Autor Wątek: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają  (Przeczytany 78937 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #120 dnia: Pn, 09 Marzec 2020, 10:33:10 »
Szanuję dokonania każdej z dziedzin nauk. Historię respektuję, tak samo jak fizykę kwantową, astronomię, biologię ewolucyjną itp. Nie jest ona tą gałęzią wiedzy i wszelkich wiadomości, co budowałoby w znaczącym stopniu moje zainteresowania i pasje. Już w planach na najbliższy czas mam zakup następujących pozycji:



Offline Pawel.M

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #121 dnia: Pn, 09 Marzec 2020, 22:31:09 »
Polecam tę książkę (do kupienia w tanich księgarniach):


Cytat z książki:


A tu więcej:
https://seczytam.blogspot.com/2020/03/michael-r-fletcher-bez-odkupienia.html

Offline Gorzki

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #122 dnia: Śr, 11 Marzec 2020, 13:36:46 »
Możecie polecić coś w temacie mitów słowiańskich ?
Sporo jest różnych tytułów i nie wiem co wybrać.

Offline parsom

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #123 dnia: Śr, 11 Marzec 2020, 15:14:02 »
Cytat z książki:


Aha. No, to jest zdecydowanie powyżej poziomu Ennisa.

Offline Pawel.M

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #124 dnia: Śr, 11 Marzec 2020, 15:59:01 »
Aha. No, to jest zdecydowanie powyżej poziomu Ennisa.
Zgadza się. Bo tu tego typu sceny tylko budują klimat, a nie są podstawowym daniem. No i co nas różni - ja czytałem jedno i drugie :)

Offline parsom

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #125 dnia: Śr, 11 Marzec 2020, 17:47:10 »
Nie czytałeś - skończyłeś Ennisa po 1 bodajże tomie.

Offline Pawel.M

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #126 dnia: Śr, 11 Marzec 2020, 19:01:25 »
Bo "bodajże" drugim tomie - to próbka wystarczająca. Tom drugi: pomysły prymitywne, szczeniackie i nic poza tym - pretekstowa fabuła wyłącznie pod epatowanie gówniarstwem. A teraz jak chcesz dyskutować o Ennisie, to idź do wątku o Ennisie, a nie śmieć w wątku o książkach.

I do skutku: różni nas to, że ja wypowiadam się o książkach, komiksach, które czytałem, a ty wypowiadasz się i sam nie wiesz o czym.

I takie pytanko: teraz będziesz za mną łaził i we wszystkich wątkach zaczynał tę dyskusje? Co jest powodem - tobie podobała się fabuła, w której główny temat to nasranie komuś na korytarzu i wyruchanie asteroidy, a ja to skrytykowałem, więc poczułeś się głupszy?
« Ostatnia zmiana: Śr, 11 Marzec 2020, 19:08:26 wysłana przez Pawel.M »

Offline parsom

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #127 dnia: Śr, 11 Marzec 2020, 19:41:34 »
Poczułem się głupszy? Od kogo?
Nie łażę za tobą, nie pochlebiaj sobie. Twoje kręcenie nosem na dowcipy z gównem tle przypomniało mi się po zobaczeniu tego żenującego cytatu. Więc nie dorabiaj sobie ideologii i nie strugaj większego erudyty niż jesteś.

Offline Pawel.M

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #128 dnia: Śr, 11 Marzec 2020, 20:31:18 »
Wróć jak będziesz miał coś sensownego do powiedzenia, na razie nie mam z czym dyskutować.

Offline Nawimar III

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #129 dnia: Pn, 16 Marzec 2020, 09:26:33 »
 ;)


Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #130 dnia: Pn, 16 Marzec 2020, 16:09:51 »
Zainspirowany bardziej popularnonaukowymi i futurologicznymi serialami, filmami i książkami, i zawartymi w nich koncepcjami, niż stricte konkretnymi informatyczno-matematyczno-fizycznymi gałęziami wiedzy i nauki ludzkiej i ich osiągnięciami na polu badania rozwoju i wykorzystywania w różnych dziedzinach życia Cywilizacji Człowieka, Sztucznej Inteligencji, postanowiłem przeczytać (jutro już zaczynam lekturę):



W odmiennym, dystopijnym i mocno kontrastującym do tej pozycji, stopniu tudzież stylu, prezentuje się specyficzny, mówiący o nie cukierkowym a słanym ,,pieprzem, solą, krwią i cierniem" życiu superbohaterów, komiks z uwielbianego przeze mnie Uniwersum Marvela, który również padł moim fanowskim łupem, za którego rzecz jasna, na dniach się zabiorę:


Offline Pawel.M

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #131 dnia: So, 21 Marzec 2020, 21:43:40 »
Czasami o różnych Zmierzchach i Greyach piszę: literatura dla ociężałych intelektualnie kobiet. To tu mamy literaturę dla ociężałych intelektualnie mężczyzn:

https://seczytam.blogspot.com/2020/03/lee-child-jack-reacher-t-1-18-23.html




Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #132 dnia: Nd, 22 Marzec 2020, 12:00:56 »
Cykl "Jack Reacher", pamiętam, zacząłem czytać od tomu 14-ego. Tak, może i wygląda to dość dziwnie, jednak "61 godzin" spodobało mi się na tyle, że dopiero po jakimś czasie (nie jest to faworyzowany przeze mnie gatunek literatury popularnej ani styl miary pisarskiej, więc nie garnąłem się ,,hulajdusza" od razu do kolejnych tytułów z tego cyklu) ponowiłem cykl swej czytelniczej przygody z Jackiem Reacherem. I tak poszło: najpierw tom 1, potem 2, 3 itd. Zakończyłem serię takowej beletrystyki na "Podejrzany" - tomie czwartym, a było to szmat czasu w przeszłość, 3 lata temu, 18 lutego - prowadzę osobistą biblioteczkę z wyraźnie zaznaczonymi datami przeczytania różnego rodzaju książek: od komiksów, przez biografie a skończywszy na literaturze popularnonaukowej czy popularnej, jak fantastyka, horror itp. "Jack Reacher" to mocna rzecz, opowiadająca o badasssie współczesnych czasów, o człowieku Widmo, nieco innej wersji MacGyvera.  8)

Zarysowany na tle surowej totalitarnej czerwieni wizerunek ,,wielkiego" Kim Dzong Una, jak widać na grafice poniżej, wiele mówi o nim samym. Fakt, może i kolejny z Kimów nie jest jak niezrównany Jack Reacher czy MacGyver, jednak mimo wszystko jest to postać ciekawa i kontrowersyjna, i to na tyle, że przykładowo jego wpływ na wizerunek ludzi odnośnie obrazu Korei Północnej we współczesnym świecie, jest tak specyficzny, że jakoś sprawia, abym sięgnął po reportaż Anny Fifield pt. "Wielki następca. Niebiańskie przeznaczenie błyskotliwego towarzysza Kim Dzong Una"...


Offline LordDisneyland

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #133 dnia: Nd, 22 Marzec 2020, 14:49:33 »
Ja polecę Michaela Chabona- jak na razie ,,Niesamowite przygody Kavaliera i Claya" nie zachwycają aż tak, jak ,,Związek żydowskich policjantów", ale to nadal znakomita lektura...swoją drogą najpierw poznałem komiksowe przygody Eskapisty, a nawet dorobiłem się własnego egzemplarza zbioru komiksów, a dopiero teraz sięgam po Chabona i czytam o powstawaniu tej postaci - dziwnie się z tym czuję :)
Lubię pisarzy, którzy potrafią opowiadać historie, dlatego tez cieszy mnie fakt, że w końcu doczekaliśmy się polskiej edycji tej książki...



Natomiast żałuję, że po paru latach właśnie teraz sięgnąłem po ,,Dersu Uzałę" Arsenjewa- same opisy przyrody potrafią mocno zdołować w epoce antywirusowego siedzenia na tyłku w czterech ścianach :D Błąd, trzeba było wybrać ,,Czarną śmierć" Naphy'ego i Spicera jako lekturę do poduszki ;)

« Ostatnia zmiana: Nd, 22 Marzec 2020, 15:08:05 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''

Offline parsom

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #134 dnia: Nd, 22 Marzec 2020, 14:55:48 »
Co tu dużo pisać - arcydzieło. Język wręcz rozsadzający mózg. Jedna z ostatnich odsłon wspaniałych czasów literatury rosyjskiej: