Autor Wątek: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają  (Przeczytany 79060 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LordDisneyland

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #195 dnia: Pn, 08 Czerwiec 2020, 23:52:38 »
Znalazłem takie cuś- nie ze wszystkim się zgadzam, ale czwarty punkt silnie do mnie przemówił  :) :




@PJP- książki Pacuły mają niezłe okładki, kto jest autorem? I czy wewnątrz są ilustracje tego samego artychy?
Śmieszne, ale ten wspinacz kreskę Kobylińskiego mi trochę przypomina :)
,, - Eeeeech.''

Offline Pawel.M

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #196 dnia: Cz, 11 Czerwiec 2020, 16:09:27 »
Lee Child, Nieprzyjaciel

Do irytującego w swej przezajebistości bohatera jakoś się przyzwyczaiłem. Nieprzyjaciel – tom ósmy cyklu – to na razie najlepsza odsłona. Dlaczego? Zadecydowały on tym trzy czynniki...

WIĘCEJ:
https://seczytam.blogspot.com/2020/06/lee-child-nieprzyjaciel.html


Offline LordDisneyland

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #197 dnia: Cz, 11 Czerwiec 2020, 16:55:28 »
Przez takie posty o panu Dziecko nabyłem w spożywczaku ,,Poszukiwanego" ;) Po przekartkowaniu już wiem, że lepiej było wydać tę dychę na pierogi lub choćby ultrameganiezdrowe czipsiory...
,, - Eeeeech.''

Offline nayroth

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #198 dnia: Cz, 11 Czerwiec 2020, 20:53:20 »
Czyta się  :)


Kupione przed ocenzuroewaniem ;)

Offline LordDisneyland

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #199 dnia: So, 13 Czerwiec 2020, 18:57:01 »
@nayroth - czytuję Ziemkiewicza od czasów "Władcy szczurów", ostatnio po raz kolejny przekładałem ten tomik i znów zerknąłem na zdjęcie z okładki ;)



Ech, młodość 8)
,, - Eeeeech.''

Offline PJP

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #200 dnia: So, 13 Czerwiec 2020, 19:02:55 »
Lordzie, w jednej ilustracje są autorstwa Agaty Łankowskiej, w drugiej (Korona cara) - Mateusza Stefanko. To są drugie wydania.

Offline LordDisneyland

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #201 dnia: So, 13 Czerwiec 2020, 19:45:35 »
Lordzie, w jednej ilustracje są autorstwa Agaty Łankowskiej, w drugiej (Korona cara) - Mateusza Stefanko. To są drugie wydania.

Dzięki wielkie, przyjrzę się tym tytułom uważniej.
,, - Eeeeech.''

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #202 dnia: Cz, 02 Lipiec 2020, 19:16:43 »
Tak zwana - ostatnio w związku z domowymi porządkami - przeze mnie realizowana ,,archeologia piwniczna", zaowocowała dwoma znaleziskami książkowymi. Okazy te (zdjęcie poniżej) znalazłem pośród starych domowych ,,zbiorów bibliotecznych", gdzieś w którejś warstwie opaśle rozłożonych w szafie książek. A to, że udało mi się dostrzec "Historię Nudy" Petera Tooheya i "Wstęp do psychoanalizy" Sigmunda Freuda, spowodowało, że zarówno się z tego powodu zdziwiłem jak i ucieszyłem. Chwilowy odpoczynek od tematyki publikacji popularnonaukowych, fantastyki i komiksów, w takim stylu, to ja rozumiem.


Offline LordDisneyland

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #203 dnia: Pt, 03 Lipiec 2020, 00:42:23 »
Może lepiej odłóż tego Freuda i Gąsiorowskiego poczytaj...też się zestarzał, ale trochę lepiej.

,, - Eeeeech.''

Offline wonap

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #204 dnia: Pn, 06 Lipiec 2020, 09:56:58 »
Nadrabiam kolejne tomy Jakuba Wedrowycza ;) Obecnie tom 5 "Wieszać każdy może"

Offline rzodkiew

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #205 dnia: Wt, 07 Lipiec 2020, 14:44:11 »
W ramach sentymentalnej wycieczki przeczytałem "Księgę dla starych urwisów. Wszystko, czego jeszcze nie wiedzieliście o Niziurskim". Trochę za dużo tutaj referowania treści książek, ale frajda z podróży do czasów dzieciństwa niebywała.
Teraz biorę się za "Karawanę kryzysu. Za kulisami przemysłu pomocy humanitarnej". Kilka osób polecało mi lekturę, więc w końcu się zabrałem.

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #206 dnia: Śr, 08 Lipiec 2020, 00:10:18 »
Teraz biorę się za "Karawanę kryzysu. Za kulisami przemysłu pomocy humanitarnej". Kilka osób polecało mi lekturę, więc w końcu się zabrałem.

bardzo dobry reportaż, ogółem książki z tej serii z Czarnego można brać w ciemno.

Offline gashu

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #207 dnia: Cz, 09 Lipiec 2020, 13:52:03 »
Skończyłem właśnie "Załogę" Grzegorza Kalinowskiego. Książka ta reklamowana jest jako "pierwszy polski kryminał rockowy". Historia dzieje się w 2 płaszczyznach czasowych - w latach 80. i współcześnie - i opowiada o losach zespołu "z tamtych lat" (tytułowa "Załoga") oraz współczesnym śledztwie w sprawie śmierci jednego z jego członków.

Ogólnie to czyta się to całkiem nieźle, chociaż w moim przekonaniu nie wszystko do końca zagrało i kilka poplątanych wątków nie "zeszło" się prawidłowo w końcówce. Mimo wszystko, jeżeli ktoś szuka kryminału na wakacje i dodatkowo jest miłośnikiem muzyki alternatywnej z końcowych lat PRL-u (w książce pojawiają się postacie prawdziwych muzyków oraz dziennikarzy muzycznych) - może się bezboleśnie z "Załogą" zapoznać.

« Ostatnia zmiana: Cz, 09 Lipiec 2020, 14:20:57 wysłana przez gashu »

Offline Pawel.M

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #208 dnia: Pn, 13 Lipiec 2020, 20:55:43 »
J. Komuda, Dalian, będziesz ćwiartowany!, Nowa Fantastyka

Ja w tym nie widzę żadnej homofobii – widzę jazdę po całości: po homofobach, po Kościele, po Polakach zaściankowych (jak to określa wybitny intelektualista Ćwiek), po prawicy, po lewicy, także po homoseksualistach, ale po nich jeszcze najmniej.

Zanim przejdę do meritum – obrazkowo: jak kłamią lewoskrętni w tej sprawie...

WIĘCEJ:
https://seczytam.blogspot.com/2020/07/komudagate-czyli-gownoburza-w-szklance.html


Nesumi

  • Gość
Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #209 dnia: Wt, 14 Lipiec 2020, 09:12:03 »
Dzięki, Pawel.M. Jakoś przegapiłem tę chryję. Od kilku lat nie kupuję już NF, ale chyba lipcowy numer akurat kupię. Szkoda, że NF pokornie schowała głowę w piasek, ale jak to mówią: pokorne ciele dwie matki ssie. Pewnie sytuacja na rynku nie zachęca ich do walki na śmierć i życie z podniesioną przyłbicą, trzeba tedy ich tą wiarą natchnąć poprzez wsparcie finansowe.