Autor Wątek: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają  (Przeczytany 5390 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #90 dnia: Nd, 29 Grudzień 2019, 12:40:53 »
Chociażby jego opowiadania, tytułów nie pamiętam. Dick sporo tego napisał, Amber wydał kiedyś wszystko w pięciu tomach. Sporo z tego zwłaszcza tych najwcześniejszych to zwykłe sf bez żadnego drugiego, trzeciego czy piątego dna.

Offline KukiOktopus

« Odpowiedź #91 dnia: Pn, 30 Grudzień 2019, 00:02:16 »
Ja też nie pamietam, ale moze rzeczywiscie tak jest i wlasnie dlatego nie pamietam, bo kazdy utwor Dicka, ktory pamietam, to duzy albo jeszcze wiekszy Dickowski odjazd, przy czym Androidy są jeszcze w miare normalną książka.

Niemniej, chyba nie Amber wydal te zbiory opowiadan, lecz Rebis, a jeszcze wcześniej Prószyński.

« Odpowiedź #92 dnia: Pn, 30 Grudzień 2019, 16:58:58 »
A jasne, mam te od Prószyńskiego z serii "Nowa Fantastyka".

« Odpowiedź #93 dnia: Cz, 02 Styczeń 2020, 21:27:36 »
Tak to jest, gdy bywa się ,,przelotem" w Empiku i dokonuje się nieplanowanych zakupów typu ,,a co tam... biorę", mimo iż ceny w tej sieci sklepów, niestety, nie zachęcają do regularnych wizyt w salonach Empika i kupowania tu jakichś produktów. Nie mam karty / konta "Empik Premium" (jak zwał tak zwał), i generalnie większość interesujących mnie komiksów i części beletrystycznej popkultury pozyskuję przez księgarnie internetowe. Jednak trafiło i na mnie, tak więc będąc w Empiku kupiłem dwie ważne dla mnie, ikoniczne pozycje literackie, widoczne na zdjęciu poniżej:

1) "Coś" autorstwa J. W. Campbella - absolutny pierwowzór słynnego filmu J. Carpentera z 1982 roku, pod tym samym co powieść tytułem. Książka ta, to tak naprawdę nowela "Kim jesteś", połączona z pierwszą ,,nieokrojoną" jej wersją: "Piekielny lód".

2)" Star Wars: Ostatni Rozkaz - cz. 3 Trylogii Thrawna" autorstwa T. Zahna - w końcu dokończę jedną z najważniejszych trylogii powieściowych w całym, wliczając w to "Legendy" i "Nowy Kanon", Uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Offline wonap

« Odpowiedź #94 dnia: Wt, 07 Styczeń 2020, 12:14:41 »
Dallas '63 Stephen King

« Odpowiedź #95 dnia: Nd, 12 Styczeń 2020, 11:07:13 »
Wydawało się, że Ted może osiągnąć wszystko. Młody, zdolny, nieprawdopodobnie ambitny człowiek. Ted wybrał jednak - albo taki już był od początku, i nieuniknionym było, że prędzej czy później jakiś detonator psychiczny każe mu zabijać,m - to kim się stanie w przyszłości, jako kto i jaka osoba da się poznać społeczeństwu. "Ostatni żywy świadek", mistrzowski reportaż o życiu Teda Bundy'ego, jednego z ,,największych" seryjnych morderców w dziejach... Kto by pomyślał, że na książkę natknę się przypadkiem, a przecież w tematyce kryminologiczno-psychologicznej trwam ostatnimi miesiącami dość intensywnie. To będzie niezapomniana lektura.