich właśnie wydać które się już pojawiły i które warto mieć w kolekcji i tych, które dopiero nadchodzą. Co mam na myśli mówiąc o ekskluzywnych i wyjątkowych wydaniach? Wszelkie powiększone formaty z ilustracjami, książki w etui, porządne wydania pełnych sag jak np. numerowana saga Metro 2033 itp. itd.


Vesper będzie niedługo wydawał pięknie ilustrowaną edycję Zewu Cthulhu.


Itachi:
Ja mam limitowaną do 40 egzemplarzy biografię: http://www.snookerworld.pl/112-snooker/snooker/1282-running-ronnie-osullivan-limitowana.html

Jednak czy obecnie jest ona warta więcej niż przed kilkoma laty? Nie mam pojęcia, na allegro czy olx nikt nie wystawiał w ostatnim czasie.

death_bird:
Taka ciekawostka nt. ekskluzywnych limitek. Kiedyś (chyba lat temu 10 albo i troszkę lepiej) kupiłem na "Alledrogo" tzw. ekskluzywne wydanie "Maladie" Sapkowskiego. Kosztowało mnie to to jakieś 120 złociszy o ile pamiętam. Teraz na "A" widziałem jeden egzemplarza wystawiony za tysiaka. Gruba przesada, ale wydanie śliczne.

rekinn:
Fajny temat, ale trudny. :) Też nie mam pojęcia skąd czerpać informacje. Mogę tylko podpowiedzieć, że warto czasem zerknąć na jakieś reprinty z dawnych lat. Nakład mały, a wydania nieraz są łądne. W ogóle przydałby się temat o książkach rzadkich, gdzie jak komiksami moglibyśmy się pochwalić czymś wyjątkowym, bo to tez sprawia sporo radości. Kilka lat temu żona szukała na prezent Kotolotków LeGuin. Ja pierdzilę, tego nie dało się znaleźć. Nakład poszedł się kochać, a jak już ktoś wystawił, to od 200 zł w górę. Słyszałem, że teraz jest już nowe wydanie i wszystkie trzy części Kotolotków są w jednym tomie, ale nie wiem czy to prawda.

Wtem!:
To prawda. Szkoda tylko, że to wydanie nijak nie pasuje do pozostałych tomów.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej