Pozostałe > Literatura

Conan - Kolekcja

(1/5) > >>

Cyber:
Tak jakoś mnie naszło... Obecnie Conan jest dość popularnym tytułem na naszym rynku. Mamy komiksy wydawane przez Egmont, mamy też kolekcję od Hachette która dobiega powoli końca. Czy w takim bądź razie, mamy szansę na podobną kolekcję książek z Tym bohaterem? Dawno temu śp. Amber wydawał tzw. czarną serię Conana, ale obecnie zebranie wszystkich tomów graniczy z cudem. Jestem pewien, że nowe pokolenia również, chciałyby zapoznać się z tymi powieściami. Jakie jest wasze odczucie? Jest nadzieja?

misiokles:
Słaba. Wydawcy książkowi raczej nie oglądają się na mały rynek komiksowy. To, że mamy sporo tytułów to nie znaczy, że ich sprzedaż jest kto wie jaka a sprzedaż komiksów z Conanem w wysokości powiedzmy 1000 sztuk jest za mało atrakcyjna dla wydawców książek. Nie zaiskrzyło po filmie sprzed paru lat, dziś nie zaiskrzy jeszcze bardziej.

 

Pawel.M:
Cyber
Dlaczego piszesz "śp." Amber?

Bogumil:

--- Cytat: Pawel.M w Cz, 14 Maj 2020, 22:24:03 ---Cyber
Dlaczego piszesz "śp." Amber?

--- Koniec cytatu ---

Cyber 1
Też mnie ciekawi, dlaczego śp.? Zerknąłem na profil Amberu i nie wygląda na to, że skończyli działalność. Niestety przy tej okazji dowiedziałem się, że zmarł Clive Cussler:(

Cyber 2
Moim zdaniem zebranie polskich tomów Conana nie jest znowu takie trudne, ponieważ jest ich jeszcze całkiem sporo na Allegro i OLX. Wszystko zależy od posiadanych funduszy, wytrwałości i szczęścia. Swoje egzemplarze z Amberu kupowałem jeszcze w tamtym wieku, więc było łatwiej, ale na przykład zebranie wszystkich Conanów wydanych po angielsku, do tego w stanie jak najbardziej zbliżonym do idealnego z wydawnictw Tor, Orbit i Sphere, zabrało mi już kilka lat. Ale na półce wyglądają ślicznie i fajnie się je czyta:)

SkandalistaLarryFlynt:

--- Cytuj ---Słaba. Wydawcy książkowi raczej nie oglądają się na mały rynek komiksowy.
--- Koniec cytatu ---

Sorry, ale może z wyjątkiem Batmana i Spider-Mana to baza fanów Conana jest o wiele większa niż jakiegokolwiek komiksu w Polsce, zresztą to pewnie jest powodem podobno niezłej sprzedaży kolekcji Hachette i mocnego wejścia Egmontu w uniwersum, pewnie kupują to ludzie, którzy żadnego innego komiksu nie kupią. Ja bym się wcale nie zdziwił jakby taka kolekcja pojawiła się w formie taniej kolekcji książkowej w stylu Kinga, Pratchetta czy skandynawskich kryminałów zwłaszcza biorąc pod uwagę, że od czasów Amberu to jeszcze tego trochę doszło, tylko rynek potrzebował by jakiegoś solidnego bodźca. Udanego filmu, albo sporej gry komputerowej?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej